Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lightning GT (bu da elektrikli)

Mino

Öne çıkan mesajlar

acikcasi kimse bakmiyor dogru degil. sirf bunlara bakmaya gelen ya da kendisi de baktirmaya calisan bir cok kisi var orada. bu isin bir piyasasi var ve burada olusmus.

"arabaya v...n kiz" kavraminin ilk ortaya ciktigi yerdir bagdat caddesi. suadiye tarafi gene biraz sessiz ama bagdat in ortasinda oturuyorsan cekeceksin bunlari ne yazikki. orda oturan da bilir bunu, gezmeye gelen de.

bu noktada bende matama ya hak veriyorum acikcasi.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
Oluşmuş bi kere o kültür ve konsept bağdat caddesinde.

ehaha

efendim karadenizde silah yaygındır, amcalar çevrelerindekileri hiçe sayarak sürerler mermiyi, boşaltırlar şarjörü. hani etrafındakileri rahatsız etmiş etmemiş çok da önemsemez. elbette bu da bir yaşam tarzı hayata bakış açısıdır ama kültürden bahsetmek biraz zor olacaktır. aynı şekilde modifikasyon bir hobi olabilir, ancak diğerlerini rahatsız eden bir hobi olduğunu da göz önüne almak gerekir.

kültür kısmına aslında fazla takılmamak lazım. kelime ile anlatılmak istenilen verilmiş; bu olayı kendisine düstur edinmiş gençler var, içerik budur ve doğrudur.

nihayetinde toplumun kuralları ahlaki açıdan ben yaptım oldudan fazladır. ha, tabi anlayan anladığı kadarını hayata geçirecektir. sonuçta kültür ayrı bi şeydir ^_^

Bu mesaj Patinaj bölümünün taçsız tek hücreli kralı, ulu dört halkanın sempatizanı, yüksek egolu paramecium tarafından ince ayara tabi tutulmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

Kültür nötr bi terimdir, toplumlarda oluşan maddi veya manevi değerlerin bütününü tanımlaka için kullanılır.

Kültür kelimesi genelde senin gibi entel dantel adamlarla anıldığı için böyle bi yanılgıya düşmeni normal buluyorum.

Kültürün iyisi de kötüsü de olur, daha da önemlisi bu kişiden kişiye değişir.

Bu mesaj Patinaj bölümünün taçsız tek hücreli kralı, ulu dört halkanın sempatizanı, yüksek egolu paramecium tarafından ince ayara tabi tutulmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

ee. aslında yukarıda yapılan senin yaklaşımının diğer taraftaki yansımasıydı. birilerini sevdiği bir yerden kovalamak "çeker gider" demek ile aynı ayarda bir kalıp. hani benim kişisel görüşüm falan değil nihayetinde.
yukarıda da dediğim gibi, argümanın yumuşak karnı orası.. aynı kalıp ile onlar söylenebilirdi..

yine yukarıda yazdığın mesaja da aynı kalıp ile "entel dantel? nooldu ki? orta3'ten terk misin ki komplekse girdin?" tarzı bir çıkış yapılabilir. elbette bu da -yine bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi- gereksiz olacaktır. düşüncelerine katılmasanız bile sert çıkış komik oluyor bu durumda. adam sadece mantıklı bir şekilde hassasiyetini göstermişken "çeker gider" çok makul bir davranış değil tabii.. düşünceden çok söylem arızalı.. yoksa matama'ya da derdim hede hödö demişsin ama adam görüşünü belirtmiş fikirlerini..

öte yandan yaptığın gereksiz bi çıkış sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çıkış falan diye laf salatası yapıyorsun burda offtopic

sen neyi tartışacağını şaşırmışsın ki bi kere. "insanı sevdiği yerden kovalamak" gibi bi durum söz konusu değil ki. Bağdat cad. sine yakın oturan bi insan ordaki gürültüden rahatsız oluyorsa orayı sevmiyor diye varsayarım ben. Seviyorsa sesini çıkarmaz bu mevzuya, hatta kendi de ayak uydurur.

Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:
Artı bide cisimler kendi kendilerine levitasyona girebiliyor örneğin magnetic hızlı trenler artık raylar üzerinde yükselmek için çok büyük enerji harcamak yerine kendi kendine zaten havada duracak. Sadece hareket etmesi için ray panelleri üzerinde ufak elektrik hareketleri gerekecek. Falan filan.

Geçen gün nerde duydum/okudum hatırlıyamıyorum ama senin bu dediğin olay "süper iletken" terimi sanırsam hatta oda sıcaklığında maddeleri bu hale getirebilecek bir çözüm bulacak kişi içinde tarihin en zengin adamı olur tarzında bir söylem vardı.

said:
Değil. Füzyon tanım itibariyle iki veya fazla maddenin birleşmesi demek, nükleer füzyonda çok yüksek miktarda enerji açığa çıkabiliyor. (Evet gerekebiliyor da, çift yönlü bir durum, ancak yıldızlarda da oluşan ve hafif elementlerin birleşmesinden oluşan füzyonda ciddi enerji açığa çıkıyor).

Bunu bilmiyordum teşekkurler!
Peki teori olarak neden bu yöntem enerji olarak tercih ediliyor. Mesela elinde nükleer enerji varken; anlattığına göre bu çok daha fazla efor isteyen ve tehlikeli bir işlem!
Yani kısaca teknoloji tabiki yeni imkanları araştırıcak fakat Füzyonun enerji dışında artısı ne bölme işlemine göre?
Sosyal ağlarda paylaş

bu it kopuk baba parasi muhabbetiylede iki kelam etmek istiyorum

ben babamdan en son universite 2 nci sinifta para aldim, yani ne yaptiysam kendim yaptim ama yorum yapicam

p.s kimseye fakir diye parasi yok diye vs vs geyigi yapmiyorum cikipta sovenist savunmaya girmeyin, ama adamin parasi var diyede assagilanmasina karsiyim. siz kim oluyorsunuz

p.s2 paramecium kavga etmiyoruz konusuyoruz, lutfen editleme (belli)

Sosyal ağlarda paylaş

o barnie madoya giden tipler gayet cadde tayfasi :) kandirma kendini

ikincisi evet sekilciyim evet arabamla sokaga cikip tur atmak hosuma gidiyor. evet iyi bir elbise giyip caddede nisantasinda gezmek hosuma gidiyor, evet en guzel kizlarla gezmek, evet caddede ses yapmak hosuma gidiyor senin hosuna gitmiyorsa bence aynen modaya tasin. orasi bagdat caddesi orasi nisantasi
bu arada o arabalar gecmese o insan senin tabiriyle sekilciligini orada yasamasa, o senin barney sin orada acilmazdi canim.

bu yerler bunun icin var

kerhaneye gidip ben fahiselige karsiyim dersen, matik manukyan oper seni

tartisacak birsey yok.

Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
Burda matama haklı ama.

İstanbul da sakin muhit mi kalmadı? Çok rahatsız olan çeker gider.

Ya sen hava atacaksin diye ben niye cekip gidiyorum?! Havasini atan, havasini atana veren kadar orda yasayan da var. Sanki milletsiniz ben ve benim gibilerde azinlikta.

Sacmalamanin doruklarindasiniz resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
Burda matama haklı ama.

Bu nasıl bir savunmadır yahu.

Çarpık bir kültür oluştuysa, sırf "kültür" diye kalacak mı demektir?

"Ben maçtan sonra silah çeker havaya sıkarım arkadaş, rahatsız olan çeksin gitsin, çıkmayın balkona" demekten ne farkı vardır bunun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne insanların adamakıllı giyinmesi ne de parasını iyi/kötü harcaması.

Elbette ki koşulları elveren kişi kendine göre en iyi şekilde giyinip parasını istediği gibi harcayacaktır. İstediği kadar kötü harcasın parasını, bu bizi yine ilgilendirmez.

