Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uyuma olayınız nedir?

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

bEnde yazayım bari...
Türkiye boy ortalamsını 30 santim farkla kaçırdığım için fena halde yatak problemi çeken bir insanım. Odamdaki yatak en büyük boyuttadır. İlerde IV. Murat yatağı almayı düşünüyorum :)
uykum çok hafiftir. İstediğim an uyanma ve yataktan fırlama yeteneğine sahibim. Aynı grudge gibi ayakta uyuma yeteniğini de yıllarca toplu taşıma araçlarına binerek kazandım :)
Yatakta yatış şeklim ise yüzüstü ve bir ayağımı yukarı çekmiş bir şekilde. Bu yatış şekli insanın kan dolaşımını en rahat yaptığı şekildir. Dolayısıyla çok da rahattır
Odamda isterseniz davul çalın hiç fark etmez rahatlıkla uyuyabilirim. Asıl önemli olan ayaklarımın sıcaklığıdır. Ayaklarım soğuksa uyumam 1 saat alabilir. Yazın ise tam tersi.
Bir de çok az rüya görürüm. BAzen gördüğüm rüyaları bile hatırlayamam.[hline]NO PAIN NO GAIN

Sosyal ağlarda paylaş

Ben valla bu sicak iklimde bile yorgani taa kulagimin hizasina ceker hatta ve hatta kulagimin arkasina sokarim,,,
genelde kafam fln kapansin isterim,,,Ayircada gozler acik kalsin,,
Neyse hadi yaticam hadi yatacam diye saat 11 de odama gider saat 4,15 gibi herturlu $inav di mekikti yaptiktan sonra anca girerim yatagima,
Birde itap okumasi var..Ohoooo
Lakin tum gun yorulmayincada uyuyamiyorm
neyse sabahin 6 sindada kalkiyorm,[hline]unity100, 01 November 2003 18:20 tarihinde demiş ki:
Cikmamis jedilerden hirsiz, cikmasin,
Siyah bir buzdolabi, bir de cuce cikmis daha ne ciksin,
Tonla zibidi velet isikli cubuk acmasin,
Evrendir burasi, disneyland degil

turk frp yazarlarinin birle$tigi dunya
Hic bitmeyen Efsaneler (burasi)
Grim Fandango Turkish Fan Club
Kilicim ve ben ve kullanim
Sosyal ağlarda paylaş

içerisi karanlık olacak, pencereden giren dış ortamın ışığı nesneleri hafiften seçilir yapacak. bu en huzur bulduğum aydınlık seviyesidir. odada herhangi bir sebepten dolayı ışığın açık kalması uyumamı engellemez, ama uykudan keyif almam.

yüksek olmayan hiçbir ses uyumamı engellemez. saatin tik-takları gibi hafif duyulan düzenli sesleri severim. bazen geçen gece bekçisinin düdüğü uykuya geçme safhasındaki huzurumu artırır. bazı geceler özellikle televizyonun brightess/contrass ayarlarını iyice kısıp sesini de ancak duyulur bir biçimde açarak 30dk auto-off ile tercihen national geographics eşliğide yatağa girerim.

kapı kesinlikle açık olacak. kapalı olması uyumamı engellemez.

mutlaka örtü olacak: yazın yorgan, kışın çarşaf veya nevresim. yazın hava; örtülemeyecek sıcak bile olsa çarşaf en azıdan bel kısmıma kadar çekili olmalı. ayakların hiçbir biçimde dışarı çıkma ihtimalinin oluşmaması önemli. rahatsız değilsem yattığım pozisyonda kalktığım halde, epeyce büyük bir kıpırdanmayla bile ayakların dışarı çıkamayacağı bir biçimde ayarlarım örtümü.

yastık ne yüksek ne de çok alçak olacak. ince 2 yastık tercihimdir. sağ yanım üzerine, yarı yüzükoyun yatarım. sağ bacağım yatak boyunca uzanırken sol bacağımı öne doğru kırarak kalça hizamın biraz altında dizimin yatağa değmesini sağlarım. sağ elim yastığın altındadır. sol elim yastık üzerinde veya örtü içinde yastığa yakın mesafede durur.

