Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Facebook Vs Microsoft Visual Studio...

Baluu

Öne çıkan mesajlar

Oha diyorum ya artik.. C# cilara dogrusu visual studio culara gelin durmadan application yazin, ot bok dolsun facebook demişler..

Eklenti cikarmişlar.. Visual Studio C# Express 'i indirmek zaten beleş. Bir de ustune Facebook tutoriallari dokumanlari felan.. Onune gelen text agirlikli application yapmiş... Yuuuh diorm, dursunlar artik.. Adamlar bedavadan reklamdan para kazaniyor yaaa ...
Sosyal ağlarda paylaş

nihaha, abi oraya kod yazmaya degmez kazanacagin para :D
Benim yakintim, bi tane eleman var gicik oldum, herif turk yurt dişinda, unide aldigi basit c dersleri ile cikmiş, her gun bir appsinin invite'i geliyor.. Kriz gecirttirdi bana resmen.. Ayda bi 2000 dollar aliyordur sirf bu reklamdan..

Eklemeyin ulan gereksiz appleri, ya da kotu appleri ki adaminkiler iğrenç.. Emek die bişi yok içinde..
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu said:
nihaha, abi oraya kod yazmaya degmez kazanacagin para :D
Benim yakintim, bi tane eleman var gicik oldum, herif turk yurt dişinda, unide aldigi basit c dersleri ile cikmiş, her gun bir appsinin invite'i geliyor.. Kriz gecirttirdi bana resmen.. Ayda bi 2000 dollar aliyordur sirf bu reklamdan..

Eklemeyin ulan gereksiz appleri, ya da kotu appleri ki adaminkiler iğrenç.. Emek die bişi yok içinde..

2k $ / ay a kod yazmaya degmez diyosan , maddi durumun iyi demekki baya. Ayda kac k $ getiren isler aliyosun merak ettim.Ayrica kimseye emek harcamiyor falan deme,basit bir is de olabilir kompleks bir is de olabilir adam yapmis kendince de birseyler basarmis ki fena sayilmiyacak bir gelr kazaniyor..

not : Sana laf sokmak icin yazmiyorum , gercekten merak ettim progrlama isindeysen ne yaptigini , 2k dolari begenmedigini?

not2 : Bir cok app i bende sevmiyorum orasi ayri ama , facebook un da olayi bu zaten , sevmememe ragmen kimseye emek harcamadan yaptiniz hiyarlar,giris seviyesi olarak C bilirsiniz siz anca falan demiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Abi muhabbet su kasit şu, iice duzgun dil dokem ben en iyisi..

Adam her gun yeni bir applicationla cikiyor karsina, yaptigi tek sey, saçma seyler bulup anket sistemi kadar basit bir sistemle sana oy verdirtmek felan.. Her gun başka konuda olunca.. Yani en kotu ihtimalle haftada 2 application cikariyor.. Yani adamda bir ilerleme yok, bir çalişma yok, vaktini boşa harciyor, yani ben sahsi olarak oyle birşeyle ugrasmam, neden ? Bir application'in var, textlerini degiştir dur.. atiyorum, Interested in olsun sana are you cute olsun sana beni seviyor musun olsun sana mavi miyim ? Anladin mi ? E olay boyle olunca, randiman kaybetmemek için de her hafta baska app cikiyor, neden ? Herkes bir kereden fazla goruntulemiyor reklami zaten, e koydun direk reklami ki o'nu bile facebook veriyor.. Yaz dur. Gelsin para.. Bu ne yaa !! Salak mi bu millet diorm kisaca.

Ben neden ugrasmiyorum, abi 2000Dollar kazancam, belki bunu onumuzdeki 8 ay boyunca yapcam belki 9 ay ama ben o bolumde hiç bir ilerleme kaydedemicem.. Bu benim şahsi fikrim..

Ayrica..
Dev +1
Sosyal ağlarda paylaş

hiç bir şey anlamadım?!

facebook .net api'si çıkarmadı. bildiğim kadarıyla codeplex'te open source bir api yaptılar, facebook web servislerini kullanan.. onu da geçtim, visual studio'cu ne oluyor? hadi onu da geçtim, diğer dilleri kullanan programcılar app geliştiremiyor mu? geliştiriyor.. ee neden c#'a vurgu yapılmış?

her app geliştiren, ayda ~2000$ gelir mi elde ediyor? ediyorsa nasıl? bilelim..

sonuçta ben tu topaktan bir fikir çıkaramadım.. en azından sağlıklı bir fikir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim kafam karişik o yuzden dediklerimi birleştiremiyorum... :D

Neyse ben oraya buraya link verem verem duram, oyle anlaşalim.. :D

Ilk olarak buradan Visual Studio C# Express Edition 2008 indirilir... Visual Basic de olur hangisini biliorsan işte..

