Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW'un PvP'si böyle olsun

Bone

Öne çıkan mesajlar

abi bende bazı seyler drop classına girsin istiyorum acıkcası.... Mesela adam parasını cebinde tasımasın tasıyosa tasıdıgı para düşsün....

maden , çiçek fln düşmesin o kadar toplanıo vs...

bwe itemler de düşsün üstünde varsa...

dierleri kalsın umurumda değil...

ama aynı lvlden biri kesince düşsün fln +1 -1 de olabilir....

Biraz kavga dövüş olur PvP serverlarında o zmn... adamda dalmadan önce 3-5 defa düşünür....

Adam combattayken dalınca loot olmaz fln doru duzgun kapısmalar olur en azından....

Ama BLIZZ yapmaz böyle bişey Hrrr.....
Sosyal ağlarda paylaş

Soulbound itemler dussun diyen oldu mu O_o
Loota sistem ayarlarsın olur biter...

UO daki insure sistemi de getirilebilir..
öldüren para kazansın bari ama gankçiler değil tabi :)
o yzuden +1 -1 LvL gibi bi aralık belirlenir...

loot sistemi PvP nin zevkidir :)
Ha olmassa ne olur... PvE yaparız sıkılınca PvP den sonra PvE yine ama ben genelde yeni karakter kasıyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART
üye § 20 Eylül 2007, Perşembe - 15:35 [ özel msj ]

--------------------------------------------------------------------------------

pve yi ta anamadan o dussun bu dussun diyenlere hastayim
ben urasicam
2000 gold sirf pota flaska repaire vercem
4 hafta sirf bossu kesmeye urascam
yuz defa wipe yicem
3 ay dkp toplucem

yazdıklarından anladığıma göre hala gruul'da veya magtheridon'da guildin wipe yiyor aylardır.. flasklar potlar artık kasılması gereksiz hale geldi eğer dengesiz gibi wipe yiyen bi guildde değilsen. repairi sadece yeni boss denerken ödüyorum o da gereksiz instance da o parayı alıyorsun zaten geri. illa bossdan itemler düşmesi gerekmez, pvecilere mükemmel ötesi recipeler düşebilir onlarda gider pve yapmyanlşara onu craft ettirir. güzel para kasar kafaları rahat olur. bu arada söyliyim pve de bt 4/9 mh 3/5.
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl rp, pvp diye farklı serverlar varsa bir tane de ygbon (yiyosa gel burda oyna nihilum) diye deneyebilirdi aslında wow bunu :). gayet eğlenceli olabilirdi sistem. daha gerçekçi daha gerilimli olurdu oyun. ama artık son expansion yaklaşırken böyle şeyler beklemek doğru değil. artık başka bir oyunda oynadığımız her oyunun kendine ait güzel taraflarının olmasını dilerim. wow 'un da uo dan çok üstün tarafları var. ama wow, pvp bakımından yanına bile yaklaşamaz uo'nun. o yüzdendir pve yi çok seviyorum oyunda.

[ Mesaj 20 Eylül 2007, Perşembe - 15:55 tarihinde, geffen tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Okadar kastığım itemı biri lootlarsa alır kafasında kırarım şu klavyeyi. UO da item sorunu yoktu, iki dragon kesiyoduk bitiodu. Bu böyle mi abi 25 kişiyi toplayacan da, potlayacan bossa gidicen vs. Ya da 1 item için 2 hafta arena kasacam puan biriksin diye. 2 tane dc yüzünden 50 rating kaybediceksin, herşeye rağmen 2k rating üstüne çıkacaksın. Neymiş efendim adam pvp de öldürünce lootlayacakmış beni. UO da healer class yoktu ki, herkes damage veriyordu hatırlatırım. Ben holy priestim, full merciless+stormhalde (böyle miydi? ) mace li herif beni 3 shot edip, itemlerimi lootlarsa kan çıkar.Gider isveçte mi, hollanda da mı nerde oturuyorsa kafasını gözünü dağtırım. YETER LAN GERMEYİN BENi
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım uo'da da 2 in vas por ( sanırım deprem buydu) ile tüm şehri ggliyordun.. istenilse yapılır bunlar önemsiz. sen o arcane mage ile adamları gglersin ama çok daha rahat gglenirsin bi kişiyi ggledikten sonra.. hiç bir zaman olamıyacak bizim bahsettiğimiz sistem ama uhte kalıcak içimde apayrı bir renk katabilirdi oyuna öyle olsaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

SSC yapıyordum en son, günde 25 gold flaska gidiyordu, potlar da zaten pick pocket malıydı, seti komple tamir ettirmek 30 40 gold arası bir rogue için, yani maksimum 100 gold ıvır zıvıra gider bir günde. 100 goldu kasmak da 25dk en fazla. Flasktı vs.ydi o kadar önemli kayıplar değil end game yapan insanlar için.

