Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of Iron 2 Hamachi derneği

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

1.1 var armageddon için yama, en son sürümü o diye biliyorum. armageddon mod değil bu arada, hoi2'yi olduğu gibi değiştiriyor.

bu arada 36 mı 39 mu o konuda da düşünce belirtin, ben şahsen 36 diyorum çünkü axis'in rare stoklaması ve endüstrisi zayıf ülkelerin ic üretmesi için yeterli zaman oluyor. (almanya ile abanmıştım en son seferde, savaşa neredeyse 300ic ile girmiştim heh) ayrıca orduları da herkes kafasına göre hazırlayabiliyor önceden.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada, bende de armageddon yok doomsday var en son surumde :/ Edineyim bari de var mıdır kolay bi patch'i vs doomsday'den ceviricek, ya da anthology paketi icinde var mıdır?

Bence de kesin 36 olsun yoksa almanyanın hic sansı yok, manpower/petrol/rare material biriktirmesi lazım en az 43e kadar tutucak, IC ve TCyi yuksek yapması lazım vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi armegeddon 1.1 ve dd 1.3a yi yukledim

yani bruaya akdar hazirim

onu ndisinda hamachi filan yok (gerek varmi oynamak icin onuda bilmiyorum) soyleyin yukliyelim

her gun uyar belirleyin ona gore yapariz

uzun zamandir oynamadigimdan hafif guven eksikligi var orasi ayri dd ve armegeddon da neelr degisti onlari calismam lazim

su yeni armegeddon alternatif haritasida fena durmuyor ama ufak ulkeler olmadan bayar gibi

almanya dusunuyordum ama gimli fransayi alirsa zor yani caydim o yuzden SSCB ilk tercihim :P
Sosyal ağlarda paylaş

1 hafta bekleyin beni, alooov :) Finallerim var diyorum.

Konusma için teamspeak öneriyorum, hatta sunucusunu bile kurarım (yalakalık)

Bence de 36da başlanması yernde olur, oyun hızını savaş başlayana kadar çok hızlı tutalım, savaşın ne zaman başlayacaığda belli olmaz tabi *şeytani gülüş*

Ülke bilmiyorum ben, farketmez. Madem Gimli feci bi oyuncu onu axis yapalım.

Ben İtalya olabilirim, gerçekte de bi işe yaramamıştı zaten İtalya.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence gimli fransa olursa kimse axis almaz hehe, bi defa en bastan sakat, simdi 100 division'ı yıgarsa maginot hattına savas basinda, e alman da en az 80 yıgmak zorunda siegfried'e ki yarmasın fransa ordan. Ee daha oyun basında "almanya polonya'ya karsi acilar icinde"yi izleriz.

Ya da sadece land division giden bi almanya ile ingiltere cok guzel eglenir, 6 aya alman endustrisi coker. Ya da hadi hava savunması bastı Almanya diyelim, e o zaman da cok lazım olan bomberları yetistirmesi imkansız. Fransa'ya karsi blitzkrieg imkansız hale gelir CAS olmadan, o zaman da oyun kitlenir almanya'nın manpower'ı bitince de allylar kazanır.

Bkz. Birinci Dunya Savası :P
Sosyal ağlarda paylaş

savaşı zaten müttefikler başlatamaz, war declaration için belligerence lazım. ya sovyetler ya almanya. almanya'nın da 39'a kadar core veren eventleri var, mantıksız zamanından önce başlatması.

zaten 36 itibariyle bariz ezilecek durumda almanya, rare stoku filan yapmamışsa kendi içine çöküverir resmen.

işte fransa olayı dediğim gibi oyunu dengesizleştirebilir, belçika sınırını koruyan bir oyuncunun yenilmesi imkansız. 39'a kadar döşer land fortları öyle bekler yani. italya & isviçre sınırı da aynı şekilde. oyunun gelişimini sekteye uğratabilir çünkü sovyetler ve fransa ile aynı anda boğuşulmaz yani. bir de insan ingiltere'nin fransa'ya yığınak yaptığını düşünün. amerika'yı filan katmıyorum bile bu formüle eheh

iyi ok bir hafta bekleyelim o halde. haftaya cumartesi 21:00 nasıl? herkes yazsın, tamamsa hazır olun o vakte kadar. ;)

cas olmadan çok güzel tokatlanıyor bu arada fransa, sadece düşman bomberlarına karşı fighter yapıyorum ben. zaten savaşın ilk aşamasında kara birliği ve fighter dışında haracanak ic yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de fransa oynanmasın, bırakalım alman oyuncu fransa'yı 2-3 haftada alsın boyle. Zaten SSCB olsun, seelöwe olsun, ABD olsun basına cok buyuk dertler alıcak. İyi oynayan bi İngiltere varsa zaten almanya devamlı avrupayı korumak zorunda cıkartmalara karsı ve de hava sahasını korumalı vs vs, bir suru dert :P Seelöwe de yapamaz ki kolay kolay, fransayı alması cok buyuk bi avantaj kazandırmıyo aslında almanyaya; sadece rakiplerden birini elemis oluyo bi de ekstra IC o kadar. Hala ingiltere ciddi bir tehdit olusturuyo batıda. O yuzden İngiltere oyuncusu da saglam oldugu surece bence sorun degil. Haa ama 40'da sealion basarılı olursa o zaman Axis kazanır herhalde =)
Sosyal ağlarda paylaş

metz çeliği almanya'yı çok rahatlatıyor, batı cephesi kapanıyor, (ingilizlerin hiçbir şekilde tek başlarına çıkarma yapması mümkün değil aynı anda burma'yı japonlara karşı koruyacaklar, mısır'ı italya'ya karşı koruyacaklar filan) ic kalleş köleci bakan seçilmişse hayli artıyor, rare satın alınabilecek vichy devleti geliyor, franco'nun muhtemel mihver katılımı için kara bağlantısı kuruluyor ve alman anayurduna batıdan hayli geniş bir tampon bölge oluşturuluyor.

yani fransa'nın düşüp düşmemesi oyunun seyrini tümden değiştirecek bir olay. yapay zeka oynasa bile belçika sınırını tutan insan ingiliz hayli geciktirecektir almanları.

ok 20'de başlayalım gelecek cumartesi. ben insanlar yemek yer filan diye o saati demiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

viktor'un yukarıda yazdıklarını yüklüyor herkes. doomsday ve 1.3 yaması + armageddon ve 1.1 yaması.

ok ben de abd'yi alırım da işte fransa olayı oyunu başlamadan bitirir bu şekliyle. ancak molotov-ribbentrop paktı event'i gelince sscb ve almanya oyuncuları "unholy alliance" seçerse öyle çekişme olur. :)

bunu da düşünebiliriz, bir tarafta:

- almanya
- sscb
- japonya
- italya

öbür tarafta:

- ingiltere
- abd
- fransa

gerçi bu şekilde de mihver ağır basar, sscb iran'dan girip burma ve güney afrika'dan çıkar direkt heh

düşünelim bu fransa olayını iyice diyorum, gölge hoşgelir tabii de mihver'i zayıf bırakmamak lazım oyunun keyifli geçmesi için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...