Daha sonra.

Facebook Developer Toolkit for Visual Studio ya da Visual Basic.

Sonra facebook developer application'i facebook'unuza eklenir.. VE Api key and Secret istenir, alinilir..

Sonra c# acilir ya da basic friend listten, ebesine dedesine kadar facebook'un bedavadan yapilir.. Tabi niye bedava, ulan butun kodlar Facebook developer toolkit ile gelen document'in içinde yaziyor. Tek yapmaniz gereken yukledikten sonra, start>program files>facebook devoloper toolkit>User's Guide.doc'a tiklamak oluyor.. Sonra ta ta ta tam. Application'iniz 30-60 dk arasi tamam..

Anladiniz mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

da şöyle bir sorun var, reklamdan para kazanmak demek bir sürü kullanıcı lazım demek, bir sürü kullanıcı lazım demek (facebook gibi bir site için) sağlam bir server demek. basit bir apllication yazarsanız insanlar takmaz zaten, ayrıntılı birşey yazarsanız da iyi bir server'a ihtiyacınız var. benim bildiğim her application sahibi kendi serverını sağlamak zorunda.

Benim de süper bir application fikrim vardı da (yazcaktım buraya da vaz geçtim d: ). Kodu yazarım o sorun olmaz da server işlerinden pek anlamadığım için üşendim yapmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Misal dragon wars geldi aklıma. çok karışık bir application değil ama çok kullanıcısı vardı ve sürekli server sorunları yaşıyorlardı, sürekli server değiştirmek zorunda kalıyorlardı.

of kabus. server konularından ve weble ilgili şeylerden tiskiniyorum d:
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu said:
Adam her gun yeni bir applicationla cikiyor karsina, yaptigi tek sey, saçma seyler bulup anket sistemi kadar basit bir sistemle sana oy verdirtmek felan.. Her gun başka konuda olunca.. Yani en kotu ihtimalle haftada 2 application cikariyor.. Yani adamda bir ilerleme yok, bir çalişma yok, vaktini boşa harciyor, yani ben sahsi olarak oyle birşeyle ugrasmam, neden ? Bir application'in var, textlerini degiştir dur.. atiyorum, Interested in olsun sana are you cute olsun sana beni seviyor musun olsun sana mavi miyim ? Anladin mi ? E olay boyle olunca, randiman kaybetmemek için de her hafta baska app cikiyor, neden ? Herkes bir kereden fazla goruntulemiyor reklami zaten, e koydun direk reklami ki o'nu bile facebook veriyor.. Yaz dur. Gelsin para.. Bu ne yaa !! Salak mi bu millet diorm kisaca.

Sana gore sacma. Vaktini de bosa harcamiyor, para kazaniyor iste adam. Arz-talep diyoruz buna. Sanki her dev surekli kendisini gelistirmeye yonelik programlar yaziyor da para kazaniyor, ne alakasi var yani.

Millet salak mi diye sorgula illa sorgulayacaksan, ya da git sen de yaz bisey. Talep varsa birileri de arz yapacak ve parasini kazanacak elbet, buna sacma vs. demek sacma esas.
Sosyal ağlarda paylaş

Heh..

( bi suredir internet bolumune yasakliydim da, ondan bekledim bu kadar ) :D )
Buyrun Ersin Gençturk'un applicationlarindan ornek verelim :

Arkadas Kucakla 9,971 daily active users
Kahve Fali 6,532 daily active users
Nazar Boncugu 6,435 daily active users
Atatürk 5,971 daily active users
Fenerbahçe 5,159 daily active users
Galatasaray 5,010 daily active users
Turk Bayragi 4,873 daily active users
Turkce Gruplar 3,876 daily active users
Besiktas 2,905 daily active users
Ankara 1,864 daily active users
Turk Futbol Takimlari 1,495 daily active users
Dantel 1,238 daily active users
Trabzonspor 389 daily active users

Bulabildiklerim bunlar.. Ersin Gençtürk diye ingilterede yasayan bir elemanin appleri
herif bunlarin hepsini 1 ay kadar bir surede boyle pes pese cikardi, diyebilirim..
Daha sonra birakti, artik bisi yazmiyor kanimca ki, invitation felan gelmiyor.
Simdi bi toplayalim bakalim.

50559 daily active users.. Tabi bunlar benim bildigim applicationlari sizce gunluk
bu kadar active userla ne kadar para kazanilir ?

Ve bu applicationlarin hepsi bir serverdan run yapar, yani application'in yaptigi bişi yok denecek kadar az.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...