Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Güzel Senaryolu Oyunlar

zlorwf

Öne çıkan mesajlar

Vampire the masquerade bloodlines oynuyorum. Aşmış bir oyun. Acaip zevkli, üstelik farklı klanlarla farklı oynanışlar, 5 farklı son, her klana ve yeteneğe göre farklı konuşma ve görev bitirme seçenekleri...

Uzun zamandır bir rpgden böyle zevk almamıştım. Level olayına ve itemlara biraz daha önem verilse dünyanın en iyi rpglerinden biri olabilirmiş.

Bunun üçüncüsü çıksa oblivion gibi devasa bir dünya ve serbestlik olsa level sistemi yerine, ama aynı senaryo derinliği ve diyalog sistemi olsa inanılmaz güzel olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

-Aman tanrım erkeğim tut beni darkside a düşüyorum
+Tuttum bebeem gel light takılalım senle.
-Olamaz beni ele geçirip kötü şeyler yaptılar darksidea düştüm. Böyle delik gibi bişey zaten
+Sen de öylesin ohş, gel şimdi aydıklıklara...

-Sen Revan'sın!
+Hayır..
-Evat
+HAYIIIIRRR...!!
-Nıhahahahah

13 yaşındaki starwars fanlarına hitab edicek derinlikte senaryoya sahip bir oyunu savunduğun için sana bir adet tbrkgz armağan ediyorum :P Kotor2de belki araklamalar var ama hiç değilse lightside seçenekleri angutluk, darkside da piskopatlıkla sınırlı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fear Effect

Gözlerim doldu bunu görünce. Söyleyen arkadaşa teşekkürler. Gerçekten hem senaryo, hem oynanış, hem grafikler, hem, hem, HERŞEY abi. Herşeyi mükemmel bir oyun. Tavsiyem. Saatlerce başında tutar. Canım çekti, kuzenden ps2yi alıp oynayayım ben bunu. Ps1 oyunu bu zaten, pcde bile emule edip oynarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Sen Revan'sın!
+Hayır..
-Evat
+HAYIIIIRRR...!!
-Nıhahahahah

-Ben senin babanım
-Haaayııırr
-evet babanım benimle gel ve evreni yönetelim
-Hayııırrr
(aşağı atlar) -Bwaaahhahhaaaaaaaa

Bence çok fark yok...

Kotor senaryosu çok derin değildi tamam ama fena da değildi. Ki Star Wars'un bütün filmleri çocuklara da hitap eder. Ama byüklere de eder. Kotor'u oynarken gayet zevk aldım, çocuksu da gelmedi öyle fazla. Gelen kısmı da tebessüm ettirdi.

Dark side - light side tercihleri saçmaydı tamam ama onun dışında bir sorun yoktu öyle çocuksuluk açısından bence..
Sosyal ağlarda paylaş

Tetrisin senaryosu bence iyi bir şekilde oyuna entegre edilememiş. Herşeyden önce tamamen klişeleşmiş bir üslupla daha önce onlarca kez karşımıza çıkan bir hikayeyi bize yedirmeye çalışıyorlar. Sayılı kısımlarında "vay be" dedirtiyor ama yinede insanı yeterince hikayeye bağlayamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
aktiftablet said:
Gabriel Knight idye bi oyun vardı (hatta seri), var mı hatırlayan?

Gabriel Knight 3 Blood of the Sacred, Blood of the Damned'i oynamistim , sahaneydi.Beni encok etkileyen oyunlardan biridir o.Hatta 2 yil once Fransa'ya bir road trip yapmistik ozaman gidip gordum oyunun gectigi koyu ( Rennes Le Chateau ).Oyundaki binalarin arasinda dolasmak ilginc bir his :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Dev said:
said:
Fear Effect

Gözlerim doldu bunu görünce. Söyleyen arkadaşa teşekkürler. Gerçekten hem senaryo, hem oynanış, hem grafikler, hem, hem, HERŞEY abi. Herşeyi mükemmel bir oyun. Tavsiyem. Saatlerce başında tutar. Canım çekti, kuzenden ps2yi alıp oynayayım ben bunu. Ps1 oyunu bu zaten, pcde bile emule edip oynarsınız.

ben önermiştim, +rep için teşekkürler

Fear Effect'i bitirdikten sonra Fear Effect: Retro Helix'i oyna o da ilki gibi 4 CD üzerinden geliyor ve saatlere varan anime'sel görüntüleri var. Senaryosu ise ilk oyundan önce geçiyor ve bazı sorulara açıklık getiriyor.

Maalesef Eidos bu potansiyeli iki oyunluk Fear Effect dışında yaptığı başka hiçbir oyunda bu derece gösterememiştir. Serinin 3. oyunu Fear Effect Inferno bizzat firma tarafından iptal edildi, sebebini bilmiyorum, bilmek istemiyorum.

Bir de son olarak 2008 bitmeden Fear Effect filmi gelicek, sabırsızlıkla onu bekliyorum şu an diyor ve kaçıyorum.

edit: Sam hocam, tam senlik oyun, oynamadıysan sana da önerdim
Sosyal ağlarda paylaş

"Psychonauts, Planescape Torment, Arcanum, Half-Life, Half-Life 2, Starcraft, Starcraft Brood War, Gunman Chronicles, The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay, Vampire The Masquerade Redemption, Vampire The Masquerade Bloodlines, Sanitarium, Dreamfall, Pathologic"

yazmışım zamanında. Bunlara Call Of Duty 4, Max Payne 2, Kotor 2, Jedi Knight: Jedi Academy eklemek istiyorum.

Bunlara bakarak "aa sen bunu da çok seversin kesin" diyeceğiniz bir oyun olursa söylerseniz sevinirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...