Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzard çalışanlarından Yeni expansion hakkında röportaj..

Bassist

Öne çıkan mesajlar

knox daha ne etsinler
raid yapmak ,pvp itemı toplayabilmek eskisden çok daha kolay.
tüm dungeonlar parçalara bölünmüş,çoğu dungeonu 1 saatte bitirebiliyorsun.ve bu dungeonlar sayıca fazla..raid yapamıyorsan bil 5-manlerde çook uzun süreni geçirebilirsin.
o attunementların kaldırılması olayı sadece casualler için değilmi?
ya anlamdım ben...casualda olsan hardcore bi adamda olsan..1 günde yapacaklarının ne farı varkiayrıca..pehey.
Sosyal ağlarda paylaş

Wow bana göre ne yapsa casual friendly bi oyun olamaz çünkü az kasan için de, çok kasan içinde oyunda pvp/pve kombat harici yapabileceğin hiç birşey yok. Casual friendly olması için bence oyunun combat dışı contentininde en az combatı kadar kuvvetli olması gerekir. Bunun en iyi olduğu oyun SWG di mesela. Player cityler vardı, housing vardı, player vendorlar vardı, cantina vardı, craftingi imbaydı resorselar gezegenlere göre deişirdi her zaman en iyi kalite resors olmazdı vs vs. Oyuna girip 5 saat online olup tek bir combata girmeden çıkabilirdi insanlar. Ha bu yönleri ne kadar iyiyse combatı, buffları ve jedilarıyla da bi o kadar mantardı oyun, Soe'de düzeltecem derken iice batırdı güzelim content çöpe gitti.

Wow da ise pvp olsu pve olsun devamlı farm yapmak zorundasın. Casualsan az farm yaparsın, hardcoresan çok farm yaparsın. Wowda "combat yapmiim ya bugün" dediğinde ventde arkadaşlarınla geyik yaparken banka tepesinde zıplamaktan başka yapabileceğin pek bişey yok malesef. En babayiğit gatherırsan çıkış yerleri belli olan resorsların oralarda dolaşır durursun ya da AH ye bakarsın zıplamak yerine.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamadığım bir mevzuda insanlar wow ile ilgili ne kadar çok eleştiri yaparlarsa yapsınlar şu andaki en iyi mmorpg olduğu gerçeğini bir türlü kabul edebilmiş değiller.
Çok grind yapmak lazım diyenler var ancak para kazanmak çok kolay olsaydı oyunun ne zevki ve devamlılığı kalırdı?
PVP kötü diyenler var ama pvp yapmaktan vazgeçmiyolar yada oyunu bırakamıyolar.,
PVEler uzun sürüyo diyenler var yine kolaya kaçıldığını görüyorum.
Herkesin bi şikayeti var ama nedense wowun 3. senesinin bitmesine yakın geliyor bu şikayetler. Bir düşünün hangi oyunu 3 sene boyunca hiç şikayet etmeden zevkle oynadınız?
Age of Conan gelicekmiş Warhammer gelicekmiş; soruyorum size hangisinin hikayesi hakkında bi bilginiz var? hangisinin öncesinde adam akıllı bir stratejisini oynadınız?
PVP ağırlıklı olucakmış diyorlar, olsun sürekli pvp nereye kadar sürücektir yada devamlılığı ne kadar olucak yine sonuçta bir iteme bir kazanca bağlancak ve oda kazanılınca sıkılcaksınız.
Kimse sanmasınki AOC ve WHO geldiği vakit blizzardın eli armut toplıycak adamlar zaten oyun yapma konusunda herşeyin farkındalar. Ben eminimki wowdan sıkılan birsürü insan AOC ve WHO ya vericekler kendilerini ama devamlılığı olmadığını görüp wow a dönücekler bişekilde. Yukarda arkadaşın dediği gibi biz sıkıldıkça blizzard bi patch daha çıkarcak, bi skill daha ekliycek, talenti düzeltçek, wowun filmini yapıcak... Bunlar hep olucak ne zaman blizz yeni bir online oyun çıkarcak o zaman wow biticek.
Starcraftın üstünden yıllar geçmişti nerde o eski starcraft demiyormuyuz hepimiz? Yıllarca Warcraft3 ü beklemedikmi.. o kadar süre oynadığımız C&C dahil birçok stratejiyi bile elimizin tersiyle ittik.
Hiçbir yeni gelicek oyunu eskisine kıyas etmeyin oda ayrı bir eğlence diye bakın. Heleki bu bir Blizzard yapımıysa...
eskiler bi laf der gelen gideni aratır diye...
(blizzardın adamı değilim :))
Sürç-i lisan ettimse affola.
saygılar
Sevgi ve Sağlıkla kalın.
Sosyal ağlarda paylaş

casual diyorsunuz, casuallar için saç, dans animasyonu felan ekliyecekler, o haberi duyduğunuzda bile "çok komik" tripleri yapıyorsunuz.

