Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurdumun dişileri vs Yabancı Dişiler

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

Türkiyede çoğu zaman standartlar el verdiği halde,bir çok bayan-kız nedense belirli bir standart tutturmuş halde devam ediyor..Anlayamıyorum..USA deki bir dişi hanımefendi,her hafta sonu kaya tırmanışına yada yüzmeye gidiyorsa diyelim,bizim burada hiç öyle bir canlılık-aktiflik yapan dişi yok..(Anlatamadım?)
*Neden böyle?
*Neden bizim ülkemizde "Hade leaaan Bayanlar yapamaz" hedesi var?
*Neden Bayan-Erkek eşit saydığımız halde,halen Bayanlarla-erkeklerin bir çok farklılığı var sayılıyor?(İş başvurusu:Yok birader,bize bayan sekreter lazım!)
*Bir dişi,dişi olduğu için(çekiciliği nedeni ile) neden çoğu zaman ilerde tutuluyor?(bu doğal bişi tabii..Dükkanda bir şey bakarken ben,adam benim ardımdan giren cam gibi bir hanımefendiyle ilgilnicek!)

ps:Lütfen Geyiğe vurmadan açıklama yapalım..
ps2:Bayanlar alınmasın,amacım merak-tartışma..

Yorumlarınız.?[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Bir 31.10.20 05:58 Tarihli BonePart incisi: o ne uyumadan vurdurman mi lazim
Sosyal ağlarda paylaş

mumi'cim sen bu ara fazla dişi muhabbetleri yapmaya başladın, konya'ya has bir macun mu var bizim bilmediğimiz? ;)

bişi yazacak oldum da unity gelir şimdi bir doktrin döktürür, bir de şansa ters fikir beyan etmişsem ayıkla pirincin taşını.. :)

fikrim yokmuş durumuna düşmedim ohhh[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

heh Sam yok yok düşündüğün gibi değil :] [Ramazandayız,Blessed Month]
Dün bayağı bir muhabbet açıldı bir arkadaşla ondan dolayı.Kafama takıldı
Yorumdan mı korktun yoxa Unityden mi? ;] [hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Bir 31.10.20 05:58 Tarihli BonePart incisi: o ne uyumadan vurdurman mi lazim
Sosyal ağlarda paylaş

heh bak pope da söylüyor; merak etme mumi'cim hepsi geçicek, sen gönlünü ferah tut biz elimizden geleni yapıcaz senin için.. :-p

valla bu konu hakkında pek düşünmüş değilim, esasen ondan yorum yapmadım ama toplumumuzda doğal olarak henüz "kadınlar yapamaz, edemez" hedesi önplanda, ayrıca iki cinste de olması sözkonusu. ama kadınlara öncelik verilmesi centilmenlik gereğidir, yoksa "ayuuu" denebilir insan.. :)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz daha gez memleketi bisikletle
hemde hanimkizlarimiza aktivite yaratmis olursun

MUMI ILE BURAM BURAM TURKIYE
Arana sartlar

Bisikleti olmasi
hanim efendi olmasi
Mumkunse arastirmasi ve helal sut emmis oldugunu kanitlamasi
19 la 25 yas arasi olmasi
Guzel olmasi(mumkunse)

Basvurular icin 0532 ka;fa;jfjaf yi gece 12 den sonra aramaniz iyi olur.

Hehehheh :D[hline]unity100, 01 November 2003 18:20 tarihinde demiş ki:
Cikmamis jedilerden hirsiz, cikmasin,
Siyah bir buzdolabi, bir de cuce cikmis daha ne ciksin,
Tonla zibidi velet isikli cubuk acmasin,
Evrendir burasi, disneyland degil

turk frp yazarlarinin birle$tigi dunya
Hic bitmeyen Efsaneler (burasi)
Grim Fandango Turkish Fan Club
Kilicim ve ben ve kullanim
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi mumicim (baj bu sefer mumu demedim :-P ), öncelikle o bahsettiğin şekilde hatun kişilikler memleketimizde de var. Hatta ben zamanında YTÜDAK'dayken en iyi kaya tırmanıcısı vatandaşlarımızın külli kısmı hatunlardı. Aynı şekilde Zeynep diye bir hatun vardı hatırlzrım, kızın nabzı deli gibi düşük attığından irtifada en ufak zorlanmıyordu. Bence sorun senin konyada olman, yoksa istanbulda aradığın gibi bir sürüsü var.

