Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lotr:Return of the king - *Spoiler* - Tartısma Topigi

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

Maiar sınıfı zaten Valar sınıfının hizmetkarı, yardımcısıdır.

Yüzüklerin Efendisi'nde geçen Maia'lar: Sauron (Morgoth Melkor'un yardımcısıydı mesela), Gandalf, Saruman, Balrog'lar.

Morgoth Melkor'da bir Vala idi.[hline]A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath
Gilthoniel, A! Elbereth!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LvL_Sabo, 21 December 2003 02:06 tarihinde demiş ki:
said:
Gilean, 21 December 2003 01:14 tarihinde demiş ki:
zaten site kolpa ya baksanıza braveheart 81.sırada ve 3 gereksiz lotr filmi top 10da..bana kimse laf anlatmasın lotr baya kötüydü ama kitap gibi film alanında bir ilk olduğu için bu kadar tuttu..yoksa rezalet..dl çekselerdi bundan önce o da bu kadar tutardı..yani lotr olduğu için değil ilk olduğu için..kitapta ööle bence..tamam debi bir eser ama sadece bir ilk..başka bir özelliği yok..[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine

Her zaman çıkar zaten böleleri. Tamam oldu takıl sen. (kitabı okumamış ve de lotr fanı olmayan biriyim bu arada)
Galatasaray'ın real madrid'i 3-2 yendiği maçta bile böyle tüylerim diken diken olmamıştı. Var mı ötesi? Yok. Budur[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza

filme iyi diyorsan hocam bir de kitabı oku...
kitabı on kat daha iyiydi diyebilirim..[hline]Bir şeyi göremiyor olman,
orda olmadığı anlamına gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

bak o konuda diyeceğim birşey yok, eminim ki kitap tek kelimeyle mükemmeldir. ama film de en az onun kadar mükemmel.
unutmayın ki herkesin kafasındaki middle earth farklıydı filmi izlemeden önce. filmdeki ise PJ'in kafasındaki middle earth. ve bence de son derece güzel olmuş[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

ben kitapları filmden önce okudum keşke film olmasaydı dedim aslında.karakterleri falan değişik canlandırmıştım kafam biraz karıştı ama middle earth aynen filmdeki gibiydi kafamda doğası dağları bayırları ağaçları falan hayalimdeki gibi.
sadece mordorun çevresini daha değişik hayal etmiştim o kadar.[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sì man i yulman nin enquantuva?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha karanlık hayal etmiş.Birde direk Kara Kapı'nın önüne gidiceklerini tahmin etmiyordum, ilk filmdeki gibi Ateş Dağı'nın eteklerinde bir savaş canlandırmıştım zihnimde, aslında kitaptaki anlatımda bunu destekler biçimdeydi.En azından kitapta orcların topunun bir kapıdan çıktığı söylenmiyordu.Orclar, Troll'ler ve diğer hede hödöler Sauron'un hazırladığı tuzaklardan çıkıp, doğruca saldırmaya başlıyorlardı.[hline]A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath
Gilthoniel, A! Elbereth!
Sosyal ağlarda paylaş

azmodai bir ara başka bir threadde demişki: "ya son filmde paranin suyu cektigi cok belli olmus ama :) biraz aceleye getirmisler olayi... :)"

bütün filmler aynı anda çekildi, ortamlar uygun ise diyelim helm's deep'in olduğu bölgeler uygun ise, orada black gate sahneleri falan da çekildi.
kısacası dediğin yanlış hihi[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza

[Bu mesaj LvL_Sabo tarafından 22 December 2003 18:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL, 21 December 2003 18:59 tarihinde demiş ki:
Dünyada eleştirmenler, bugüne kadar çekilmiş en büyük savaş sahnesi yorumunu yapıyor, siz güzel değildi diyorsunuz. Buda enteresan bir nokta.

Ya bide 2 günlük LOTR fanları, daha karakterlerin isimlerini yazamazken, entel entel laflar ediyorlar ya, kıl oluyorum.
Herkes üzerine alınmasın yalnız.[hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor

1- Çekilmiş en güzel savaş sahnesi olabilir olmayabilir.
ama ben Braveheart ve Gladiator'ü kat kat beğenmiştim..

2- Hobbit ilk Türkçeye çevrildiğinde okumuştum, LotR ilk Türkçe'ye çevrildiğinde okumuştum.
4-5 sene oldu Aragorn, Gimli gibi esas karakterler dışında kimsenin adını hatırlamıyorum..

Ayrıca bir aralar
LotR fanı olmama rağmen maiar, valar olayını karıştırmama bazıları laf etmişti..
LotR fanıyım ben, middle earth değil..
Hem Bir şeyin fanı olmak ile, o şeyi sular seller gibi ezberlemek arasında bir bağıntı yok..[hline]Bir şeyi göremiyor olman,
orda olmadığı anlamına gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

yok be öylemiydi?

