Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Valkyrie

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Güzeldi beğendim. Ama keşke konuşmalar almanca olsaymışta altyazılı olsaymış yine. İngilizce nedense kulağıma battı. (Hitler'in ingilizce konuşması vb.) Ayrıca alman diye bir sürü amerikalı aktör oynatmışlar oda hoş değildi. Genel olarak film iyi paranızın hakkını verir.
Sosyal ağlarda paylaş

kim ne derse desin tom cruise iyi aktordur, bir suru iyi filmi var adamin saymakla bitmez; interview with the vampire, birthday 4th of july, top gun, jerry mcguire, tropic thunder, valkyrie, a few good men,the last samurai, vanilla sky, minority report, collateral, days of thundr, rain man, yani bir suru say say bitmiyor adamin filmleri ve hepsi de kalbur ustu filmler... bir mission impossible da kopa hareketler yapti diye agza dustu adam, ki bence orda bile iyi oynamis yani...

bu filmde de gayet iyidi yani br alman subayini en iyi oyayabilecegi sekilde oynamis adam, biraz magazinsel hayati hareketli enteresan gariplikleri var adamin ama onun disinda oyuncu olarak laf etmemek gerek bence
Sosyal ağlarda paylaş

gerçek bir olaya dayanmasına rağmen filmin konusu çok sağlam ama iyi yönetilmemiş film bence. sıkıcı olmuş biraz.

bütün suikast girişimleri normalde çok gerilimli olması lazım ama, hiç germiyor. kimlerin satacağı oyunculuklardan çok belli oluyor, burda da bir sürpriz yok. bir de benim gibi konudan habersiz gidenler için başta filmin gerçek olaylara dayandığının söylenmesi, sondaki twistimsiyi de mahvediyor. daha güzel bir film çıkabilirdi bu olaydan.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben pek beğenmedim.Birincisi Hitleri,himmleri ve joseph gobbels i oynayan oyuncular başarısız her ne kadar fazla görünmeseler de.( der untergang da bu 3 ü de inanılmaz başarılıydı mesela)ikincisi keşke keşke ww2 axis tarafını konu alan filmlerin almanca olduğunda x2 başarılı olduğunu anlayabilse yönetmenler.reserve army komutanını başarılı buldum oyuncu olarak.
ve tabii ki her hollywood yapımı ww2 filmi gibi bu da oldukça taraflıydı.ha ww2 atmosferi sevenler için izlenebilir bir film ama iz bırakanlardan değil.
iz bırakanlar:der untergang,das boot,stalingrad,saving private ryan,enemy at the gates(ed harris...),midway,nuremberg,pianist,thin red line aklıma gelenler.
Sosyal ağlarda paylaş

Max Damage said:
Arkadaşlar filmde zaten Der Untergang'dan oyuncular mevcut.Mesela Der Untergang'da iyi doktor rolündeki kel gözlüklü abi bu filmde de iyi tarafta yani suikastçilerin tarafında.Ayrıca Thomas Krescthmann abimizde yine kilit bir roldeydi.Adama Alman subayı olmak yakışıyor harbiden.

zaten oyunculuğunu beğendiğim yedek ordu subayı kendisi oluyormuş şimdi bakınca anladım :) o doktoru da diyorum nerden hatırlıyorum kafayı yedim filmde bu adam hangi filmde oynuyodu diye
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin orjinal Alman versiyonunu izlemiş biri olarak,holivud versiyonuna gitmek içimden gelmedi.

Size de tavsiyem orjinalini bulun izleyin (Stauffenberg).Çünkü atmosfer olayı çok değiştiriyor,konuşmalar almanca olmalı böyle filmlerde ki almancanın bolca sahip olduğu sert sesler ile dönemdeki savaş-disiplin vs. olgularla bütünleşsin.

Bunun gibi bir çok film vardır alman yapımı Nights of Generals ta bunlardan biri mesela ;)

Tarafımca tavsiye olunur pişman olmazsınız..
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliteli film, iyi oyunculuk vardı filmde. Bir arkadaşta değinmiş, Tom Cruise iyi oyuncudur Bir çok kaliteli filmde Güzel rollerde yer almıştır. Bu filmdede olabileceğinin en iyilerinden oyunculuğunu sergileyip görevini yapmış kanımca. Film klasikler arasında yer alacak kadar iyi olmasada, Son zamanlarda gelen başarılı filmlerden. Gidecek arkadaşlara tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...