Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Asıl utanç verici olan ne?

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

Asıl utanç verici olan, 8jk taraftarının bu kadar acınacak hale gelmesi. Avrupaya gittin, sadece kendini değil tüm Türkiyeyi rezil ettin.

"Beşiktaş‚ bir Liverpol atağını daha golle geçiştiriyor sayın seyirciler"

Bu yorumun üzerine sadece gülünür, dalga geçilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Trasty said:
Demirören yönetimi geldiğinden bugune kadar yapılan tüm transferler Demirörenin kendi kişisel parasıyla yapıldı Klube borç veriyorum geri alacağım dedi Beşiktaş kulubunun Demirörene (kendi başkanına) bukadar borcu varken neden biri çıkıp aday olsunki ?

demirörene olan borç 30milyon dolar civarı. bunun tamamını geri istiyorum dese bile bu demirörenin 1 senede beşiktaşa yaptığı zarara denk zaten.

gelecek yönetim 1 sene transfer yapmadan bu borcu sileceğiz bütün geliri borca aktaracağız dese taraftar sabreder.

ha gel gör ki böyle birşey yapmak beşiktaştaki muhalefet adaylarının işine gelmez. zira başarı yoksa reklam olmuyor. bu da beşiktaşı yönetmek için değil de kendi reklamı için gelmek isteyenlere uymuyor tabi.

en basiti son kongrede saçma sapan adı bile duyulmamış bi adam aday olacağım demişti. ben kimle konustuysam o adama oy vereceğim diyordu. tabi demirörenin kuklaları ve dernekleri sayesinde yine demirören seçilecekti ancak şu anda öyle bir hava var ki demirörenin karşısına aziz yıldırım aday olsa o bile seçilebilir
Sosyal ağlarda paylaş

8 yedik ve dalga geçmeyin diyemiyorum ben.

dalga geçmeleri en doğal hakları. olayı abartmayın türkçülük milliyetçilik diye.

fener 8 yeseydı en alasından dalgamı geçerdim. ama hoş fenerin 8 yemesınede gerek yok. biz dalgamıza bakalım ^.^

8 yediğimiz ingilizlerin güzel bir sözünü hatırlatayım :)

Bir gün büyüklüğün alınan sonuçlarda olmadığını anlarsınız umarım. ( Millwall malzemecisi )

yahu bu adamlar salak mı gidip liverpoolu chelseayı man. uni tutmuyor ? bırakın herkes bildiği işi yapsın :) dalganızı geçin ama küçük düşürmeyin bizi çok fazla artık :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bir fenerbahçeli olarak sunları belirtmek isterimki ;
Nası her maçta feneri ne güzel eziyorsanız ne güzel o lafları tek tek bize yedirdiyseniz tabiki önceki senelerden konusuyorum.Beşiktaşı hicbirzaman bir türk takımı olarak görmedim görmicemde , türkiyeyi temsil etmek formadaki türkiye amblemi ile olucak bir iş deil belki cok ön yargılıyım ama malesef son gülen iyi güler demişler ve çok doru anlatmıslar.Benim gibi düsünüpte hak verenlerin kesinlikle utanılcak bisi yapmadıgını düsünüyorum öncelikle taraftar olarak kendi türklüğünüzü bize bir düsman deilde bi vatandaş gibi gösterseydiniz sonuclarda en azından bizde sizin gibi üzülürdük en azından cogu fenerbahcelinin benim gibi düsündünden eminim düsene kalk demek yakısmaz arkadasım beşiktaşada galatasarayda başarılar liglerinde umarım hakketiniz basarıyı daha hakkettiniz bi sekilde kazanırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası 8 tane yedikten sonra ister eğlenin ister ağlayın değişen bişi yok. Ben ertesi sabah ciddi anlamda üzüntü sıkıntı yaşadım. 8-0ın ağırlığı biraz geç dank etti ama şimdi üzülecek bişi kalmadı yani evet yıllarca belki alay konusu olacak ama olsun o kadar da. Bundan sonra en azından daha fazla yemeyiz diyip geçmek lazım. Ayrıca bir rekora imza attık onu da unutmamak lazım. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Utanmışlarmış...

Bugün bütün medya, ağız birliği etmişçesine, utanmaktan sözediyor.

Size ne oluyor? İster 10-0 yeneriz, ister 8-0 yeniliriz. Biz seviniriz, biz üzülürüz. Rahat bırakın bizi. Acımızı demlendirelim, kavgamızı edelim. Aşkımızı tazeliyelim.

Sınavda, 8 notunu "kendisi alan"; ama notu 3 olunca, "hocanın verdiğini" söyleyen sorumsuz talebe anlayışı vardır. Aynı o talebeler gibi, -ama mâsum olmayan- medyacılar da, 2 hafta önce "Liverpool''u yendik" diyordu. Bugün, "kahrettiler", "utanmazlar", "utandırdılar" vb. başlıkları attılar.