sürekli item kasmak istemeyen oyuncular için de eğlendirici saç değiştirmek, dans animasyonları, küpeydi dövmeydi böyle şeyler koyucaklar işte.

belki ilerde tavla mavla gibi oyunlar da koyarlar, ama onlar için özel modlar zaten var.
Sosyal ağlarda paylaş

Devilmanta said:
Anlamadığım bir mevzuda insanlar wow ile ilgili ne kadar çok eleştiri yaparlarsa yapsınlar şu andaki en iyi mmorpg olduğu gerçeğini bir türlü kabul edebilmiş değiller.

buna katılıyorum
said:
Age of Conan gelicekmiş Warhammer gelicekmiş; soruyorum size hangisinin hikayesi hakkında bi bilginiz var? hangisinin öncesinde adam akıllı bir stratejisini oynadınız?

buraya katılmıyorum.
her ne kadar conan ve warhammer dünyaları bir warcraft kadar popüler olmasa da, conan taa 1900'lerin başında yazılmış hikayelerden derlenmiştir, warhammer da rpg dünyası olarak adını duyurmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

@Bone

Böyle bi kriter mi var? D&D online için de büyük umutlar içerisindeydik. Ama sonuç hüsrandı. D&D warhammer kıyasla çok daha popüper, FRP nin öz sistemiydi. Noldu? Rezalet.

Warhammer da böyle olucak. Conan'ın zaten lafını bile etmiyorum. Hikayesi milattan önce de derlense bişey değişmez. Senin bakış açınla yaklaşırsak eğer inkalarla ilgili bi mmorpg yapsalar wow solda sıfır kalır lol. wow'u kimse tahtından edemesin. Daha uzun yıllar kölesi olalım inşallah.
Sosyal ağlarda paylaş

Dıragons değil Dıragıns. Blizzin AoC ve WAR'a asıl cevabı patchlerle ve eklentilerle değil wow2'yle olacak. 2008de bi ek paket, 2009da bi tane daha, sonra yeni oyunla ilgili haberler görmeye başlayacağız. Wowun sabit giderleri dışında bide değişken giderleri var reklam vs. unutmayın, oyuncu sayısı azaldıkça bunlar da kademeli olarak azalacaktır. Her online oyun gibi miyadını dolduracak ama blizz bu sefer başka bi bomba yapımla piyasaya çıkacak. Hatta eski fallout takımından bile insanların olduğu bi grup şu anda yeni mmo üzerinde çalışıyor.

Ayrıca şikayet ettiğim konular yüzünden oyunu bıraktım, bırakmıyorsunuz diyen nesle aşina değilim. Bide Woun hikayesini WAR ve AoC'la karşılaştırmak yersiz, ikisi de warcrafttan çok daha köklü ve büyük. Ha mmoda bunun bir önemi var mı yok, mmolarda asıl olay hitap edebildiğin kitle ve oynanabilirliktir.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
@Bone

Böyle bi kriter mi var? D&D online için de büyük umutlar içerisindeydik. Ama sonuç hüsrandı. D&D warhammer kıyasla çok daha popüper, FRP nin öz sistemiydi. Noldu? Rezalet.

Warhammer da böyle olucak. Conan'ın zaten lafını bile etmiyorum. Hikayesi milattan önce de derlense bişey değişmez. Senin bakış açınla yaklaşırsak eğer inkalarla ilgili bi mmorpg yapsalar wow solda sıfır kalır lol. wow'u kimse tahtından edemesin. Daha uzun yıllar kölesi olalım inşallah.

