Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

warlocklar

Stblack

Öne çıkan mesajlar

Clos Cd 2 dakika :)
Trinket CD 2 dakika
Keşke inceleseniz yazmadan önce bazı skilleri. Yani bir kapışmada 2 CloS kullanmak çok olmayacak bişi değil. Onu bırak ölmeye yakından blind at, Clos yap vanishle sonra mis gibi Saple locku yarım kalan işini bitir.
Ayrıca kesmesin demiyorum yani, elbette kesecek ama karşı tarafa biraz şans tanıması lazım keserken.
Birde önemli olan ClOs zamanını bitirmek değil o ClOsu kullandığında senin DOTlarının yok olması ve istesende kaçamıyor olman snareler yüzünden. Yoksa Clos bitince rogue direk ölüyor da biz mi bilmiyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Sprint 5dk
Vanish 5dk
Blind 3dk
CoS 30sn 5sn kaçamıyorsanız yuh

Warlocka sadece trinket herzaman yetmez yada trinketi kullanmış olabilirsin. Ayrıca nasıl bir lock bir rogueu 2dk'da kesmez anlamadım.

Corruption Instant(hiç cast edeni görmedim)
Curse of Agony Instant
Siphon Life Instatn
Death Coil Instatn (2dk)
Death Coil Instatn (2dk cd)
Fear 1.5n Cast
Unstable Affliction 1.5sn Cast
Drainleri saymıyorum bile

Lock'ınkilere thottbot'tan baktım bazıları hatalı olabilir. Bunların yarısını yiyen bir rogue zaten okadar uzun süre hayatta kalmaz. Ayrıca 3 tan fear etkili abilityniz var. Birtanesi trinketten giti biri costan gitti. 3. yü neremizle yok edelim.

Ayrıca hadi rogue'u geçtim. Benim 70 hunterım da var ve şu aralar onunla takılıyorum. Warlocku kessem bile adamın bana attığı curse beni yine öldürüyor. Okadar çaresiz değilsiniz merak etme.

@Marveloth
Arkasını dönüp koşarak. Gerçi senin blink atman yeterli :)
Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 1 yıl lock oynadım sonra PvP adaletsizliğinden bıraktım, burda ve bazı forumlardaki bebelerin lock imba hede hödö demeleri çok saçma buluyorum, lock TBC sonrası imba felan değil, bi arkadaş demiş PvP de tüm defansif özelliği fear üzerine kurulu bir klas yapmışlar ve diğer bütün klaslara bunu kıracak özellikler bahşetmişler, ben rogueye yakalandığımda kitleniyorum, hiç bir şekilde adam kickden çıkartmadan kesiyor bunun lafı bile olmuyor hiç bir forumda ama lock fear la adam kestiğinde "aaa lock imba bilmemne" şu anda BG lerde hala çok zevkli mage gibi uzaktan takılıyorsun iyi bir DPS i var ama birebirde PvP de hiçbir özelliği yok şu anda warriorum var onunda eksikleri var ama bu derece değil. bi arkadaş warrioru fearsız kitliyorum lockla yazmış çok göldüm neyle kitliyor acaba warrioru fearsız :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:
Adamları kessen bile üstüne attıkları milyontane curse gitmiyor ve siz her şekilde ölüyorsunuz.

bence de budur. locklara duyulan nefretin en büyük sebeplerinden biri bu değilse davşanım

tiksiniyorum ya, ölmem dert değil, eyvallah güçlü class, önce o dalarsa zavallı magei çok zor durumda bırakıyor, kessin birşey demiyorum. amaaa, yahu yırtınmışım, güzel cs, şahane ice block zamanlamışım, cold snap ve trinketlar gibi tüm cdlarımı kullanıp kesmişim adamı, ben daha niye yatıyorum adamın cesedinin üzerine?

hayır bir de üstüne soulstonela kalkıp gülmüyor mu ben corpse runa başlayacağım sırada, işte o an monitöre kafa gömesi geliyor benim gibi sapsakin insanın bile
Sosyal ağlarda paylaş

