Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lightning GT (bu da elektrikli)

Mino

Öne çıkan mesajlar

Eşek ve altın semer arasındaki korelasyonu öğrenmen gerekiyor bu tartışmayı sürdürebilmek için...

matama said:
bende diyorum ki

mevzu adamin parasi ona yetiyor zevkini onunla yapiyor, ve evet bagdatin kulturu bu yani

bagdatin kulturu herkesin yapabildiginin elindekinin en iyisiyle ama en iyisiyle, en guzel elbisesiyle, en cok parasiyla gelip kendini gosterdigi yer(bu arada sabahtan aksama kadar bagdatta tur atan bir tipte degilim keske zamanim olsa), bir dukkanin kirasi aylik 70 bin euroysa veya sirf hava parasi 500 bin dolarlar veriyorsan bagdatta bunun nedenide bu. Ve bu dunyada yasamak istemiyorsan(ki buradakiler simdi cevir kazi yanmasina geldiler, yoksa araba kadar kulturdende nefret var) burada yasama bu kadar basit.

Desenki adam modada ara sokakta rahatsiz ediyor, veya gece 2 de geliyor bu halti yapiyor uyandiriyor insanlari haklisin, ama adamin yaptigi sey kanuna uygunsa(kimse kanuna uygunsuz araclari tartismiyor) ve bunuda gosterdigi yer bagdatsa donupte birsey diyemezsin bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

bende bağdat caddesinde oturuorm. Şekilcilik farklı saçmalık farklı. Ferrari'den gelen ses ile şahin den gelen ses arasında fark var. ayrıca beğenmeyen taşınsın kadar saçma bir laf olamaz aman beyler, dağdan gelen bağdakini kovsun demek bu. İnsanları rahatısız etmenin hiç bir mantıklı açıklaması olamaz.

edit: not: 24 senedir bağdat caddesinin bizzat üstünde oturuyorum böyle bir kültür bana verilmedi 50senedir bağdat caddesinde oturan ailemden.

Günün ortasında basarlar gaza vayy diye dönüp bakarsın belki, ama herşeyin bir saati var geceleyin yapmazsın bu hareketi olur biter.
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrael said:
bende bağdat caddesinde oturuorm. Şekilcilik farklı saçmalık farklı. Ferrari'den gelen ses ile şahin den gelen ses arasında fark var. ayrıca beğenmeyen taşınsın kadar saçma bir laf olamaz aman beyler, dağdan gelen bağdakini kovsun demek bu. İnsanları rahatısız etmenin hiç bir mantıklı açıklaması olamaz.

edit: not: 24 senedir bağdat caddesinin bizzat üstünde oturuyorum böyle bir kültür bana verilmedi 50senedir bağdat caddesinde oturan ailemden.

Günün ortasında basarlar gaza vayy diye dönüp bakarsın belki, ama herşeyin bir saati var geceleyin yapmazsın bu hareketi olur biter.

Kimse sana bağdat caddesinden herekeye taşın demiyor.. 2 arka sokağa taşınabilirsin mesela..

Neyse kendi adıma konuşmam gerekirse 2 yıldır göztepede oturuyorum. ev caddeye 8 bina uzaklıkta özellikle ne cadde üstü olsun istedim ne de çok uzak bu şekilde ayarladım.. sadece bu araba sesleri hadisesi yüzünden

Şu dakikadan sonra araba seslerinden şikayet etmek bence gereksiz çünkü düzelmez.

Caddede en çok sesi çıkaran araçlar ise honda s2000, 3 kapı civicler ve cadde motorları sadece bunları kaldır %60 70 ses azalır..
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen akşam Caddebostan'da otururken de sağolsun Apaçituning gençleri rahat bırakmadı. Gerçekten sesin çoğunu o modif 106-206-Astra-Civicler ile yarış motoru bağırtanlar çıkartıyor. Aralarından bir tane de öttürerek Ferrari geçti ama inanın o aletin sesi yüksek olmasına rağmen susturucusu çıkartılmış egsoz kadar rahatsız etmiyor.

