Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

O... Cocuklari

Cons

Öne çıkan mesajlar

Bu filmde Emrah ( Küçük Emrah ) oynamazsa olmaz.

Filmin ismi çok gereksiz olmuş ve Hulya Avşar bu tarz filmlerde fazla rol almaya başladı başka konumu kalmadı oynayacak.

Gazetede bile direk yazamazken filmin adını ( ister kurallar,kanunlar olsun ister insanları rahatsız etmemek açısından) paticikte birebir bu kelimeleri kullanmak ve kullanmak için malzeme ( bahane ) aramak ortamın gitgide seviyesizleştiğininde göstergesi olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:
Bu filmde Emrah ( Küçük Emrah ) oynamazsa olmaz.

Filmin ismi çok gereksiz olmuş ve Hulya Avşar bu tarz filmlerde fazla rol almaya başladı başka konumu kalmadı oynayacak.

Gazetede bile direk yazamazken filmin adını ( ister kurallar,kanunlar olsun ister insanları rahatsız etmemek açısından) paticikte birebir bu kelimeleri kullanmak ve kullanmak için malzeme ( bahane ) aramak ortamın gitgide seviyesizleştiğininde göstergesi olmuş.

evet eskiden buralar böylemiydi yaaaaaaaa?
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl bu kelimeleri her yerde duyuyoruz ya?

Bence bu düpedüz cahillik ahmaklık terbiyesizliktir.

Ben annemden babamdan kardeşimden arkadaşlarımdan çevremden böyle kelimler duymuyorum.
Doğal'da karşılamıyorum neticesinde..

Direk halkın daha doğrusu çocuk kesimin ağzına düşecek filmin adı. sanki komik bişeymiş gibi ismi söylenecek.. KARŞIYIM.
walla tam gerizekalılar.!
Sosyal ağlarda paylaş

Necmi Onur 76'da Orospu isimli romanını çıkardığında da aynı tepkileri almış mıdır acaba? Bence sözcüklerin bu kadar önemsenmesi çok saçma ülkemizde. Bir sözcük yahu, sözcük yani, o, r, o, s, p ve u harflerinin yanyana gelişi. Neden bu kadar sorun edilir anlamam, adamlar filmin adını "orospu çocukları" koymak istemiş, koymuş. Çok da vurucu, ilgi çekici bi isim olmuş. Filmi izleyince belki bu isim daha da yakışacak, zira çok büyük ihtimalle film bu ismi taşıdığına göre vurucu ve etkileyici bir film olacaktır. Evet, sanki komik bir şeymiş gibi ismi söylenecek, ama bu filme ismini koyanların suçu değil...
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:
bilmiyorum saygı meselesi belkide dediğim..
mesela ben eve gelip "o..ç.." filmini izledim bugün diyemem!

bu kelimeyi çok samimi olmadığım insanların arasında sarfedemem.
çok samimi olsam bile bu kelimeyi kullanmaktan çekinirim.

sonuçta KÜFÜR değilmidir?!

Ben derim. Çünkü film adı olduğu zaman, küfür değildir. "Sen orospu çocuğusun" demek ile "orospu çocukları adlı filmi gördüm bugün" demek arasında fark var..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...