Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lightning GT (bu da elektrikli)

Mino

Öne çıkan mesajlar

http://www.lightningcarcompany.com

Bu da lithium ion pil yerine NanoSafe firmasının geliştirdiği pillerle çalışıyor. 700 bg e eşdeğer bir gücü var. 0 dan 96 km GTS de 4, GT de 5 sn. Son sürati de 130 mil civarı (~210 km) Kalbi Tesla'daki gibi 3 fazlı bir elektrik motoru.

Klima isteğe bağlıymış. Gerçek deri de öyle. Ama alkantra da iyidir ya xD

Yakıtlı araçlara veda ediyoruz gibi gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Heheh kalem pil olmayacak heralde koca paneli nasıl değiştireceksin =)

Bu elektrikli arabalar iyi güzel. Sessiz ve devir diye birşey yok gaza bastığınız her an güç ayağınızın altında. Gerçi buna artık gaz denmez elektrik denmesi lazım yada cereyan fln :) Cereyana basınca araba uzayıp gidiyor :p

Fakat bu pillerin doldur-boşalt ömürleri hala yeterli seviyelerde değil ki nasıl olacak bu iş. Birde bu elektrikli arabalar bildiğim kadarıyla oldukça pahalı üretilebiliyor şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
Araç kapsamlı makyaj gördü güncelleyeyim dedim ben de.

http://www.supercars.net/carpics/4199/2008_Lightning_GT3.jpg

resim 1

http://www.supercars.net/carpics/4199/2008_Lightning_GT1.jpg

resim 2

http://www.supercars.net/carpics/4199/2008_Lightning_GT2.jpg

resim 3

Aracın pilleri ve motoru da aşmış düzeyde. 15000 şarj sonrasında bile pillerin %85 verimde kaldığını test etmişler.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi güzel hoşta

o motorun heyecan verici sesi, gürlemesi falan yok bu arabalarda...

isterse 1000 beygir olsun dünyadaki her süper spor otomobilin eline versin, gene bi ferrari nin ateşi ruhu olmayacak bu elektrikli otomobillerde....

ilerde çocuklarımız ve torunlarımız oyuncak arabalarla oynarken "vrrrrnnn vıııın" sesleri değil "bzzzzzzzt voiiiinnng" sesleri çıkaracalar.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
İyi güzel hoşta

isterse 1000 beygir olsun dünyadaki her süper spor otomobilin eline versin, gene bi ferrari nin ateşi ruhu olmayacak bu elektrikli otomobillerde....

ilerde çocuklarımız ve torunlarımız oyuncak arabalarla oynarken "vrrrrnnn vıııın" sesleri değil "bzzzzzzzt voiiiinnng" sesleri çıkaracalar.

Bağdat Caddesi yakınında oturuyorum ve akşamları hiç bi şekilde cadde üstünde açık alanda oturulmuyor o vrrrrn seslerinden. Elimde bazooka falan olsa epeyce kayıp verebilirsiniz.

Çok mutlu olucam bütün katı yakıtlı araçlar yok olduğunda. Çok ciddiyim. Motorlar da dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ah evet. Katı yakıt değil fosil yakıt olacaktı o =)

Bu arada Para, senin koyduğun imajları görünce 'bu ne lan böyle' demiştim ama daha aşağıdakileri görünce 'vaaay' demeden edemedim. Araçların tanımıtında olumsuz etkilerin var. Elektrikli diye bilerek mi yaptın yoksa =P
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim elektronik açısından, enerji iletilirken tellerde kayıp olmayacak, transistörler artık ısınmayacak. Eksi bilmemkaç (200'de -50 lere kadar çekilebilmiş deniyo) derecelerde elde edilebilen zamazingo oda sıcaklığında elde edildiğinde olacağımış bunlar. Artı bide cisimler kendi kendilerine levitasyona girebiliyor örneğin magnetic hızlı trenler artık raylar üzerinde yükselmek için çok büyük enerji harcamak yerine kendi kendine zaten havada duracak. Sadece hareket etmesi için ray panelleri üzerinde ufak elektrik hareketleri gerekecek. Falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

