Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NwN 2: Mask of the Betrayer

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Zaten pale master prestij sınıfına özel büyüler gelmiyor spellbooka.Yalnızca bir kaç ability geliyor,summon undead,natural armor bonus + vs..Bu abilityleri de karakter ekranının talent bölümünden sürükleyebilirsin.Veya sağ tık ile çıkan menüden de seçebilirsin diye hatırlıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
1) oyunda sınırsız büyü çekebilen tek class warlock mu?
spirit shaman'ı da öyle bişi zannettim. çok da ilginç bir yanını görmedim. power word kill midir, finger of death midir, güçlü bir büyü var. önüme geleni tek vuruşta öldürebiliyorum ama onlar bitince napçağımı anlamadım.
d&d'nin sınırlı büyü hadisesinden vazgeçip warrior / weapon master yapayım dedim. o da çok güçsüz ya. dread wraith midir nedir onları bile yarım saatte öldürmeye çalışıyor.

2) death god's tower mıdır nedir ordayım. kapıyı açmam için anahtar gerekiyor. şehre döndüğüm sırada priest, crematory'den felan bahsetti. ama crematory'deki adamı bluff seçeneği kullandım diye küstü bana, konuşmuyor. priest'tan sonra bir başkasıyla daha mı konuşmam gerekiyordu crematory'deki adamın tekrar benle konuşmasını sağlamak için? bir de crematory'nin ne özelliği vardır, o orta kapıyı nasıl açarım?
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
1) oyunda sınırsız büyü çekebilen tek class warlock mu?
spirit shaman'ı da öyle bişi zannettim. çok da ilginç bir yanını görmedim. power word kill midir, finger of death midir, güçlü bir büyü var. önüme geleni tek vuruşta öldürebiliyorum ama onlar bitince napçağımı anlamadım.
d&d'nin sınırlı büyü hadisesinden vazgeçip warrior / weapon master yapayım dedim. o da çok güçsüz ya. dread wraith midir nedir onları bile yarım saatte öldürmeye çalışıyor.

2) death god's tower mıdır nedir ordayım. kapıyı açmam için anahtar gerekiyor. şehre döndüğüm sırada priest, crematory'den felan bahsetti. ama crematory'deki adamı bluff seçeneği kullandım diye küstü bana, konuşmuyor. priest'tan sonra bir başkasıyla daha mı konuşmam gerekiyordu crematory'deki adamın tekrar benle konuşmasını sağlamak için? bir de crematory'nin ne özelliği vardır, o orta kapıyı nasıl açarım?

Spirit Bear King'le dövüşmen lazım Crematory'de tekrar aksiyona girebilmen için. O dövüşten sonra gelen yeni seçenekleri aldıktan sonra Crematory'deki tiplerle yeni konuşma seçenekleri açılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ha anladım sağol.
ben de spirit bear king ile dövüşebilmek için orayı geçmem gerekiyor diye düşünüyordum :)
(boşu boşuna zorlanmışız orda. level atlayıp geleyim :P )

Quel-Thul said:
küstürmüşün adamı git özür dile, questi boşver önce insan

hahaha doğru diyorsun da,
özür diliycem adam konuşmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu ne ya.
direk lich king çıktı karşıma.
bir de çevresine sürüsüne bereket adam var. lich king'in yanına yaklaşamadan çatır çatır ölüyor benimkiler.

sözde easy'de oynuyorum ha. sanki hardest'a getirmişim gibi.

ai'nin şebekliği de var, yardım etmiyor bana ya. ben dalıyorum, adamlar uzaktan izliyor.
işin komik yanı, uzaktan izlerken de damage alıp ölüyorlar. nasıl oluyorsa.
Sosyal ağlarda paylaş

e bu oyunu pause'layıp karakterlere emir kuyruğu dizerek oynayacaksın. ayrıca ez mode'u yakıştıramadım cık cık. (:P) hardcore dnd modunun aşağısı komik, mind effect yenmiyor filan lol

zaten karakterler öldükçe yerden kalkıyor, teey tey vaktinde resurrection koyardık mecbur kitaba. mümkün olsa otomatik dirilmeyi de kaldırırım şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi sanki d&d mode'da oynuyorum gibi.
karakter her türlü mind effect'i yiyor.
savaşçıyım tank rolü göremiyorum.
caster ve supportlar işe yaramıyor, wipe yiyoruz.
bir de otomatik dirilme olmasa iyice zıvanadan çıkıcak oyun.
shamanlarda da iş yok. npc'nin teki var ama totem dikmiyor.

balta niye damage vermiyor onu anlamadım.

