Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Class Guide (Sınıf Rehberi) Oylaması

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Gelen talepler üzerine, bu konuda da bir oylama yapmak istedik :)

Paticik'te, Patiler tarafından hazırlanmış Class Guide (Sınıf Rehberi) istiyor muyuz?

Eğer istiyorsak:

- Bütün sınıfı mı içermeli, yoksa belli bir Spec'e özel Rehbere (örnek Shadowpriest Rehberi) izin var mı?

Bir rehber neler içermeli?

- Leveling Süreci (Nerde, ne zaman, nasıl)
- Talent Seçimi
- Profession Seçimi
- İzlenmesi gereken Strateji (örnek olarak, Shadowpriest ele alındığında: Mind Blast ile başla, Flay, Flay, Wand to Death gibi)
- Sınıf hakkında Öneriler
- Sınıf bazlı Makrolar (Warriorlar için Stance Dance makrosu mesela)
- Must-Have-Addons (Olması zorunlu addonlar: Bir Tank için Threat Meter mesela)

Bunlar üzerinde bir karara varalım, arkasından gönüllü arkadaşlardan rehberlerini bu yönde hazırlamalarını rica ederiz.

Roll on :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bence gereksiz :)

yanlış anlamayn emeğe saygı var ama ne bilim
wow cidden insanin baya zaman ayırdıgı bı oyun..rehperde bence yeni baslayanlar icin olan bise ki yeni baslayan adam zaten oynaya oynaya ogrenıo oyle daha zevkli oluo

ki sanmıorm artk wow a cok fazla yenı baslayan adam oldugunu tek tukdur

ancak baska class kasan olur oda zaten bılıdour cogu seyi

ne bılım :)
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi şöyle bi durum var..
ben burda ne kadar istesem de bi sınıf hakkında sadece yazarak herşeyini anlatamam.illaki sen o karakterle oynarken kendin deneyim ederek ögrenmen gerekir.
haa tabiki burda yazılmasın demiorum ama anca genel bi fikir verebilirsin o karakter hakkında buraya yapacagın guide ile.
guideların nasıl hazırlanacagı konusunda da heryerde guidelar var,atıyorum bi wowwikiden alıntı yapıp onu tercüme edersin,yanına da kendi fikirlerini,deneyimlerinden bişiler eklersen güzel olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında zırt pırt sorulan talent sorularına kalıcı çözüm olur, ayrıca nasıl tanklarım nasıl dps yaparım konularında da yardımcı olur. Ben açıkçası zamanında ultimatr'nin skill açıklamalarından çok faydalanmıştım. Hatta UO oynayamadığım zamanlar da açıp orada yazanları okuyordum :P . Bu tarz çok ayrıntılı bir rehber hazırlanacaksa süper olur FAQ tarzında ve blizz forumları tadında olur geleceğe kalıcı birşeyler bırakız.
Sosyal ağlarda paylaş

Reumer said:
Bence gereksiz :)

yanlış anlamayn emeğe saygı var ama ne bilim
wow cidden insanin baya zaman ayırdıgı bı oyun..rehperde bence yeni baslayanlar icin olan bise ki yeni baslayan adam zaten oynaya oynaya ogrenıo oyle daha zevkli oluo

ki sanmıorm artk wow a cok fazla yenı baslayan adam oldugunu tek tukdur

ancak baska class kasan olur oda zaten bılıdour cogu seyi

ne bılım :)

Burda bahsedilen sanırım leveling guide o yüzden gereksiz değil bir an önce 70 lvl olmak isteyen adam için son derece güzel.
Brian kopp's leveling guide var elimde son derecede güzel hazırlanmış hem horde için hem alliance için
Sosyal ağlarda paylaş

Leveling guide dan çok FAQ gibi birşey düşünülüyor anladığım kadarıyla.
Yani levellarken kolaylık sağlıyacak spec falan anlatılır ama daha çok gear de stat seçimi mesela, pvp ve pve specleri, hangi stat ın daha önemli olduğu, pve de pvp de class ın rolunun ne olduğu, raidde nasıl dps/heal yapılacağı, hangi proffessionların yararlı olacağı vs gibi birşey anladım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence çok güzel fikir. Zaten mmo'lar için yan siteler açıldıgında kullanılır bu rehberler de.
Shaman konusunda bildigim herseyi elimden geldigince anlatmaya calısırım, usenmem.
Ayrıca rehberdeki yazı yüzünden burdaki kimsenin birbirini kıracagını sanmam. Yazı ile ilgili eleştiri yapar herkes, yanlıslar varsa tespit edilir, düzeltilir yani.
"Sen de bi halttan anlamıyomusun oyle rehber mi olur" diyecek adamın zaten işi olmasın burda.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
Millet birbirinin yazdığı rehberlere laf edecek, o öyle olmaz böyle olur diyecek, noob diyecek , bilmiyor diyecek sonra kavga çıkacak iş çirkinleşecek. Bence rehber yerine FAQ tarzı ama herkesin katkıda bulunabileceği bir sistem lazım.

Bence yanlış düşünüyorsun guide hazırlayan insan mükemmel olamaz eksik yada yanlış yerleride daha iyi bilen insanlar düzeltecektir elbet yada öyle tahmin ediyorum :P

Bu arada eğer kabul görürse bu uygulama bir shadow priest guide yazabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Paticik'te, Patiler tarafından hazırlanmış Class Guide (Sınıf Rehberi) istiyor muyuz?

evet
boylece her karakter acan topic acmaz
ayrıca rehberi yazip altinda tartisilmasi da fena fikir değil
tabi "benim dediğim dogru, learn to play your class noob" muhabbeti donmediği sürece
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...