Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YedinciGemi / Yeni Sinema, Dizi ve Altyazı Sitesi

sg-1

Öne çıkan mesajlar

Divxplanet'ta kendilerine yapılan haksızlıkların ardından bazı admin, mod ve çevirmenlerin ceketlerini alıp çıktıktan sonra kurduğu yepyeni ve efsane olmaya aday bir sinema sitesi.

Ekşi'den latimer'in yazısı ile devam ediyorum.
said:
efenim www.yedincigemi.com adresinden ulaşılabilecek olan sinema meraklıları sitesi. içinde film eleştirileri, önerileri, altyazı çevirileri, köşe yazıları ve daha bisürü şey var... ayrıca forumu da var ve bir çok forumun aksine gayet düzeyli ve kibar; hatta biraz fazla kibar, herkes birbirine teşekkür ediyo, eline sağlık diyo, hoşgeldin diyo,sanırsınız melekler uçuşuyo etrafta...
bu çizgide devam ederlerse, çok güzel yerlerde olacaklar 3 vakte. ayrıca çevirmenleri gibi, eleştirmenleri de yakışıklı olan site..

DP'deki yönetim değişikliği ve ardından gelen yoğun banlama trafiği ("kaşının üstünde (evet, üstünde) gözün var" deyip istemediklerini gönderdiler) sonucunda eski tadı tuzu kalmayınca 7G yeni alternatif haline geldi.

Dizi olsun, film olsun, aradığınız son altyazıları da bulabileceğiniz keyifli bir site. Forumunda da takılabilirsiniz.

http://www.yedincigemi.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Iıh tasarım iyi de olsa Mum'un dediği gibir Joomla yani hazır bir script. Ama bunu geçtim sistem ve tasarım sorun değil de, altyazı arama sistemi altyazıları barındırması filan çok kötü. Kullanışlı değil. Kullanışlı olsun joomla olsun en kötü tasarım olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, sitenin şekil olarak bazı kısımlarının sorunlu olduğu konusunda hemfikirim, bunu biz görüyorsak sahipleri de görüyordur, en kısa zamanda önlemlerini alacaklardır. Zaten dediğim gibi taze bir site.

Ama içerik olarak, hemen bulamayacağınız altyazılar (çünkü artık sadece bu sitede emek veren Robin gibi, daedalus gibi çevirmenleri barındırıyor) ve sinema dergileri tadında usta yorumlar var. Şekle tahammül edebildiğiniz sürece keyifle gezinebileceğiniz bir site.
Sosyal ağlarda paylaş

pek beğenmedim siteyi,öyle abartılacak bir yanı da yok şuana kadar baktığım bölüm içinde,yorumlar vs. iyi,forumlarını da sevdim diyebilirim cidden,takılabilirim belki.

Eh kendi site projemiz vardı da gerçekleştiremedik ya,çekememezlik durumum da var biraz :D

Ama cidden abartılacak kadar iyi bir site değil şuan,bir çok yönden çok yol kat etmesi gerek,umarım gelişirler de.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
http://altyazi.yedincigemi.com/

Yeni bir arama motoru sokmuşlar devreye.
Ayrıca DP kullanım açısından daha elverişli olsa da, içerik olarak yedincigemi'nin çok daha kaliteli ve çabuk çeviriler sunması bakımından zamanla DP'den daha ileri olacağını düşünüyorum. (Divx severlerin çoğunun haberi olmamasına rağmen misal Eastern Promises, Resident Evil 3 vs gibi kaliteli sürümlerin çevirileri DP'den günler önce burada yayınlanmıştı.)
Sosyal ağlarda paylaş

içeriğini bilmiyorum da tasarımını begenmedim.
gri arkaplan üzerine mavi yazı okunmuyor. ayrıca joomla kullanıp imzayı silmişler. emeğe saygı pls.

divxplanet kullanmaya devam ederim ben. bulamadıgım olursa -ki hiç sanmıyorum- buraya da bakarım, site ismi aklımda kalırsa tabi :)
Sosyal ağlarda paylaş

anasayfasındaki renkler ve arkaplan rengi cidden göz yoruyor. altyazı kısmındaki gibi beyaz zemin uzerine acık renklerin oldugu bi tasarım yapılsa daha iyi olacak. hızı bakımından normal herhangi bi yavaslık hissetmedim acıkcası. bu tarz site lerin cogalması sevindirici. sinema/dizi ile ilgili kaynak bulma konusunda sorunlarımız azalacak demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Şimdilik pert olan sitedir: http://altyazi.yedincigemi.com/

Site yöneticisi raskolnikov'un yazısı:

said:
Yedinci Gemi kapalı olduğundan seslenecek bir yer gerekiyordu...

