Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3 den sonra Backstab

Rondar

Öne çıkan mesajlar

Bugün durup dururken aklıma şu şekilde bir fantazi geldi.
2.3 den sonra Subtlety tree çok fazla bufflanacağından acaba bir dagger rogue olarak bunu raidlerde kullanabilirmiyim?
Kendimce şu şekilde 17/0/44 olarak kaba taslak bir build hazırladım.
http://www.wowhead.com/?talent=f0ecoxZZAMcsMhRsxst

Normalde kullandığım build ise şudur:
http://www.wowhead.com/?talent=f0gcoLZ0ei00Ez0MGktV
2.3 den sonra tek 2.3 farkı aggression a puan vermem oldu. Bunun dışında murder yerine ruthlessness deneyeceğim. neyse konuya dönüyorum.

Şimdi kazandıklarımı ve kaybettiklerimi yazıyorum.

Subtlety talentıyla gidince kazandıklarım
250 Attack Power
76.5 Agility
560 armor penetration(ki buda elitistjerks deki bir hesaba göre hemen hemen 160 ap gibi birşeye denk geliyor sanırım)
%30 rupture bonus(dagger olduğumdan eviscerate kullanmıyorum rupture kullanıyorum slice and dice ın halen zamanı varsa ve 5 cp e ulaşmışsam)
Bossuna bağlı olarak garrote veya ambushla açtığımda %30 fazla damage.
Dirty Deeds sayesinde canı %35 altında olan targeta %20 fazla damage.
Master of subtlety sayesinde ilk açılışta ve her vanish yaptığımda(ki 10 dakilalık bir boss fightta 5 kere vanish yapmak mümkün bu talentla) 6 saniye boyunca %10 fazla damage.
Shadowstep sayesinde her 30 saniyede bir %20 damage bonus ve vurduğum backstabe -%50 agro.
Premeditation sayesinde ilk açılışta ve 10 dakikalık bir fight süresince 5 kere fazladan 2 combo point.
Elusiveness sayesinde ortalama bir boss fightta 5 kere vanish yaparak agro resetleme imkanı.

Kaybettiklerim
Adrenaline Rush
Blade Flurry
Combat Potency(ki bu en önemlisi bence)
%5 crit
%50 off hand damage
%5 hit
%6 backstab bonus
10 expertise
%5 dodge
%35 slice and dice zaman bonusu
%10 backstab bonus

şimdi benimki fantazi zaten dediğim gibi ama acaba ne kadar kaybım olur subtlety gidersem onu merak ediyorum.

şu anda ortalama bir boss da yaklaşık bir backstab critim 2600 civarlarında(bu 3000 de oluyor 2000 de oluyor hatta kaelde 3400 lere kadar çıkıyordu şimdi dahada artacak).

basit bir deyimle. Subtlety gidince damageıma güzel bir bonus alıyorum. ama combat gidince abilitylerime bonus alıyorum.
hesaplarsak
subtlety de aldığım damage bonus %70 lere ulaşabilirken
combatta bu %36 da kalıyor. ancak combattaki devamlı subtlety deki ara sıra.

yazarken kendi kendimi ikna ettim aslında combat olduğuna ama bu kadar yazmış bulundum artık :P

ben bu elitistjerks de yapılan şu kadar ap olursa bu kadar backstab critlersin hesaplarını bilmediğimden o işlere de giremiyorum.

bu threadinde amacı kafası benim gibi karışmış olanları aydınlatmak olsun madem :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yani aslında 11/28/21 hemo swords fena değil diyorlar.

Ama rogue sonuçta bir debuffer class değil, rogue un BT de 1 bossta kick dışında tek bir görevi var o da dps.

O yüzden 1500 dps le oynıyacağına başkalarının dps ini 20 arttırıp 1400 dps le oynamak bana mantıklı gelmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
BT de 1 bossta kick dışında tek bir görevi var o da dps.

şimdi bir healerın heal etmek dışında görevi nedir?
veya bir tankın tanklamak dışında?
cc class ların birtek damage/heal dışında cc görevi olur...
yanlışmıyım?

kaldıki
tbc sonrası instancelara bakacak olursak

karazhan
aran -> kick, interrupt fire/frostbolt / arcane missle

gruul's lair
maulgar'ın priest i -> kick, interrupt heal
trashler -> kick, interrupt heal

magtheridon's lair
addler -> kick, interrupt heal/damage
trashler -> kick, interrupt arcane boltları adı her neyse/rain of fire

tempest keep
high astromancer solarian'ın healerları -> kick
high astromancer solarian -> wound poison

bunun dışında hydross ve morogrim gibi boss larda blade flurry ile aoe ye yardım
lady vasj da kaçan elementalları vasj a gelmeden kesme(başkasının işidir zira kaçtıklarına göre...)
bilimum stun yiyen moba stunlock vs vs vs

Roguelar olarak hiç saygı görmüyoruz :(
isyanım var hülayn :p
Sosyal ağlarda paylaş

rogue hala top dps oynuyor
ve ben her zaman iyi oynayan bir combat dagger ı sword geçemez diye idda ediyorum. gerçi benim yeni girdiğim guild de diğer rogue lar (fist veya sword) beni geçiyor ama buna adamların gear farkı ve 50 yle 650 ms arasındaki fark neden oluyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Dagger kullanmayan rogların daggerlara göre pve de positioning diye bir derdi olmadıgı için (en azından dagger rog kadar yok elemanın kıcını tutturcam die yıtınmıyor) oynaması daha kolay oluyor.

Bizim gibi LAGistan'da yaşayan insanlara dagger combat biraz ters :)

Ben mesela combat olacagım zaman kesinlikle dagger combat yapmıyorum Allah ne verdiyse çatır çatır girişmek daha işime gliyor:)
Sosyal ağlarda paylaş

raid yapıcak rog cidden combat olmalı dps te fark ediyor.. ama combat rog da pvp de sub rog a göre daha zayıf benim görüşümce. bazı ability leri 2 kere kullanabilmek pvp de 1v1 de çok önemli o an veya rakibin daha zor fark edebilmesi sap ın range ve harcadıgı enery cost yanı sıra cs nin harcadıgıenergy veya shadow step ile birlikte gelen ambush...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...