Rock ben mage deilim ( bu topice lock charımla katılıyorum :P)
saydığın tüm dotları atmayı beklersen ölürsün. Hepsi instant büyüler olabilir ancak hepsinin global cdleri var. Ayrıca hangi rogue seni stundan çıkartır? Diğelim çıktın. dotları dizdin. cos gelir. Lock ta blink te yok. Nası kaçıcak?

dipnot:

Nefr lol. Lock çoğu zaman nefret ettiriyo doğru.

oktayca, tamamen haklısın. deathcoil dışında (bu toplamda 3 sn eder. 1 sn de globalcd kalır 2 sn) warrior ve rogue'u üstümüzden kaldırıcak hiçbi ability yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@Rock
Cooldownlar belirli zamanlarda onemli noktalarda tamamlayıcı bitirici olmasi için kullanilir hiç bi rogue Bg de overkill için cooldown harcamaz heleki arenada hiç.
Cripling poison ve Roguenin kontroll yöntemleri birleştiğinde Gnome warlocklar için bile rogueden kaçiş pek mükün değildir.
Ayrıda Ua warlock örnegi vermişsin rogueye UA yedirmek kolay değildir UA warlock çabuk iner "HARP" Rogueler karşısında.
Vengeful/Merc gearli roguenin Fll soc ap gitse bile 11-12k civari hpsi 400 üzeri reislliancesi olarak bide Undead ise 10 shadow resistance de eknelir ki 10 shadow res 71.4 resilliance ye eşit miktarda dmg reduction demekdir buda 14% gibi bi dot dmg kaybina tekavül eder yani iki dot yazarım rogueyi üzerim gibi birşey düşünülemez.

Ayrıca Rogue =/= Brute in Plate tutupda 5 kişinin arasına girip keser çıkarım mantığıyla barbarlama dalmazsa rogue genellikle uzun süreli cooldownlarını kullanmadan Warlock u pasifize edebilir yokdur öyle keserim 5 dkk yatarim gibi birşey.

Hunterine gelince
Pre-BC 790 shadow dmg(Saphiron trinketi olmadan) im war idi warlockumla basitce Cos salip ZHC açtiğimda Corruption 900(Tier3 bonusu) civari tickliyordu warriorlara ki o zamanlarda ortalama warrior hpsi 4.5k civarında idi o zaman DOT ile adam kesmek mümkündü şimdi ise sadece dot ile olmuyor kolay kolay çünki herkezin 3-4 kat artti HP si buna ek olarak birde resilliance geldi heleki hunter çok affedersin ÖKÜZ gibi HP yapabilen bi class olduğu için sanmiyorumki amanda aman adamı kestim dotu beni indirdi moduna girsin.
Hiç bişi olmazsa Fd+Food olayina girersin :p

//edit: "Brute in Plate" i yanlış telafuz etmişim.
Sosyal ağlarda paylaş

@Regalya ve geriye kalan lolişlere

Vengeful/Merc set toplamak sanki çok kolaydı. Akşama 3-5 mavi itemı olan lock kesmek için toplarım sanki hekres 7/24 wow oynuyormuş gibi konuşmayın arkadaşlar. Ayrıca bir rogue'un söylediğiniz gibi bir karkateri sürekli stunda bırakıp kesebilmesi müthiş iyi bir net bağlantısına ve harika bir zamanlamaya bağlı. Bunlardan birtanesini bile eksik kalsa rogue bırakın locku diğer hiç bir classı kesemez. Rogue lock gibi 2-3 tuşa basıp karşınızdakini ölüme mahkum edebildiğiniz bir class değil. Aslında dikkat edecek olursanız lock dışında diğer hiç bir classta bunu yapamıyor. Herşeyi geçiyorum bglere biraz dikkatle bakın. Locklar dışında tek başıan bayrak koruyabilen kaçtane class var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya locklar arena gear'ı yapana kadar OP değiller. Yaptıktan sonra suyu çıkıyor. Ya siz nasıl bir rogue'a stunlock yiyorum geyiği yapıyorsunuz anlamıyorum ben. Abi total kaç sn bu stun? Sen bu stunda yatmıyorsun. Öyle bir yazıyorsunuz ki sanki rogue pre-TBC gibi stunfuck yapıyor tık etmeden ölüyorsunuz. Tek kesme şansı, şansı diyorum bakın ki bu lolguard'ı yoksa, ar/prep olucak. Ve zaten nerfleniyor ar/prep. Warlocks rule supreme yine işte. Yani "Hah, bir class da sizi ezsin" diyecekken onu da nerflediler.

