Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Downfall - 2v2 Rank 1

Xhunarion

Öne çıkan mesajlar

Bir PoMpyro mage, pompyro attıktan sonra karşısındaki ölmezse (ki ölmesi acayip olur) bence hiç bir şansı yok. Çünkü yeterli survival talentine sahip değil. Bir kere arena gearıyla PoMpyro buildden verim alınması garip olur, arena gearı olmadan da rating kasmak şakadan öte değildir. Yaptığım onca maçta hiç yüksek ratingli PoMpyro mage görmedim, başlarda da pve kasıp da arada arenaya girenler oluyor zaten, onların da maç kazananına tek tük denk geliyorum (şans faktörü var işin içinde)

Bir rogue olarak kesmeyi en sevdiğim buildler sıralamasında 2. olarak yer alıyor PoMpyro mageler xD
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
abı anlamıyorum nereye barındırmıyolar 5vs5, adam kapılar acılmadan öcne trinket bastı onu bastı bunu bastı combustion bastı veya ap bastı pom actı sonra pyro bastı, toplamda 1sn bilemedin 2sn, mount rush yapılmadısa o bile değil 35yarddan yiyiceksinki pyroyu, ha sonra anında döversin falan fılana ma o yıne atar 6k pyrosunu.

Ben atamaz diye birşeymi demişim instant cast bişi zaten?
Barındırmazlar dediğim o abilityden sonra yalan olmasıdır zaten ben 1 kişiyi öldüreyim yeter diye arena yapıyorsan bir sorun vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler her topic tartışmaya dönüyo. Soğuk kanlılığımla tekrar söylüyorum. Pompyro mage'in zayıflığı ve acizliği başka topiclerde tartışılmıştı. %100 zayf. Düşük ratingli takımlar işi pek bilmediğinden hpleri üdşük olduğundan, resilence giymediğinden falan fişmekan pom yedirmesi eğlenceli. Ve ben fire oynamayı sevdiğimden de başka seçeneğim yok. Bunun konuyla alakası da yok zaten.

Ben dedim ki.. Arkadaş fear süresince 4500 damage yemiş. Ona karşılık olarak sen hiç pom yemedin heralde.. üzerine instant blast + ignite.. Olay bundan ibaret. Şimdi burda 2 kuruş aklı olanlar çıkıp bana yok fire olmaz arenada git düşük rating burda yazışma fln. Bunlar ucuz saldırılar. Lütfen artık tartışma ortamında bulunmak istemiyorum. İnsanı zorla sokturmaya çalışmayın.

=================================================

Şunu da belirtim. Fire'a karşı arenada ciddi bi önyargı var. Ama arkasında bir holy pala olduğunda ve karşı tarafta çift counterspell olmadığında çok eğlenceli geçiyo.

Burda kaç kişi 2000+ rating gördü? Ben 1500 lerde kapışıyorum diye ezik mi oluyorum? Hayır. Üzerimdeki item zaten pve :D. O yüzden lütfen L2P moduna girmeyelim. Burda hepimiz neyin nerde oynanıcağını bilecek seviyedeyiz diye düşünüyorum. Bazı insanlar rating kasma hırsına girmez. Benim gibi sadece pom yedirmecesine oynayan yok heralde.

Mesela benim en sevdiğim. Arenanın adını hatırlayamıyorum. Undercity girişli olan. Palayı önden gönder. Şöyle bi boy göstersin. iki dönsün çevrede menzili korusun. Elemanlar charge a geçtiğinde pom + blast, slience ,sheep ,missile die saklandığın yerden fışkırmanın zevkini yaşadınızmı lol. Hangi class olursa olsun faka bastırmak size herzaman avantaj sağlar.

Shadowfrozen setli lockları okadar çok yartırıyorum ki arenada. Succubusu yoksa hele ohh.

Neyse bi yazdımmı abartıyorum. Uzatmayalım Kavga etmeyelim. Hepimizin bi bildiği var ki oynuyoruz. 10 maçın 7 sini kaybederim. Ama karakterimden zevk alırım. Önemli olan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun su ki bizim agladigimiz ortamda zaten Warlocklar 12-13k hpli tanklar. O dmgi yerken bir yandan kendini healliyorlar drainle vb.
Yani durumu yasamamis oldugunu varsayiyorum fear sirasinda dottan yedigim 4500 dmg ile pom/pyro karsilastirmasi yaptigindan. Buna tepki gosteriyorum.
Her konuda fikriniz var, birakin bilginiz olmadiginda da olmasin fikriniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Critlemeniz çok zor, critleseniz bile bir heal atarsa kendine gitti işte bütün pvp'ni üzerine kurdugun skill'in. Ayrıca herhangi bir rogue pat çat yatırı verir.6k can ne ki ya? Frostbolt ardına icelance atınca 5k'yı buluyorsun. 2v2 harici survival oldugu için mümkün değil pyronun hayatta kalması.

