Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lotr:Return of the king - *Spoiler* - Tartısma Topigi

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

gittim gördüm. Filmden çıkınca söylediğim ilk söz:
"Ulan Aragorn, kral olmuşsun ama adam olamamışsın." :)
Tamam anladık kralsın ama halkının önünde biraz daha nazik ol be. O ne atlayıştı arwen e Yani isilldur uun kemikleri sızladı oracıkta. :-P
Aragorn da film boyu "kralım ulan ben topunuzu ezerim" havası vardı. Sonunda ise frodo için deyip binlerce orc a bodorzlama dalması hoştu.
Filme 4 kişi gittik 2 si kitabı okumamıştı. O iki kişi film boyu gandalf niye büyü yapmadı diolar. Valla bende açıklayamadım eğer sarumanla karşılaşma sahnesi veya yüzük tayfıyla tek e tek kapışma sahnesi olsaydı bişelere izah edebilirdim ama...
Rohan süvarilerinin savaşa girme sahneleri beni öle bir gaza getirdiki kılıç verselre bende dalardım :-P
Theoden nasıl gaz veriyor öle allah allah. Ama gaz fillere kadar dayandı sonra salak fillere charge etti.
Ölülerin ordusu gerçekten persil yeşil güç kıvamınnda savaşa girdiler ortalığı silip süpürdüler. gimlinin aragorn a "bunları serbest bırakma ilerde işimize yarayabilir" demesi koparttı beni.
Legolas artık kendini aştı. Eomer in multi kill süperdi.
Shelob bariz bir şekilde kendisinin 4 te biri boyutundaki minik hobbitten tırstı.
Gollum artık oscar ı hakediyor. Elrond ise konuşurken Bir anda Mr. smith e döüşecek zannettim :-P (elemanı iki tani filmde görünce böle durumlar olabilio)

P.J. saruman ı göstermedi ya allahından bulsun. zaten yeni filmi de kendi otobiyografisi "KING KONG" :)[hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar yakında çıkacak olan Return of the King'in extended edition'ını tamamiyle unutmuşsunuz. İlk filmde 30dk lık, ikinci filmde 45 dk lık extended sceneler var. Bunda kesin 1 saatlik vardır. Umarım konulmayan yerleri koymuşlardır. Heycanla Extendidli trioligy'yi bekliyoruz..

Ayrıcana bilmeyen arkadaşlara bilgi olsun, Rohan'ın süvarilerine Rohirrim deniyor. Middle-Earth'deki en güçlü ordu neredeyse.[hline]Mirage a.k.a. NaileR
Sosyal ağlarda paylaş

Sımdı fılmle kıtap arasındakı farklar dıyoruz tmm zaten her temayı fılme ısleyemezlerdı ama staff ın kırılması olayı bence gereklıydı yanı bu seye benzıyor dragonlance ın fılmı yapılıyor fakat Strum un dragonla kapısma ve olum sahnesı ıslenmıyor gıbı...[hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignored fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 19 December 2003 12:52 tarihinde demiş ki:
ohooo asayı patlatma sahnesi yoksa biz ne yapalım. P.J. allahından bulsun. Gitsin 3. sınıf hollywood filmi çeksin bundansonra. VE her filmidne de liv tyler ı oynatsın.
Bi de kitaba sadık kalıyormuş. Onun sadık hali bu ise kitaba sadık kalmasa neler olurdu bilemem

süper söylemişsin hoca.
+1500 diyebilirim..[hline]Bir şeyi göremiyor olman,
orda olmadığı anlamına gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

len kitap olmasa ne bilceksiniz siz asayı palantiri.
o şekil düşünsenize kitabı ayrı filmi ayrı tutun demedimi pj?
Eleştiriniz kitapla film arasındaki farkları sölemekten başka bişi değil.tü dünya biliyo zaten farklı oldugunu :hrr:[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sì man i yulman nin enquantuva?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bivrip, 19 December 2003 18:47 tarihinde demiş ki:
orda frodo kendi iradesine yenildi diyemeyiz kim olsa bence orda onu yapardı.yüzüğün ağırlığı ve yükü orda doruğa ulaşıo ve tüm kendine kıstırma gücü de yükü gibi doruklarda.

filmde bu olayı ifade edemiyorlar..
normalde mordor dağına ne kadar yaklaşırlarsa yüzük o kadar ağırlaşıyor..
frodo'nun bu olayı söylemesini beklerdim.[hline]Bir şeyi göremiyor olman,
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jankis, 19 December 2003 23:56 tarihinde demiş ki:
mrbomb, o sölediğin sauron olayı benim de kafama takıldı filmi izlerken.

ya sonuçta sauron o gözden ibaret bi tek .. ama isterse öle vücuda gelip haydi allah şeklinde savaş alanına çıkabiliyo
ben kitaptaki detayları hatırlamıyorum
ama o mordor kapıları önündeki savaşta kara zırhlı bi eleman hatırlıyodum .. onu da bu topiğin başlarında bi arkadaş açıklamış
evet o yokmuş filmde

o sauron, yüzüğü olmadan bir forma kavuşamıyor..
yüzüğü olmadığından (parmağını kesmişlerdi ya) sadece bir göz halini alabiliyor..[hline]Bir şeyi göremiyor olman,
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi belki topic ile çok alakalı değil ama aklıma birşey takıldı, onu belirtmeden edemiycem.