Benim loot olmasını isteme nedenimi çok iyi anlatmış insanlar; wsg yapıyorum, bir adamı farma almışım artık mezarda spawn oluyor kesiyorum, 29 sn sonra yine kesiyorum, adamın kaybı yok, benim kazancım da 5 honor point. Bu adam o yüzden hiç umursamıyor. Ama loot sistemi olsa (ben de adamın t5 seti düşsün oh yeah! demiyorum ama olmalı bir loot sistemi) o adam spawn olmadan önce 80 kere düşünür, farklı taktikler geliştirir, hiç yoktan istemese de oynamayı öğrenir, öğrenemiyorsa da PvP serverinde oynamaz. Adı üstünde PvP serverinde oynuyoruz biz, ama PvE serverlerinden hiç bir farkı yok PvP serverlerinin.

Adamın belki de aylarca kastığı itemın düşmesi hak mı diyebilirsin ama ben de öleceğim benimki de düşecek. Bu şekilde zamanla dengeye oturacak herşey. Zaten insanlar eşyalarıyla ortalıkda dolanmamaya başlayacaklar, şehirlerin güvenliği daha anlaşılır olacak. Bir şehre akın yapan bir grup daha fazla eğlenecek, defanstakiler daha farklı duygularla savaşacak, çünkü kaybedilen sadece biraz sonra spawn olacak bir hero olmayacak.

PvE'mi yaparım keyfime bakarım diyen adamlar da gider PvE serverlerin oynarlar hem çok da güzel olur. Hayır hepimiz senelerce ultima oynadık kaçımız loot olmasından şikayet ettik ki? Itemlerimizi gank yapıp aldıklarında sinir olduk kin güttük. Geri aldık herşeyimizi, daha farklı bir boyuta taşındı oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

hehehe asasas paşam ne güzel anlamışsın dediğimizi. direkt sistem gelsin biz de rank 14 abiyi genkliyelim yazmadık paşam.
ona göre mantıklı bir şey gelirdi. bir iki şey söyliyim mesela. iyi guildler giderdi illidan'a, keserlerdi, içinden t6 robe değil t6 robe recipei düşerdi, bilimum mat para ıvır zıvır düşerdi. serverda tek o guild yapabileceği için diğer illidan kesmemişlere de dikebilirlerdi. emeğinin karşılığını alabilirlerdi sonra para ile. loot yapan adamlar lootladıkları şeyi ah ye koyar, crafttan kazandığı o parayla yine alabilirlerdi bir sürü şey. istenilse her probleme çare bulunabilir oyunda. sadece zevkli olurdu dedik sistem uodaki gibi olsaydı.
rank 14 yok artık aylarca da kasmıyorsun. tbc öncesi son patchde günde bir rank 14 parçası alındığında koymadı sana da loot sistemi böyle olsa mı koyar ayrıca.
mesela atlar lootlanmaz kesilirdi o da güzel olurdu.

[ Mesaj 20 Eylül 2007, Perşembe - 16:21 tarihinde, geffen tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

abi uo'da da öyleydi. ben warlock takılıyordum ( uo warlock'u, elimde +15 black staff olan mage) giyemicek olsam da bankamda mithril set falan vardı. kullanamıcak olsam da envai çeşit +15 silah vardı. bir bedeli vardı abi +15 setle gezmenin. öldün mü kaybediyordun onları ama kral gibi de 2-3 adamı kesebiliyordun.
Sosyal ağlarda paylaş

işin komiği bu "lootlayalım abi" mantığını sadece türklerde gördüm nedense bugüne kadar, yabancı ne forumda ne de oyun içinde bir kimse böyle birşey önermiş değil. o denli abuk ki.

illidan'ı kimse kesemezdi. onu geçtim ssc bile bitirilebilir miydi, sanmıyorum doğrusu. bütün instance kapılarına ne kadar ipsiz sapsız varsa doluşurdu, millet birbirini keserdi sabah akşam. hiçbir raid progress olmazdı. kimse bg yapmazdı. kolay kazanıp, kolay kaybetmek varken neden uğraşılsın?

