Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

belediye otobüsleri...

trikeratops

Öne çıkan mesajlar

haftanın 6 günü otobüsle istabul göztepeden mecidiyeköye gidiyorum. otobüste yaşamak isteyeceğiniz veya istemeyeceğiniz çoğu şeyi yaşayabiliyor veya içinde bulunabiliyorsunuz!
* gözlemlediğime göre geçen seneye göre insanlar daha güzel kokuyor. ter kokusu tarihe karışmış..
* bugün otobüs mecidiyeköyden bostancıya sefer için kalkmak için bi tane kadının telefonu çaldı ve cevap verdi. otobüs henüz kalkmamıştı ve kadın telefonda konuşuyordu. tabii bunu gören herkes bayn telefonunuzu kapatır mısınız diye kadına bağırdı. ve birisi çıkıp bu otobüslerde telefonla konuşmanın sorun çıkarmayacağını iddia etti. adamın demesiyle millet birbirleriyle yüksek sesle tartışmaya başladı. ben o arada kıkır kıkır gülüyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

profiloya gidiyoduk otobüsle
adamın biri 2 defa cep telefonuyla konuştu
şoför ikincide bağırarak cep telefonunuzu kapatın beefendi! dedi
sonrada söylendi kendi kendine
tam kırmızı ışıkta durmuştu otobüs
adam kapattı telefonu
kapıyı açarmısınız dedi
adam açtı buda indi ön kapıdan
sonra adam yedirememiş olackaki kapalı kapının ardından bişeyler sölüyodu şoföre parmağını göstererek :)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ehe otobüsteyiz cingene tipli bi kadın geldi bindi minübüse dedi işte bi dakka ücretimi çıkartayım kadın 2 tane pil +1 tane permatik verdi adama :)
adam bunlar geçmez dedi kadında sonra indi tam inerken adam bu permatiklerden bi tane daha ar mı dedi kadın da yoq dedi ve minibüse binmeid yaa !![hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Solonor, 09 July 2003 20:40 tarihinde demiş ki:
önemli olan boyu değil işlevi
Sosyal ağlarda paylaş

o telefon olayını ablam deniz otobüsleriyle ilgili bi adamın yanına gidip sormuş (müdür gibi bişiy) adam " aslında telefonlar sorun çıkartmıyo ama insanlar tedirgin olduğu için yasak" demiş. (hakkaten koskoca radar var gemide,etkilese o etkiler)
belki otobüste de böyle bi olay vardır.normalde etkilemese bile huzursuzluğu ortadan kaldırmak için konulmuş bi kural olabilir.
bu arada otobüsleri çok seviyorum ben açıkçası. asla başka yerde göremeyeceğiniz şeylerle karşılaşabiliyosunuz. (hakkaten, hele hele 16,17,19,21 no.lara sahip otobüsler gibilerinde)[hline][i]
qu est ce que c'est:viande
Sosyal ağlarda paylaş

illa kapatmak için etkilenmesimi gerekiyo bu mantığı anlamıyom
yasaksa kapatıcan etkiliyo etkilemiyo sonuç olarak toplu bi yerdesin ve sağlığa faydalı olmadığıda biliniyo
benim kalbinde pil oolan bi tanıdığım war adam cep telefonunu 2 metreden fark ediyo bazen açık unutuyoruz yanında hemen fark edip sölüyo o otobüslere öböle insanlarda olabiliyo
Sosyal ağlarda paylaş

yasak diye uyulur tabi de o adamlara da heryerde rastlayabiliriz bu da ayrı bi konu...

Anadolu kavaandaydım geçen işte de adamın biri aynen şunu yaptı:

(Yere sağlam bir balgam bıraktıktan sonra) Aabi pis milletiz, pis pis... dedi.
Sık karşılaşılan bi durum...[hline]But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and will blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: do I feel lucky? Well do ya, punk?
Sosyal ağlarda paylaş

-Ankara'da bir cinnah yokuşu var bir de tunalı hilmi. Başka ciddi yokuş görmedim. Nedense Ankara'ya gelen herkes yokuştan şikayetçi. Yoksa sadece cinnahı ve tunalı hilmi'yi mi gezerler anlamam. Oysa istanbulda ben daha ciddi yokuşlar hatırlıyorum.
O kadar otobüsle gidip geliyorum, neredeyse hiç sarsılmadan yolculuk ediyorum. Hızlı gidiyorlar orası doğru.

-Cep telefonum hem benzinlikte hem de belediye otobüsünde çaldı. Ama hiçbirşey olmadı. Gariptir ki halkımızın bilinçaltında deprem korkusu gibi bu korku da yerleşmiş. Ha, kaç yıldır bizim ABS'li aracımız var, kaç yıldır babam cep telefonu kullanır. Bir kere bile kitlendiğini görmedim.

