Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Latency / Lag Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Ben aradım kabloyu dedim dalgamı geçiyorsunuz ne zamandır gece olunca bağlantı sorunları başlıyor felan, adam kontrol edelim burada dedi, sinyalde sorun yok ama çok fazla veri kaybı var diyor bana , e ben sana packet loss var durmadan donuyorum oyunda diyorum zaten... Yok güya arıza kaydı aldı detaylı bakacaklarmış ama bir halt çıkmaz telekomun altyapısından. Ne olurdu bir allahın kuluda çıkıp kendi yurtdışı çıkışlarını alsa bu heriflerle çalışmasa.
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe, akilsiz kafam ya.. Madem bu kadar surunuyosun, ilk kablo'yu ariycagina baskalarindada ayni problem var mi diye baksana..

Son 12 gunde en az 20 kere ariza kaydi biraktim. Artik orda telefonlari acan herkesi taniyorum. Bu bakimi yapan adamlarin telefonunu da aldim, hatta bugun artik kafayi cizip direk bolge mudurlugunu aradim.

Ama bende sizin aksinize "sinyallerinizde sorun gorunuyor" deniliyor, upload degerlerim asiri dusukmus. Hem mac hemde speed testlerde upload yerlerde, 4mb baglanti 2.5 hiz veriyor vs. vs.

Burdaki portlar sicmis belli ki, bugun 5 kere aradim, tehtit seviyesinde konustum, 6 da ekip calismaya baslamis hala ses yok, ama yurt genelinde olan bir sorunsa sanmiyorum ki benim burdaki kutudan bir sey yapip duzeltsinler.

3. dunya ulkesi olmanin guzellikleri, herkesten cok para odeyip, herkesten kotu servis alirsin, sikayetin oldu mu da telefonu suratina kapatirlar, is etiginden aciz serifsiz herifler..
Sosyal ağlarda paylaş

Ben login ekranini bile gecemiyorum son 2 gundur. 9 olsun, bu bakim yapan takimlarin paydos vakti, tekrar ariycam. Bana yine haber verilmedi. Adamlara her seferinde not dusurtuyorum, adres arti cep telefonu veriyorum HABER VERMELERINI SOYLEYIN diye. Daha 1 kere aramadilar.. Adama diyorum ki telefonda, bu nasil bir calisma anlayisidir, bu nasil bir servistir..

"Haklisiniz, size donmeleri gerekirdi, ben isterseniz kayit aliyim?"

"Bu durum zaten bu kayit, ve bundan onceki 4 kayitta oldu" diyorum,

"Peki o zaman, isterseniz bolge mudurlugumuzu arayin" diyor..

Bugun muhattap oldugum kisiler bolge mudurlugundendi, adami 11 de aradim ogleden once, "Hemen gonderiyorum adamlari, halledicekler, size telefonla haber vericekler" dedi. Saat ogleden sonra 4 de tekrar aradim, ayni adam cikti.. "Boyle boyle yapilcagini soylemistiniz kimse ne geldi, ne aradi" dedim. "Ben simdi arkadaslara bir daha kayit birakiyim" dedi adam.

Ben diycek bir sey bulamiyorum artik. Adami sikayet etmek icin aradigin adam bile ayni seyi yapiyorsa, senin musteri olarak elin kolun bagli demektir surunmeye..
Sosyal ağlarda paylaş

Valla acinasi bir durum ya.. Hani soyle bir durum var, bunu kapattirsan neye geciceksin.. Hepsinin alt yapisini turk telekom veriyor sonucta.

online.turksat.com.tr adresindeki hiz testinden avrupadaki cesitli yerlere ping atiyodum. Okudugum kadariyla EU serverlari, paris ve hamburg'da yogunlasiyor.. Neyse oyle sagi solu pinglerken, orda bi secene gordum, belli ulkelerden en hizli baglanti saglayan sirketleri gosteriyor.. Ister almanyada 6, ne biliyim fransada 8 tane falan. Merak uyandirdi, bi de turkiyeye bakiyim, 1 tane cikti. TURK TELEKOM yaziyor sadece, direk X e bastim kapadim.

Sinir minir kalmadi ya..
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:
3. dunya ulkesi olmanin guzellikleri, herkesten cok para odeyip, herkesten kotu servis alirsin, sikayetin oldu mu da telefonu suratina kapatirlar, is etiginden aciz serifsiz herifler..

işin bir diğer tarafı da, ttnetteki teknik servis görevlilerinin oyuna karşı olan tutumu. adamlar oyun lafını duyunca direk serverdandır diyip geçiyor, bazen de karşılarında çocuk varmış gibi tavırlar takınmaya çalışıyorlar oyun diyince. sanki bitek 10-15 yaşındaki veletler netten oyun oynuyo hey yarabbim ya. öyle sinirleniyorum ki bu tavırlarına bazen arıza kaydı verirken online oyun yerine "online uygulamalarda sorun var" diyorum:D tabii onunda ne olduğunu anlamayıp höö oluyolar
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bağlantı iyi görünüyor 120-150 civarı kabul edilebilir ölçülerde bir latency var tek sorun 2-3 gündür çeşitli saatlerde yaşadığım 10-15 snlik spike. Buna benzer birşey yaşayan var mı ?

Ayrıca ufak bir sorum daha var.. Modem ayarlarında pppoa ve pppoe var bunlardan hangisini kullanıyorsunuz ? Bunların teknik detayları nedir ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben demin yine aradim, IP mi degistirttim.. Hicbir yarari olmadi. Ama soyle bir sey oldu, saat 23:00'de arkadaki sesleri duymaniz gerekirdi.. Millet deli gibi ariyor, adama dedim boyle boyle kullanilamaz durumda, verdigi yanit : "World of warcraft mi oynuyorsunuz?" bende "Evet" dedim. "Bu oyun serveriyla ilgili cok sayida oyuncu problem yasiyor, sorunun neyden kaynaklandigini bulmaya calisiyoruz" dediler.

Yani, eger adsl'e gecmeyi planlamiyorsaniz ki ben planliyorum, ariza kaydi birakmaya devam edin.. Adamlar oyunun adini bile ogrenmisler belli ki, gelisme var.

Bu arada YF'dan hic mi verim alamiyorsunuz? Ben oyuna bile giremiyorum.. YF'la iyi kotu oynanmiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien said:
Benim bağlantı iyi görünüyor 120-150 civarı kabul edilebilir ölçülerde bir latency var tek sorun 2-3 gündür çeşitli saatlerde yaşadığım 10-15 snlik spike. Buna benzer birşey yaşayan var mı ?

Ayrıca ufak bir sorum daha var.. Modem ayarlarında pppoa ve pppoe var bunlardan hangisini kullanıyorsunuz ? Bunların teknik detayları nedir ?

aynısı 1 haftadır var kafayı yemek üzereyim.latency çok iyi gözüküyo ama devamlı donuyor oyun ve çoğunda dc oluyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...