çarpıtıyorsun konuşulanları.

bak şimdi yukardaki soru şu:
"Age of Conan gelicekmiş Warhammer gelicekmiş; soruyorum size hangisinin hikayesi hakkında bi bilginiz var? hangisinin öncesinde adam akıllı bir stratejisini oynadınız?

senin mesajından ise şöyle bir anatema uyandı:
"eski olması o oyunun mükemmel olmasını mı gerektirir?"

hayır, ben eski senaryolar mutlaka mükemmel mmorpg getirir demedim.
ben, "kaçınız bu senaryoyu biliyor ki"ye karşı, "eski olduğu için bilinen birşeydir" dedim.

bu konuda bir yalan veya yanlışım mı var?

- conan, taa 1900'ların başında robert e. howard tarafından yazılmaya başlanmıştır. o dönemlerde yüzüklerin efendisi gibi bilinen hikayelerdi. robert e. howard, cthulhu mythos'unu yaratmış lovecraft'ın arkadaşıydı. daha sonradan çizgi romanı yapıldı. birçok dos oyunu yapıldı. ünlü oyun golden axe'e ilham oldu. conan the barbarian ve conan the destroyer diye arnold'un oynadığı iki film çevrildi. conan'ın the adventurer diye bir çizgi film bir de tv dizisi çevrildi. conan için bir pc oyunu çıkarttılar. son haftalarda, konsollar için de bir conan oyunu çıkarttılar. şimdi de conan'ın mmorpg'si çıkıyor işte.
- warhammer, o kadar eski olmasa da, magic nasıl trading card game sektöründe bir yer etmişse, warhammer da minyatür savaş oyunlarında öyle bir yer etmiştir. rpg hakkında bilgisi olan herkes warhammerı da görmüştür. daha önce warhammer 40k için de, warhammer fantasy için de oyunlar çıkmıştı. son zamanlarda çıkan iki popüler oyun da var. biri özellikle yer etti, warhammer 40k dawn of war. baya popüler oldu. uzun zamandır çıkacak olan warhammer online'ı da yeni çıkartıyorlar.

bunlara dayanarak iki dünyanın da "bilinmeyen" dünyalar olmadığını söyledim.

sen ise oyunun kalitesinden bahsetmişim gibi konuşmuşsun.

elbette ddo müthiş bir oyun değildi, bunun nedenlerinden biri, eberron dünyası kullanmış olmalarıdır. d&d, warhammera kıyasla daha popüler demişsin. d&d sadece bir kural sistemi. bir dünya değil. oysa warhammer tamamen bir dünya. şimdi, eğer forgotten realms dünyasını kullanıyor olsalardı, haklısın. kaldı ki, forgotten realms kullanılarak hazırlanmış birçok dos ve windows oyunu popüler olmuştur zamanında. ancak d&d için böyle bir kıyaslama yapamayız. çünkü d&d sadece bir kural sistemi. e d&d kullanan oyuncuların bile esneterek ve değiştirerek kullandıkları böyle bir kural sistemini birebir mmorpg'ye aktarmak da çok riskli bir iş. kaldı ki şirket de grafiklere abanıp oynanabilirliği es geçmiştir. turbine'in bir sonraki çıkardığı oyun direk middle earth kullanmıştır, middle earth'lü bir oyun bile wow-killer olamamıştır. burda da ikinci neden devreye giriyor, oyunu çıkartan şirketin oyun yapım bilgisi.

yani wow'la yarışabilecek bir oyun yapabilmek için, warcraft gibi içine çekebilecek bir hikayeye sahip olmak ve şirketin de böyle bir oyunun üstesinden gelebilmesidir.

hadi eberron zaten kötü bir dünya desek, lotr'yi bile kullanmasına rağmen turbine pek birşey yapamadı.
ama önümüzdeki iki seçenek öyle önemsenmiyecek değiller.
biri AO'nun yapımcısından, diğeri de DAOC'un yapımcısından.
Ki ikisinin de kullandığı dünyalar, Warcraft'tan daha köklü dünyalar.

Elbette WoW gibi 10 milyona yakın oyuncu yapmalarını beklemiyorum.
Ama WoW'un verdiği oyun zevkini vermesi benim için oldukça yeterli olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Polemiğe gerek yok zaten bayıyo artık. Ben orda senin 'Kurgu nekadar sağlamsa yapım okadar başarılı olur' gibi bi yaklaşımda olduğunu sandım. Ama Kurgu her şekilde yapılır. Oynanabilirlik çok daha ön planda. Ve benim için çok daha ön planda olan grafikler. Classlar arasındaki denge de çok önemli. Warhammer grafik konusunda batırdı diye biliyorum. Intosu bile rezaletti. Resmen güldüm. Birde garip bi espri katmaya çalışmışlar. Classlar da pek bi garip. Mesela puremage bi class göremedim. Ben warhammer hakkında pek bilgili değilim ordan burdan gördüğüm duyduğum şeyler. Ama burda konu warhammer online ise beni etkilemesi gereken ilk tanıtım videosu batırdı. Komikti yani.