-Cep Telefonu çalınca şöför hemen bağırmaya başlar. Adamda paranoya gelişmiştir. "Kapatır mısınız cep telefonunuzu?" "Kapatın şu cep telefonu" "Cep Telefonu kiminse kapatsın artık." "Ulan kapa şu cep telefonunu" gibi cümleler duyarız. Ama ne gariptir ki adamlar kendi cep telefonlarını dilediğince kullanır.[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
EagleEye: Yok, ben web cam alıp webe camdan bakıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 15 July 2003 09:54 tarihinde demiş ki:
-Ankara'da bir cinnah yokuşu var bir de tunalı hilmi. Başka ciddi yokuş görmedim. Nedense Ankara'ya gelen herkes yokuştan şikayetçi. Yoksa sadece cinnahı ve tunalı hilmi'yi mi gezerler anlamam. Oysa istanbulda ben daha ciddi yokuşlar hatırlıyorum.
O kadar otobüsle gidip geliyorum, neredeyse hiç sarsılmadan yolculuk ediyorum. Hızlı gidiyorlar orası doğru.

-Cep telefonum hem benzinlikte hem de belediye otobüsünde çaldı. Ama hiçbirşey olmadı. Gariptir ki halkımızın bilinçaltında deprem korkusu gibi bu korku da yerleşmiş. Ha, kaç yıldır bizim ABS'li aracımız var, kaç yıldır babam cep telefonu kullanır. Bir kere bile kitlendiğini görmedim.

-Cep Telefonu çalınca şöför hemen bağırmaya başlar. Adamda paranoya gelişmiştir. "Kapatır mısınız cep telefonunuzu?" "Kapatın şu cep telefonu" "Cep Telefonu kiminse kapatsın artık." "Ulan kapa şu cep telefonunu" gibi cümleler duyarız. Ama ne gariptir ki adamlar kendi cep telefonlarını dilediğince kullanır.[hline]Swoot: Sen web 'i birak sadece cam al.
EagleEye: Yok, ben web cam alıp webe camdan bakıcam.

Her kullanışta hata yaptırıyor olsa o cihazlar hiç piyasaya çıkmazlardı. Araçların sistemlerini bozduğu kanıtlandığı halde neden benzinlikte kullandım bişi olmadı o zaman ilerde de bişi olmaz diye düşünüyorsun?[hline]Kalplerdeki Kaymak ~/
Asli

Sosyal ağlarda paylaş

Abi otobüs şoförlerini eğiteceksin önce
adamlar ABSyi gaz sistemi zannediyolar
okulla işte nereye gitmiştik hatırlamıyorum kapadokyamıydı neydi
dönüşte yyağmur yağıyo bende telefonla konuşuyorum adam "evladım kapat bak şimdi bozulucak ABS gitmicek araba" dedi
ben iptal oldum =)[hline]Do you ever think of me
And get lost in the memory
When you do, I hope you smile
And hold that memory a while

Berk's Playlist
Doyanakadar
Sosyal ağlarda paylaş

ben okullar açıkken günde tam 4kez otobuse binen biriyim......
1-cep telefonu sadece abs bozar kalkmaya falan bişi yapmaz...ama abs bozulunca kalkan otobuste olmayı hiiççç istemem valla:)
2-ter kokusu daha çok öğlen saatlerinde oluyor ama ondan daha kotusu ,ben hep sıkışık otobuslerde olduğumdan, ağız kokusu özellikle geçen sene yaşlılara beleşti otobus ah o zamanları hatırlamak bile istemiom........
3-ama yinede otobüslerde milleti gıcık edecek hareketlerde bulunmak çoooooooookkkkkkkkk hoşuma gidio...... :utaniem:[hline]Ph'nglui mgwl'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn...

.................................thE CaLL oF Cthulhu...

:rock:obEy yOUr mastEr!¡:rock:
Sosyal ağlarda paylaş

Bir olay da benden;

Bir bayan telefonla konuşarak otobüse bindi, otobüste de devam ediyor konuşmaya. Yaşlı bir amca bağırdı "kızım telefonu kapat" diye.
Ancak otobüs telefondan etkilenenlerden değildi ve amca bayanın erkek arkadaşı tarafından bu durum belirtilerek papaz edildi..[hline]Zegna, 13 July 2003 16:28 tarihinde demiş ki:
yaz okuluna kafam gırsın
Ben Diyorum ki:
+1

Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi sorun cep telefonunda ya da abs de değil sorun bizim milllette. Çok extereme insanlarız. her zaman sınırları zorlamya çalışıyoruz. Zamanında (30 sene önce) yabancı sigara yasakmış ama hereksin cebinde yabancı sigara bulunurmuş...
Kopya cd ler olayına girmek bilem istemiyorum (dünya da bir efsaneyiz o konuda)
Otobüste de aynı cep telefonunu kapatın diyo yani bozulma riski var diye... Otobüse binenlerin %90 ı cep telefonunu sessize alıyor :) Kanımızda var sınırları zorlamak...