yatak duvara bitişikse en azından kafa hizamdan bel hizama kadar duvara yastık dayarım.

uyurken darbeli ve yüksek olmayan sesler uykumu bölmez. kapı zili, telefon gibi seslere (çok yorgun değilsem) hemen uyanırım. etrafta insanların normal tonda konuşması beni uyandırmasa da bana ilk seslenildiğinde uyanırım.

saat kurmam, biyolojik saatime güvenirim. çok yorgun veya uykusuz değilsem uyanmayı düşündüğüm saatte mutlaka uyanırım. uyandığım ilk anda yataktan çıkarım, yatak keyfi yapmam.[hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2003
Sosyal ağlarda paylaş

yastık, orta yükseklikte ve orta yumuşaklıkta , ısındıkça soğuk tarafı çevirilir. hangi tarafıma dönüksem, o kol (el değil) yastığın altına gider. uyuma süresi morale, uykuya ve birkaç tane daha değişkene bağlıdır..sadece pijamayla uyuyabilirim yatakta, onun dışında her yerde her şekilde uyurum..[hline]Estel_Anorien, 26 June 2003 20:31 tarihinde demiş ki:
hayatinizi hep hayatinizin son saatindeymişçesine yaşayin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw ben geceleri uyuyamıyom. Cidden normalde 12'de felan yattığımda 3-4 saat yatağımda debelendiğim oluyodu, şimdi Ramazan da geldi Sahur'a kadar yatmıyom zati, sonra gündüz 4'e kadar felan uyuyom.Dersane varken de, dersaneden geldikten sonra uyuyom.
Uyumam için gerekli olan alet edevata gelince, bir yastık yetiyo valla.(Onu da kafamın üstüne koyuyom zati)[hline]
DynamicK, 02 November 2003 23:09 tarihinde demiş ki:
supermen gazeteciydi mesela ama süper adamdı yane ucuyodu
Aurora, 01 November 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
Bizim mahallenin davulcusu Portnoy olacaktı...
Her gün oruç tutardım
aente, 11 July 2003 17:34 tarihinde demiş ki:
I am very şaşıring olayı..
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yüzükoyun. Kafa yastıkta. kol yastığın altında. yorgan gırtlaga kadar çekik. tercihen karanlık. Kapı kapalı[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Her şey forum için! Her şey forum için!
Sosyal ağlarda paylaş

1 aydır fln her gece uyuyabildiğim toplam 4 saati civarını uyuyarak geçirebiliyorum ve komada geziyorum
uyuma gibi bi olayım kalmadı kaldıysada fakrında değilim galiba[hline]G-power a.k.a gehena
werewolf
uin

[Bu mesaj hella tarafından 03 November 2003 20:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Odamda 24 boyunca 1500 devirle uğultulu bi şekilde dönen bir fan, aynı şekilde mavi bir ışık yayan kasa fanım, kablo modemin, müzik setimin standby ışığı, duvar saatimin sesi vardır..

Günün 18-19 saati boyunca neredeyse devamlı ayaktayım. 4-5 saat uyuduktan sora cin gibi kalkabilen ilginç bir bünyem var.
sanırım bunu gecenin bir köründe 2 litre kadar içtiğim kolalara bağlamak lazım.

Onun dışında kışın spordan falan geldiysem , bir fincan salep içip ardından, bide yıkandıktan sora üzerime yorganın soğuk yerlerini çeke çeke uyumaya bayılırım.[hline]I'm awaiting the sunrise
Gazing modestly through the coldest morning