Düşünsenize Blizz in 'Starcraft Online' diye dünyayı yerinden oynatabilecek 2 kelimelik o haberi yayınladığını. Gözlerimden yaşlar boşalır heralde. Ve bu oyunu sonsuz uzay boşluğunda galaxiler gezegenler güneş sistemleri uzay gemileri.... Hayat etmesi bile adrenalin salgılamama yetiyo.

Warhammer bunları yapabiliyomu? Umarım yapar. Bende yapmıyo. Sizde yapabilir. Ama yapmasını istemiyorum o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Ben orda senin 'Kurgu nekadar sağlamsa yapım okadar başarılı olur' gibi bi yaklaşımda olduğunu sandım.

dediğim gibi yok benim öyle bir iddiam. yanlış anlamışsın.

Marveloth said:
Intosu bile rezaletti. Resmen güldüm. Birde garip bi espri katmaya çalışmışlar. Classlar da pek bi garip. Mesela puremage bi class göremedim. Ben warhammer hakkında pek bilgili değilim ordan burdan gördüğüm duyduğum şeyler.

1- intro gayet güzeldi, adamlar iyi yapmışlar.
2- zaten warhammerda garip bir espri anlayışı vardır, full ciddi ortam değildir.
3- puremage var warhammerda. imperial'ların mage'i puremage diye hatırlıyorum ben. mmorpg'de nasıl yaparlar onu bilmiyorum.
4- warhammer hakkında daha çok bilgili olduğun zaman daha çok seveceğine emin olabilirsin. örneğin warcraft'taki orcları, elfleri bilmeden oynayan kişiler hiçbirşey anlamazken, daha önce en azından warcraft 3 oynamış birisi daha çok keyif alır.
Sosyal ağlarda paylaş

eberron gayet güzel iyi düşünülüp,hazırlanmış bir dünya.

bone kötü deyip duruyor.d&do başlığında axedice sormuştu bone a bi de ben sorayım.eberron la ilgili tecrübelerini anlatsana bize bone.hep kötü deyip bırakıyosun.neden kötü daha onu anlatmadın.

edit:ben yazdıktan sonra araştırıp bakmaca yok :P ne biliyosan onu söyle :P
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya, bakmaya bile değmez :P

aslında eberron hakkında çok geniş bilgim yok,
bir dragonshard bir de ddo oynamışlığım var.
forgotten realms ve planescape'in yandan yemişi gibi geliyor bana.
her yerde kristal var. çok fazla büyü kullanımı mevcut, büyünün o etkileyiciliği kaybolmuş, "musluğu bile büyüyle açıyorlar" geyiği vardı bizim ortaokulda, aynen onu yapmışlar. şu golemlerin race olması da saçma geldi.
çok derin bir senaryo göremedim.
"oyun yapsınlar, hikayeyi istedikleri gibi kullanabilsinler" denilerek boş bırakılmış gibi duruyor.
planescape gibi, dark sun gibi, spelljammer gibi enterasan dünyalar varken böyle tuhaf dünyalar çıkartıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

eh be bi oyunlara bakarak mı çıkardın bunca şeyi...

dragonshards ı zaten sevmemiştim.eberron la da pek alakası yok.herşeyi çok absürd kullanmışlar.her yer kristal filan da değil eberron da. :P kaynak olarak doldurmuşlar öyle.

d&do nun sadece betasını oynadım.çok bişey diyemeyeceğim.ama bence FR bi mmorpg ye çok daha uygundu.eberron da güç dengeside düşük fazla lvl karakterlerin bu kadar çok olması filan absürd orda.yeni çıkan alemlerini tanıtmak için o sırada çıkan oyunların üstüne eberron damgası vurdular.