Taksim-Levent metrosuna binmişsinizdir. Metroya bindiğiniz yerde koca koca yazılarla sarı çizgiinin gerisinde durunuz yazar. Peki niye bu sarı çizgi bir metre geriye konmuştur sizce? :)[hline]icq:108382340
Sosyal ağlarda paylaş

ya ABS daha ilk zamanlarındayken bu tür manyetik alan ve radyo dalgaları etkileyebiliyordu. Şimdi iyice düşürülmüş bu etkilenme olayı. Ayrıca Almanya'daki yakınında radyo vericisi olan bi kasabada arabalar delleniyo mesela :) araç kendi kendine kilitlenio (mercedes) ve üstüne anahtarı tanımıyo falan ehuhe soora zamangeçio düzelio.. eblek bi olay yani... Ayrıca bu sadece elektronik aletlerde deil (çoooook nadir de olsa) insanlarda da etkili oluyo... Böyle saçma şeyler duyduğunu/gördüğünü sanıyosun...[hline] A Ferrari is a dream, two Ferraris are paradise while three Ferraris are just too good to be true ;)

[Bu mesaj Ouz_UFO tarafından 15 July 2003 14:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bi de eski belediye otobüsleri var ya kırmızı mavi olanlar. Ya kardeşim bir otobüs titreye titreye mi gider ya. :)[hline]White_Rakkad,the Tikky ( :lol: ) 04 June 2003 16:31 tarihinde demiş ki:
Ben Tommy giyiyoruuum sen ex-port giyiyosuuun benim tişörtüm senin tişörtünü döveeeeer
Gallant, the Macho 14 June 2003 01:20 tarihinde demiş ki:
Kadın dediğin istanbul gibi olmalı, fethi zor fatihi tek
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çok ufak bi etkileme ihtimali var ama yinede risk taşıyan bi durum
Ama insanlrın kafasına öyle yerleşmişki otobüsü bozuyo telefon heey diye her otobüste öyle sanılıyor ama hayır sadece belediyenin şu yeşil mercedes otobüslerinde etkiliyor diğerlerinde öyle bi durum yok..

Bu arada örneğin Passat ta etkilenme olayı yok cep telefonundan aracın gerekli elektronik aksamı bir kürenin içinde ve küre cep telefonunun gerekli yerleri etkilemesini engelliyor.

Zaten yeni telefonlrda radyasyon çok düşük küre olmasada kolay kolay araca bişey olmaz ama yinede kapatmak en yararlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben oturdummu hicbi guc beni kaldiramaz tipler gelir ba$ima uffler puff ler falan ;) Laf atanlar olur vs. ama kalkmadim kalkmicam ehe sufer bi$i yahu milleti gicik etme. Aslinda haklida degiller yani otursalar nolur oturmasalar nolur iki adim yol i$te bisuru olay cikariyolar otobusde :)[hline]What does not kill,makes stronger.
------------------------
Laraok Deadsoul Kay's sexy necromancer
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır niye kalkiyimki kendisi fazlamı para verdi
bide şu yaşlılar gelip evladım kalk azcuk ben odurayım demiyolarmı illet oluyorum ya teyze kalkmak istesem içimden gelse kalkarım niye bu yaşta benden küfür yemeyi gözealıyosun
ya tamam belki duramıyo ayakta ama demese ve otobüsteki diğer yolcular benden büyükse kalkarım zaten
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vodan, 15 July 2003 23:58 tarihinde demiş ki:
Hayır niye kalkiyimki kendisi fazlamı para verdi
bide şu yaşlılar gelip evladım kalk azcuk ben odurayım demiyolarmı illet oluyorum ya teyze kalkmak istesem içimden gelse kalkarım niye bu yaşta benden küfür yemeyi gözealıyosun
ya tamam belki duramıyo ayakta ama demese ve otobüsteki diğer yolcular benden büyükse kalkarım zaten

$imdi gercekten ya$li olan biri zaten otobusde zartda zurtta gezmez colugu cocugu wardir onnara yaptirir i$lerini. Gezen ya$lida adi ustunde gezinti yani gezmek icin cikmi$ bide otobusde ayakta kalsin noolur ki? ya$lilik kavrami yok turk insanlarinda onlar saniyo ki herkes kendinden buyuge yer verecek yok boole bi$i yahu ya$lilara yer verilecek :) Arada cocuklu,hamile,sakat filam biniyo onnara seve seve yer veriyorum tabi o kadarda sadist degilim aci cekmelerini sederim :D[hline]What does not kill,makes stronger.
------------------------
Laraok Deadsoul Kay's sexy necromancer
Sosyal ağlarda paylaş

60 yaşını geçmiş olanlara beleş ya otobüsler
Şu bayramlardaki istanbul halkı gibi geziyolar :P

Ya hakkaten benim anneannemde yaşlı ama ewde oturuyo bikere çıkıp otobüse bindiini görmedm ya tabi canım gezmesinler ewde otursunlar leyn demiyorm bende haddim değil öyle demek
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...