Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

akademisyenlerden özgürlük kampanyası

Sufi

Öne çıkan mesajlar

İmzalayan okullara bakarsanız..
Özgürlükle alakası olmayan bir olay olduğunu görürsünüz..

Yav türban propogandasi yapalım ama gerizekalı halkı uyandırmadan yapalım tamam be akademisyenlere özgürlük yehoooo...

Bilkentten 3 kişi imzalamış nefretlerimi gönderiyorum kendilerine..
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
ne güzel, dinci öğretim görevlileri listesi.
tamam şimdi bunları tek tek ele geçirmekte sıra...

hayır "herkese özgürlük" tadında böyle çok humanist bir şov yapıyorlar,
ama bu "über özgürcü" kesilen arkadaşlarımız aynı "özgürlük" olayını diğer dinden, diğer inançtan insanlara göstermez.
böyle hin oğlu hin kişilerdir bunlar.

sadece türban için bütün bu yaygara, "özgürlük" için değil.

Ali Nesin,Mete Tuncay,Halil Berktay dinci mi?
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:
bizim okuldan 4 hoca imzalamış, sevindim =) boğaziçinden baya bi hoca imzalamış.

evet bone hepsi dinci bunların, evet.

Bugun düzinelerce rektör, dekan, öğretim görevlisi (kesinlikle o bildiriyi imzalayanların 10 katından fazlası) bugün Anıtkabir'deydi sir. Belki haberin yoktu ama hatırlatayım dedim.

Onlar neydi? O bildiriyi imzalayanların kat be kat fazlası o öğretim görevlileri. Evet, özgürlük düşmanı, ilerleme karşıtı, faşist falandılar değil mi? Ha, Laiklik nde e de olsa Atatürk'ün ve aydınların her yaptığını silmemizi gerektiren, yokedilmesi gerekli kurallar bütünuydü değil mi?

Kendine iyi bak sir.
Sosyal ağlarda paylaş

anıtkabire gidenlere laf mı ettim ben? nerde, ne zaman? benim babam da rektörler toplantısındaydı ve sonra anıtkabirdeydi, babama mı laf ettim ben? tey gidi..

ama siz bu bildiriyi imzalayanlara gayet küfür edip yafta yapıştırabiliyosunuz.

öbür topikteki lafım da topik sahibineydi, genel geçer konuşmam ben insanlar hakkında.
Sosyal ağlarda paylaş

Sir, lütfen söyler misin bildiriye karşı bildiriye cevap verenleri tek tek telefonla arayıp "O toplantıyı yapmayacaksınız, bu bildiri de imzalanmayacak. Anladınız mı?" diye ayar vermeye çalışan YÖK başkanının gerçek kimliğini ortaya koyan tüm o öğretim görevlileri ne yapmaya çalışıyordu? Adam gibi açıklarsan sevineceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

toplantıyı yapmamanın daha uygun olacağını düşünmüş olabilir, ben nerden bileyim ne düşündü? tek tek arayıp tehdit mi etmiş rektörleri?hayır rektörler üzerinde bi yaptırımı, bi baskı unsuru da yok ki elinde, napıcak kovdurcak mı hepsini?

ayrıca ayar verdiği toplantıya niye gitti ki adam? gitmiş fikrini beyan etmiş, rektörler de protesto etmiş. gayet normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kampanya be; herkes imzalasın da bir an evvel özgürleşelim. Düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü hak getire... En büyük özgürlük türban özgürlüğü!

Bu "kampanyayı" başlatan ve utanmadan bildirinin altına isimlerini yazanlardan biri AKP milletvekili Zeynep Dağı'nın kocası öbürü de son seçimlerde AKP'den milletvekili aday adayı olmuş bir zat. Bu özgürlükçü arkadaşlar herhangi bir siyasi oluşumla bağlantılı kesinlikle değildir; tek ulvi amaçları özgürlük. Tabi tabi biz de yedik.
Sosyal ağlarda paylaş

imzalayanlar "özgürlük olsun da nasıl olursa olsun" zihniyetiyle imzalamış ya da "ileride başıma iş açmayayım/imzalayayım da namım yürüsün"cü yarın öbür gün amerikan mandasını kabul edecek olan kaypak öğretim görevlileri.. zaten ali nesin 4-5 yıl önce pkk ile iligi benzer bir şey için de kayılım göstermişti baş kaypakçı, rüzgar nereden eserse oradancı o zaten..

