Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

akademisyenlerden özgürlük kampanyası

Sufi

Öne çıkan mesajlar

Prawler said:
Sam said:
başkalarının eylemleri & görüşleri beni bağlamadığı gibi benimkiler de başkasını bağlamaz. en fazla yapabileceğimiz şey kendi görüşümüzü belirtmek zaten şurada en nihayetinde.

Eh bana dokunmayan yılan bin yaşasın.
Umarım pohpohladığın yılanlar seni sokmaz bir gün Samciğim.
5 senedir sokmadı dedin, ama ileride sokmayacağının garantisi yok.

Hepimiz yaşayıp göreceğiz.

praw'cım şu altı çizili olandan bold olan sonucu mu çıkardın cidden? şahsi alakam olmayan, tanımadığım, hatta varolduklarını bile bilmediğim üçüncü kişiler adına mı konuşmamı bekliyorsun yani?

ha yok öylesine sataşasın geldiyse ona tamam. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
başkalarının eylemleri & görüşleri beni bağlamadığı gibi benimkiler de başkasını bağlamaz. en fazla yapabileceğimiz şey kendi görüşümüzü belirtmek zaten şurada en nihayetinde.

nazilerin gorusleri de yahudileri baglamiyordu : PpPp

türban = davud yildizi olmali, boylece turban takan dincilerle onlara iyi davrananlari rahatca bulup oldurmeliyiz.

evet.

Sosyal ağlarda paylaş

aslinda birbirimize yalan soylemiyelim

turbanin girmemesini istememizin nedeni belli

diger kizlarimizin geriye gitmesini istemiyoruz. Ben universitede kiz arkadasimla yururken, cehennemde yanicaksin diye bakan bir varlik istemiyorum, veya bolumu doldurup aciklari kotu davranan yaratiklar. Mahalle baskini universiteye tasiyacak tipler. Aslinda kendi universitelerini kursalar bizden uzak dursalar, eger ayrimsa ayrim olsun ben istemiyorum cunku onlarla beraber olmak , birsey kazanacagima inanmiyorum uzak dursunlar benden yeter. Varsa bizim okullardan oraya gecmek isteyen profesorler buyursun gecsinler kapasinlar kafalarini oraya gitsinler. Misvakin dise nasil iyi geldigini ogretsinler onlar dis fakultelerinde, biz bilim gorelim, kadinlara sadece kadin hastalar ogretsinler, bilgisayarcilari interneti zararli gorsun kendi kendilerine takilsinlar uzak dursunlar acikcasi bizlerden. Mevzu vergiyse vergilerde dagilsin okullar arasinda.
Sosyal ağlarda paylaş

raw power said:
fizban said:
sir said:
gelsin abi rahip kıyafetiyle veya shaolin monklarının turuncu giysisiyle falan, nolcak =)

haa türbanlı kızlar hemen türbanlarının arasından çakılar, baltalar falan çıkarıp üzerlerine yürüyecekler di mi? şimdi berenin peruğun falan altına gizleyemiyolar silahlarını ama türban bi serbest olsun, hepsi "donanımlı" gelcek.

ya cahilsin ve çaktırmamaya çalışıyorsun smileyler falan, ya fanatik bir akp hayranısın başka bir tanımı yok.

Tek kültürlü,bilgili,doğru sizsiniz,geri kalan herkes AKP'li,cahil,bilgisiz.Alkış./clap

sir said:
fizban said:
ya cahilsin ve çaktırmamaya çalışıyorsun smileyler falan, ya fanatik bir akp hayranısın başka bir tanımı yok.

sen de asabisin galiba?

türban serbestisiyle akp fanatiği olmayı bağdaştıramıyorum bu bir.

ikincisi hep aynı argümanlar geliyo, türban girerse bu da gircek mi, şu da gircek mi diye..yahu hele bi girsin bakalım noluyo, olmamış olaylar üzerinden desteksiz fikirler öne sürmek kimseye fayda sağlamıyo.