Benim eleştirdiğim tek nokta, etraftaki insanları hiçe sayıp, sırf kişisel ego tatmini için motor sesinin kullanılması.

Adam vurmayla alakası şudur, "Ben bunu yapıyorum kardeşim, böyle bir kültür oluşmuş, rahatsız oluyorsan çek git" denilmesi. Kalkıp her maçtan sonra havaya ateş eden adam da bunu söylerse, bu ikisinin hiçbir farkı kalmıyor zira.
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:
cunku orasinin amaci kurulusu nedeni o

o kadar dukkanin olmasinin nedeni o

orasi o ya

neyi savunuyorsun.

Ben diyorum ki millet altindakini adam gibi sursun, yarisini marisini zaten gece yapiyor, bari caddede gezdigimiz vakitte kafamizi s.kmesin -hayatla oynamayi gectim-, sen bana diyorsun ki oranin kurulus amaci o.

Sosyal ağlarda paylaş

Bagdat caddesinin ne oldugunu bilip sonrada aman defolun sevmiyorum dersen orasini bagdat yapan bu ozellikleri

begenmiyorsan tasinacaksin tabiki.

ben deniz manzarasi istiyorum ama ankara olsun demek gibi birsey.

hem o arabalarla gelip para harciyan cocuklarla olmak istiyorum ama ayni adan istemiyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Ahahaha abi keşke dasaayı anlayabilseymişsiniz. Yazık gariban bi de o kadar uzun uzun yazmış. "Paralı zengin piçi" lafına alınganlığın getirdiği bi algıda seçicilik olmuş.

Ses çıkarıp başkalarını rahatsız etmek kötüdür. Herkes sonradan gelmiyor bağdat caddesine, düzenini orda kurmuş insanlara git demek de ayrı bi saçma.

Ayrıca elektrikli arabanın şarjı kaç km gidiyomuş şimdi? Sitedeki veriler bi acaip.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bilmeyenler icin bir not

oyle acaip bir modifiyeci genclik manyakligi yok bagdat caddesinde, zaten eski modifiyede kalmadi cogunu polis kapiyor, o ses cikmalarin cogu motorlardan geliyor ve adam gayet normal legal devlet tarafindan olcumu yapilmis motorundan cikartiyor o sesi. begenmiyorsaniz becerebiliyorsaniz ithal ettirmeyin,

Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
Ya çıkış falan diye laf salatası yapıyorsun burda offtopic

sen neyi tartışacağını şaşırmışsın ki bi kere. "insanı sevdiği yerden kovalamak" gibi bi durum söz konusu değil ki. Bağdat cad. sine yakın oturan bi insan ordaki gürültüden rahatsız oluyorsa orayı sevmiyor diye varsayarım ben. Seviyorsa sesini çıkarmaz bu mevzuya, hatta kendi de ayak uydurur.

o yüzden gerginsen başka yerde deşarj olmayı dene dasaa. burda demagoji yapıp konuyu saptırma

Pardon da adam doğruyu soyluyor. (dasaa)

Kaldı ki gecenin 2 sinde blow off lu bir fast and furious tarzı bi filmden kopup gelmiş gibi yüksek devirde araba kullanmasına karsıyım burada biraz siz sacmalamıssınız kültür falan diye.

Ferrarinin anavatanı olan İtalya da bazı şehirde sırf gürültü kirliliği olmasın diye spor arabalardan cok sessiz calısan araçları tercih ettiriyorlar

Yine kusura bakmayında bu olayın ben de olup olmamasıyla ya da sende olup olmamasıyla alakası yok. Varsa daha cogunu da versin benim bunda sözüm yok ama 200+ hp bir arabanın 7000-8000 rpm de cıkardıgı sesi ben dinlemek zorunda değilim o saatte keza onu süren sözde sahsiyette düşük devirde ses yapmadan da gidebilir ha bu birazda insanlıkla alakalı sonucta bağdat caddesi ya da orası burası hepsini geçtim hasta olan olabilir cocugu olan olabilir burasının kültürü böyle bi uza pls diyemezsin o yuzden de kimseye.

