Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba tercih

Tyrael

Öne çıkan mesajlar

euheuhu diorm önce:D

Suark abi bu paraya alabileceğimiz en kaliteli arabayı istiyorum açıkçası. HB olmasında fayda var nitekim büyük oranda ben kullanacağım gezen bir insanım park sorunu çekmek istemem, otomatik olmasını istemem yine gezmemin önünde hiç bir engel olmamasını sağlamak. Şekil olarak bence aralarında en güzel Civic sonra 1. a3se kötünün iisi gbi(kızma parmecium hehe). İş konfora gelince tahminimce(henüz galerilere gitmedim bu h.sonu kısmetse gidicem artık) 1 sonra a3 gelir. civic'se civic'tir işte.

Şu an golfümüz var, arabayla gezmekten zevk alan bir insanım. Şöyle sabaha doğru çıkıp bebek sahile gidip açıp oldies imi güneşin doğmasını beklerim hani ileri geri. Bunu bana golf tam anlamıyla malesef veremio. Şöle adamakıllı bir ses sistemi lazım(dımtıs dımtıs değilde, sesi boğulmadan temiz verecek bir şey). Konsolda monorenkten bıktım ondan ekranlı bir şey olsun istiyorum navigasyon gibi. Detaylarına kadar olabildiğince güzel olsn isterim. Mesela Golf'te çok komik bir ayrıntı vardır: araba P'deyken kültablasını resmen kullanamazsın. Artık sigarayı bıraktım gerçi ama sinir edebiliyor böyle şeyler. Yine Golf'te sağ arka kapıda küllük olmasına rağmen sol arka kapıda nedense yoktur. Böyle acaip şeylerle uğraşmak istemiyorum. Baktığım zaman keyif vermeli, otomobil olabilmeli(tamam bu baktıklarım otomobil olarak değerlindirilemez ama bnm içinde şimdilik bu alınabilecek en üst/yani otomobil).

cümleler biraz değil bayaa dağınık oldu, okumaya çalışıp ne demek istediğimi anlayabilirseniz dahi çok sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

sana yegane tavsiyem arabandan sikildikca ufak ufak biseyleriyle oynaman.

misal once bi teyp almakla baslayabilirsin. baktin arabadan sikilmaya basladin gider component takimi alir bi guzel montajini yaptirirsin. baktin yine skliyosun orjinal body kit jant falan ne biliyim yap iste biseyler :) modifiyenin sonu yok derler ya cidden oyle. hemde arabana olan askin depresir :)
Sosyal ağlarda paylaş

Öle görsel modifiye seven bir insan deilim malesef=/ Ha ses sistemini geliştirmek gibi şeyler yapılabilir tabi. Ama kendi arabam diyebileceğim bir arabada yapmak mantıklı geliyor annemin arabasına değil=). İnşallah araba alınırsa, burdan ses sisteminde kalite arttırmak için neler yapabilirim gibi sorularla rahatsızlık veririm yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:
Ee güncel kasa A3 ne zaman çıktı?

=edit= güncel a3 ten bahsetmiyorum ben a3 ün piyasadaki yeri 1 serisine göre epey eski kalıyor bu bakımdan demiştim ben bir oturmuşluk, alışılmışlık var.

daha basit bir dille anlatacak olursak iki model de aynı tarihlerde piyasaya sürülmüş olsaydı bmw ye olan eleştriler daha hafif olurdu diye düşünüyorum.

paramecium said:
İstenmeden kırıcı ve/ağır bir cümle sarf edildiğini düşündüğümden ve mevcut olan ikili ilişkileri rencide edebileceğinden editledim.
Sosyal ağlarda paylaş

kingpin said:
çok çirkin arkadaş a3 beğenmiyorum bu kadar basit güzellik hesabı yani neyi tartışıyoruz ki bir arabanın dış görünüşünü beğenmem için o modelin illa eski mi olması lazım ? yeni çıktı diye herkes saldırıyor 1 serisine yazık günah :)

Bak söylemek istediğini daha iyi anlatabiliyormuşsun. Kimse müneccim suyuyla yıkanmıyor ki senin ne demek istediğini anlamak zorunda olalım ..

Diğer yandan, A3 ile 1 serisini birbirinden ayıran ve 1 serisinin tepki görmesinin en büyük sebebi zaten BMW'nin yeteri kadar özenmeden bir model üretmesi. Yoksa biz BMW Compact sınıfa girdi gibi bir eleştiride bulunmuyoruz. Daha önce de 3 serisi Compact (3.16, 3.18ti) ile zaten bu sınıftaydı. 3 değilde 1 oldu bu sefer modelin ismi.

Audi'de A6, A4, A3 modelleri arasında donanımsal farklılıklar olmasına rağmen malzeme kalitesi açısından büyük farklar bulunmazken bir BMW 5,3 ve 1 serileri arasında malzeme kalitesi yönünde farklılıklar bulunuyor.

BMW segmentte ismiyle yer almayı hedeflerken, Audi iddialı olmayı hedeflemiş. Budur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

valla para editlemene gerek yoktu aslında ama olsun, söylediklerimin arkasındayım ben :)

biraz zaman verilmesi gerektiğini düşünüyorum bmw ye sonuçta gelen eleştriler doğrultusunda olumlu bişeyler ortaya koyacaklar değil mi ? olmamış diyip kestirip atmamak lazım sonuçta ilk çıkan a3 dahi bugün geldiği halde pozisyonda çıkmadı piyasaya bi ton makyaj geçirdi zart zurt.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...