CoolRider said:
Abi soğuk füzyon! Enerjinin maddeye çevrilmesi değilmi? Bölmenin tam karşıtı! Bu durumda bir faydası olmaz sanırsam! Amam o kadar muh. adam var belki, yan ürün olrak birşeyler çıkıyordur! :D

Değil. Füzyon tanım itibariyle iki veya fazla maddenin birleşmesi demek, nükleer füzyonda çok yüksek miktarda enerji açığa çıkabiliyor. (Evet gerekebiliyor da, çift yönlü bir durum, ancak yıldızlarda da oluşan ve hafif elementlerin birleşmesinden oluşan füzyonda ciddi enerji açığa çıkıyor). Mevcut durumda füzyonun oluşma ısısı ve çıkan/gereken enerji seviyeleri çok yüksek durumda. "Soğuk füzyon" dedikleri nane de bu seviyelerin kontrol edilip rahat kullanılır seviyelere getirilmesi ve günlük hayatta otomobil motoru gibi alanlarda kullanılabilir olması demek. Teorik olarak mümkün ama pratikte işler farklı sanırım.

Kimyacı veya kimya mühendisi arkadaşlar varsa konuya daha karmaşık açıklamalar da getirebilirler :P

Kısacası ucuz, güzel, havalı... daha nolsun :D
Sosyal ağlarda paylaş

sana tavsiyem bagdattan tasinman

bagdatin butun olayi insanlarin gelip en guzel arabayi, en guzel elbiseyi giyip gezmesi. gelip adam basi 50milyon yemege para veriyorsak bunun icin veriyoruz, yok bunlar olmazsa senin evinde bir deger ifade etmez. tavsiyem tasinman

di said:
MrMarvelous said:
İyi güzel hoşta

Bağdat Caddesi yakınında oturuyorum ve akşamları hiç bi şekilde cadde üstünde açık alanda oturulmuyor o vrrrrn seslerinden. Elimde bazooka falan olsa epeyce kayıp verebilirsiniz.

Çok mutlu olucam bütün katı yakıtlı araçlar yok olduğunda. Çok ciddiyim. Motorlar da dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

fuzyon basit anlamda cok yuksek sicakliklarda(gunesten sicak) atomlarin birlesmesiyle cikan enerji

hidrojen bombasi benim bildigim fuzyona en guzel ornek, hidrojen bombasi patlatmak icin once atom bombasi patlatilir gerekli sicakliga ulasildiginda hidrojen bombasi patlar(500km uzaktan gorunebilirmis diyorlar).

soguk fuzyonda iste bu nanenin, atom bombasiz hemde kontrol edilebilir hali.

fuzyon dendimi, ben saint filminin muzigini hatirlarim

[video]http://www.metacafe.com/watch/yt-DdoRdK6_bsg/orbital_the_saint_theme/?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

Sekilciyiz diyorsun yani.

Yine gel sevgili matama. 150 lira ver istersen. Ama insan gibi sur altindakini.

Yarisiyorsunuz kapisiyorsunuz zaten bir saatten sonra yeterince de cadde kenarinda oturup adam gibi bir yerde muhabbetimizi ederken kafamizi s.kmeyin bari. Insanlarin disarda oldugu vakitte oturup muhabbet eden millet, sen arabani bagirta bagirta gecerken "vaaay elemana bak" demiyor.

Ha bi ara gecerken Mado'ya, Barnies'e falan ugrayip herkese teker teker tasinin burdan de istersen.

Bu mesaj Patinaj bölümünün taçsız tek hücreli kralı, ulu dört halkanın sempatizanı, yüksek egolu paramecium tarafından ince ayara tabi tutulmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...