Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oblivionu tekrar kuruyorum

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

www.tesnexus.com

en asmis oblivion mod sitesi (morrowind de var ilgilisine)

top 100
http://www.tesnexus.com/downloads/top.php

bu modlar yapilmis en asmis modlardan 100 tanesidir kimi adamin kafasini kurcalar herifcioglu nasil yapiyo lan die

http://www.tesnexus.com/downloads/top.php

buda meshur OOO modu

http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=3063

butun yaratiklari guardlari commonerlari filan level a gore capliyor misal abzi questlerin level istegi artiyor vs vs

siddetle tavsiye
Sosyal ağlarda paylaş

epey bi mod yükledim ben de güzel oldu.
en süperi ama deadly reflex diye bişi var o. decapitation, mounted combat filan gibi combatı feci değiştiren bi mod.

ekstra olarak skill diary, leveling items, natural weather gibi modlar da koydum.

canımı sıkan olay, level 20 oldum, en dandik banditler ebony set giyiyo, ortalıktaki bi bara gidiyorum, herkes boss gibi duruyo filan. can sıkıcı yani. herkes benle yarışıyo sanki anasını satim. çok saçma bi hadise. onun da modu varmış şeetcem onu da.

bu arada alchemy hala en aşmış skillmiş ona sevindim. eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

senin oyunu silme nedenin yne daha makulmüş :p Ben kaleden kaçıp girdiğim ilk Inn de çantalarımın doluluğu yüzünden yerimden kıpırdayamamıştım ve beynimin zayıf gamer düşünce motorunu n'kadar zorlasamda bi çare bulamayıp silmiştim oyunu... 4 ay sonra arkadaş anlattı çantalar dolu olunca yapşyon olduun yere dye o oyunda... Hasssii...
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:
ama level almanin, item yapmanin hic bir farki kalmiyor. oyun hep ayni zorlukta suruyor gidiyor, bu da can sikici bir durum. gelistiginizi anlamadiginiz gibi, gelismesenizde oyun ayni derecede zor olacakti zaten.

oblivion'ı 30 defa kurup 30 defa silmemin nedeni.

oyunun başında çulsuz thieflerle uğraşırken, sen level aldıkça thieflerin üstündeki itemlar da güçleniyor.

gerçi kotorda felan da var da, o tip oyunlar lineer olduğundan farketmiyor.
ancak oblivion gibi oyunlarda insan kafasının estiği yere gideceği için, zor bölgelere güçlenmeden giremeyeceği, kolay bölgelerde güçlendikten sonra katliam çıkarabileceği işin ilginç kısmı.

horacegoesskiing said:
oyunu iki üç ay oynayıp, en azından bir sürü moba karşı god mode olmayacaksam ne anlamı var ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
Namessar said:
ama level almanin, item yapmanin hic bir farki kalmiyor. oyun hep ayni zorlukta suruyor gidiyor, bu da can sikici bir durum. gelistiginizi anlamadiginiz gibi, gelismesenizde oyun ayni derecede zor olacakti zaten.

oblivion'ı 30 defa kurup 30 defa silmemin nedeni.

oyunun başında çulsuz thieflerle uğraşırken, sen level aldıkça thieflerin üstündeki itemlar da güçleniyor.

sanırım bu tür sorunları gidermek için şu modpack yardımcı olacaktır:
http://jorgeoscuro.googlepages.com/

edik: verilmiş zaten, tüh yetişemedik
Sosyal ağlarda paylaş

abicim level scaling yzuunden
en iyi templerde artmicak skilleri major alan adamlar wardi ya
yane levelim artmasin skillim artisn naisl olsa olay o diye
bu arada abicim evet sanim merchantile alma
artan bisi deil
daha da sacmasi
merchantile ve speech craft mini gameleri coooooooook sikici
yane bi sure sonra el alisiyo oreniyo yapiyosunda
yane 3 tane gotu boklu potion alcam diye 2 dakka harciyosun
daha mantikli otomatik bisi yapsalardi ya kullanilir bisi olsaydi mercantile felan
yane afedersinde her guarda selamun aleykum aga cami ne taraftanin dedigimde
aman kizdirici yuksek
aman sevincidiri cuduk diye hesap yapmak cok yorucu ya
zaten ben eger cok iyiysem konusmada tomatik konussun iyi laflari bizim adam ya
yada fallouttaki speech gibi yeni opsiyonnar cikarsin konusmalarda speechcraft bazi seleri yapmadan gecmemizi saglicak
Sosyal ağlarda paylaş

Oblivion'u tam üç kere bitirdim. 3 değişik template ile. Hepsinde de ÇOK keyif aldım.

İzninizle ben de deneyimlerimi biraz paylaşayım sizinle.