Ps: Çıkıp hala lock'u savunmayın bana. Her spec'i imba, her spec'î absürd. Blizzard demiş, itiraf etmiş bunu hala çuraya çıkıp on paragraf yazı yazıyorsunuz ya, bitiyorum ben o anda. Düşün yahu, bütün mage'ler sadece imp CS almak için 17 talent point veriyorlar arcane tree'ye. 17 ya. Lock'un petinde var, ve global cooldown yemiyor çünkü pet vuruyor. Yani bırakın sabaha kadar yazarım lock'lar hakkında. Title alıcam zaten lockwhore diye.
Sosyal ağlarda paylaş

@longshanks, her specle oynuyorum rogue'u, pvpde en sevdiğim build shadowstep dagger, özellikle pve setli firemageleri 1-2 snlik dilimlerde alıyorum. Bu arada yourfreedom kullanıyorum. Lag sorunu olmuyor genelde (daha doğrusu şu an hesap kapalı 20 gün önce falan olmuyordu demek istiyorum, şu an durum nedir bilemem)
Sosyal ağlarda paylaş

Bana hala pom arenada iş yapmaz diyosunuz. Sanki ben yapıyo diyorum :) Daha fazla açıklama yapmaya gerek yok. Anlatma sorunu çektiğimi sanmıyorum.

Biri aradan gee laf geçirmiş bilgin yoksa konuşma fln gibi... Kimse bana nereye nası fikrimi yazıcağımı söyleyemez. Burası tartışmaya açık bir forum. Her türlü fikrimi yanlış da olsa bilsemde bilmesemde söyleme hakkına sahibim. Başkası çıkar düzeltir o başka. Ama ortada bilinmeyen bişi olmadığında bi hata olmadığında, bilmişlik yapmak, bilgiyi insanın gözüne sokmak hoş olmuyo.
Sonuçta ben bg lerde hep en çok kill i yapan, en çok damage'ı verenler arasında olyuorum. Arenada win-lose birbirine eşit oluyo. Arada bir full resilence e kesilince de iç çekiyorum :) Bende meraklı değilim zaten fire setle arenalarda ölmeye. Ama malum. Bikere diktik spellfire'ları. Hazır honor ile arena sezon1 de alınıcakken takılıyorum.

Neyse ltüfen daha fazla laf etmeyin. Ben fire'ın zayıflığının bilincinde olan pve setli, pvp buildli mage'imi kullanmaya devam ediyorum. Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bgyle arena çok farklı iki şey biliyorsun. BGlerde mesela AV'de bazen 15v15 kitlenir ortam orda arada hidedan çıkıp blade flurry ile çatır çatır kill almak mümkün. Ya da fire mageleri var mesela AV'nin ortaya blink atıp, sonra ne varsa basarlar aoe, 5-6 kişi ölse arada kaynayıp tabii ki 1. olursun ya da üst sıralarda olursun. Ama herşey çok farklı arenalarda. Arenada survival kazanıyor daha çok.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
@longshanks, her specle oynuyorum rogue'u, pvpde en sevdiğim build shadowstep dagger, özellikle pve setli firemageleri 1-2 snlik dilimlerde alıyorum. Bu arada yourfreedom kullanıyorum. Lag sorunu olmuyor genelde (daha doğrusu şu an hesap kapalı 20 gün önce falan olmuyordu demek istiyorum, şu an durum nedir bilemem)

