Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Man from Earth

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

sonunda filmi izledim,
gerçekten çok güzeldi. film başlar başlamaz kendine bağlıyor ve sonuna kadar sıkılmadan izliyorsunuz.
milyon dolarlık onca filmin aksine, adamlar tamamen senaryo bazlı bi film yapmışlar ve on numara olmuş.

semavi dinlere o kadar mantıklı eleştiriler getiriyor ki, "eöö... doğru tabi olabilir.." diyip kalıyosunuz, tıpkı diğer profesörler gibi (:

Sosyal ağlarda paylaş

Sonu bence de ne biliyim gereksiz olmus. Yani olanların yalan olması bence daha yerinde olurdu. Filmin teması, daha doğrusu bana anlattığı, bi odaya dolusmus bi sürü bilim adamının ne kadar yalana inanıp ne kadarını gerçek haline getirebileceğiydi. Umberto Eco'nun postmodern tarih görüşüne paralellikte hoş bi çıkarımdı aslında. Ki bu tema sonunda herşeyin doğru çıkmasına rağmen de değişmiyor. Çünkü gerçekten de adam sadece sorulan sorulara cevap verip, ipuçlarını takip edior.

Karakterler şu açıdan güzel. Hepsi kendi zaaflarına göre sorular sorup buna göre kızıyorlar.

Misal, ilk köpüren deri ceketli amca. (Antrepologdu sanırım) Yaşlanmaktan korkuyor. Gerek giyimi, motosikleti, gerekse öğrencisiyle yatıyor olması vb. (yanındaki genç kızın öğrenci olduğunu öğreniyoruz) John'un ölümsüz olduğunu duyunca sinirleniyor doğal olarak.

Psikolog John'a annesini değil de babasını soruyor. Bir insanın babasından yoksun oluşunun böyle bir fantazi dünyasını yaratmasında etken olabileceğini anlatıyor. Halbuki babasız büyüyen kişi aslında o. Babasıysa ölümsüz olan John, bunu da filmin sonunda öğreniyoruz.

Film bu sonla bence biraz klasik bi isaac asimov hikayesi tadında olmus. Yani genel olarak, mantıklı açıklanabilecek olaylar dizisi sonunda, doğaüstü bi durumla sonlanma

Sosyal ağlarda paylaş

Konu olarak biraz K-Pax,tek mekanda geçmesiyle de 12 angry men ambiyansı aldım.Ama ikisinden de daha öte bir film benim için.Arkadaş eklemişti torrent liste inmiş haberim yokmuş,movies klasörümde gözüme çarptı madem bu kadar övdünüz izliim dedim bugün hasta yatağımda,resmen beni olduğum yere çiviledi film.
Resmen odadaymışız gibi geçti film adam anlatıyor,ben dinliyorum sanki tartışma sırasının bana gelmesini bekler gibi ama..Gelmedi film bitti hehe
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:
Konu olarak biraz K-Pax,tek mekanda geçmesiyle de 12 angry men ambiyansı aldım.Ama ikisinden de daha öte bir film benim için.Arkadaş eklemişti torrent liste inmiş haberim yokmuş,movies klasörümde gözüme çarptı madem bu kadar övdünüz izliim dedim bugün hasta yatağımda,resmen beni olduğum yere çiviledi film.
Resmen odadaymışız gibi geçti film adam anlatıyor,ben dinliyorum sanki tartışma sırasının bana gelmesini bekler gibi ama..Gelmedi film bitti hehe

geçmiş olsun..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
yeni bi başlık açacaktım tutamayıp kendimi açmadım..kitlenir diye..
Neyse Filmi izledim.. önce yorumları okudum tek bir odada geçiyor diye harbiden öyle..
hiç bi ekşın yok ama 87 dk nasıl geçti anlamadım..

en komik yanıda trailer'ı filmi izledikten sonra anladım ki
alın
http://youtube.com/watch?v=njU5CsrYfKM

neden komik?
merak ettim trailer nasıl olmuş diye.. hiç ekşın yok nasıl satacaklar diye..
adamlar filme göre en ekşın sahneleri dizmişler sonunda da fotoları koymuşlar..
alın..
bayaa güldüm..
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:
fragman çok kolpa ya..
en iyi yerlerini koymuşlar fragmana..
ki satış yapsın diye film..
yani aslında hiç bişey yok filmde..
kitap okuyormuşunuz gibi sadece boş görüntüler var ama insanı sıkmıyor ve imdb 8.3 verior wtf :)

bab kafanmı iyi senin izlediğim en iyi filmlerden birisiydi über süper
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...