Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Telekom: Fiberoptik kablolar makasla kesildi

Stream

Öne çıkan mesajlar

tekel hakkı ne ya bilmeden konuşmayalım lütfen. altyapı devletindi ve özelleştirilmedi, diğer tüm özel şirketler bu altyapıdan tt gibi yararlanabiliyor. sadece özel şirketler son kullanıcıya hizmet verebilecek kadar sermaye sahibi olamadılar henüz.

hatta bi saniye ben niye sizi bizim hizmetlerin sizi ilgilendiren kısmıyla ilgili bilgilendirmiyorum? Bakın mesela PSTN hizmetimiz var. Bunu kullanması çok kolay, size vereceğim bir sözleşmeyi imzalamanız yeterli. Daha sonra TT sizin görüşmelerinizi, bizim kullandığımız şebekey yönlendiriyor ve aşağıdaki kadar tasarruf ediyorsunuz. Şehiriçinde TT hala bizden çok az ucuz ama Türk Telekomünikason Kurumu'nun gündeminde bu konuda da bizi avantajlı hale getirecek bir değişiklik gündemde.

[spo] [/spo]

Bitti mi? hayır, biliyorsunuz TT yaptığı son tarife değişikliğinde ücretlendirme periyotlarını da değiştirdi. Gerekli izahat resimde mevcut. Hatta önümüzdeki aylarda saniyelik ücretlendirmeye geçmeyi bile düşünüyorum ben.

[spo] [/spo]

Daha başka pekçok hizmetlerimiz de var. GSHSDL, metro ethernet, istediğiniz bir bölgeye (sitedir, şantiyedir vs) wirekess falan filan TT den daha avantajlı fiyatlara götürebiliyoruz ama bunlar son kullanıcıyı ilgilendirmediği için şu an değinmiyorum ama TT'ye baya bir ödeme yapıyorsunuz ayda; mesela 100 ytl üzeri. VOIP kullanabilirsiniz. 2 hatta yönlendirme yapabilecek bir media gateway'i 60$+KDV den satarım size ve aşağıdaki tablodaki sonuçla karşılaşırsınız:

[spo] [/spo]

Pekçok kereler dile getirdim farklı konularda ama bir kere daha yazayım. Şu anda Türkiye'de telekom işi gayette rekabete açık ve geleceği parlak. Çok kişiler çok büyük paralar harcıyorlar. Geçen sene TT ve özel şirketler 300 milyon doları sadece yeni şebeke döşemek için harcadı. Henüz evindeki insana pek yansımadı çünkü bu iş daha çok yeni ülkemizde, bu işi yapan firmalar şu an sadece kurumlara hizmet götürüyor, sermaye yapıları biraz daha güçlensin son kullanıcıya da girecekler ve TT işte o zaman rekabete başlayacak ve işte o gün geldiğinde (yapılan projeksiyonlara göre en geç 2014) o hep özendiğiniz İskandinav bağlantılarınızla istediğiniz MMORPG'yi oynayabileceksiniz ama şimdilik şartlar dolayısıyla son kullanıcı bu hizmetlerden faydalanamıyor. (PSTN satabilirim ama size periyotlardan dolayı o %4 pek anlamlı değil :P )

[ Mesaj 17 Ekim 2007, Çarşamba - 19:10 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

Ya işe adam alıyor ama açığı kapatmayı bırak,yarısını bile doldurmuyor.Birde kötü şartlarla alıyor.Gerçi hala birçok özel kuruluşa göre iyidir :)

Mesela en son babamların müdürlüğe iki adam aldılar.İkisi de mühendislik fakültesi mezunuymuş,aylık 1.500 YTL maaş,C.tesi dahil haftada 6 gün esnek çalışma,yılda 2 ikramiye,4'te olabilir anlatmıştı babam tam hatırlamıyorum.Bu şartlarda çalışırım diyorsan olabilir :)

Ayrıca huun abi,altyapı devletindi ama TT ile birlikte hediye edilmiş gibi oldu.Şuan söz sahibi büyük ölçüde TT'de.Zaten TT'nin şuan üstündeki tüm marlığı yaklaşık 70 milyar dolar civarinda,satıldığında 55 milyar dolar civarindaymış babamın dediğine göre.Bunun içinde santrallerdeki sistemler,araçlar,misafirevleri vs. vs. herşey var.Biz bu şirketi düz hesapla sadece 3 milyar dolara,1.5 senelik kârına sattık,daha doğrusu satıldı,hatta daha da doğrusu peşkeş çekildi.

Bugün benim bildiğim Telekominasyon hizmeti vermek isteyen herkes ya gidip TT'den oda satın olacak yada kiralayacak.Superonline,Koç vs. kiralık durumda şuan hep TT'den,benim bildiğim tek satın alanda Turbonet,bağımsız hareket etmek istedikleri için,sistemlerini vs. kendileri kuracakmış vs. vs.

Yani altyapımızdaki söz hakkımızda satıldı TT ile birlikte.Ha tabii biz istediğimiz gibi kullanırmıyız,kullanamazmıyız bilmem ama TT'nin satılmasıyla ülkenin en büyük stratejik ticari (o ne lan) kurumunu kaybettik orası kesin...

Senin verdiğin hizmet hakkında hiçbir bilgim yok,vardıysa da hatırlamıyorum,ama iyiymiş :D

edit:Ayrıca benim bildiğimde eski ulaştırma bakanı bu DSP dönemindeki adını unuttum,o açıklamıştı bu rakamları,altyapıyı sattık vs. diye. Tv'de izlemiştim belki izleyen vardır aramızda.

[ Mesaj 17 Ekim 2007, Çarşamba - 19:37 tarihinde, DarKRideR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Allahim nasi bi ulke yahu, Dunya'nin baska yerinde boyle bi olay olur mu cidden merak ediyorum.. Cok orjinal bi ulkede yasiyoruz, yaraticiligin sinirlarini zorluyoruz degerini bilelim.

Yarin, kesilen fiberoptik kablolara intihar susu verilmis diye bi haber okursam hic sasirmayacagim..
Sosyal ağlarda paylaş

Stres yapmaya gerek yok , 2014 te düzelcekmiş internet. Rekabet olcakmış o zaman. Ohaaa 7 sene var daha demeyin. Ben 1996 dan beri bekliyom. Geçer sayılı günler. Bak 11 yıl olmus , ben o zamandan beri bekliyom düzelcek diye. Millet olarak sabırlı olmayı öğrenmeliyiz gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...