çok fazla büyü geyiği FR içinde hep söylerler.bi yere varmaz o geyik.eberron da kullanımı bayaa farklı.

eberron çıkan neredeyse bütün kitaplarını okudum.iki oyunda dm liğini yaptım.oyunculardan ikisi axedice la aktiftablet ti.

gayet güzel,dolu dolu bi dünya.diğer dünyalardan farkı endüstrileşmeye başlamış (teknoloji yerine büyü),noir bi yer olması.içinde geçen maceralarda genelde investigation,dedektiflik tarzı zaten.adamlar esinlenilenler bölümüne casablanca yı,maltese falcon u filan yazmışlar.alignment sistemini sallamaması apayrı bi güzellik zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Devilmanta said:

PVP ağırlıklı olucakmış diyorlar, olsun sürekli pvp nereye kadar sürücektir yada devamlılığı ne kadar olucak yine sonuçta bir iteme bir kazanca bağlancak ve oda kazanılınca sıkılcaksınız.

Ben hicbir Warcraft'i da oynamadim ama US open betadan beri WoW oynuyorum, hikaye bir kistas degil yani. Sirf hikaye icin MMO oynanmaz zaten, cunku MMO single gibi degil. Almasi ayri para, her ay ayri para, level item gold vs. icin verdigin emek (hatta belki para) var, soyle boyle.

Belli bir yere ulasip sikilmak da her mmo'nun kaderidir, expansionlar ve patch'ler bu yuzden cikar zaten. Bu her urunun kaderidir hatta, product life cycle diye birsey vardir. Bir urun dogar, yasar, yavas yavas zayiflar ve olur. Hemen hemen hicbir MMO tamamen olmez (bkz. UO gibi gunumuz standartlarinda rezalet bir oyun hala oynaniyor bi ton) ama pazar payi 50'den 10'a dusuyorsa bu olum kabul edilebilir rahatca.

Sikilmak da sadece ulasilan char kalitesi, basarilar, pvp rewardlar vs. ile sinirli degildir zaten, insan bir butun olarak oyundan da sikilir zamanla. WoW'a 5 degil 25 cesit yeni dungeon da gelse WoW sonucta temelinde hala WoW'dur, mesela her expansion bir oncekine gore daha az heyecanla beklenir genelde.

"Nasilsa bi sure sonra ondan da sikilicaz" diyip coktan sikildigimiz bir oyunu oynamaya devam mi edelim yani? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar herkez güzelce fikirlerini yazmış ''POLEMİKSİZ''bir forum olduğu için mutluyum.Şimdi ben ilk olarak Porsuk arkadaşımıza katılıyorum.Görüşlerimi belirtiyim:
Arkadaşlar 1.olarak yeni expansionda wow un pvp sinde hiçbir halt değişmeyecek nedenmi?
Sebebi şu;Blizzard pvp yi yan eğlence olarak görüyor forumda gm lerinde söylediği bu.
2.olarak Blizzard wow çıktığından beri pvp yi ayarlamayı beceremedi yıllardır.Şimdimi berecebilecek?Tabiki hayır.
3.Blizzardın pvp konusundaki en büyük hatası Baştan Belli bir denge oturtmadı oturtamadı.Baştan hangi class hangisinden üstün herkez bileydi ve bu denge don değiştirir gibi değişmeseydi şimdi blizzin pvp si böyle rezalet olmayacaktı.Bigün o classı kesiyorsun ertesi gün HOOP bi patch ve bi bakmışsın o class seni eziyor..
4.olarak pvp de bir amaç yok arkadaşlar,Bir amaca dayanmıyor pvp!Ultima online daki Pk-Mavi,Dark Age Of Camelottaki Krallıklar arası pvplerde olduğu gibi bir amaç yok WoW pvpsinde.Hikaye tamamen PVE üstüne buna karşı çıkan olacağını sanmıyorum.Düşmanlarınızla karşılıklı bayrak kaçırıyosunuz!!Şaka gibi..Herkezin derdi honor item arena item vs.EE sonra?
5.Olarak wow un böyle patlamasının sebebi wow un RAKİBİ yoktu ve hala yok...wow da özellikle Ally de milyonlarca 15 yaş altı çoluk cocuk var.Çünkü oynaması çok kolay bir oyun.Oynaması bukadar kolay,grafikleri güzel bir oyunun rakipsiz olması sonucundada bugün böyle 8 milyon playerdan bahsediliyor haliyle...
Pvp de çok fazla immune abilityler var...
Wow u bıraktım ve keşke lvl 80 de blizz birşeyler yapabilsede pvp yi düzenlemeyi becerebilse umudu içerisindeyim.Yoksa blizzde bu oyunun çoğunluğunun sağlam guild bulup o çok övdüğü raidlerine giremediğini biliyor.Nihilum için raid yaptığı bir gerçek.Nihilum kesemiyor hoop bi patch bosslar nerfleniyor.