Sosyal ağlarda paylaş

Bütün sayfaları okumadım çünkü az önce uyuyodum nıhahah

Kapı kapalı
Cam aralık(kar yağsa bile)
Camın perdeden görüntü girmicek ama odada ışık olcak kesinlikle hatta eskiden 100 mumluk ampul ile uyurdum sora göz hastalığı başladı şimdi karanlıkda uyuyom
Kesinlikle erken bir vakit olcak içerde dolaşan insanlar olcak hafif ses çıkarcaklar yoksa huzursuz oluyorum salondan gelen çıtları dinliom e ilk çıtdada hırsız mı lan bu kalkıp bakıom gidiom bişi yok sora uyku gidio tabi
Saat sesi mesi farketmez ablamın tiyatro gününde haparlörlerin yanında uyumuştum dedim ya huzurlu olsun herzaman uyurum
En fazla 9 saat en az 8 saat 9 dan sonrasına gıcık olurum nedense
Uyurken odaya girene saldırırım
Uyandıranada saldırırım
İçerden uyandırıcak sesler yapana kalkar bağırırım(ablam mesela eve gelio bıybıybıybıy...)
Odanın içinden bi hareket farkedersem kalkar hallederim böcekse öldürürüm eşya ise kapıyı açar atar kaparım
Uyurken kesinlikle örtücek kalın bişi olur kafaya kadar çekerim hiçbi yerim dışarda kalmaz kalırsa uyuyamam yastığın arkasına elini sokmam çünkü sokarsam ısınır bende soğuk yastık severim
böle devam eder bu[hline]-I'M gonna Eat YOU! I'M BIGGER THAN YOU EMPIRE OF THE FOOD CHAIN!
Sosyal ağlarda paylaş

Kapım kapalı olur.
Yatakta mutlaka yastığım Soğuk ayaklarım sıcak olmalı yoksa uyuyamam.
Yorganı yatağın kenarlarına sıkıştırmam lazım çünkü geceleri uykumda çok döndüğümden açılıyor hep.

"4" Şeklinde yatıorum genelde alışmışım artık böyle ayaklarımı karnıma kadar çekip eğik kambur bir biçimde
heh.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son Başlangıçtır!
------------
Sosyal ağlarda paylaş

*karanlık ortam,küçük bir gecelambası dışında her ışık kaynağı beni rahatsız eder,ama gece lambaları etmez,niye sormayın,bilmiyorum
*alçak yastık,sert ama alçak
*ince kıyafetler,şu aralar çizgili memur pijaması buldum,onun üstüne eski hawai gömleğimi giyiyorum çok rahatım
*hafif müzik,klasik müzik yada sesi baya kısık yavaş şarkılar
*serin ortam,kışında yazında hafif esinitili ama soğuk olmayan yerde yatarım,bu yüzden camım hep açık uyuken,yağmur yağarken bile
*üstüm tamamen kapalı olmalı ayak parmağımım 1/4'ü bile yorgan dışındayken rahatsız olurum
*ya yüzü koyun yatarım yada ellerimi başımın altına koyup sırt üstü yatarım ama 2.şekilde yatınca sabah kollarımı hareket ettiremiyorum,sallıyorum vücudumu yana düzeliyor 1-2 dakka sonra his ve hareket geri geliyo,ama o kanın geri gelme duygusu süper:)[hline]tık!
Signature in dire need of overhaul.Contact management to learn how you can affordably advertise at the bottom of all my posts!
Act now!

Sosyal ağlarda paylaş

Hepsini okumadım ama buna inanmicaksınız bazen uyumam 10-30 saniye içinde gerçekleşiyor.Eh bazen hiç uyuyamıyorum nedeni de bence bişeyleri düşünmek,sıkıntı gibi şeyler.
Hatta bikere çok uykum gelmişti odama yürüdüm kapıyı açtım...bi uyandım yataktayım ama öle yatağın üzerine atılmış gibi meğer ayakta uyumuşum.
Sosyal ağlarda paylaş

Narkolepsi(bir çeşit uyku hastalığı) var bende.
Allah kimseye vermesin,özellikle imzadaki Bonepart efendiye diyim ..

Merak eden googledan narkolepsi diye aratır..Olmadı kopyala/yapıştır yaparız.[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Bir 31.10.20 05:58 Tarihli BonePart incisi: o ne uyumadan vurdurman mi lazim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...