KURAL 1- Yukarıda çok söylenmiş, kolay artan sık kullanılan skilleri almayın. Hızlı levellanmak oyunu bozar, aniden zorlaşır rakipler ve daha çok zengin/donanımlı/meşhur falan değilsindir - olmaz o. Ama çok da tırış skilleri almayın Security, speechcraft gibi.

KURAL 2- Main questte HİÇ ama HİÇ acele etmeyin. fighter ve mage guild questlerinden başlayarak, thief guild ve en yaratıcı ve heyecanlı olan Dark Brotherhood görevlerini bitirin. Side questler de - esnaftan falan aldığınız - çok eğlenceli olabilir.

KURAL 3- Eğlenmek için oynayın. Ok alıp birer birer satmak merch. skilinizi arttırır mesela, ama ÇOK SIKILIRSIN. Gerek yok. Oyun kendi başına zaten birsürü iş çıkartıyor. Skeleton yaratıp yumrukla, restore ile kendine heal bas çok sıkıcı. Git her taraf dövecek yaratık dolu, onları döv.

IHMAL EDİLMEMESİ GEREKEN SKİLLER: Bence bu oyunda en BABA skill alchemy. Benim kendi iksir defterim muhteşem bir kaynaktır. Bir sürü not aldım, 3-4 ingredient'lı mucizevi iksirlerim var. Ayni anda hem shiled verip hem restoration artıran hem de regeneration edip malesef bişeyleri de düşüren (örnek olsun diye yazdım) muhhhhteşem iksirler yapmak mümkün. ÇOK çeşit var çoook. Hangisinin nerelerde bulunacağını da not aldım ben. Sık sık dağlara çıkıp çiçek aradım oyunda. Erken para kazanma skili olarak da çok işe yarıyor. Çıkın tarlalardan üzüm, patates falan toplayın. Guildlerdeki sofrayı süpürün. Eğer iyi bir simyacı (alchemist) iseniz pek çok skille gerek bile kalmıyor. istersen görünmez, istersen suda koşan veya dipte nefes alan, istersen en iyi armor'dan daha iyi bir direnç, istersen herkesin aşık olacağı çekicilikte bir yakışıklı olabilirsin. Yeter ki hangi malzeme ne işe yarar öğren/ajandana not al.

Bir diğer çok önemli skill armorer. ŞART! olmazsa olmaz. HEMEN yükseltile. herşeyü 120% onarmak diye birşey var, emsalsiz silahlar ve zırhlar yapabiliyorsunuz. Satarkende çok para ediyorlar o zaman. Hele benim gibi light armor sever bir bünyeyseniz çok daha fazla önem kazanıyor.

En eğlenceli combat skill ise Hand to hand. Bama güme grişmenin yetmeyeceği, magical, enhanced bilmemnesi olmayan, ama ustaca kullanırsan eşsiz - etkili bir skill. Adam elinde balyozla koşuyo üzerinize baara çağıra, ÇAT disarm, balyoz yerde. Gel bakiim çocum diyip tokatlamaya başlıyorsunuz, ibiş gibi kalıyorlar. ÇOK EĞLENCELİİİ.

Benim oyun tarzımda oynuyorsanız, conjuration ŞART. Eğer ustaca kullanabilirseniz kendinize sizi tank'layan, yani, saldırıları üstüne çeken bir yardımcı veya düşmanınızın zayıf olduğu dmg. tipinde saldıran bir fedai yaratabilirsiniz. Bu da çok eğlenceli. Nerede ne yaratacağınızı zamanla öğreniyorsunuz.

LUCK kesinlikle önemli, oyunun en başında ABABNIN. Chest'lerden bulacağınız şeyleri etkiliyor en kötü ihtimalle. Zaten amaç uber char yapmak ise Luck max başlamak lazım. Hatta birthsign luck veren bişey almak lazım.

İyi eğlenceler.
Sosyal ağlarda paylaş

level scaling siz cok iyi itemlarla gelismeyi basarsanız ve cok kuvvetli olsanızda sıkıyor. ozellikle archer iseniz. oyunun en pis koyan en super bow u ile bile vur vur olmuyorlar 2 saat çok level alırsanız. rakip hp kuyusu ama archerın vurabilecegi belli. en çok benim gibi ranged sevenler nefret ediyorlar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

e iyi de açılışı kabak gibi yapmıyorsun herhalde? sneak'ten atınca ilk oku banditler ikinci okta filan devriliyor. eğer çok uzakta ve karanlıktaysan 1-2 ok daha atabiliyorsun hatta. ben önce elder lich (adını unuttum ama en kuvvetlisi işte) alıyordum 2-3 atışta ki gayet iyi. eğer minataur ya da ogreyse zaten geri geri koşup saydırabiliyorsun 2 metreden rahat. daedric bow enchantlamak yeter sigil stone ile, öyle özel oka filan da gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...