Warrior mı lock biçiyor? Warrior'ın dmgı ne ki lock'un üstünde onu anlamıyorum. Senin dotların adamın damageını havada karada outdps ediyor. Charge attırma, interceptten sonra trinket bas ve özgürsün spartaküs. Canın sıkılırsa drain at fulle, bırak siphon life çalışsın. Yahu onu bırak, adam pummel atsın lifedrain'e, sonra bir daha bas. Sorun değil ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Lock ile adam kesmeyi hala 3 tuşa bas kes diye görüyorsanız hakkaten tartışmayalım. Bu rogue ile adam kesmeyi cheap shot sonrası kidney shot ve gerisi sinister yapar kesersin demek kadar cahilce ve salakça.
Rogue için iyi bağlantı gerekli ama kısacası iyi bağlantın
yoksa WARLOCKlar OP demek ne diye :)
Ve 200-250 bağlantı ile mis gibi kesilebiliyor lock. Hele zaten trinketi kullanmış ise CLosa dahi gerek yok keserken :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hayır, diyelim ki bütün roguelar bütün warlockları direk alıyor. Geriye kalan classlar öksüz mü? Bir zahmet sl/sl gitmeyin, lolguard gidin rogue da döversiniz.

Yani tek savunmanız "roguelar bizi kesebiliyor"sa daha bir komik yani bu argüman.

Cüce'yle acılarımızı albümde bile dile getirdik. Bırahın bizi. :

Sosyal ağlarda paylaş

İlginç olan hayatında lock pvpsi yapmamış insanların gelip onu at bunu at trinketi kullan warrior öldü bile demesi :)
Şuan lockların 3 ana katili var. 2 tarafında eşit yeteneği varsa .
1. Rogue %75 öldün demek.
2. Warrior %75 öldün demek.
3. Hunter %80 öldün demek.
Öldükten sonra DOTlar ile hunter veya warrior belki ölür ama rogue yırtar 2. CloS sayesinde büyük ihtimal. Lock öldükten sonra DOtlar gitsin diyenlere o DOTların insta büyü olarak DMG vermesini teklif ediyorum böylece daha az acı çekip ölürler :)
Paşa çayı yollayın çocuklara gene bi lock kesmiş sinirleri bozulmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle konuşma tarzını dikkatle seçersen,düşüncelerini desteklemeyen veyahut karışı çıkan kişilere isimler/yakıştırmalar takmazsan çok daha leziz çok daha seviyeli bi tartışma ortamı olur biraz daha özen gösterelim lütfen.

Öncelikle nedir Merc/Vengeful toplamakda bu kadar zor olan anlayamadim 13 days /playedli hunterim altim var 2200 ap 28 crit 350 resil 11.5k hp nedir çok zor olan bunda?
Biraz emek biraz sabir ile hatrı sayılır gear yapmak mümkün özellikle şu sistemde..
Örneğimi aşırımı buldun hmm tamam o zaman S1 "HARP" Rogue olsun genede 350+- gibi bi resili ve 10-11k hp si olacak

Cs+KS için ne çeşit bi "Müthiş" zamanla gerekiyor anlayamadim?
Stunwatchla tek elle bile yapabileceğin birşey değilmi bu?

said:
Warlock 2-3 tuş ile ölüme mahkum ediyor

Dikkatini çekti ise her Class 2-3 Baskın tuş ile oynuyor genel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Pek değil. Bütün classlar rakiplerine göre ayrı bir taktik izlemek zorunda pvp yaparken. Lockun dot ve survive kasmaktan başka yapması gerek birşey yok.

Hayır lock pvpsi yapmamış geyiği ayrı bir komik, kimin pvp yapıp yapmadığı belli oluyor gerçekten. /ladder yap kaç takım warlock based bir bak sonra konuşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...