Yedinci Gemi'nin birinci yılı doldu! Geçen sene 31 Mayıs'ta dünyadan ayrılıp bir gemiye binmiştik. Rotamız Sinema, Rüzgarımız Dostluk, İnancımız Güven demiştik en başta. Hâlâ da böyle...

Sitemiz, gemimiz kapalı şu anda; teknik detaylara girmeye gerek duymadan bize saldıran kesmin gerizekâlı olduğunu size rahatlıkla söyleyebilirim, kendi çapları küçük olduğundan "ŞEYTANî" bir hamleyle bizi yıldırdıklarını sanıyorlar. Avuçlarını birbirine sürerek, küçük esnaf zihniyetiyle mutlu olduklarını düşünüyorum şu an. Gülsünler, gerekirse parti yapsınlar, camiye gidip iki rekat namaz kılsınlar; ama biz, el yapımı biricik geminin sinemasever yolcuları her zaman "birlikte" olacak.

Her kimse bunu yapanlar, teşekkürler, dünyadaki kötülükleri tekrar hatırladım, iğrenç varlığınızı yeniden hissettim ve sayenizde etrafımdaki sevgi dolu insanlara daha sıkı sarılacağım. 1. yılın kutlu olsun 7G, nice senelere!

http://raskolnikov7g.blogspot.com/
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=yedincigemi
Sosyal ağlarda paylaş

Okumaya inanmak...

sg-1 said:
Şimdilik pert olan sitedir: http://altyazi.yedincigemi.com/

Site yöneticisi raskolnikov'un yazısı:

said:
Yedinci Gemi kapalı olduğundan seslenecek bir yer gerekiyordu...

Yedinci Gemi'nin birinci yılı doldu! Geçen sene 31 Mayıs'ta dünyadan ayrılıp bir gemiye binmiştik. Rotamız Sinema, Rüzgarımız Dostluk, İnancımız Güven demiştik en başta. Hâlâ da böyle...

Sitemiz, gemimiz kapalı şu anda; teknik detaylara girmeye gerek duymadan bize saldıran kesmin gerizekâlı olduğunu size rahatlıkla söyleyebilirim, kendi çapları küçük olduğundan "ŞEYTANî" bir hamleyle bizi yıldırdıklarını sanıyorlar. Avuçlarını birbirine sürerek, küçük esnaf zihniyetiyle mutlu olduklarını düşünüyorum şu an. Gülsünler, gerekirse parti yapsınlar, camiye gidip iki rekat namaz kılsınlar; ama biz, el yapımı biricik geminin sinemasever yolcuları her zaman "birlikte" olacak.

Her kimse bunu yapanlar, teşekkürler, dünyadaki kötülükleri tekrar hatırladım, iğrenç varlığınızı yeniden hissettim ve sayenizde etrafımdaki sevgi dolu insanlara daha sıkı sarılacağım. 1. yılın kutlu olsun 7G, nice senelere!

http://raskolnikov7g.blogspot.com/
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=yedincigemi
Sosyal ağlarda paylaş

bir başka 7G yöneticisi Hasta said:
Yedinci Gemi'ye ne oldu?
30 Mayıs Cuma gününden beri dört gündür yayında değildik. Neler olduğunu kısaca sizlerle paylaşalım. Cuma günü öğleden sonra sitemize ulaşım bir anda kapandı. Hizmet aldığımız sunucu şirketinden gelen telefonda sunucumuzda aşırı yüklenme olduğu söylendi ve sitemizin yayınının bu yoğunluk geçinceye kadar kapatılacağı söylendi. Lost'un altyazı saatine denk geldiği için sorunun bundan kaynaklandığını sandık. Birkaç haftadır Lost altyazısı yayınlanırken kullanıcılarımızın gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle sitemizde zaman zaman kilitlenmeler meydana geliyordu. Fakat saatler ilerledikçe yoğunluğun geçmesi gerekirken, hizmet aldığımız sunucu şirketinden yoğunluğun geçmediği yönünde yanıtlar almaya devam ettik. Bu yoğunluğun olağan bir yoğunluktan öte bir saldırı olduğu anlaşılmasına rağmen hizmet aldığımız sunucu şirketi bunu kabullenmeyip bize başka seçenekler önerme gibi bir yola başvurdu. Daha önce yapılan telefon konuşmasında laf arasına sıkıştırılan "altyazı" ve "lost" kelimeleri de bizi başka şeyler düşündürmeye yönlendirmişti. Yaklaşık iki gün sorunun çözülmesini beklememize rağmen bir sonuç alamadık ve yeni bir sunucuya taşınmaya karar verdik.