Kapının önüne geliyolar bekliyolar bekliyolar ses seda çıkmıyo bi süre sonra kapı açılıyo sauronun ağzı gelmiyomuydu kapıdan yanlarına? sauronun ağzı frodonun eşyalarını gandalf a getiriyo aha diyo ya teslim olun yada elinize verecez diyo kabul etmiyolar sauronun ağzı bi çığlık atıyo daha geriye dönmeden tüm ordu saldırmıyomuydu?[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyleydi işte ama, ben daha geniş bir alanda geçtiğini hayal etmiştim.

Ha bu arada son cümlemle beraber bir film hatası daha bulmuş oldum.İkinci filmde Frodo-Sam-Gollum üçlüsü Kara Kapı'ya vardığı vakit, minnacık bir yer gibiydi.Doğulu insanların yanyana 4 kişilik olan ordusu geçiyordu, bi tarafında kapı, diğer tarafında yamaç vardı.

Fakat üçüncü filmde koskoca Gondor-Rohan ordusu duruyor halka şeklinde, birde onların üstüne 10000 tane orc çevreliyor.Öha yani.[hline]A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath
Gilthoniel, A! Elbereth!
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde kitabın sonunda Legolas ve Gimli de limanlardan ayrılıyordu...O Aragornun birdenbire for frodo die atladığı ve bilmem kaç klık orduya daldığı sahnede gülme krizi geçirdim bu arada[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

ya. iyi de. nedir ya for frodo. ve nedir herkesin en onunde kapiya gidip dan dan dan. bak kapiya yaklasma degil kitaptaki gibi, herifler kapinin dibine girdi. orclar cop dokse kafalarina yagcak. kotu olan bir taraf kacirir mi oyle firsati onur ne parley ne. ativerirler kafadan assagi bisey. o sacmalikti.[hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

bide sauron ne kadar yakındı kapıya bana öyle geldi şahsen aragorn,elessar diye nasıda konuşuyo helal valla.
bide sauronun göz nası dönüyo sağa sola ben orda biraz gülümsedim yüzüğü takınca frodo güldüya sauron " hay anasınııı " der gibi negzel döndü hüküm dağına dogru hehe[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Film çok güzeldi.
Sauronun gözünün deniz fenerine benzemesi, nazgullerin liderinin ölürken kola kutusu gibi buruşması, 4 tane hobbitin bayramlık elbiselerle yanyana dikilmesi, mordordaki o kule yıkılırken gözün yaptığı hareketler güldürücüydü.[hline]If only I could breathe to see the sun of May...
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar siz mordor orklarını uruk-hai'lerle karıştırdınız sanıyorum. öyle yüksek motivasyonlu, iyi ekipmanlı ve çok güçlü bir ordu değil yani. hatta bence platemail'li gondor askerlerini de çok kolayca harcadılar minas tirith'de, o nedenle rohirrim'im bütün haşmetiyle üzerlerine saldırmasına saruman'ın orkları gibi cesaretle karşılayamazlardı, bence çok isabetli olmuş. zaten kitapta da sayı olarak çok daha üstün kuvvetler mağlup ediliyordu orada miğfer dibi'ne kıyasla.

bir-iki hayalkırıklığı daha aklıma gelen:

cadıkral'ın kapıya vuran tokmağa büyüyle kuvvet kazandırması: kitaptaki muhteşem bölümlerden biriydi, orklar ve insanlar kaçışıyor ve ikisi karşı karşıya geliyordu, tabloları bile vardır yani..

dokuz'un yarattığı korku: bunlar yaklaşınca en görmş geçirmiş, cesur askerler bile kendilerini yere atıyorlardı, sağa sola kaçışıyorlardı. şanslarının azalmasına neden olan en büyük etkendi, yoksa nazgul'lerin mancınıkları bozması filan değil. orklara karşı daha rahat direnebilirlerdi nazgul korkusu olmasa..[hline]Gimli: Certain chance of death. Small chance of success. What are we waiting for?
Sam: Don't go where I can't follow!
Sosyal ağlarda paylaş

Neden bilmiyorum ama film çok güzeldi. Her ne kadar kitaba sadık kalınmaması can sıkıcı da olsa film bayağı etkileyici olmuş.
Ölüler ordusu iyi işlenmiş ama minas trith e gelmelerine gerek yoktu. Orcların Minas Trith e girişleri ve Rohan atlılarının orclara yalınkılıç dalmaları çok kısa geçilmiş. Tabii filmin daha çok biz Lotr sevdalılarına değilde bütün sinemaseverlere yönelik çevrildiği düşünülürse o kadarda şaşırmamak lazım.

Herşeye rağmen film çok güzel ve yine gidicem ben...
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamlar pvp yapmıo sonuçta yani
orda biri kalvas atıcak biride im por atarak mı karşılık vercek yani
öle olsaydı eger sihirliannem gibi bi acaip dizi varya ona benzerdi basitleşirdi film yada kitap[hline]Nanee nanee nane
Nane şekeri
Bu ne bahaneeeee
Şahaneyim şahane
Bundan sananeeee
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...