ha bir de buyrun cevaplayın: ölüp lootlanan adam ne giyecek şimdi? vendordan gri item mı alacak?

dediğim gibi oyunu ciddi oynamış, minimum sağduyusu insan zaten bu kadar abuk sabuk birşey önermez. oyunun sistemine doğrudan ters.
Sosyal ağlarda paylaş

ya sam senden bin kere ciddi oynamışımdır emin ol, bizim ortaya koyup güzel olurdu şöyle olsaydı dediğimiz fikri eleştirebilirsin ancak gidip de oyunu ciddi oynamamış yellden ak diye bağıran türk muamelesi çekemezsin. şu oyundaki bütün instancelara girdim çok yakında illidanı da kesince hepsini de temizlemiş olucam. bütün tierlerden full set olmasa da var bankamda. çantamda olan rare itemleri ıvır zıvırı bir torbaya koyayım istersen ss alıp yolluyayım ne kadar ciddi oynadığımı gör.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca anarchy online'ın pvp çok daha iyiydi diyen bir sürü yabancı gördüm. o adamlara uo oynadınız mı diye sordum oynamamışlar. knight online lineage oynayan 5-6 adam çıkıyor ama ultima online 1 adam çıkıyor guildimde. uo türkiyedeki kadar yaygın bir oyun değil avrupada. türkiyede de yaygın olmasının nedeni ücret ödemeden, dandik bağlantı ile türk serverinda oynanabilir olmasıydı. yabancıların bağlantısı ve ekonomosi iyi biz dial upla türkiyede olan servera bağlanıp lagla boğuşurken adamlar DAOC'a para ödeyip yurt dışında olan sunucuya bağlanıp çile çekmeden oynuyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman sağduyu zayıf, onu gözden kaçırmışsın. :p

'yellden küfreden türk' diye almışsın o sözümü lakin daha ziyade 'uo'nun beleş kazanç sistemiyle mmo'ya giriş yapmış türk' anlamında kullanmıştım. evet, sadece türklerde gördüğümden ve hepsi de "ama uo şöyleydi" diye girişgah yapınca ister istemez böyle bir izlenim doğuruyor.

uo'nun sistemi başkaydı, wow'unki başka. player eşyalarını lootlamayı kaldırmaz wow ve zaten o düşünceyle hazırlanmamış sistem. o yüzden bu beyhude yakınmaların nostaljik abesliğinin yanısıra oyun hakkında yeterli fikre sahip olmamaktan kaynaklanıyor maalesef.

black temple yapan için daha da geçerli bu dediklerim ironik şekilde. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler...
LOOT Uo daki gibi olamyabilir...

Uo daki gibi olsada Insurelarsın ÇOK KIYMETLİ mallarını bankandan belli miktar para gider... O itemin Vendor karsılıgının %10u gibi.... Boylece kesen adamda bişeyler kazanır...

2. si zaten setlerde bi sorun yok SHADOWBANE deki gibi SOulbound oldugundan dolayı zaten sizinle bir RUH BAĞI var yani ölsenizde sizinle birlikte gelecek... Ama şimdi..
Ben O Robot HUINTER ları kessem fena mı olur....
Adamın ordan aldıgı parayı alırım ohh miss... yesil mavi belki mor drobunu alırım... AMA kullandıklarını değil Soulboundları değil cantadaki diğer seyleri....

İşte böyleyken böyle... Herkes kendi Tier Setine takmıs... Çıplak kalın demedikki... Az da olsa loot olsun karsı taraf bişey kaybetsin...

PvP server burası... isteyen normal serverda takılsın PvE istiosa...

Ama Zaten BLIZZ yapmaz boyle bişey ... O yzuden korkunuz olömasın olursa da dediğim gibi olur.... Soulbound item adı üstünde en basta dediğim gibi....
Sosyal ağlarda paylaş

Mantıksızca olur set ve silahların lootlanabilmesi. 2-3 kişi bir saatte adamın 3 ay kastığı seti alırlar res kille bağlayıp.
Ama şöyle bişi olabilir ölen adamın bankasından LVL kaç ise o kadar copper diğerinin hesabına geçer. Bu seferde herkes bankasını başka charına aktarmaya başlar vs vs vs. Kısacası WoWda lootable item olamaz olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...