Ha burada haklıyken haksız konuma düşüren yine polislerin gevşekliği arjantin caddesinin cıkısında ki gibi çevirme olsa o müzik sesini yükseltenlere bi ceza geçirseler abart egzoz koyanların egzozlarına bi koyup indirseler boyle olmazdı tabi burası da ayrı bir mesele.

P.s. amacım kavga etmek değil sadece bazı şeyleri at gözlüğü ile görmeyin.

typo
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Heyecan içinde, gözlerimi parlamış bir şekilde 'ha şimdi, ha birazdan müdahale edebileceğim' motivasyonu ile mesajları okudum. İlk uyarım; alıntı yaparken lütfen 5 alıntıyı birtden almayın, acayip uzun mesaj ortaya çıkıyor.

Sonraki uyarım; kullanılan kelime ve sıfatlara dikkat edelim. Şimdiye kadar yapılan yorumları ortaya yapılmış gibi algılıyorum ve sorun etmiyorum.

Ses kirliliğini ölçtürme şansımız var. Gidip bu ölçümü yaptırabilir ve sonrasında yetkili mercilerden önlem almasını isteyebilirsiniz.

Matama'nın falan anlatmaya çalıştığı ama anlatırken katana tarzı dilini kullandığı olay şu;
ses çıkartan araç ile cafeler birbirlerine bağlılar. Biri olmazsa, diğeri de olmaz. Bağdat Cd. hava atma mekanı, o sebeple dükkanlar da ona göre. O araçlar başka yere gitseler, cafeler de oraya gidecek, o araçlara meraklı olanlar da gidecek, o araçların sahibine sexi görünmek isteyen piyasa kızlarımız da oraya gidecek, e kızlar oraya gidince abazanlar da oraya gidecek... E cadde sonunda o Bağdat Cd. yapan unsurlarından mahrum kalmaya başlayacak. Bağdat Cd. denildiğinde -doğru veya yanlış- akıllara spor gürültülü otomobiller, sıkışık trafik ve tiki tipler geliyor. Algılama böyle, yapacak birşey yok.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

vay anam vay. neler dönmüş serhat yaw..

sanırım her testte, sınavda hede hödö okuduğunu anlama soruları sorulur. genelde basit şeylerdirde.. sonuçta okur ve anlarsın. ama sınavda soru olduğu belli olduğu ve gerçek yaşamda çeşitli meşgalelerimiz olduğu için okunan anlaşılamayabiliyor bazı zamanlar. ister dikkat dağınıklığı deyin, ister yanlış anlama isterseniz de algıda seçicilik deyin.. bi örneğini şuradaki başlıkta görmüştük zaten. bir tanesini de burada görüyoruz. şimdi bakalım matama ne demiş (metin uzun spoiler'a koyuyorum. ha noktasına virgülüne dokunmaadan sadece bazı kısımları bold yapıyorum)

matama said:
bu it kopuk baba parasi muhabbetiylede iki kelam etmek istiyorum

ben babamdan en son universite 2 nci sinifta para aldim, yani ne yaptiysam kendim yaptim ama yorum yapicam

senin babanin parasi yoksa, senin baban para kazanamamissa, yada senin baban sana guvenmeyip araba almiyorsa, yada sen araba alinacak bir adam degilsen,

arabasi olan adami niye assagiliyorsun ki, adam donup ulan dasaa ya bak arabasi yok it kopuk diyor mu?

sen kim oluyorsun bunu derken, seni onlardan ustun yapan, fakir ama gururlu genc mi olman. ne kadar mantiksiz bir yaklasim bu kiskaniyorum demiyorsunuzda, it kopuk

hanginiz o mankenlere hayir dersiniz, hanginiz altiniza en iyi araba cekilse hayir dersiniz, olmayinca yapmayin boyle.

tekrar soliyorum ne yaptiysam kendim yaptim ama tamamen assagilik hisleriyle gelen bu konusma seklinede karsiyim.

