Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beko Basketbol Ligi

Luinir

Öne çıkan mesajlar

T.Telekom 76-78 Antalya B.Bld

Telekom 3 maçtır çöküş içerisinde, 7.mağlubiyetleri oldu.

Fenerbahçe Ü. 70-77 CASA Ted

Fenerbahçe Ülker'de zayıf rakibine kendi sahasında kaybetti, 7.mağlubiyetini aldı.

Darüşşafaka 59-79 Beşiktaş C.T

Beşiktaş C.T ligin zayıf ekibi ve sonuncusunu rahat geçti, 5 mağlubiyetle, zirvede.

Oyak Renault 58-60 Efes Pilsen

Efes Pilsen Türkiye Kupası'nda yenildiği rakibini, bu kez zorda olsa mağlup etti, 5 mağlubiyetle 2.liğini korudu.

Galatasaray C.C 73-68 Mersin B.Bld,

Uzatmaya giden maçta, Galatasaray C.C galip geldi ve 6 mağlubiyetle 3.sıradaki yerini korudu.

Ligde şu haftaki maçlara baktığımızda takımların birbirine nasıl yakın olduklarını görüyoruz, bu sene çok zevkli bir lig oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Karşıyaka geriliyor =/.Yabancı kalitesi artı taraftar kitlesi ile artık adımız şampiyonluk için geçsin istiyoruz en azından...Saçma salak takımlara yenilmesek zirvedekilerle maçlarımızın zaten çoğunda iyiyiz.En azından bir yarı final görebilirdik,ama ilk 4'den play-off çok zor artık.En azından bi 5. falan bitirip,4.'ye sürpriz yapabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Xobalt said:
T.Telekom 76-78 Antalya B.Bld

Telekom 3 maçtır çöküş içerisinde, 7.mağlubiyetleri oldu.

Fenerbahçe Ü. 70-77 CASA Ted

Fenerbahçe Ülker'de zayıf rakibine kendi sahasında kaybetti, 7.mağlubiyetini aldı.

Darüşşafaka 59-79 Beşiktaş C.T

Beşiktaş C.T ligin zayıf ekibi ve sonuncusunu rahat geçti, 5 mağlubiyetle, zirvede.

Oyak Renault 58-60 Efes Pilsen

Efes Pilsen Türkiye Kupası'nda yenildiği rakibini, bu kez zorda olsa mağlup etti, 5 mağlubiyetle 2.liğini korudu.

Galatasaray C.C 73-68 Mersin B.Bld,

Uzatmaya giden maçta, Galatasaray C.C galip geldi ve 6 mağlubiyetle 3.sıradaki yerini korudu.

Ligde şu haftaki maçlara baktığımızda takımların birbirine nasıl yakın olduklarını görüyoruz, bu sene çok zevkli bir lig oluyor.

Lig zevkli geçiyorda ben hala playofflarda finalin Fenerbahçe-Efes Pilsen arasında olacağını düşünüyorum..
Çünkü playofflar ligden çok farklı bu nba dede öyle avrupadada öyle her yerde öyle..
Ama genede süpriz açısından 2 takımdan biri beşiktaş ve karşıyaka , efes veya fenerbahçe ile final oynayabilir..
Sosyal ağlarda paylaş

Bonjo dediğin gibi play-offlarla, lig çok farklı. Burada Efes Pilsen'in çok önemli tecrübesi var, ondan sonra Fenerbahçe Ülker'in bir de. Ama dedin ya işte çok farklı oluyor. Yani bakarsın Efes birşey yapamaz, Beşiktaş-Telekom finali Galatasaray-Beşiktaş finali gibi sürpriz bir final çıkar.

En iyisi sezon sonunu bekleyip, görmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabiki , çünkü playofflarda güçlü olan takım her zaman bir üst tura çıkar..Örneğin Alpella ve CASA ligin alt sıralarında olan takımlar ve Fenerbahçeyi mağlup ettiler..Ama bunu 7 maçlık bir seride oynadığın zaman 1 maç en fazla 2 maç kazanabilirler gidipte 4 maç kazanmasına imkan yok , ha playofflarda tek maç üzerinden oynansa tmm süpriz olabilir derdim...Geçen sezon playofflarda Fenerbahçe tek yenilgisini Daruşafakadan aldı büyük süprizdi ama sonra üst üste tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldu yarı finalde gs ı 4-0 ile finalde efes i 4-0 ile süpürerek hemde..Playofflarda takımların gücü , seyircisi ve geniş kadroya sahip olması çok önemli faktörler..Kim güçlüyse o kazanır , süpriz olma olasılığı %0,1 gibi bişi..Fenerbahçe , Efes birde Beşiktaş arasında geçer..Telekom , Karşıyaka ve Galatasaray ın işi zor bence...
Sosyal ağlarda paylaş