valla güzelmiş tebrikler. ben de reroll yaptım UD rogue kara falan farmadlık yeni yeni arena yapmaya başladım da shadowstep ile sağlam gearlı ve healerı olan bi clothu direk çıkaramıyodum, gerçi 5v5 yapıyoruz genelde 2 healer oldugu için böyle olması muhtemel, ben de combat mutilate oldum çok hoşuma gitti healer kitliyorum falan. Ama tabi senin temel görevin 2v2 de dps olmak bense kesmekten çok oyalayıcı gibiyim. gerçi damage'im de o kadar kötü değil de subdagger spec kadar ani damage veremiyorum haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Bu arada bgyle arena çok farklı iki şey biliyorsun. BGlerde mesela AV'de bazen 15v15 kitlenir ortam orda arada hidedan çıkıp blade flurry ile çatır çatır kill almak mümkün. Ya da fire mageleri var mesela AV'nin ortaya blink atıp, sonra ne varsa basarlar aoe, 5-6 kişi ölse arada kaynayıp tabii ki 1. olursun ya da üst sıralarda olursun. Ama herşey çok farklı arenalarda. Arenada survival kazanıyor daha çok.

Tabiiki. Ama arcane olarak ağaç arkasından, dağ arkasından, muazzam yard ile adam kesmesi daha mantıklı fire mage için av de fln. Blast wave + dragons breath ile ortaya atlarsan herkez sana nuke'ler ve pek de kimseyi kesemezsin. Ortada druidleri arkada healerları düşünürsen.

Şunu da belirtim okadar da lamer değiliz yani av de gizli gizli nuke'leyip de ben gralım havalarına girmiyorum. Wsg de arathi de, eye da özellikle, çok kez 1. sırada yer alıyorum. Sebebi açık. Menzilim yüksek. Adamlar melee duvarını geçip bana ulaşması lazım. Yemiyo tabi. Bende yardırıyorum uzaktan. Yanıma da biri geldimi, pom+blast ve diğer firemage'in elverdiği ölçüde taktiklerimle çok rahat 1vs1 i aldığım oluyo. Fire-mage in olanaklarını zorladığım kesin :) Ama tadı çok başka.
Sosyal ağlarda paylaş

Xhunarion said:
İmkansız abi imkansız yani bildigin. İyi oynayan lock bildigin god şu an oyunda. Her felguard'lısı da imba, felhound'lusu da. Damage vuramıyorsun ki. Adamların emirlerine amade warrior'ı var yanlarında. intercept atan, cleave falan vuran. Her 3 spell'den biri garanti resist. O pet ve sahibinin resistlerini abüsrd derecede arttıran talentlar falan. Bunlar skill gerektirmiyor ki. Hepsi pasif. Pasif olmayan skill yok warlock'ta. Zamanlama ve oynamayı bilmeyi falan gerektiren birşey yok.

Peki o zaman neden dunyanin en yuksek raitingli takimlari druid warrior? Warlocklarin olduklari takimlar bile Druid warlock. Sen gelip diyosun ki warlock imba, ya birak arkadasim imbanin druid oldugunu goremiyosan korsun demektir.

Ayrica ben niye sana laf anlatmaya calisiyorum ki o da ayri bi olay, sezon ortasinda bi rank1 gordun diye kendinde bu kadar genis konusma hakki bulmussun, su anki ranklerine bi goz attim 2v2 rank 30, 3v3 rank6, 5v5 rank 28. Oynadigin battlegroup vindication. Vindication vs Conviction ? Hadi arkadasim ya, git yuzunu filan yika sen, lafla pvp yapilsaydi herkes gladiator olurdu bu dunyada.

Mage 2v2 icin iyi bi class olmayabilir, ama forumuda aglama duvarina cevirdin iyice. Dur diyende yok bakiyorum herkes ne dersen suyuna gidiyor. Uyanin olm uyanin, hep aglak hep aglak nereye kadar...

Ayrica icerde 1 tane support bile olmadan oynayan mage'e kaybeden takimlarada allahtan oynamayi ogrenmelerini dilerim, conviction'da olsan o sezonun ortalarinda weak bir battlegroup'ta gordugun rank 1'in R sini goremezdin....
Sosyal ağlarda paylaş

Dunyanin en yuksek raitingli takimlari druid warriorlardan olusuyor. Tek tek inceleyin. Sonra druid warlocklar druid roguelar geliyor. Niye hala warlock imba diosunuz ki warrior imba diin madem druid'in imbaligini kabul etmek istemiyosaniz.

