Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dovus baslasin JBF

matama

Öne çıkan mesajlar

Arı tam piskopat yani en güçlü çene onda herhalde koparma bakımından o yüzden ha bire akrebin falan kuyruğa dalıyor koparıp atmak için. Ayrcı arının türünü bilmiyorum ama anladığım kadarı ile soktu mu öttüren bişi yani hepsi onun iğnesinden uzak durma uğraşıyorlar. FAKAT arının tek dezavantajı diğerlerine göre zırhsız.
Akrep süper bitiriyor arıyı tek seferde sokup sonra bir üçtan diğerine yapıştırıyor sonra bi daha sokuyor ve anında yatıyor Arı.
Sosyal ağlarda paylaş

Çiyan harbi acaip bişi ya ama gerçekten çok çirkin abi ben hiç huylanmam böceklerden ama bana bile kötü geldi.. AMA en efsane ARI abi böyle combatın ortasında ellerini yüzüne sürüyoya terini siliyo gibi , hani boks eldivenini burunlarına sürerler filan o trip aynı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yutüpde 30 hornets ve 30.000 bees mi ne öyle geçiyor dediğin videoda sonunda bal arıları fena üzüyor =P

PS : Ne olursa olsun en delikanlısı arı =)
Ayrıca çiyan pislik bir avcı abi arı ne yapsın garibim tarantulayla bile çok rahat başa çıkabiliyor o götten bacak.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:
ad3m said:
Yutüpde 30 hornets ve 30.000 bees mi ne öyle geçiyor dediğin videoda sonunda bal arıları fena üzüyor =P

nereye üzüyor be? geldi 30 tane arı bütün koloniyi öldürdü sonra bala kondular?

o duygusal olarak demiş bence..izleyen bi hüzünleniyor falan anlamında,ben de snn gibi cvp verecektim sonra bu kararı verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

30 tane aban arısı gelip bütün kovanı temizliyo onu bende gördüm,

ama ordaki mevzu, kullandıkları bal arısı o bölgeye ait değil arupadan getirmişler daha cok bal yapıyo diye, ama oraların eşşek arılarıyla nasıl savasıcaklarını bilmiyolar, sadece mal gibi kapıları falan tıkıyolar anca.

hornetlerint aktiği önce bi sürü izci gödneriyolar tek tek dolasan onlar bişi buldumu dönüp sürüyü cağırıyo, cunki sayıları az ve bal arıları gibi yiyicek depoları yok, öele bütün gün ucarlarsa ac kalıp ölüyolar, cunki bişi bulamazlarsa boşuan enerji sarf etmiş olucaklar.

yerel arıların fantastik taktikleri var ama. şimdi eşşek arısı izcisi ölse bile saldığı kimyasal sürünün gelmesine yetiyo bu yüzden izciyi gördüklerine öldürmüyolar yerel bal arıları, etrafını sarıp cullnıyolar üstüne.

şimdi cok ince bi detay var, tam sayıları hatırlamıyorum ama eşşek arısı 38 derece sıcaklığa dayanabiliyo bal arıları 40 aralarında 2 derecelik bi fark var. üstüne cullakdıktan sonra bal arıları eşşek arısının böle kanat cırpıyolar paso etrafında durmadan giderek ısıtıyolar mekanı, başta eşşek arısı baya bı bal arısı hırpalıyo ama giderek mayışıyo ortam ısındıkca, eğer cok sıcak yaparlarsa kendileride ölücekler cok soğuk olursa eşşek arısı kendine gelip salgı salıcak falan sürüyü cağırıcak. Genelde işte o cullanmanın merkezindeki sıcaklıp 40-41 derece oluyomus, yanı baya bi bal arısıda ölüyo bunu yaparken ama izciyi iz bırakmadan öldüre biliyolar.

cok fantastik lan
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
30 tane aban arısı gelip bütün kovanı temizliyo onu bende gördüm,

ama ordaki mevzu, kullandıkları bal arısı o bölgeye ait değil arupadan getirmişler daha cok bal yapıyo diye, ama oraların eşşek arılarıyla nasıl savasıcaklarını bilmiyolar, sadece mal gibi kapıları falan tıkıyolar anca.

avrupa değil, ufaklar çinde yetişen bi tür diğerleri japonyada yetişen bi tür olması lazım (ya da tam tersi). ufak olanlar dışarıda tamamen savunmasızlar, ama büyüklerin içeriye girmesine özellikler izin veriyolar. Çünkü büyük arı içeri girdiğinde, etrafını kaplayıp sürtünerek istilacıyı ısıtıyolar. Burada önemli nokta, küçük olanların vücut sıcaklıkları 41 dereceye kadar mı ne çıksa da enzimleri vs. bozulmuyo, ama büyüklerinki 0.5 derece daha aşağı bi sıcaklıkta bozuluyo. Yani Büyük arıyı sürtünerek pişiriyolar. Sonunu hatırlamıyorum ama belgeselin :D galiba her tarafı dağıtıyodu büyükler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...