Diyorum ki, madem motor bağırtmak onların hakkı, biz de Tyrael gibi düşünen arkadaşlarla birer çifte alsak, onları avlamak da bizim hakkımız olsa? Caddebostan Starbucks çok ideal. Hem duvarın arkasına siper alabiliriz, hem de ışıktan kalktıkları için vurması kolay olur, kalkarken kimin ne yapacağı belli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrael said:
e prozzak cım sonuçta mantıklı olmayan kurallara uymayan saygısız insanlar yüzünden neden kendi yerimden olayımki? 3lü pimapen taktır desen daha mantıklı yani=) ama kendini bilmez insanlar yüzünden neden değişen ben olayım=)

edit:imla

Türkiye de mantığı unutmak lazım.. Hiçbir şey mantık çercevesinde yapılmıyorken bunun yapılmasını beklemek saçma olur.. Keşke yapılsa.. 8li pimapen taktırsan bile pencere açamadıktan sonra anlamı ne.. Bu durum sadece bağdat caddesi için geçerli degil. Ben sadece sana şu örnegi vermek istiyorum:

8 sene Büyük Bebekte oturdum Bebek parkının karşısında. Her şey kağıt üstünde mükemmel lokasyon güzel, boğaz görüyorsun vs fakat haftasonu 1 tane pencere açamadıktan sonra orada oturmanın manası ne? Asıl evimiz Bebek oldugu halde son 4 senedir Arnavutköydeyim. Manzara olarak 3 aşağı 5 yukarı aynı miktarda boğazı görsede lokasyon farkı var. Istanbulda trafik bakımından mimlenmiş belli yerler var ve sen ne yaparsan yap o trafik o ses olacak.. Elimden sadece taşınmak gelir ( en azından şu an için)

Kısa vadede hiçbir şey degişmez..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
? 3lü pimapen taktır desen daha mantıklı yani

dur bak neye takıldım.. 3lü camın 2liye göre bir ses izolasyonu olmaması lazım. trakya camın sitesinde bununla ilgili datalar vardır. hatta 2cam arası mesafesi 14-16mm'den fazla ya da az ise de çok bi işe yaramaması lazım. ama illa ses, ısı yalıtımı diyorsanız argon gazı basıyorlar sanırım. faydası %kaçtır bilemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bi suçum yok eksozum delik sadece....Ha bi de 4.8L V8 motor çok bağırıyo kalkışta :)

Cafein said:
Geçen akşam Caddebostan'da otururken de sağolsun Apaçituning gençleri rahat bırakmadı. Gerçekten sesin çoğunu o modif 106-206-Astra-Civicler ile yarış motoru bağırtanlar çıkartıyor. Aralarından bir tane de öttürerek Ferrari geçti ama inanın o aletin sesi yüksek olmasına rağmen susturucusu çıkartılmış egsoz kadar rahatsız etmiyor.

Diyorum ki, madem motor bağırtmak onların hakkı, biz de Tyrael gibi düşünen arkadaşlarla birer çifte alsak, onları avlamak da bizim hakkımız olsa? Caddebostan Starbucks çok ideal. Hem duvarın arkasına siper alabiliriz, hem de ışıktan kalktıkları için vurması kolay olur, kalkarken kimin ne yapacağı belli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam Tyrael yazdım ekibe. Ben haftasonu alıyorum havalı tüfekleri Mercan'dan. Ramocan'ın arabasını delerek başlıyoruz, hazır egsoz da delikmiş takım olur.

Bağdatta ve sahilyolunda bir keşif yapıp en iyi çapraz ateşe alabileceğimiz yerleri belirleyelim :P Apaçiler korkun bizden!
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
dasaaa said:
said:
? 3lü pimapen taktır desen daha mantıklı yani

dur bak neye takıldım.. 3lü camın 2liye göre bir ses izolasyonu olmaması lazım. trakya camın sitesinde bununla ilgili datalar vardır. hatta 2cam arası mesafesi 14-16mm'den fazla ya da az ise de çok bi işe yaramaması lazım. ama illa ses, ısı yalıtımı diyorsanız argon gazı basıyorlar sanırım. faydası %kaçtır bilemiyorum

Eğer camlar arası mesafe -yanılmıyorsam 8-10mm'den- geniş olursa, aradaki havanın hareketi başlıyor ve bu hareket neticesinde ısı iletim katsayısı yükseliyor. Ayrıca ses katıda daha hızlı ilerlediğinden dolayı ses izolasyonu da istiyorsan eğer, 3 camlı ürünleri öneriyorlardı. Şimdi bu değiştiyse bilmiyorum. 4+6+4+6+4 tarzı bir uygulaması vardı sanırım.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Cafein said:
Tamam Tyrael yazdım ekibe. Ben haftasonu alıyorum havalı tüfekleri Mercan'dan. Ramocan'ın arabasını delerek başlıyoruz, hazır egsoz da delikmiş takım olur.

Bağdatta ve sahilyolunda bir keşif yapıp en iyi çapraz ateşe alabileceğimiz yerleri belirleyelim :P Apaçiler korkun bizden!

hahah en yakın zamanda roket atarlı bir organizasyona dönüşelim bi çok yerde batman gibi kurtarıcı gözüyle bakılacaımıza eminim zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...