Bakınız, Silmarillion'u okumuş olanlar bilirler, Morgoth Melkor kötülük ve nefret ile ilk zamanlardaki gücünün çoğunu tüketmişti yakalanmadan önce, çünkü gücünü fazlasıyla kendi hizmetkarlarını yönetebilmek için kullanıyordu.

Fakat Yüzüklerin Efendisi'ne baktığımızda, neredeyse Sauron kadar yaşlı elflerin (Galadriel, Elrond vs.) ve Sauron'dan da yaşlı olan Gandalf'ın (Dünya oluşmadan önce Eru tarafından yaratılmıştı) bile Sauron'dan tırstığını görüyoruz.Üstte belirttiğimiz Melkor örneğine bakarsak, Sauron da uzun zamandır kötülük peşindeydi ve iradesini hizmetkarlarını yönetmek için kullanıyordu.Şimdi bakıyoruz ki, Sauron'un gücünün yarısı kadar olan yüzükten bile tırsıyor Elf yüceleri ve Gandalf.

Nasıl bir çelişkidir, kafayı bozucam yakında.[hline]A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath
Gilthoniel, A! Elbereth!

[Bu mesaj Saeros tarafından 22 December 2003 17:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 20 December 2003 11:41 tarihinde demiş ki:
Bu 3 film sayesinde Liv Tyler dan nefret ettim, tamam istedigin kadar guzel olsun seksi olsun, kadini resmen bir objeye donusturduler. Bir filmin posterinde sadece Arwen in resmi olur mu, bu Arwen in hikayesimi be? PJ i o konuda cok kiniyorum, tum libidomu bir kenara birakirim.

Liv Tyler i koyacaklarina Saruman i koyabilirlerdi o sahnelere, tamam belki de bir cok insanin libidosu oksanmayacagindan belki daha z satardi. Ama asil fanatikler o zaman belli olurdu iste

katılıyorum hocam..
posterlerde
liv tyler var kocaman.
3 poster gördüm hiç birinde legolas ve gimli yok..[hline]Bir şeyi göremiyor olman,
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu saruman gandalf balrog sauron falan belkide tom bombadil maia değilmi bunlar aynı zamanlarda yaratılmış olması lazım yanlış hatırlamıyosam.
yüzükten nie tırscak elf yüceleri.3 yüzük e hükmedecek diye tırsıyolar[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 22 December 2003 16:49 tarihinde demiş ki:
said:
Bivrip, 19 December 2003 18:47 tarihinde demiş ki:
orda frodo kendi iradesine yenildi diyemeyiz kim olsa bence orda onu yapardı.yüzüğün ağırlığı ve yükü orda doruğa ulaşıo ve tüm kendine kıstırma gücü de yükü gibi doruklarda.

filmde bu olayı ifade edemiyorlar..
normalde mordor dağına ne kadar yaklaşırlarsa yüzük o kadar ağırlaşıyor..
frodo'nun bu olayı söylemesini beklerdim.[hline]Bir şeyi göremiyor olman,

söylemesine ne gerek var? anlamadıysan bence senin sorunun. her şekilde anlaşılıyor yüzüğün ağırlaştığı[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan, 22 December 2003 17:29 tarihinde demiş ki:
ya bu saruman gandalf balrog sauron falan belkide tom bombadil maia değilmi bunlar aynı zamanlarda yaratılmış olması lazım yanlış hatırlamıyosam.
yüzükten nie tırscak elf yüceleri.3 yüzük e hükmedecek diye tırsıyolar[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.

desteklı sallıyın dıycem olmıycak bı kere balrog melkorn un hızmetkarlarından bırı sadece tıpkı dragonlar ve trol ler gıbı zaten ılk fılmde de bahsedıyor bu Gıl galath zamanındakı buyuk kıyımdan kacmayı basarıp bugune gelmıs bı balrog sadece[hline]Salla Bakarızzzzz :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-MrBomb-, 20 December 2003 16:56 tarihinde demiş ki:
said:
Diablo, 20 December 2003 14:14 tarihinde demiş ki:
benimde takıldıgım bi yer var ya nazgul ben büyücüyü hallederim dio ama gandalf la hiç muattab olmuo
o sahneden sora hep bekledim kapışmalarını ama çıkmadı

madem kapışmicak neden öle bi replik koyuyosun ki be yönetmen

ayrıca bana abzürd gelen bişe war. bunu kitabı okumuş olanlara sormak istiyorum
kitapta gandalf filmde olduğu gibi hep asasıyla mı dövüşüyo? bi büyücünün asasıyla hurra dövüşmesi bana çok saçma geliyo ya neden büyü kullanmıyo?[hline]a.k.a "bay bomba"

abi normalde de mage'ler öyle D&D tarzı kocaman şaşalı fireballer, UO tarzı kal vaslar atmıyor..

o nazgülleri kaçırtan büyü, aslında çok güçlü bir büyü..
ama middle earth, şaşaalı büyülerin diyarı değildir..
güçlü büyüler bile şaşalı olmaz..[hline]Bir şeyi göremiyor olman,
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AMO, 22 December 2003 17:34 tarihinde demiş ki:
said:
Fistan, 22 December 2003 17:29 tarihinde demiş ki:

desteklı sallıyın dıycem olmıycak bı kere balrog melkorn un hızmetkarlarından bırı sadece tıpkı dragonlar ve trol ler gıbı zaten ılk fılmde de bahsedıyor bu Gıl galath zamanındakı buyuk kıyımdan kacmayı basarıp bugune gelmıs bı balrog sadece[hline]Salla Bakarızzzzz :D

yanlış hatırlamıyosam dedim niye salliyim hayret bişi.[hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...