Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jannisery > Turk

totenkopf

Öne çıkan mesajlar

dergiyi hatırladım, %80 bilim ve ütopya olması lazım, ama dediğim gibi, yine aynı dergide "yüzüklerin efendisi emparyelist bir bölücü enstrümandır" diye yazıyı da görünce yazılanları kesin kaynak olarak söyleyemiyorum ama bu demek değildir ki, üzerinde düşünülmeyecek bir şey olsun

hatta eski hali olarak hatırlıyorum beyaz zemin turuncu(?) yazı...
Sosyal ağlarda paylaş

o zamana kadar iş işten geçmiş zaten, 17 yy bozulsa ne olur, 15 yy dan beri görevini yapamaz olmuş, devlet içindeki belli bir kesime böyle sınırsız imtiyaz ve güç verirsen ve belli bir ayidiyet duyguları olmazsa böyle olur

yeniçerileri değerlendiriken bunları da göz önünde bulundurmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

o zaman her şey olabilir, herkes sallasın, yalan olduğunu kanıtlayana kadar olabilir diye üstünde kafa yoralım.
Yoksa öyle kafadan teoriler yazıp, yok kütüphanede okudum, şöyle şeyler deniyor vs. Bunları belki de sen uydurup buraya yazıyorsun.

Bir de hani genel kabul olmuş şeyler olur, ne biliyim dersin atıyorum Kurtuluş Savaşı'nda Sovyetler'in yardımları oldu Türkiye'ye. Ben buna kaynak istemem çünkü birçok kaynakta okuduğum bir somut gerçek. Ancak hiçbir tarih kitabında vs. göremeyeceğim komplo teorileri yazıp, ben bunu okumuştum doğru mu bilemem ama yanlış da bilemem dersen ben de saçmalık deyip geçerim.

bir değil iki değil, sen inanmadığın, doğru olduğunu bilmediğin şeyleri niye yazıyorsun ki sağa sola. Gayet tabi aklına yatmış ama elle tutulur bir delil bulamadan yazıyorsun, ya tutarsa diye.

dergi için kaynak yukarıda belirtim, kapak konusu 7-8 eylül olayları olan bir sayıda içdeki yazılardan biri olabilir

kitapta bu,

http://www.idefix.com/kitap/soykirimcilarin-gizli-ittifaki-ibrahim-soysal/tanim.asp?sid=TD61R0S0Q57TINPPRZWG

kaynakçası da olması lazım, alırsın okursun, veya çok boş zamanım olursa notlarımı bulup ben yazarım

ama dediğim gibi, benim kesin doğru olarak anlatığım şeyler değil, yani bahsedilen kaynakları da görmek lazım

önsöz:

Irkçılık, insanlığa büyük acılar ve felaketler yaşatmış bir ideolojidir. Özellikle 19. ve 20. yüzyıl, ırk adına işlenen cinayetlerle doludur. Dünya üzerindeki farklı ırkçı rejim veya örgütler, ideolojik saplantıları uğruna masum insanları aşağılamış, zulme uğratmış ve katliamdan geçirmiştir. İşin ilginç bir yönü ise, farklı milletlerin ırkçıları arasında kimi zaman gizli blazı işbirlikleri kurulmuş olmasıdır. Bu kitapta, söz konusu gizli işbirliklerinin belki de en ilginci anlatılmaktadır: Alman ırkçılığı adına dünyayı kana bulayan Nazi İmparatorluğu ile Yahudi ırkçılığı adına Ortadoğu'yu kana bulayan Siyonizm arasındaki gitli ittifak.
Bu ittifak, ilk bakışta pek çok insana şaşırtıcı vehatta saçma gelebilir. Oysa, farklı ırkların ve inançların bir arada barış içinde yaşayabileceğine inanmayan, ırklar vemilletler arasında daimi bir çatışma olması gerektiğini savunan bu iki ideoloji, çok somut bir işbirliğine girmiştir. Siyonistler, Avrupalı Yahudileri Filistin'e gönderebilmek için, en büyük Yahudi düşmanlaır olan Naziler'in baskı ve zulümlerine destek vermişlerdir.
Genellikle bu konuları ele alan çalışmalar, belirli çevreler tarafından antisemit olmakla itham edilmektedir. Oysa kitapta delilleri ile ortaya koyduğumuz gibi, antisemitzm din dışı bir ideolojidir ve bir Müslümanın antisemit olması kesinlikle mümkün değildir. Dileğimiz, hem Nazizm gibi antisemit hareketlerin hem de Siyonizm gibi Yahudiler adına ırkçılık yapan ideolojilerin tarihe karşıması ve her ırk ve inancın barış içinde yaşayacağı, adaletin hakim olduğu bir dünya düzeninin kurulmasıdır.

Sosyal ağlarda paylaş

İbrahim Soysal'ı bilmesem de Bilim ve Ütopya'yı biliyorum, Perinçek'in yayın organlarından bir tanesi, pek güvenilir kaynak değil hocam. Somut kanıtlar olmadığı müddetçe bu farazi bir durum olarak kalacaktır. Yani bunu Zeitgeist serisinde de bahsettiler. Ancak somut kanıt olmadığı müddetçe bu saçma. Rotşiltlerin yükselişi de Karl Polanyi çok güzel açıklıyor diyor ki Büyük Dönüşüm adlı kitabında hacı şimdi güven verici devlet yok bakıyorlar rotşiltlerin finans şirketi uluslararası bir nitelikte ve güven veriyor, hop yapışıyorlar bunlara borç alıp veriyorlar çünkü güvenilir bir kurum. Bunlarda aldıkları bu güvenle spekülasyonlar çıkartıp voleyi vurdukça vuruyorlar, bilginin güç olduğunun bilincinde oldukları için iyi istihbarat örgütleri var. Waterloo savaşı mesela parıldamalarını sağlayan unsur. Böyle böyle kapitalizmin lokomotifi durumuna geliyorlar. Böylece uluslararası finans kendiliğinden bir nokta da barışın teminatı noktasına geliyor çünkü devletin çökmesi veya yükselmesi tamamen piyasanın elinde oluyor. Kapitalizmin lokomotifi oldukları için bugün bir çok büyük şirkette de söz sahibiler. Rockefeller ailesini onlar yaratıyor aslında.

