Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkish realm!

levko

Öne çıkan mesajlar

kendimizi eleştirmek çok güzel birşey aslında ancak gerçeklerden kaçamayız. Türkler şöyle türkler böyle demeden önce biraz etrafımıza bakarsak; Ben hiçbir realm de bir Türk'ün şu benim şunumu aldı, şu şuna zar attı, abi bilmemkaç g pls diye ağlayan bir Türk bile görmedim. Ancak bunu diğer ülkelerin vatandaşlarından ana şehre ne zaman gitsem görüyorum. Hatta lvl40 ken benden 1g isteyen bir Brezilyalıya mount için para kasıyorum şu anda dediğim için yalancılıkla suçlandım. Kendimizle uğraşmak inanın diğerleriyle uğraşmaktan çok çok daha kolay. Sonuna kadar destekliyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne farkı var turk fransız vsvs
adamına bakar
Yani blizz bile farkında ırk olayının saçmalıgından, bak gnome warrior da tank oluyor taurende
ırk hiçbişe
adam olmak herşey

Yani bi insan türkçe konuşuyo ve tc kimliği var diye "kötü" olamaz ki.
hani tamam forum burası sallamamak lazım ama arada bir kafanızın üstündekini kullanmanız gerekiyor be güzeller,
cıkcıkcık
Sosyal ağlarda paylaş

1-) Olsada olmasada umursamıyorum. Varlığının sadece imajımızı biraz daha yerin dibine çekmeye yarayacak etkenleri doğuracağını düşünüyorum. Ha belki yurt dışı çıkışlarındaki yük hafifler diğer realmlarda oynayan bizler sorunsuz oynarız bak o zaman güzel olur.

2-) Blizzard, sayısı bizden çok daha fazla olan iskandinavlara bu imkanı sağlamamış hatta ruslar için bu düşünceye yeni girmiş. Yanlış hatırlamıyorsam toplam oyuncu sayımız 45.000 civarında ve bu onlar için son derece düşük bir rakam. Dolayısıyla böyle bir dert ile uğraşmazlar. Söz konusu olan mesele ticaret. Geri dönüşü olmayan bir işe kimse para yatırmaz.

3-) Türk oyuncuları frenleyen etkenlerden biri global realmlarda oynuyor olmaları. Çoğu istediği serbestlik içerisinde değil. Local bir realm bu etkeni ortadan kaldıracaktır hepiniz az çok UO oynamış kişilersiniz. Nasıl gelişimini tamamlayamamış bireylerin yer aldığını bilirsiniz. Bunlarla oynamaktan hatta aynı çatı altında bulunmaktan hoşnut olacağını düşünüyorsanız söyleyecek söz yok.

Laflarım yanlış anlaşılmasın. Türk olmakla gurur duyulacak bazı değerlerimizin kaldığına inanıyorum bu konuda bir sorunum yok. Öte yandan bu olumsuz örnekler sadece bizde yok. Her millette var. Lakin türk halkının yapısı öyle değişmiş öyle yozlaşmış bir hale gelmişki sanal alemdeki serbestlik onları bambaşka hareketlere sürüklüyor. Herkes böyle mi ? Elbette hayır fakat azımsanmayacak bir kesim bu örneklemelerle birebir uyuşuyor. Ben bu yüzden olmasını istemem. Aksini düşünene saygı duyarım herkesin fikri kendine.
Sosyal ağlarda paylaş

yunanistanda server acsin blizz bizde orda oyanayalim!!!!!!!!!

hatta ve hatta turk yunan ortak serverlari acilsin

taraflara faction limiti gelsin
yunanlilar sadece ally turkler sadece horde olabilsin

OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

BOYLE BIR SERVER YAPSIN BLIZZ !!!!!!!!!!!!!!!!

hatat soel diyim bu server horde & ally iliskilerinin RP sinin dogal olarak en guzel yapilicagi server olur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...