kraldan çok kralcılardan korkacaksın diye boşuna dememişler
Sosyal ağlarda paylaş

sorun dendiği gibi akp'nin tek taraflı çalışıyor olması ve bu özgürlüğü akp'nin getiriyor olmasından dolayı şımaracak olan aşırı islamcı insanlar. baştaki hükümetin de kendileri gibi ideolojilere sahip olduğu düşüncesinden faz olarak çok azıtacaklar gibi geliyor bana. Nasıl MHP tek hükümet olsa aşırı sağcılar etrafta asarız,keseriz,biçeriz diye dolaşacaksa benzer bir durum burda da mevcut olacak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:
zaten ali nesin 4-5 yıl önce pkk ile iligi benzer bir şey için de kayılım göstermişti baş kaypakçı,

neymiş bu çok merak ettim. ben o adamın açtığı matematik okuluna gittim adam insanlara bedava matematik okulu açabilmek için kazancından gıdım para almadığı bir dergi ve bir vakıf işletiyor bunları yapmak için hayatından feda ediyor resmen. O adam sayesinde bu ülkedeki lisans seviyesindenki öğrencilerin matematik seviyesi belki olabileceğini katları üstüne çıktı. Nerenin kaypakçısı yalakası olsun o adam yahu zaten yurt dışında yapmış phdsini istese orda kalır ama adam dönüp burda hem öğrenci yetiştirmek için babasının ona bıraktığı ve başına tonla sorun olan vakfı işletiyor hem de insanları eğitmek için karsız dergiler, okullar işletiyor. O adamın bu ülkeye sağladığı faydanın yüzde (edit: on az olmuş) birini sağlamadan laf atmamak lazım bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ali nesin hakkinda acikcasi biraz arastirip konusmak lazim. Bizden farkli dusunuyor, dogruyu dusunuyor demiyorum beyin yapisi cok farkli. Ne yazikki onun beynindede avrupai ozgurluk var

akp ve benzerlerinin derin planlarindan cok birilerinin egitimini dusundugunu saniyor. Garip bir adam
cezaya ehliyeti yok
Sosyal ağlarda paylaş

ekşi sözlükten aldım, ali nesin'in bildiriyle ilgili açıklaması. derdimizi çok güzel anlatıyo. burtonesk'e link için teşekkürler =)

sözlük said:
verdiği imza ile ilgili olarak odatv.com'a şu açıklamayı yapmıştır.

"‘şimdi sadece türbana özgürlük değil tabi ki.özgürlükten yanayım. özellikle üniversitelerde bir bilim kurumunda her türlü özgürlüğün olması gerktiğini düşünüyorum.

isteyen istediği gibi gelebilir,şortla, mayoyla gelir, nasıl istiyorsa öyle gelirse gelsin. bu beni ilgilendirmiyor. ikincisi, etik olarak yanlış buluyorum türbanı ya da herhangi bir giysiyi üniversitede yasaklamayı.

doğrusu ben de kaygılara katılıyorum. türbanı özgür bırakmanın bazı baskılardan olabileceğini düşünüyorum bundan ben de çekiniyorum. öte yandan türbanı yasaklamak bana öylesine aykırı geliyor ki, kendimi hiçbir biçimde bir öğrencinin eğitimine engel olma hakkını kendimde görmüyorum. türban yüzünden ya da herhangi bir giysi yüzünden..

özgürlük çok daha önemli bir şeydir. önemli bir kavramdır. demokrasi tehlikesiz bir rejim değildir. baskılar olacaktır ama buna karşı konulmanın başka olları bulunmalıdır.

olabilir sıçrayabilir, sıçratmak isteyebilirler. bunlar da zamanı geldiği zaman konuşulması gereken konular. yani dediğim gibi, önce etik olması lazım bence herhangi bir devletin yasanın kanunun kuralın etik olması gerekir.etik çok önemli.

etikten vazgeçtiği zaman kısa dönemde elde edeceğiniz her türlü kazancı uzun dönemde kaybediyorsunuz. diğer konular hepsi ikincil konulardır,bunlar zamanı geldiği zaman başa çıkılabilir.’

odatv.com: ali bey, siz aziz nesin’in oğlusunuz ve babanız yıllarca irtica ile mücadele etmiş, laikliğin savunucusu biriydi.
bu düşünüldüğünde, türban konusundaki görüşlerinizden dolayı eleştiri alıyor musunuz?