Dün maçtan sonra yorum yapan Mehmet Aslan, bugün "İkitelli''nin en bi utangaçı" E.Özkök''ün Hürriyet gastesinde ne yazmış diye baktım. Yazısını şöyle bitirmiş: "Shankly Gates... Liverpool’un kurucusu... O, "Futbol hayat memat meselesi değildir, ondan çok, çok daha önemlidir..." demişti. Önemli olan kaybederken ne kazandığımızdır"

Shankly Gates, Anfield''in kapılarından birinin adı. Bill Shankly''nin anısına, o isim verilmiş. Olmayan bir insanı, Liverpool FC kurucusu yapan utanmayacak. O gastenin sorumlusu, sahibi utanmayacak, Beşiktaş utanacak. Öyle mi? Hırsızlık mı yaptılar, elle gol mü attılar, kavga mı ettiler, yalandan yerlerde mi yuvarlandılar, rakibi mi sakatladılar? Niye utanacaklarmış ki.

Evet, üzüldük. Çokkkk üzüldük.

Ne yaptı bizim çocuklarımız? Bu sene bütün maçlarda yaptıkları gibi ileri top şişirdiler. Ankara maçından farklı mı oynadılar? Aynı topu oynadılar. Gelgelelim Liverpool, Ankara değildi. Bu fark, sonuca yansıdı. Yenilgi, hezimete dönüştü. (Benitez, 7-0 iken bastırın diye işaret yapıyordu, oturduğu yerden. Herkes Lucescu değil elbet. 3-0''dan sonra "Yana oynayın. Onların da ailesi, çocuğu var" desin.)

Ortalık, son haftada olduğu gibi, büzülmemiş torba misali beyânat fırtınasına tutulunca; Müslüm Gürses''i medya maymuna çeviren medyaya da söz hakkı doğdu. Doğal olarak.

Ama medya, söz hakkını kullanmakla yetinmedi. Bugün, adı Vatan olan gastenin spor sayfasında, Beşiktaşlı futbolcuların maçtan önce toplu olarak çektirdikleri fotoğraf vardı. Sayfanın üçte ikisini kaplıyordu neredeyse. Kocaman. Ve her bir futbolcumuzun gözünde bant vardı. Hani, kocaman çıplak kadın resmini basıp, sahtekârca memeuçlarına bant koyarlardı ya. Ondan. O günlerdeki gazeteleri göremediyseniz, tecavüz edilenlerin gözlerine konan bantları görmüşsünüzdür. İşte tam da ondan.

Gazeteciliğin alnına kara leke sürdüğünüz hergün için utansanıza. Kaptığınız köşelerinizden milletin beynini iğfal edip Türkçeyi iğdiş ederken, oradaki resminize bant koysanıza. tevelerde bu işi yaparken maske taksanıza. Takmazsınız. Bir de poz verirsiniz. Utanmazsınız çünkü. Utanmaktan söz etmeyin.

Irak "operasyonunda" kullanılacak "kilit silâhları", manşet yaparken utansanıza. Her silâhın resmini ve fiatını basarak, gastenizin ilk sayfasını silâh dergisine çevirdiğiniz için utansanıza.

Sağlık haberleriniz, ilâç reklâmı olduğu için; ekonomi haberleriniz holdinglerin basın bülteni olduğu için utansanıza.

Dış "haber"lerinizi, kaynak göstermeden, ABD medyasından tercüme ederek hırsızlıkla yaptığınız için, utansanıza. Hadi emeğe, fikre saygınız yok diyelim. Tercümeleri de doğru dürüst yapmadığınız için bile utanmıyorsunuz. Tercüme yapıyorum derken Türkçe cinayeti işliyorsunuz.

İran''a yapılacak saldırının ABD''ye kaça malolacağını tercüme ediyorsunuz da, kaç insan evlâdı ölecek merak etmiyorsunuz. Ama siz, Bağdat müzesinin yağmalanmasını da sorun etmeyen "utangaç" kişilersiniz. O müzedekiler de, İran''dakiler de, insanoğlunun tarihi. O eserler bizim, benim. Yağmalanmasından, yok edilmesinden acı duyuyorum; çocuklarımdan utanıyorum, emanetlerini koruyamadım diye. Ama hırsızlar, başka hırsızları ancak kıskanır, sizin gibi. Hırsızlığa toz kondurmazlar. "Benim hırsızım çok yaşasın" diyor haberleriniz. Sizin hırsızlarınız da yaşamasın, başkalarınınki de. Hele Beşiktaş''takiler hiç yaşamasın.

Siz ne utanmaz, iki yüzlülersiniz.

Ahmet Çakar''ı Cem Papila''yı Ali Şen''i, bağrınıza basıp maaş verdiğiniz için utanmak aklınıza gelmez.

Futbolcu dövenlerin, onlara "yamyam" diyenlerin, futbolun sportmenlik özelliğini öldürenlerin kapısında kul olurken neden utanmıyorsunuz?

Futbol adamı olmaları, ülkemizde misafir olmaları bir yana; sıradan bir insana "çeribaşı", "kasap", "kürdanlı arap", "zenci", "kazık" derken hiç utanmamıştınız.

Ar damarı kalmamış medyacılar sizi. Defolun siyah ve beyaz renklerden.
kaynak: forzabesiktas.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...