Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yabancı sayısı 6+2 !

Luinir

Öne çıkan mesajlar

Yabancı sayısının artmasını anlıyorum da + statüsünde artmasını anlamıyorum. +2 de neyin nesi? 7 oldu dersin, 10 oldu dersin anlarım ama işin içine + girince ben sadece hatalı transferler sonrasında kulüplerin zararını azaltma çabasını görüyorum.

Aldınız Carrusca'yı, işe yaramaz mı çıktı? Sorun değil. Atarsınız artı 1'e, 1 sezon hiç oynamadan beklese de olur. Böylece insanların size yüklenmesini engellersiniz. Ya da aldığınız oyuncu 1 sezonluk sakatlandı diyelim. Ne gerek var adamı tedavi ettirmeye, gelmesini beklemeye? Atarsın +'ya, beklesin orda.

Sıkıntı yabancı sınırlamasının artması vs. değil. Bu işin yapılışındaki şark kurnazlığı. Ulusoy'un seçim dönemlerinde bu tarz yatırımı çoktur. Maldonado hikayesinden anlaşıldığı üzere en başta Fenerbahçe ile pazarlık yapılmış. Zaten Appiah'ın sözleşmesini dondurma kararını da 1 toplantıda çıkarıvermişlerdi. O olmadı, böyle buyrun denmiş şimdi de.
Sosyal ağlarda paylaş

luinir bir fenerbahçeli olarak söylediklerine katılıyorum. fenerbahçe'nin ihtiyacı olduğundan 6+2 çıkmış gibi gözüküyor. artık neyin pazarlığı yapıldı orasını bilemiyoruz. en azından haluk ulusoy'un fenerbahçe'ye bir kıyağı olmuş oldu bunca şeyden sonra. yönetim seçimlerde hem haluk ulusoy'un karşısında olacağını açıkladı (her zaman olduğu gibi) hem de bunları yaptırdılar. tebrik etmek lazım neler dönüyorsa artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Umarım basına bu Fenerbahçeye kıyak olarak yansırki.. Akraba ilişkisi olan Demirören .. Ve Bir Galatasaray'lıyı desteklemesinin mantıklı gözüktüğü Galatasaray Flnda soğur şu ulusoydan.. Yıllardır Her istiklal marşının ardından meydana gelen sessizlikte Bağırdığımız Ulusoy İstifa haykırışlarından artık kurtuluruz
Sosyal ağlarda paylaş

emivoz, anlamadın heralde adamınbirini. fenerbahçe, şampiyonlar liginde maldonado yu oynatmak için listeyi uefa ya 1 şubatta bildiriyor. 6 şubat a kadar önemli değil yani nolduğu. fenerbahçe için uzatıldı demek bu açıdan saçma.

brezilyaya arjantin e şiliye bişey bildirdiğimiz yok bizim. önce bu transferler nası olurmuş falan bi öğrenmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün yorumları okudum da bir iki şey çok dikkatimi çekti Luinir'in dediğin oyuncunun oynayamayacak durumda olduğu zaman + kontenjana atılması fikri gayet yerinde ve akılcı.

2.si ise bu kara Fener istedi diye alındı demek yanlış.Fenerbahçe yabancının sınırsız olmasını istedi herzaman +1 ya da +2 olmasını değil.

Maldonado Appiah yüzünden gelemiyordu çünkü Appiah sözleşmem donarsa para isterim dediği için.Bizim yönetimde taviz vermedi en doğru şekilde.

@khala yiğit sen aslında bu kadar fanatik bir adam değilsin yaptığın şu;Maldonado Fenere gelsin diye bu çıktı demek çok yanlış ve senden beklemediğim bir yorum olmuş bence duygusallık yerine objektif ol.

Aurelio türk olduğunda olmaz böle sey diye bas bas bağıran Beşiktaş'lı yöneticiler,medya ve taraftar neden Nobreyi bağrına bastı bu da ayrı bir konu.

Şimdi çıkacak Beşiktaş'lı Galatasary'lı yönetici olmaz böle nasıl olur faln diye bir bakmışınız sezon sonu yayın gelirini ne vs ne varsa satmış 8 yabancı oyuncusu var.Bu da ayrı bir olay.

Ulusoysuzun bunu yapmasının nedeni bütün klüplerin desteğini almak çünkü tabanda anadolu ve 2.lig klüpleriin oyun 3 büyüklere göre daha fazla oldu.Delege sayısı arttığı için.

Yani şöle düşünürsek kümede kalan 12 anadolu klübü+süper lig'e çıkacak olan 3 anadolu klübü sezon sonu bu kanundan yararlanacak birde böle düşünün.

Yani bu kararı sadece Fenerbahçe'ye dayandırmanızın sebebini ben şöle anladım yorumlardan;Fenerin getirebileceği oyuncu ünlü ve dünyada bilinen bir futbolcu olacağından takımızın gölgede kalamamasını istediğiniz için ama futbol böle kurumsallaşamazsan,istikrar sağlayamazsan ve ekonomik gücün iyi olmazsa arka planda kalmaya mahkumsun.
Sosyal ağlarda paylaş

LucifeL said:

2.si ise bu kara Fener istedi diye alındı demek yanlış.Fenerbahçe yabancının sınırsız olmasını istedi herzaman +1 ya da +2 olmasını değil.

Bu iş sadece Fenerbahçe'nin işi değil zaten. Ciddi rakamda Anadolu takımı da destekliyor olabilir. Ulusoy 17'ye 1 karar verecek kadar cesaretli bir insan değil. Kaldı ki şu yabancı meselesine doğrudan laf söylemeyip sessiz kalarak destek olan çok kulüp var, Beşiktaş gibi. :)
Sosyal ağlarda paylaş

kimse diğer kulüplerin işine gelmiyor demedi ki, kararın apar topar çıkartılması fenerbahçe'nin maldonado'yu alması içindi. zira beşiktaş higuain ile yolları ayırmak üzereydi defans uyuncusu alabilmek için. ne gs ne bjk bir talepte bulunmadı.

öte yandan görün şimdi 1 haftada yapılacak yalan yanlış transferleri. ülkede hiçbirşey düzgün işlemediği gibi şu aptal konu bile işlemiyor. son hafta kala çıkarırsan türkiye'ye gelen aptal saptal yabancı adamlara da laf edemeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...