Bu yüzden de 19. ve 20. yüzyılda yaşamış filozoflar,düşünürler bu adamlara parmak basıyor. Herkes bu adamları konuşur oluyor. Kral veya devlet başkanı gibi değiller,iktidarları sınırsız vede tehlikesiz yani tüm devletler hadi rotşiltleri öldürelim demedikleri müddetçe adamların hanedanlığı devam ediyor. Öbür taraftan siyasi hiç bir yorumları yok neredeyse. Böyle böyle adamlar kocaman bir boşluğu dolduruyor. Yahudi kökenli oldukları içinde İsrail'in kuruluşuna da İsrail'e de çok büyük katkılar yapıyorlar hala daha yatırımları devam ediyor. İsrail'de bir çok sokak ve cadde de rotşilt ismi var. Ancak Nazilerle direk temasları var mı ? Bu muamma. Somut delil yok, somut delil olmadığı için söylenecek her şey komplo teorisi olarak kalıyor. Bunun başlığını da açmıştım. Rotşiltler diye adamların gayri mülkleri öf öf öf yani.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

İbrahim Soysal'ı bilmesem de Bilim ve Ütopya'yı biliyorum, Perinçek'in yayın organlarından bir tanesi, pek güvenilir kaynak değil hocam. Somut kanıtlar olmadığı müddetçe bu farazi bir durum olarak kalacaktır. Yani bunu Zeitgeist serisinde de bahsettiler. Ancak somut kanıt olmadığı müddetçe bu saçma. Rotşiltlerin yükselişi de Karl Polanyi çok güzel açıklıyor diyor ki Büyük Dönüşüm adlı kitabında hacı şimdi güven verici devlet yok bakıyorlar rotşiltlerin finans şirketi uluslararası bir nitelikte ve güven veriyor, hop yapışıyorlar bunlara borç alıp veriyorlar çünkü güvenilir bir kurum. Bunlarda aldıkları bu güvenle spekülasyonlar çıkartıp voleyi vurdukça vuruyorlar, bilginin güç olduğunun bilincinde oldukları için iyi istihbarat örgütleri var. Waterloo savaşı mesela parıldamalarını sağlayan unsur. Böyle böyle kapitalizmin lokomotifi durumuna geliyorlar. Böylece uluslararası finans kendiliğinden bir nokta da barışın teminatı noktasına geliyor çünkü devletin çökmesi veya yükselmesi tamamen piyasanın elinde oluyor. Kapitalizmin lokomotifi oldukları için bugün bir çok büyük şirkette de söz sahibiler. Rockefeller ailesini onlar yaratıyor aslında.

Bu yüzden de 19. ve 20. yüzyılda yaşamış filozoflar,düşünürler bu adamlara parmak basıyor. Herkes bu adamları konuşur oluyor. Kral veya devlet başkanı gibi değiller,iktidarları sınırsız vede tehlikesiz yani tüm devletler hadi rotşiltleri öldürelim demedikleri müddetçe adamların hanedanlığı devam ediyor. Öbür taraftan siyasi hiç bir yorumları yok neredeyse. Böyle böyle adamlar kocaman bir boşluğu dolduruyor. Yahudi kökenli oldukları içinde İsrail'in kuruluşuna da İsrail'e de çok büyük katkılar yapıyorlar hala daha yatırımları devam ediyor. İsrail'de bir çok sokak ve cadde de rotşilt ismi var. Ancak Nazilerle direk temasları var mı ? Bu muamma. Somut delil yok, somut delil olmadığı için söylenecek her şey komplo teorisi olarak kalıyor. Bunun başlığını da açmıştım. Rotşiltler diye adamların gayri mülkleri öf öf öf yani.

böyle bir şeyin zaten somut delilinin olması saçma olur,
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl saçma olur ? Yazılı bir belge, bir anlaşma metni, bir ticaret antlaşması vs. gibi bir çok şey olabilir yığınlarca delil olması lazım. Adamların ticaret geçmişlerini her şeylerini takip edebiliyorsun ama tak diye nazi dönemi koskoca bir gizem oluyor,bu saçma değil mi ? 100 kişiyi satın alırsın 1000 kişiyi satın alırsın da milyonlarca kişiyi satın alamazsın herhalde. Avrupa'da kıyamet kopmuş milyonlarca insan ölmüş. Tüm Avrupa kıtasının,Amerika'nın ve Sovyetlerin topyekün gerizekalı olması lazım ki böyle bir anlaşma yapılmış olmasına rağmen somut bir şey çıkarmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

belgeler belki vardır ama, nazillerin ilk yaktığı belgeler onlar olmuştur ve ayrıca savaş sonrası bir çok kişi idam edildi ve suikasta uğradı. karşı tarafta illaki vardır ama bütün bunları yaptığını iddia edilen güçlü adamların, böyle belgeleri halkın ulaşacakları yerde tutmuş olmuş olacaklarına pek ihtimal vermiyorum ama çıkacağı varsa illaki bir zaman içinde çıkar tabi varsa
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...