üçüncüsü, relax plx.

yasa sadece türbanı bağlıyo. "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın" demiş uğur mumcu. okusaydınız bilirdiniz. ama işte okusaydınız, daha daç ok şey bilirdiniz.

ben çıkan bir yasanın neler getirdiğine bakarım. körü körüne desteklemem ölümüne fanatikler gibi. akp liler de bunu yapabilecek olsa zaten, ne akp bu kadar yüksek oy alır, ne de akp bunları yapabilir.

ama nerdeeeeee...
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:
aslinda birbirimize yalan soylemiyelim

turbanin girmemesini istememizin nedeni belli

diger kizlarimizin geriye gitmesini istemiyoruz. Ben universitede kiz arkadasimla yururken, cehennemde yanicaksin diye bakan bir varlik istemiyorum, veya bolumu doldurup aciklari kotu davranan yaratiklar. Mahalle baskini universiteye tasiyacak tipler. Aslinda kendi universitelerini kursalar bizden uzak dursalar, eger ayrimsa ayrim olsun ben istemiyorum cunku onlarla beraber olmak , birsey kazanacagima inanmiyorum uzak dursunlar benden yeter. Varsa bizim okullardan oraya gecmek isteyen profesorler buyursun gecsinler kapasinlar kafalarini oraya gitsinler. Misvakin dise nasil iyi geldigini ogretsinler onlar dis fakultelerinde, biz bilim gorelim, kadinlara sadece kadin hastalar ogretsinler, bilgisayarcilari interneti zararli gorsun kendi kendilerine takilsinlar uzak dursunlar acikcasi bizlerden. Mevzu vergiyse vergilerde dagilsin okullar arasinda.

off zekaya bak.
sanki türbanı takınca dinci mode on oluyor,çıkarınca birden süper bir insan oluveriyor bu kızlar.
+

"aslında birbirimize yalan söylemeyelim."
yahudileri neden kamplarda topladıgımızı biliyoruz.Ülkemiz bölünecek.sanayi ekonomi bunların elinde.mahallemizde alman vatandaşlarımıza baskı yapıyorlar.vatandaşlarımız 3 kuruşluk maaşa yahudilerin işçiligini yapıyorlar.bu yahudiler şirketlerini başka ülkede kuracaklarsa kursunlar burda kurmasınlar.bizlerden uzak dursunlar.yoldaki yahudiler vatandaşlarımıza dik dik bakıyorlar.bu baskıdan kurtaralım kendinizi aziz vatandaşlarım."
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

praw'cım şu altı çizili olandan bold olan sonucu mu çıkardın cidden? şahsi alakam olmayan, tanımadığım, hatta varolduklarını bile bilmediğim üçüncü kişiler adına mı konuşmamı bekliyorsun yani?

ha yok öylesine sataşasın geldiyse ona tamam. (:P)

Yok sen diyorsun ya 5 senedir birşey yapmadı bu hükümet bir rahatsızlığını görmüyorum, zararını görmüyorum, bana dokunmuyorlar diye. Aynı zamanda da yaptıklarını genel olarak destekleyen bir eğilim içerisindesin.

Quote'a tam olarak gitmedi sanırım, idare ediver artık :)
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

ben çıkan bir yasanın neler getirdiğine bakarım. körü körüne desteklemem ölümüne fanatikler gibi. akp liler de bunu yapabilecek olsa zaten, ne akp bu kadar yüksek oy alır, ne de akp bunları yapabilir.

zaten onu yaptığım için akp'ye oy verdim şahsen. yoksa kıt görüş ftw takılsam "5 yıldır ortaya çıkan kanıtı yok ama neme lazım bunlar şeriat getirir" der vermezdim. (:P) besim tibuk istifa etmeseydi.. :/

praw için ekleme: zararını görmüyorum, yararını görüyorum. nedir yarar derseniz içinde bulunduğum ülkenin vatandaşı olarak ülkenin gelişmesinden ötürü refah ve sosyal haklarımın artması.
Sosyal ağlarda paylaş

Eh işte ben de diyorum ya, sen öyle düşünüyorsun,fakat bazılarımız öyle düşünmüyoruz.

Sana refah gelmiş olabilir,ama ben de mesela bu zihniyetteki adamlar mülkiyet hakkımı aldılar elimden, bunun yanında da yağmalarını,soygunlarını, din sömürülerini görüyorum ben ve çok rahatsızım.

Aslında çok tartıştık burada. Kimsenin kimsenin fikrini değiştirebileceğini düşünmüyorum.

Beslediğin yılanın seni birgün ısırıp ısırmayacağını göreceğiz diyorum ben sadece...
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

praw için ekleme: zararını görmüyorum, yararını görüyorum. nedir yarar derseniz içinde bulunduğum ülkenin vatandaşı olarak ülkenin gelişmesinden ötürü refah ve sosyal haklarımın artması.