Şimdi olayın kalanına gelecek olursak da Türkiyede garip bir kültür sentezi var. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlarımız ne tam batılı nede doğulu. Örneğin ben batılıyım, bir çok olayda ona göre davranırım ama olay kadınım meselesine gelince bir anda doğulu damarım tutar :-D Mesela, bakaret benim için bir önem teşkil etmezken, milletin ona bakmasına deli gibi uyuz olurum. Tabii ki bu olayın çok basit bir örneği. Aynı şekilde türk kadını da aynı durumda ne doğulu nede batılı. Batılı kadın gibi gibi ayaklarının üzerinde durmak ister, kendi işi olsun eli ekmek tutsun özgür olsun ister ama bir o kadar da erkeği ondan çok güçlü olsun, hep korunup kollansın vs. vs. ister. Burada anlatması çok zor ama umarım anlamışsındır.

not: Yav pm'ine cevap atıcamda, bir türlü tam ne desem karar veremiyorum, birde iki satırda geçiştirilecek bir yazı değil. Bir sürü mantık hatası var yazında :-P onları düzeltip yollicam sana en kısa süre içinde.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fist4n, 05 November 2003 11:27 tarihinde demiş ki:
Dişi dendiğini herhangi bir bayan üye görmesin kızabilir.

kızdık bile :)

Hmm bi acaiptir bizim toplumumuz.

Geçenlerde arkadaşımın bi kaç arkadaşıyla yeni tanışmışken (açıklayıcı mıydı?) laf bi yerden bildiğiniz diablo2'ye geldi, ben de oyunla ilgili bi anımı söyledim ve ben farketmezsizin etrafımda saçma sapan bi karizma halkası oluşuverdi, 'önemli insan' ilan ettiler beni.

'Hadi ya, hiç diablo oynayan kız olur mu, helal olsun be' gibi tepkiler almaya başladım, inanmazsınız takdir de ettiler...
'Yahu böyle şeylere kızların kafası basmar mı hiç ama ablacım aşmısın sen' gibi tepkiler falan geldi... Külliyen saçma.

Lisedeyken de olurdu, yani sırf okuduğum bi kitap ya da oynadığım herhangi bi oyun için normal dışı davranırlardı.

Bu olay benim gerçekten 'önemli biri' olduğumdan değil, toplumumuzdaki zihniyetin saçmalığından kaynaklanıyor tabi ki.

Bıyık altından feci gülüyorum ben böyle olaylara, ama karşımdaki insana değil. Yani kimse o arkadaşlarımın verdiği tepkiyi tamamen yanlış bulduğumu sanmasın, çok tatlı insanlardı, umarım tekrar görürüm onları.

Bu tür olayların nedeni hepimizin belli normlara göre şartlanmış olması. Toplumumuzdaki bayanların ('dişi' değil, 'bayan' yazın, daha kibar oluyor :) ) her koşulda ve her konuda pasifliğe itilmiş olması da aynı nedenden kaynaklanıyor.
Pek dertliyimdir ben bu konularda, daha fazla yazmayayım.
Kısaca bize öğretilmiş normlar dışında hareket eden biri görüldüğü zaman ya yuhalanıyor ya da takdir ediliyor.

Of of of... amma doluymuşum bu konuda da :)

Ama ille de 'neden böyle?' diye bir soru varsa aklınızda, ataerkil sistem'i araştırın.
[hline]and there's magic in the air...

