Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Might&Magic Tarzı RPG'ler

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Bir topic'te Might&Magic serisini filan konuştuk tekrardan canım çekti şimdi bu tarz rpg'ler. Bu tür oyunların en sevdiğim yanı sizi oyunun içinde gibi hissettirmesi(En azından ben öyle düşünüyorum) artık pek yapılmasa da en sevdiğim oyun türü diyebilirim.

Bana oynamam için hangi oyunları önerirsiniz ?
Sosyal ağlarda paylaş

İnanılmaz müzikler, el çizimi arka plan eşliğinde dungeon crawl istiyorsan Icewind Dale.

Destansı konu, muhteşem atmosfer, her konuşmasını okutan, bitirdikten sonra tekrar tekrar oynatan ama fazla karakter çeşitliliğne izin vermeyen birşey uyar diyorsan Plancescape : Torment.

Cyberpunk, kara mizah, console tarzı combatlar, destansı müzikler ama q2 motoru koymaz diyorsan Anachronox.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Ya birincisi ikinciden çok daha büyük, ben bir an önce inecek birşey istiyorum. 2.yi indirsem anlamaz mıyım birşey?

Ya ICW'de pek senaryo yok zaten kafana takma. Atmosferik hack & slash oyun. İkisi pek bağlı değil birbirine. Ben birincisini hatırlamıyorum bile, ama ikincisini 2-3 kere bitirdiydim.
Sosyal ağlarda paylaş

ice wind dale tabiki oynadım ama icewind farklı tarz bir oyun zaten . Eye of the Beholder 1-2 yi oynadım 3 rezildi . Wizardy'yi hiç duymamıştım çok merak ettim şimdi. Ayrıca Lands of Lore serisini ve Daggerfall'uda hiç oynamadın onlarda süper oyunlar diye hatırlıyorum onlarıda çekicem.

Lands of Lore

Drizzt'in oyunu varmış ilk kez gördüm..

Sosyal ağlarda paylaş

Lands of Lore'u unutmuşum. İlk oyun, eye of the beholder gibin, baya bir efsane zaten ama ben ikinci oyunu (guardians of destiny) tavsiye ediyorum. Onda party yok, tek karakter yönetiyoruz ve combat realtime gerçi biraz zordu diye hatırlıyorum. Üçüncü oyunu ne siz sorun ne de ben söyliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

lol adam might & magic gibi demiş,
oturmuşsunuz anachronox, planescape felan sayıyorsunuz.

might & magic gibi dediği şu tarz oyunlar:
eye of the beholder 1-2-3, wizards & warriors, lands of lore 1-2-3
bir de araya Stonekeep, Morrowind ve Daggerfall sıkıştırmak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...