Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of Iron 2 Hamachi derneği

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

yalnız demin düşünürken aklıma geldi, şöyle bir house rule uygulasak mı:

ülkenin demokrasi, komünizm ya da faşizmle yönetilmesine göre müttefik, komintern ya da mihver'e girmesine izin verilsin.

market liberal bir ülkenin komünistlerin yanında ya da faşist bir ülkenin müttefiklerin yanında savaşa katılması hayli absürd duracak. bu bir yana, gameplay bakımından demokrat ülkelerin rejimlerini totaliter hale getirmemesi için pek neden kalmıyor.

ya da en azından politik slider'ın aynı tarafında olsunlar, social conservative türkiye & sovyet ittifakı komik olacak yani başka şekilde. tümden ffa, faşist japonya & sovyet elele gibi durumlara izin verilecekse ben de faşist abd yapıp nazilerle savaşayım oldu olacak. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

biz de bu muhabbeti ilerletmek isteriz, demokrat türk milleti elbette ki en büyük faydayı gene diğer demokrasilerden görecektir şüphesiz ki. totaliter rejimlere karşı beraberce yapılacak savunmada türk ekonomisinin kalkınması için gerekli desteği sağlayacağımızdan kuşkunuz olmasın.

Sosyal ağlarda paylaş

Doğuda Sovyetlerle komşuyken, biraz zor valla.

Axis'e girsem, doğuda Sovyetler, Güneyde İngiliz&Fransızlar var.

Ally'lara katılsam, doğuda Sovyetler var.

Komintern'den olsam, yine güneyde İngiliz&Fransızlar var.

O yüzden, gireceğim ittifağın beni ciddi anlamda koruyabilmesi gerekiyor, yoksa 2. oturumu göremeyebilirim =P

Teklifleri görelim hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Ne musul ve kerkuk'u, ohoo o kadar da olur mu =) Axis ol, yardimimizla suriye, ırak, kafkaslar ve iran'i ele gecirirsin oralar senin olur. Tek sartımız petrol reservelerinin fazlasını bizimle paylasman. Karsiligi teknoloji olsun, expeditionary force olsun verilecektir.

Ya da basit bi military access anlasmasi imzalayalım, o da bizim icin uygundur; karsiliginda T.C. herhangi bi saldiriya karsi koruma altina alinir. İsteklerinizi belirtiniz efenim dinlemeye acigiz.

Bu arada batıdaki 2 tane mihver devleti uyesini hic hesaba katmıyosunuz bakıyorum. Hatta 3 mu desem, Macaristan Romanya ve İtalya da bolgede armut toplamayacaklar herhalde. Eger maalesef 3. Reich'in rejimine karsi saldirgan bir tutum icine girerseniz, uzluerek soyluyorum ki bu uc ulkenin sonraki adımlarından Almanya sorumlu tutulamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

müttefikler adına abd olarak komintern ya da mihver'e katılmaman karşlığında güvenliğin garanti altına alınacaktır. doğrudan müttefiklerle beraber savaşman karşılığında ise günlük 50 coal & 25 metal & 20 oil öneriyoruz ittifaka giriş tarihinden başlayarak. B)-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...