bencede efes ve bjk favori. ama bu haftaki bjk-efes maçı önemli. beşiktaş bu maçı kazanıp liderliği sağlama almalı fikstürü zorlaşıyor.
efes kazanırsa ligi lider bitirir.
liderlik önemli
1. olursan kepez veya banvit le oynuyorsun ilk turda. 2.olursan karşıyaka antalya gelebilir.
fener ve telekomun liderlik şansı kalmadı. zaten çok sorunları var.
şampiyonlukta önce kadrosu tbl e daha uygun beşiktaş sonra efes gelir. süpriz g.saray.
telekom ve fenere % 1 bile şans vermiorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaray'a Beşiktaş'tan az şans verenleri gerçekten anlayamıyorum haftaya olacak Galatasaray-Beşiktaş maçını bekleyin en azından, evinde bu sene hiç maç kaybetmeyen Galatasaray Beşiktaş'ı yenerse olası bir play-off eşleşmesinde 1-0 önde başlar Galatasaray.

Bence hala şampiyonluğun en büyük adayı Fenerbahçe Ülker ardından Efestir. Playofflarda tecrübe ve kadro genişliği önemli rol oynar.
Sosyal ağlarda paylaş

Darüşşafaka 67-61 Galatasaray

Haftanın sürprizi oldu, bu.

Telekom, Alpella'yı yendi.

Beşiktaş 72-64 Efes Pilsen

Efes 3 yabancısından yoksun iyi direndi ama kaybetti.

Pınar Karşıyaka 84-77 Fenerbahçe

Fenerbahçe bu mağlubiyetle 7.oldu. Karşıyaka'da Hosley 43 sayı, 19 ribaund ile olağan üstü bir performans gösterdi. 3.periyodda Karşıyaka, 4.periyodda Fenerbahçe'nin belirgin üstünlüğü vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Karşıyaka iç sahadaki üstün maçlarına devam etti ve FB'yi de 84-77 ile geçti.
Karşıyaka'dan uzaktayım ama,haberleriyle seviniyorum burda hehe.
Hem İstanbul'un rövanşını alarak da olası bir play-off eşleşmesinde dezavantajlı duruma düşmedik.Hosley 43 sayı atmış.Böylece FB ile puanımız eşit oldu 6. ve 7. olarak sıralandık.
Kepez'le aramızı 3 maça çıkardık ve 3. 4. ve 5. olan Antalya BB,Gs ve TT ile de 1 galibiyetlik puan farkımız olmuş oldu.Ben uzun zamandır bu kadar güzel bir Türkiye Basketbol Ligi görmedim.Tüm takımlara başarılar.Eskiden Tofaş,Efes falan birbirlerine maç kaybedip 1'er 2'şer mağlubiyetle sezonu bitirirdi şu an lider BJK ve onun bile şimdiden 5 mağlubiyeti var.Süper gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

ksknın her maçını büyük zevkle izliyorum valla baskette.hiçbirinide kaçırmam giderim hepsine :D. ksk bu sene çok iddialıydı ama gary nin gitmesi bütün iddiayı yok etti bence.gerçi o görevi hosley üstlenicek galiba ama bakalım :D. 2hafta sonra telekomla maçımız var içeride gene bana kaybedicez gibi geliyo bu sefer...
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru diyorsun ama,Karşıyaka'nın taraftarı mükemmel bir ambiyans yaratıor iç saha maçlarında ve Ksk böyle Gs,FB gibi istanbul takımlarına karşı hem futbol hem basketbolda taraftar ve takım olarak çok feci motive olur.Ben ilk turu geçeriz demiyorum ama gerçekten ilk turda beklenmeyecek şekilde hırpalarız eşleşeceğimiz takımı.LeBron görmüş Detroit'e döner karşı takım diğer eşleşmeye başlarken,çok yorgun olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...