Tutturdunuz warlock imba warlock imba, 1v1 de guclu diye 2v2 de 3v3 te 5v5 te de ayni gucte olunacak die bi kaide yok ki. LvL 60 ta dest lock imbaydi PvP'de, tek atardik millete attan duserlerdi. Bugune bakinca dest lock bitti, sl sl revacta sebebide zor olmesi ve neredeyse butun classlara rahatsizlik verebilmesi. Ayrica imba bi class varsa o da hala rogue, kralini keser butun cooldownlari sicinca 1v1'de. Simdi gelip kesemiyoruz demeyin, class'in potansiyeli var, kesemiyosaniz orasi sizin iyi oynayamayisinizdandir. Warrior mage gibi kesilmez sanilan classlari bile kesebiliyor rogue, ki bu bahsettigim dunya capinda adamlar, wsg de ab de filan dolanan apacilerden degiller.

Yine diyorum, top 10 hatta top 5 team icin konusuyorum, 2k raitingli takimlar zaten low raiting olduklari icin konuda ornek teskil etmiyorlar. Benim lafim yukardakiler icin gecerli ki zaten gerisi tanarise gidip kumda oynasinlar.

Ben niye paladinle oynuyoruma gelirsem, benim arkadasim liquidator denen paladindir. Sezon 1de onunla ve baska bi warrior arkadasimla 3v3 ten gladiator oldum, liq ve yine ayni warrior arkadasim 2v2dende gladiator oldu, ben sallamiyodum 2v2 yi gecen sezon.

E simdi eski koye yeni adet getirmek kolay degil, bi de su varki bizim serverda duzgun oynamayi bilen 2 tane filan druid var suan aklima gelen, biri blizp digeri narkiz. Narkiz denen elemanin ve onun beyinsiz warrior arkadasinin bizi iki kere yendiler diye popolari kalkti. Simdi goruyoruz 2 dps takimlarina nasil yamulduklarini kendilerinin. Dustuler rank7'ye. Blizp desen onunda poposu bi karis havada 3v3 te rank1'ler diye, anlamiyorum millet rank 1'i bi kere gordu mu sekilden sekle girmeye basliyor sanki ufak daglari bunlar yaratmis gibi bi triplere giriyorlar. O yuzden onunlada 2v2 yapamazdim, e zaten baska druid yok pvp yapacak o kalitede, o yuzden paladinle devam dedik. Sonucta paladin guzel class, warlockta guzel class, 2v2 ye uygun bi takim olusturuyorlar ve oynamayi bilen iki adam oynuyosa bu classlarla, countersetuplari cok az. Ha ne var? druid warrior var, druid rogue var. Druid lock bile pala lockla yenilebilir bi setup ama druid + warrior filan olacak gibi degil. Ha ama yenmedik mi bu gune kadar onlarca druid warrior druid rogue? Yendik, yendik ama bu demek degildir ki bizim setup onlarinkinden iyi, bu sadece adamlarin pvp'sinin zayif oldugunu gosteriyor baska bisey degil. Hiyarlik etmezlerse yenmemeleri icin bir sebep yok ortada. O druid'in sonsuz kite'ingi, cyclone denen CC'si, arenada su icilebildigi icin uzayip su icebilmesi filan oyunun irzina gecen seyler. Bu sebeplerden oturu zatne druid imbalanced. Warlock dedigin nedir ki ya? Hangi warrior'a karsi durabilir arenada? hangi rogue'a durabilir? Adamin cuku keser eline verirler istedigin kadar resilience kas, istediign kadar soul link ac hic fark etmez. Sonucta adamin sana vurugu dmg ile senin ona vurabildigin dmg arasinda daglar var. Adam ete vurur gibi vuruyo warlock'a, warlock garibanida o sirada druid'i yakalamaya calisiyor aklinca cc'ye alacak. Afedersiniz ama babayi yakarda CC'ye alirsiniz ii bi druid'i gotunuzde warrior yada rogue varken. O is yalan. Ha ama bu patchle dengeler degisti, belki su an pala lock druid warrior'u kesebilir zira paladinlere saglam dmg geldi. Kisa bi sure icin bile druid'i CC ye alip warrior'u nukleyerek paladinle birlikte belki biseyler olur, gene olmuyosa zaten umutsuz vaka olarak devam ediyo demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de high skilled icin top ratingde belki druid imzasi olabilir ama high rating olarak gorebilecegimiz 2k-2.2k arasinda da bariz bir warlock yogunlugu var.
Kisaca Warlock 2 v 2'si olan bir class, mage ise degil. Xhun'un aglamasi genele. Gercekten esit ve ortalama yetenek sahibi takimlar arasinda warlocklar bir adim one cikiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...