bir de soul-level sürekli azalıyor.
besleniyim diyince de carving artıyor.
carvingi azaltıp soul-level'ı nasıl yükseltebiliyoruz ki?
Sosyal ağlarda paylaş

undead spiritleri huzura kavuşturma skilli kazanıyorsun eğer o seçeneği seçersen dialoglardan birinde, sonra bu eylemi her yaptığında hem craving azalıyor hem bar yükseliyor ama undead lazım maalesef. ben en son orman bölümünü bitirip kalmıştım, başka oyuna zıplamışım istemeden. :/ bitireceğim sonra aslında hoşuma da gidiyordu çok.

o ormanlı bölümün sonunda başka bir skill daha kazanmıştım sanırım craving azaltan ama nasıl çalışıyordu unuttum. uzun lafın kısası dialoglarda genelde good alignment seçenekleri seçince bu craving azaltan skilller kazanılıyor. evil oynanırsa nasıl oluyor bilmiyorum heh

ama spirit bara geçtikten sonra devamlı bir elim space bar'da oynadım doğrusu. boş boş gezmedim hiç, pause edip sonraki hamlemi planladım. cansıkıcı bir durum doğrusu, oyunla ilgili tek şikayetim hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
abi bu ne ya.
direk lich king çıktı karşıma.
bir de çevresine sürüsüne bereket adam var. lich king'in yanına yaklaşamadan çatır çatır ölüyor benimkiler.

sözde easy'de oynuyorum ha. sanki hardest'a getirmişim gibi.

ai'nin şebekliği de var, yardım etmiyor bana ya. ben dalıyorum, adamlar uzaktan izliyor.
işin komik yanı, uzaktan izlerken de damage alıp ölüyorlar. nasıl oluyorsa.

Mümkün olduğunca çok summon yap, önce Lich King'in etrafındaki undead'leri mümkün olduğunca teker teker çek üzerine, hallet. En son da (eğer gruba aldıysan Okku'yu yolla tank olarak) gidip ne varsa elinde büyü falan, yardır Lich King'e, indirirsin... Summonlar gerçekten önemli, Baldur's Gate'den beri geçerli bir strateji aynı zamanda. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
undead spiritleri huzura kavuşturma skilli kazanıyorsun eğer o seçeneği seçersen dialoglardan birinde, sonra bu eylemi her yaptığında hem craving azalıyor hem bar yükseliyor ama undead lazım maalesef. ben en son orman bölümünü bitirip kalmıştım, başka oyuna zıplamışım istemeden. :/ bitireceğim sonra aslında hoşuma da gidiyordu çok.

aa bak iyiymiş bu, iyi oldu söylediğin. paso vampir gibi takılcaktık yoksa :P

Monthius said:
Mümkün olduğunca çok summon yap, önce Lich King'in etrafındaki undead'leri mümkün olduğunca teker teker çek üzerine, hallet. En son da (eğer gruba aldıysan Okku'yu yolla tank olarak) gidip ne varsa elinde büyü falan, yardır Lich King'e, indirirsin... Summonlar gerçekten önemli, Baldur's Gate'den beri geçerli bir strateji aynı zamanda. :P

öyle yapayım o zaman
da, ben o ayıdan daha iyi tanklık yapıyorum yav. boru gibi dwarf var sonuçta :P
Sosyal ağlarda paylaş

kendimi tauren gibi hissettim, hani "ayı formuna dönüşünce normalde büyümesi lazım, taurenler küçülüyor" olayı :P

hp'ye bakmadım da, armor'u benim dwarftan daha az.
gerçi dwarf'ta da armor çok kasmadım da, AC 45.
Aynının 25 miydi neydi öyle bişi :P
item kasmak lazım ayıya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Sam said:
pc'de görüp görebileceğin son düzgün rpg'lerden birisi olabilir. :/

niye be.
Witcher gibi rpg'ler çıkmaya devam ettiği sürece düzgün rpg'lerin devam etçeğini düşünüyorum.

Bioware Dragon Age çıkartacakmış. Mass Effect, Jade Empire, Kotor gibi oyunları yapmış firma, benzeri eğlenceyi bu oyuna da taşıyabilirse şahane olur.
Sosyal ağlarda paylaş

işimiz avrupalı yeni yetme şirketlere kalırsa zor zira forumumuzun güzide hartkor repegecileri witcher'a da kolpa deyip geçti. (:P) kendim fena bulmadım ama bu şirketler de devamını getirmeyecektir başka türlerde kat kat fazla para kazanabileceklerini düşünürlerse.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...