Bunu classını güzel bir biçimde oynayanlara ve classının hakkını verenlere soruyorum;
Hiç düşündünüzmü sizde bu oyuna aynı parayı veriyorsunuz illidian kesen adamlarda aynı parayı veriyor,sizde aynı kalitede oynuyorsunuz fakat siz guild bulamıyorsunuz belkide sizden yalakalık isteyen yabancılara yaranmaya çalışmadığınız için raid yapan guildlere giremiyorsunuz.Sizin günahınız ne?
Benim rogue um dunemaul ally priest ım tarren mill horde tu.Ve bu 2 serverdada bırakın black temple ı the eye voidi anca kesiyorlardı guildler.Bende bu guildlerin birindeydim.Herkezin hakkı değilmi o dungeonları o bossları görmek?Nihilum bir bossu kesince tamam nihilum kesti herkez keser mantığını neden benimsiyor Blizzard?
Hal Böyle olunca playerların büyük çoğunluğu pvp yapmak zorunda kalıyor.Ve blizzardın buna rağmen pvp size yan eğlence olarak yapıldı demesi komik..Pvp yan değil baş eğlence olaysaydı raidler yan eğlence olsaydı pvp ve pve yapan player sayısı arasında şimdikinden bir fark olacağını sanmıyorum wow da..
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben
mc günlerini
rank kasma günlerini
bir naxxta ağlayan oyuncuları
twin emperors kesincce gercekten gözlerine inanamayanları hatırlıyorum
ve oyunun casuallre hitap etmek için hergün geliştiğini görüyroum
kusra bakmayın objektif bakarsanız aynısını düşünmek zorundasınız cünkü bu bir gercek

iyi bir oyuncunun raid yapmak isteyipte yapamayacağına inanmıyorum
madme iyi bir oyuncu,gider,guildin tekine kanıtlar bunu.

ben sayısız kere,server transfer yapıp "biliyorum beni tanımıyorsunuz,ama bne kendimi tanıyorum,ben iyi bir oyuncuyum,klasımı biliyorum ve takım oyunu oynyabiliim,bunu size kanıtlayabilrim,tek ihtiyacım bir şans" diyip hiç tanıadmıım adamalra kanıtladım kendimi.
uraşmakla alakalı
kaç dps cıkarabildiğimi göstermek için frapsla vidyo cekip upload ettiğimi bile biliyorum

pvp dengesizliğinin yaşanmadığı kaç mmorpg var?
buda yersiz bir suclama

bence wow,bunu bir kaç gün once birileri soledi
rpgcileri yeterince cezbedemiyor
oyun sistemi ve nitelikleri buna uygun değil.
buna uygun hale gelmeside nerdeyse imkansız.
tek şikayetim budur.
bence cok anlamsız şikytler yapılıyor oyun hakkında
Sosyal ağlarda paylaş

Raidler 10'a 25'e indi diye casuallere hitap ediyor demek degil ki, sadece daha az sayida hardcore oyuncu gerekiyor high end content icin. Hala dunyanin consumable'ini, heroic badge'ini, FR gear'ini vs. toplamak gerekiyor oyle yerlere gidebilmek icin. Her raid respec etmek bile gerekiyor yer yer.

Bir Karazhan geldi diye oyun casual olmadi yani, eskiden 400 kisi 10 raid yaparken simdi 16 raid yapiyor, fark bu :) Blizzard da bunu "Eskiden tier 5 raid yapan guild sayisi 500'ken simdi 800 oldu, yasasin casual oyun" gibisinden kullaniyor iste, aynen senin dedigin gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

@bassist

o bossları kesmek herkesin hakkı da sen kesecem de dedin de elinden mi tutan mı oldu? sen bu oyuna haftada 5 6 gününü ayırabilecek, classını tanıyan 25 kişi bul sen de kes. ama yok bazı insanlar gibi ben günde 2 saat girerim arkadaş ama oyunun herşeyinden de faydalanmak istiyorum diyorsan olmuyor malesef bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...