p.s kimseye fakir diye parasi yok diye vs vs geyigi yapmiyorum cikipta sovenist savunmaya girmeyin, ama adamin parasi var diyede assagilanmasina karsiyim. siz kim oluyorsunuz

p.s2 paramecium kavga etmiyoruz konusuyoruz, lutfen editleme

demek istediği nedir çok yüzeysel bir şekilde özetlemek gerekirse; bu şekilde saçma sapan çıkışlar yapmayın. sınıflandırmalara, lakaplara gerek yok

şimdiii.. du bakalım ben mr. marv'ın yazdığı yazının neresine tepki vermişim. tepki verdiğim kısım şurası:

said:
said:

kısmı argümanın yumuşak karnı. "toplasanız sayısı 1000kişiyi bulmayacak bu it kopuk tayfasını, baba parası yiyen gençleri yarıştıracak, baba parası ile boy göstermelerini sağlayacak pist mi yok. defolup gitsinler oraya itler" tarzı bir çıkış yapılabilir ve itler kelimesinin sonuna "ulan" da eklenilebilir anlam pekişsin diye. ancak sakin muhit mi kalmadı kadar gereksiz olacaktır..

nihayetinde toplumun kuralları ahlaki açıdan ben yaptım oldudan fazladır. ha, tabi anlayan anladığı kadarını hayata geçirecektir. sonuçta kültür ayrı bi şeydir ^_^[

bir tane daha mesajım var bunun bir altında. onu da koyuyorum buraya (başka başka mesajlar olduğunda sanıyorum okunmamış. hepsini altalta koyalım sonra konuşalım)

said:
ee. aslında yukarıda yapılan senin yaklaşımının diğer taraftaki yansımasıydı. birilerini sevdiği bir yerden kovalamak "çeker gider" demek ile aynı ayarda bir kalıp. hani benim kişisel görüşüm falan değil nihayetinde.
yukarıda da dediğim gibi, argümanın yumuşak karnı orası.. aynı kalıp ile onlar söylenebilirdi..

e şimdi matama kendisine yapılacağında rahatsızlık duyduğu ve rahatsızlığını bir şekilde bildirdiği şeyin eleştirilmesinden de mi rahatsız oluyor. cümle uzun oldu, kısaltalım:
şeftalinden nefret eden matama, dasaaa şeftalilerden nefret ettiğini söyleyince kızdı! gibi bir durum bu! komedi yani...

birilerinin ben yaptım oldu tarzı argümanlarından ve diğerlerinin görüşlerini hiçe, yaşam hakkını yoka saymamasından sıkıldım vallahi.. siyah ve beyaz renkten başka renk olmadan yorum yapılmasına karşı benim yazdığım da aynı minvalde bir yazı ve belirttim de zaten bunu. bundan sonra daha da bi açık belirtiriz zaten..

ha diğer yandan düşünceniz şuysa "ben dokunursam dert değil, bana dokunan olursa ahlar vahlar yakınırım" bak o kısımda size ne bir yazı, ne de bir kişi yardım edebilecektir. ne diyim, allah kurtarsın tek yanlı çarpık görüşten.

sonuç olarak a'nın b'ye yaptığı tavrın (a->b) aynısını başkası yapınca canınızın yanabildiğini, küplere binebildiğinizi görmüş olduk.
hassasiyet gösteriyorsun diyebileceklere "beğenmeyen çeker gider"i bir ırk için kullanalım da şerefsiz gibi nasıl ağır bir laf olduğunu anlasınlar:
"burası mahalle sırplara ait. beğenmeyen çekip gider"

kim kimi nereden nasıl bir güçle kovuyor merak ederim..

ps1. diğer konuda (kültür hedesi) görüşümün arkasındayımi onu da belirteyim

ps2. e herkes yazmış ben de yazayım, eksik kalmayım: paramecium ben de kavga etmeye gelmedim..

ps3. gerçi başkalarının hassasiyetlerine değer vermeden yazmak çok hoş bir şey değilmiş

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...