[Bu mesaj Aurora tarafından 05 November 2003 12:22 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Aurora tarafından 05 November 2003 12:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

her konuda olduğu gibi erkek bayan eşitliği türk halkına kendi isteği doğrultusunda gelmemiş, atatürk vs. getirmiştir.
böyle olunca "eşitlik" kelimesi sadece yasalarda kalıyor :)[hline]Lloth 'udtila naut saph lil gow del nindol k'lar! a.k.a. çöplükler çöpe, paticiğe değil!
Forumlarda noktalama işaretlerini kullanalım lütfen!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Anaaa kız Diablo mu oynuyomuş? :lol:[hline]
DynamicK, 02 November 2003 23:09 tarihinde demiş ki:
supermen gazeteciydi mesela ama süper adamdı yane ucuyodu
Aurora, 01 November 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
Bizim mahallenin davulcusu Portnoy olacaktı...
Her gün oruç tutardım
aente, 11 July 2003 17:34 tarihinde demiş ki:
I am very şaşıring olayı..
Sosyal ağlarda paylaş

D2 dediniz hemen atlayayım. Aranızda KAL da okuyan varsa Net kafe yi ve atilla abiyi duymuşsunuzdur. Bende kafede uo oynamya gitmişim NBL o sırada çökmüş her zman ki gibi. Bizde daldık en beğendiğim HL modu pvk (pirates-vikings-knights) oynamaya. Sağıdma da bir bayan oturmuş diablo 2 oynuyor. bende içgüdüsel olarak hem pvk oynuom hem de yanımdaki bayna yol gösteriyorum. Bak buradan git şöle yap şunu al felan. Yaw sankim suratı da bir tanıdık geliyor diyecem ama önümdeki oyundan da fırsat kalmıyor kafamı çevirmeye.
Neyse ertesi gün atilla abi (kafenin sahibi) bana
"Dün yanında diablo oynayan kadını tanıdın mı?" dedi
"yoo suratı tanıdık geldi ama hiç dikkat edemdim."
"o hani şu ikinci bahar da oynayan Nurgül yeşilçay dı:"
"Ne?" O sırala daha (b)asmalı konak daha çekilmemişti.
Meğersem moda da oturuyormuş ve arada bir uğrarmış kafeye. Ben dumur ötesi oldum. Tabi Ünlü olunca modadan ayrılmış ama.
Bir de bizim sınıfımızda yarı ingiliz yarı türk bir kız vardı benden daha iyi age2 oynardı. Hatta okulu kıran arklarla beraber 8 kişi age çevirdiklerinde o da oynardı. Tabi arada quake3 oynadığımızda kısa süreli bir travma yaşadı ama :) olsun.
Bir de kayıp kafe de çalışan bir bayan vardı o da iyi cs oynardı. Sonra bir de nette sırf bayanlardan kurulu bir cs takımı bile vardı.
Bayanalr daha çok refleklserini fazla kullanmadıkları oyunları tercih ediyorlar. Tabi daha şu ana kadar ut2003 oynayan hatun görmedim. Ama görürsem aşık olma ihtimalıim olabilir :-P[hline]NO PAIN NO GAIN

