Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CL: Fenerbahçe - Sevilla ( 20.02.2008 - 21.45 )

Xobalt

Öne çıkan mesajlar

sevilla kendi futbolunu oynamadı, ama fenerbahce de oynamadı. ortada gecen mac oldu işte, fb daha fazla attı kazandı. dikkat ettiyseniz sevilla hiç kosmadı bile, direk agaya mükemmel paslarla ilerlediler, mücadele etmediler pek. bi de bileklerine inanılmaz hakim oyuncuları var, cok teknikler gercekten. bu da baya buyuk avantaj saglıyo tabi. ama o alıstıgımız sevilla yoktu, alves falan sagdan estiremedi, durarak oynadılar biraz. bu da fenere yaradı iyi oldu. deplasmanda iş cok daha zor olacak tabi tur biraz uzak ama 2-2 bitmesindense 3-2 bitmesi cok daha iyi. sonucta sevilla'nın her türlü kazanması gerekiyor. belki bir beraberlik koparabilirse fb -ki bu defansla nasıl olur o iş, bi de carlos da oynamazsa- turu gecme sansı var.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlız 3-2 yendiniz diye bir gerçeği de görmemezlikten gelmeyin.bu takım fenerin 2 gömlek üstü kafadan. bu da normal. 2 sene sonra fener herşeyi düzgün tutarsa sevilla gibi taş gibi takım olur ama birazcık daha tecrübe lazım fenere.
sevillanın bu şımarık altyapı antrenörü yerine eskisi olsaydı sevilla 3 yemezdi burda

yanlış anlaşılmasın feneri küçümsemiorum.sevillanın ş.l.de yenemeyeceği takım yok diye iddia ediyorum hatta.o yüzden fenerin yenmesi iyi bişi. bi tek manchester bu açık futbolu affetmez yanlız 6-7 atar eheh
Sosyal ağlarda paylaş

3-2 çok iyi bir skor değil. Maalesef FB'nin işi bayağı zor hala.

Yine de maçın gidişatına göre, 2-2'den çok daha iyi olduğu kesin.

Şimdi her türlü beraberlik ve galibiyetiyle FB tur atlıyor. Sevilla kazanırsa da Sevilla atlıyor (4-3 5-4 gibi abartı skorları saymıyorum.). Saha avantajı da Sevilla'da olduğuna göre şanslar eşit yine %50 - %50 diyebiliriz.

Benim korkum FB'nin 2. maçta beraberlik parolasıyla çıkıp kadroyu defans doldurup sonra da bi talihsizlikle 1-0 kaybetmesi. Çünkü şu bir gerçek ki FB defans yapamıyor, beceremiyor. Ha defans yapılmadan da iyi yerlere gelinir mi futbolda? Gelinir. UEFA senesinde GS de çok iyi defans adamları olmasına rağmen defans yapamıyordu. Barcelona kaç senedir kalecisiz (Ben bile Valdez'den iyi kaleciyimdir heralde :) ) oynuyor. Ama böyle bir takımla defansif futbol oynarsan kaybedersin. Bülent Korkmaz'ın Arsenal maçı öncesi sözü hala kulağımda. "Hayır defansif oynamayacağız, yine bildiğimiz gibi oynayacağız. Çünkü zaten defans yapmasını pek beceremiyoruz." Aynısı geçerli.

Bir de şu Edu ve Lugano ikilisine bir çözüm lazım. Edu avrupa maçlarında inanılmaz kötü oynuyor. Her maç bir sürü hatası var. 1-2 maç olsa neyse. Yerine Önder Turacı (ki 2-3 sene evvel bence çok çok iyi bir oyuncuydu hala da bir şeyler kalmıştır o halinden) oynasa çok daha iyi olabilir. Lugano ise çok kart görüyor. Her an takımını yakabilecek bir oyuncu, bir artık ceza mı verirler kulağını mı çekerler yoksa maçtan önce adama morfin mi basarlar bilmiyorum ama sakinleşmesi şart. Yine kadro yapısı itibariyle FB kontratak futboluna da pek uygun değil. Forvetleri hızlı değil, Alex ayağında top tutmayı seven bir adam, kanatları çok etkili olamayabiliyor. Hızlı paslaşma yapamıyor. FB teknik oynayan bir takım görünümünde şu anda. Hızdan değil teknikten kazanıyor. O yüzden normal futbolunu oynamalı, belki oyunu biraz daha geriden kabullenmeli, ama defansa dönük olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

sevilla ya orada gol atarız biz dert olmaz.

deivid, edu çok kötüydü. selçuk 1-2 pas hatası ve 2. golde adamı kaçırdı ama onun dışında iyiydi baya. gökhan yine süperdi, kezman çok işe yarar oynadı, semih zaten eh klasik genç semihlik yaptı, alex durdu durdu yine asist yaptı, wederson carlos un yerine işe yaradı, carlos niye jesus navas a öyle girdi anlaşılmadı ama carlos carlostur kızılmaz.

uğur sağı ile orta yaparken bi küfrettim ama sonra sustum; aurelio biraz daha etkili olabilirdi vs vs.

ayrıca benim bu maçta hayal kırıklığım dani alves. ben bu adama fm hayranlığı beslerdim. çok şerefsiz bi adammış, ne o öyle küçük takım topçusu gibi 5 sn de bir kendini yere at. 5 kez yattı yerde yahu kafadan 5 dakika yedi. bu adam chelsea ye gitsin orada harcansın istiyorum. cidden. harcansın ama, adam olmasın pls. rivaldo ya 2002 de nasıl kıl olduysam (milli maçta korneri hatırlarsınız), bugün de buna böyle kıl oldum.