Yazık bir durum. Yazık bir yanılgı.
Hala ülkenin geliştiğini sanıyorsan başta ki cahillerden birisin özür dilerim. Sosyal hakların artması nedir? Bunu diyorsan asıl şeriat isteyen sensin çünkü erkeklerin hakkı artıyor :). Hakların artacaksa gerileyelim farketmez diyorsun yani.
Sosyal ağlarda paylaş

NO U!

elbette azınlıkların aldığı haklar nasyonel sosyalistlerimize ters ama bu beni rahatsız etmiyor, doğrudur. erkeklere gelen bir hak göremiyorum, dolayısıyla ya sallıyorsun ya da saçmalıyorsun.

"saçmalıyorsun" demek ne rahatmış be mantıklı bir argüman sunmak yerine. hak verdim spam'leyenlere. (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar da saf olma be, islerine gelmeyen herkesi topa doldurup iftarda patlatırlar. dusunce ozgurlugunu onemseyen adam gazetelerin rss destegini dava acmak icin kullanmaz.

istanbul belediyesi buyuk bir coskuyla 29 ekimi kutladı, cok bi tarafında oldugundan mı? hayır, siyasi sahasını genisletmek icin. kendilerini sirinlik muskası gibi gostermek isteyenlere arada bir yem atıyorlar iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam sana bir örnek vereceğim, daha 2 gün önce yaşandı ve yeni duydum ben. küçük kuzenlerim, annesi (teyzem diyeceğim) ve arkadaşlarıyla bir yerden dönüyorlar iki araba olarak. Arkadaşları dediğim 20 yaşında bir genç ve onun annesi. Arabayla yola çıkıyorlar, kuzenlerde arkadan 5 dakka sonra çıkıyor.

Kuzenler giderken yolda bir kalabalık görüyorlar, tartışıyor insanlar falan. Bir bakıyorlar ki teyzemin arkadaşıyla bir adam tartışıyor, adam dikleniyor kadıncağıza. Diklenen adam kürt. 20 yaşında ki oğlan iniyor "adam ol hakaret etme!" diyor adama.

Adamda hiç konuşmadan cebinden çıkardığı bıçağı çocuğa saplıyor. Annesi ve teyzem sinir krizleri geçiriyor orada. Herif gülüyor ve bişeyler söylüyor, söylediklerinin arasında "size kürtçe öğreticem" falan gibi laflar var. Hemen kocasını arıyor teyzem, oda 2 ekip otosu kapıp geliyor 10 dakkada. Adamı yakalıyorlar ve tutukluyorlar.

Şimdi diyeceksin ki bunu genele yaymayalım. Ama ben yayıyorum kardeşim. Çok fazla özgürlük VERİLMEMELİ bu insanlara çünkü medeniyet denen şeyin M'si yok bu insanlarda. Gitsin kürtçe şarkısını söylesin, birşey diyen yok ama denetimsiz kürtçe yayınada, bilmemneyede karşıyım. İnsan hakları insan hakları diye ağlıyorsunuz, özgürlükler diyorsunuz, görüyoruz özgürlükleri. Bana burda sosyal haklarımızmış, özgürlüklerimizmiş, iyiye giden ülkeymiş palavralarını, masallarını anlatmayın.

Ayrıca Polis şunu söylemiş teyzemlere: "aman sakın bulaşmayın bunlarla, devlet yetkilerimizi iyice azalttı, artık bişey yapamıyoruz. Aylar önce birisini durdurmak için ateş edip bacağından vurdum, silahımı el koydular ve aylarca mahkemede süründüm. Bir çok mahkum aftan dolayı serbest kaldı, sicillerinden dolayı iş bulamıyorlar ve bu yüzden hepsi taksici oldu, çok vaka oluyor."
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe bu da çok ilginç bir durum bölücülüğe karşı çıkan insanlar bölücülüğün alasını yapıyor. Türbanla ilgili ilk mesajımda karşı çıktığımı söylemiştim ama medyadaki ve patideki olayları izledikten sonra şu an akp'nin yaptığını tamamen destekliyorum. İnsanlar zamanla birbirine hoşgörü göstermeye başlayacak sonuçta riskli de olsa bir yerden reform yapmak lazımç. Belki türbanın serbest olması çok daha kötü olaylara yol açacak ama aynı zamanda bir şeyleri düzeltme olasılığı da var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...