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 05 November 2003 13:10 tarihinde demiş ki:
D2 dediniz hemen atlayayım. Aranızda KAL da okuyan varsa Net kafe yi ve atilla abiyi duymuşsunuzdur. Bende kafede uo oynamya gitmişim NBL o sırada çökmüş her zman ki gibi. Bizde daldık en beğendiğim HL modu pvk (pirates-vikings-knights) oynamaya. Sağıdma da bir bayan oturmuş diablo 2 oynuyor. bende içgüdüsel olarak hem pvk oynuom hem de yanımdaki bayna yol gösteriyorum. Bak buradan git şöle yap şunu al felan. Yaw sankim suratı da bir tanıdık geliyor diyecem ama önümdeki oyundan da fırsat kalmıyor kafamı çevirmeye.
Neyse ertesi gün atilla abi (kafenin sahibi) bana
"Dün yanında diablo oynayan kadını tanıdın mı?" dedi
"yoo suratı tanıdık geldi ama hiç dikkat edemdim."
"o hani şu ikinci bahar da oynayan Nurgül yeşilçay dı:"
"Ne?" O sırala daha (b)asmalı konak daha çekilmemişti.
Meğersem moda da oturuyormuş ve arada bir uğrarmış kafeye. Ben dumur ötesi oldum. Tabi Ünlü olunca modadan ayrılmış ama.
Bir de bizim sınıfımızda yarı ingiliz yarı türk bir kız vardı benden daha iyi age2 oynardı. Hatta okulu kıran arklarla beraber 8 kişi age çevirdiklerinde o da oynardı. Tabi arada quake3 oynadığımızda kısa süreli bir travma yaşadı ama :) olsun.
Bir de kayıp kafe de çalışan bir bayan vardı o da iyi cs oynardı. Sonra bir de nette sırf bayanlardan kurulu bir cs takımı bile vardı.
Bayanalr daha çok refleklserini fazla kullanmadıkları oyunları tercih ediyorlar. Tabi daha şu ana kadar ut2003 oynayan hatun görmedim. Ama görürsem aşık olma ihtimalıim olabilir :-P[hline]NO PAIN NO GAIN

Ben de UOya ba$latmak icin bayagi kastiydim da begenmediydi.[hline]tHe Original fi$h®

Banshee

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Emaleth, 05 November 2003 14:27 tarihinde demiş ki:
ben de oynuyodum ne var?
şahane amazonum vardı, necro filan dinlemeyip tozunu atıyodu be.
teeeey teeey...

ama ama ben şaka yapmıştım[hline]
DynamicK, 02 November 2003 23:09 tarihinde demiş ki:
supermen gazeteciydi mesela ama süper adamdı yane ucuyodu
Aurora, 01 November 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
Bizim mahallenin davulcusu Portnoy olacaktı...
Her gün oruç tutardım
aente, 11 July 2003 17:34 tarihinde demiş ki:
I am very şaşıring olayı..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 05 November 2003 10:08 tarihinde demiş ki:
Türkiyede çoğu zaman standartlar el verdiği halde,bir çok bayan-kız nedense belirli bir standart tutturmuş halde devam ediyor..Anlayamıyorum..USA deki bir dişi hanımefendi,her hafta sonu kaya tırmanışına yada yüzmeye gidiyorsa diyelim,bizim burada hiç öyle bir canlılık-aktiflik yapan dişi yok..(Anlatamadım?)
*Neden böyle?
*Neden bizim ülkemizde "Hade leaaan Bayanlar yapamaz" hedesi var?
*Neden Bayan-Erkek eşit saydığımız halde,halen Bayanlarla-erkeklerin bir çok farklılığı var sayılıyor?(İş başvurusu:Yok birader,bize bayan sekreter lazım!)
*Bir dişi,dişi olduğu için(çekiciliği nedeni ile) neden çoğu zaman ilerde tutuluyor?(bu doğal bişi tabii..Dükkanda bir şey bakarken ben,adam benim ardımdan giren cam gibi bir hanımefendiyle ilgilnicek!)

ps:Lütfen Geyiğe vurmadan açıklama yapalım..
ps2:Bayanlar alınmasın,amacım merak-tartışma..

Yorumlarınız.?
kaya tirmanisi yapan cok 'disi' taniyorum ben[hline]wastiee | PHPNotepad
Sosyal ağlarda paylaş

ülkemizde metalci satanist
bilgisayarı ezikler çocuklar oynar kavramı var körpe zihinlerde
daoc oynarken tanıştığım bayan arkadaşlarımın bazıları 40 yaşındaydı bazıları hamileydi
bazıları 16-20 yaşında şimdi bu insanların bizden farkı ne?
ülkelerinde kimse onların zihinlerinde bir ön yarg yaratmaya kasmıyor bu konuyla ilgili bide bizim ülkemizde özenme var onlara
onlar kimseye özenmiyor kendileri oluyorlar genelde[hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all
Kargy Necromancer is my bish

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...