çok şanssızdık maç genelinde (ilk 10 dakikayı saymayalım ehhe); maçın hakimi değilsek de pozisyonlarımız bol boldu, ama galibiyet golü şansa geldi :)

kıskananlar çatlamasın efendim, inşallah kıskananları 4 martta çatlatacaz bol bol.
Sosyal ağlarda paylaş

LucifeL said:
toggie abi sen hakikaten provakatörsün ya da futboldan anlamıyorsun yani...

Bu Fenerbahçe düşmanlığınız nedir anlamış değilim?
Ama şunu anladım kuyruk acısı unutılmuyor hemde senelerce.

ne diyosun sen yahu? kendi kendini provake ettin boku bana attın? iki dakka normal takıl.
Sosyal ağlarda paylaş

abi fenerbahçe'ye baktiginda zaten, ne defansif oynuyor ne atak oynuyor, yani bu takim normal oynayan bir takim.
o nedenle deplasman ev sadece rakip cok güçlüyse onemli.. Ki ben bakiyorum sevilla'ya ya o kadar abartmasaydik sevilla'yi gozumuzde bu mac fener 5 cekerdi.. Sevilla'yi cok buyuttuk gozumuzde.. Ama ben dedim acilir bu cocuklar 2.maca.. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tebrikler kazandınız güzel de açın gözünüzü ya. Rakip defansın eblekliğine attınız 3 golü de. İlk ikisinde kafada bomboş bıraktılar, sonuncu çarpmasa kalecideydi. Adamlar sizden çok daha fazla pozisyon buldu, atamadılar. Çok rahat geçiyolar orta sahanızı. Son pasları yapamadılar,deplasman gerginliği, evlerinde çakarlar gibime geliyor

Yine de 3 Mart'ta Fener'e başarılar :)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Abi tebrikler kazandınız güzel de açın gözünüzü ya. Rakip defansın eblekliğine attınız 3 golü de. İlk ikisinde kafada bomboş bıraktılar, sonuncu çarpmasa kalecideydi. Adamlar sizden çok daha fazla pozisyon buldu, atamadılar. Çok rahat geçiyolar orta sahanızı. Son pasları yapamadılar,deplasman gerginliği, evlerinde çakarlar gibime geliyor

Yine de 3 Mart'ta Fener'e başarılar :)

sevillanın golleri çok akıl doluydu evet
Sosyal ağlarda paylaş

Gilean said:
yanlız 3-2 yendiniz diye bir gerçeği de görmemezlikten gelmeyin.bu takım fenerin 2 gömlek üstü kafadan. bu da normal. 2 sene sonra fener herşeyi düzgün tutarsa sevilla gibi taş gibi takım olur ama birazcık daha tecrübe lazım fenere.
sevillanın bu şımarık altyapı antrenörü yerine eskisi olsaydı sevilla 3 yemezdi burda

yanlış anlaşılmasın feneri küçümsemiorum.sevillanın ş.l.de yenemeyeceği takım yok diye iddia ediyorum hatta.o yüzden fenerin yenmesi iyi bişi. bi tek manchester bu açık futbolu affetmez yanlız 6-7 atar eheh
katılıyorum. bu jimenez adam değil. ahmet çakar misali sesleniyorum kendisine.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler olay skor değil siz birşeyi anlamıyorsunuz ya önemli olan bu kadar abartılan Sevilla ile Fenerbahçe bu kadar kafa kafaya top oynuyorsa ve yediğinden fazlasını atabiliyorsa demek ki Fenerbahçe'nin şansı Sevilla kadar.

Zannediyor musunuz ki Fenerbahçe Sevilla'da yediği golleri yiyecek yemeyecek tabi.İlk maçın iç saha da olmasının dezavantajı bu gol atmak için sürekli saldır saldır açık vermek zorunda kaldığın bir gerçek.

Sevilla'da oynanacak maç Fenerbahçe açısından daha kontorllü daha ayağa pas daha hatsız olmaya kurulu bir stil olacak o yüzden bence skor'a bakıpda Fenerbahçe'nin işi zor falan demek yalnış olur.

Şunu kabul etmek lazım Fenerbahçe'nin küçük bir avantajı var onu da akıllı kullanırsa v hata yapmaz kontrollü olup top rakip de iken suursuz değil ayağa pres aparsa bence Sevilla'ı eler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...