Sadece ülkemizde değil, bütün dünyada nitelikli insanlara karşı yürütülen sindirme çalışmalarının bir parçası olarak gördüğümüz bu son olay bizi yıkamayacağı gibi, aksine daha da fazla güçlendirecek. Sitemizde, forumumuzda ve altyazı sistemimizde en ufak bir bilgi kaybı bile yoktur. Olsaydı bile sitemizin yedekleri düzenli olarak alınmaktaydı ve bize herhangi bir zararı olamazdı. Bu gergin süreçte bizi en çok sinirlendiren, peşini bırakmayacağımız ve gerekirse hukuken hakkımızı aramaktan çekinmeyeceğimiz olay ekşisözlük aracılığıyla sitemizin adminlerine, yani bana ve daedalus'a yöneltilen komik suçlama oldu. Ekşisözlük'te "pirpirpir" rumuzunu kullanan, "pirpir" rumuzuyla kıdemli üyesi olduğu yobaz divx sitesinin maşası olarak saçma ve bir o kadar da kasıtlı ve haksız ithamlarda bulunarak, sanki Yedinci Gemi çapından düşmüş divx sitelerini kendine muhattap alıyormuşçasına iki adet yazı yazdı. Bu yazılarda, olmayan İngilizcesi ve kullanmayı bilmediği Türkçesiyle, bir de hızını alamayarak teknik konulara girmiş. Sitemizin kapanmasının sebebinin yöneticilerin alan adının süresini uzatmayı unuttukları olduğunu belirtmiş. Bununla da yetinmeyerek, yöneticiler para buldukları zaman sitenin açılacağı gibi yavan bir espiriyi de yazısına eklemiş. Daha sonra da başka bir iletiyle saçmaladığı şeyi saçma bir şekilde belgelemeye çalışarak iyice saçmalamış ve kendini rezil etmiş. Sitemizin alan adı, süresinin dolmasına tam bir ay kala uzatılmıştı. Hemen alıntı yapalım ekşisözlük'te bu şahıs tarafından verilen bilgileri:

created-date2007-05-28
updated-date 2008-05-30
registration-expiration-date: 2009-05-28

İlk tarih sitemizin alan adının ilk yaratıldığı tarih oluyor. İkinci tarih de olayın gerçekleştiği gün olan Cuma gününe ait. Bunun sebebi de bu olay geçene kadar sitemizi başka bir sunucuya yönlendirmeye çalışma girişimimiz sebebiyle DNS bilgilerinin güncellenmesinden kaynaklanıyor. Alan adımıza ait whois ya da DNS bilgileri güncellendiği zaman bu tarih de değişmekte. Bugün yeni sunucumuza geçmek için DNS bilgilerimizi güncellediğimizde bu tarih de "2008-06-02" olarak değişti. 2009 yılına ait olan üçüncü tarih ise alan adımızın geçerlilik süresi oluyor.

Bu saçmalık ısrarla niye iki kere ekşisözlük'te dile getirildi diye düşününce arkasından çıkan sonuç yeterince açık oluyor. Bağlı bulunduğu yobaz divx sitesinin yöneticileri tarafından maşa olarak kullanılan bu kişinin tek amacı fırsattan istifade ederek sitemize zarar vermeye çalışmaktı. Bu konunun üzerinde bu kadar durmamın sebebi çok önemli. Çünkü en yakınımızdan bazı dostlarımızdan bile bu yalana kananlar ve bize gerçekten sebebinin paranın yatmamasından mı kaynaklandığını soranlar oldu. En yakın dostlarımızdan bile bu yalana inanabilenler çıkabiliyorsa, sitemizin diğer kullanıcılarının bu yalana inanma olasılıkları ve bu yalan yüzünden sitemizin adının görebileceği zararı tahmin etmek güç olmuyor.

Kişisel bilgilerine rahatça ulaştığımız bu kişinin bilgilerini, bu iletiler ekşisözlük'tan kaldırılmazsa açıklamaktan ve avukatlarımız aracılığıyla hukuki ortamda hakkımızı aramaktan çekinmeyeceğiz.

Bu talihsiz olayın üzerine eklenen bu saçmalığa bir açıklama getirdikten sonra mevcut durum hakkında da kısaca bir bilgi verelim. Hizmet aldığımız sunucu şirketini değiştirdik ve taşınma işlemlerine başladık. İlk aşamada, şu anda bu yazıyı okuyarak da farkettiğiniz sitemizi yeni sunucumuzda tekrar açtık. En kısa süre içinde de altyazı sistemimizi ve forumumuzu da yeniden açarak kaldığımız yerden devam edeceğiz. Rotamız sinema ve biz çok şey başarmamıza rağmen kendimizi henüz yolun daha çok başında görüyoruz. Ufkumuz gözden kaybolamayacağımız kadar geniş.

Bütün Yedinci Gemi sevenlerine sevgilerimizle...

hasta
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...