‘elbette ki o konuda eleştiriler geliyor ama ben sanmıyorum ki babam antidemokratik yasalarla laiklikten yana olsun.

ben de babam gibi laiklikten yanayım ve bunun için mücadele etmeye hazırım ama bunu demokratik bir ortamda demokratik yasalarla uymak zorundayız.

bu türban beni de rahatsız ediyor, müthiş rahatsız ediyor. ama ne yapalım ki demokrasi böyle bir şey."

http://www.odatv.com/...p;category=0&videoid=1522
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:

akp ve benzerlerinin derin planlarindan cok

Yahu yazın neler olduğunu bile takip etmemişsiniz belli ki, devlet adamın açtığı matematik kampını kapatmasın diye başbakana mektuplar yağdırıldı. Yazın her ayı farklı bir bakan ya da devlet görevlisi ve nerdeyse her hafta jandarma gelip bu kamp kapatılacak dedi. Adamın tek yaptığı ise 3 ay boyunca insanlara karşılıksız matematik öğretmek ve onlara işlerini sevdirmeye çalışmaktı. Orda kimseyi yanına oturtup da fikirlerini empoze etmedi tek empoze etmeye çalıştığı şey "sizin işiniz matematikse o zaman oturup o iş için çalışacaksınız, anlamıyorsanız daha çok çalışacaksınız" idi.

Nerden akpnin ve benzerlerinin planlarına yönelik çalışıyor anlamıyorum hala, adamın türkiyenin faydası için yaptığı icraatların yüzde birini yaptığını iddaa edemeyeceğinizi ben iddaa ediyorum. Adamın öğrencileri ile ana iletişim noktası matematik ve bu bilim alanında idealizm iken nası akpnin ekmeğine yağ sürüyor anlamıyorum, öğrencilerini kenara çekip zorla liberal ya da başka birşey yaptığına ben tanık olmadım açıkçası. Araştırmak başka adamın nasıl canla başla çalıştığını görmek başka.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm askeri diktayı akpnin diktasına tercih ederdim ben bu teoriler arasında yine de. askeri akpden daha çok sevip güveniyorum zira. beni de bilen bilir ne dinciyimdir ne aşırı militarist ama askere olan sempatim akpye olanın yüz katı gibi. ama sorun askerin daha büyük olması ve dolayısıyla kendi bünyesinden kendine uygun olmayan insanları barındırma şansının daha fazla olması ve bu insanları denetlemesinin daha zor olması herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

ardeth misin nesin baydin artik yani

ne yazmisim oku bakiyim

bende senin kadar biliyorum ali nesinini, bizde gittik bizde gorduk, bizde okuduk matematik-felsefe kitabini. Ben akp ye yardimmi ediyor dedim? oku oku don ozur dile

her halta cevap vericem diye bayma artik yani. Senin kadar ali nesini bende savundum o yazida, bakis acisinin farkli oldugunu soyledim. Ama yazdigin diger butun mesajlardaki gibi her halti bilirim ben susun lan salaklar modunda oldugun icin okumuyorsun bile.

Dur tahmin ediyim ya akademisyensindir yada potansiyel akademisyen olmak isteyen insan.

Herkes dangalak bir tek biz akilliyiz her boku biz biliriz. Hadi bas
Sosyal ağlarda paylaş

huun acikcasi oradada belirttigim gibi adam farkli dusunuyor, adamin dogrulari dogru demiyorum, yanlista demiyorum sadece farkli dusunuyor. Netekim hemen biri aciklamasini yayinladi altinda tvdeki aynen benim dedigimi soyluyor. Ben akpyi desteklemiyorum, ben birilerinin egitim disi kalmasini desteklemiyorum diyor. Bakis acisi bizden farkli.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam gibi verecek bir cevabın varsa ver yoksa hiç verme. evet döndüm ve tekrar okudum ve okuduğumdan farklı birşey anlamış olsam şu an özür dilerdim ama anlamadım. ya söylemek istediğini daha açık yaz ya da kıvırma payı bırakıp da insanlar seni yanlış anlayınca (ki hala neyi yanlış anladım göremiyorum) laf atma.

"Ne yazikki onun beynindede avrupai ozgurluk var". Hani eğer bu zekice bir ironi yapcam çabasıysa kusura bakma internet üzerinden pek anlaşılmıyor ironiler tartışam halinde iki tarafı bulunan bir konu zira.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
yalnız bütün komplo teorileri irtica yönüne doğru şekilleniyor nasılsa, askeri diktatörlükten endişelenen kimse yok. "özgür olmayacaksam başım kapalı olmasın bari" düşüncesi var herhalde. (:P)

Valla askeri rejimin en babası 10 sene sürer, sonra yine demokrasiye döneriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...