Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Age of Decadence - İzometrik RPG

axedice

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

bu oyun yok beyler. axedice uydurdu bunu. whoisden domaine bakın zaten hintli adı görürsünüz. jetpa stayla.

abi şunu bazen bende inanıyorum ya
burak dışında oynu bilen jkimse yok
aceba diyoruym bu herif abi yavaş yavaş programlama örenir yazarım diye başladı bu kadar mı oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

hala mı upcoming? 6-7 ay önce "demoya az kalmıştır" yazılınca bari demoyu incelerim dedim de birşey yokmuş ortada heh.

Demo cıktı zaten,yıllardır var hatta axe'in attıgı yazıdan sonra baltalıycaktım ama oyunun sahibi axe oldugu için vazgeçtim :D . Biz demo'yu sunmadan para istemeyiz,asil insanlarız biz , ayağı cekmişler ama demo ile oyunun release tarihi arasında bu kadar uzun süreli bir fark olmaz ki kardeşim.

Bahsettigin daha kapsamlı ,yeni bir demo sözü verdilerse bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Demoda sadece ilk şehir var, son releasede alchemy skilli de açıldı. Bi kaç ay içerisinde supporterlara ikinci şehrin de olduğu bi beta açacaklar, onu da oynar izlenimlerimi yazarım. Ama demodan oyun belli zaten, text adventurelar olsun combat dengesi olsun dialoglar ve skill kullanımı olsun tutarlı ama hata ve yetoluk affetmeyen bi yapısı var oyunun. Yazım kalitesi profesyonel olmasa da indie bi oyun için çok iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi madem bakayım public betaya.

zorluğunda değilim de iğrendim her turn'de inv açıp silahı slota geri koymaktan. yok bash'e dönüyor hadi turn boşa gitti filan. baya iğrenç bir disarm konsepti olmuş. block filan da etmiyor char, anlamadım çalışıyor mu skill.

onu geçtik hadi tekrar combata soktu, hp düzelmemiş filan anlamadım gitti. hardcore olucaz diye abartmışlar sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

sisteme alışması kolay değil biraz uğraşman lazım ya da forumlara girip okuyabilirsin. kalkan özellikle balta karşısında çok kırılıyor orası doğru hatta bambu gibi liflerine ayrılıyor desek yeridir. ama blocku ilerde yükselttiğin zaman baya, block rate çok fazla o yüzden normal. oyun başta dengesiz gelebilir birazcık zaman tanımak lazım. hpnin düzelmesi için healera gitmen lazım. bazı görevler arka arkaya kabul edersen healera gidemedeğin için ikisini de bitirmen gerekir.

kaede meselesine gelince, ps fanı çıkmasına şaşırmadım
Sosyal ağlarda paylaş

evet foruma baktım zaten 11 sayfa dodge vs block tartışılmış lol, dodge eziyor denmiş. balta spamin çatçut kırmasının saçmalığından bahsedilmiş. kaldırsak mı block mu bufflasak filan konuşulmuş.

oyunun ilk 5dk'sinden farkedilebilen yanlış tasarım kararları indie olsa bile kötü. mount & blade oynamamışlar mı lol. gözünün yağını yiyim taleworlds. neyse umarım akıllarını başlarına toplayıp değiştirirler o mekaniği.

ya mercenary seçtim combat zor denince ama o bile kesmiyor mu ne, drifter olup 10 str 10 dex 10 con mu gitseydim ne yapsaydım anlamadım ki. oyun 3vs5 combat yaptırıyor ama 2,5vs5 gibi efektif olarak lol.
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım dodge frekansı aynı skill oranında daha düşük ama yine de ikisi de çok yüksek olduğunda dodge daha iyi eğer çok ağır zırh giymeyeceksen. ama ağır zırh hiymeyi düşünüyorsan kalkan tek opsiyon zaten ve aslında bence asıl faydası da hayvan gibi zırhlı adamı arrow spamden kurtarmak
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya mercenary seçtim combat zor denince ama o bile kesmiyor mu ne, drifter olup 10 str 10 dex 10 con mu gitseydim ne yapsaydım anlamadım ki. oyun 3vs5 combat yaptırıyor ama 2,5vs5 gibi efektif olarak lol.

mercenary ve assasinin ilk savaşı en zor. praetorianda ise ilk görevi (git şunları döv) sonra kabul etme opsiyonun olduğu için exp kazanıp gidip yapabiliyorsun daha rahat oluyor.

non-combat karakterlerden en zevklisi ise bence merchant yapmadığın puştluk kalmıyor. loremaster belki full oyunda zevkli olabilir ama demoda fazla artifact olmadığı için manasız.
Sosyal ağlarda paylaş

ama yani evet oyun zor. başta daha da zor. yani ortada statik bir dünya var senin levelına göre levellanmıyor başta çok daha zor tabi ki de mantıklı olanı bu. o yüzden ilk görevler acılı baya uğraşman hatta gerekirse yapma sıranı değiştirmen ve bol miktarda load save'e hazırlıklı olman lazım (eğer oynama konusunda ısrarlıysan, yoksa uninstall).
Sosyal ağlarda paylaş

yok load ede ede geçiyorum da fazla kastı, şimdi baştan açacağım merc'i ama statları oynanabiliyormuş. (ben fix sanmıştım) 10 str, 10 con filan yapıp baştan başlayacağım.

oyunun "tek adam vs 10 kişi" değil de 1vs1 bile kastırması, lüp lüp pot içirtmemesi filan güzel aslında. aradığım şeyler ama biraz denge ayarları lazım.

neyse daha oynayayım yazarım ama tam sürümü çıkınca illa bakarım.
"İMPERATOOOOOOR" diye bağırttıracak oyunlar lazım daha böyle.

ya da neyse vazgeçtim galiba str arttırılıyormuş sonradan. arcanum half-ogre idiot savant çakması bişi oynatmak istemiyorum zaten lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

neyse daha oynayayım yazarım ama tam sürümü çıkınca illa bakarım.
"İMPERATOOOOOOR" diye bağırttıracak oyunlar lazım daha böyle.

İMPERATOOOOR diye bağırmak için merc ve pret iki iyi yol hehe
ya da sırtında pelerin arkanda elite guard ile girip İMPERATOOOOR diye bağırıp imperatorun kıçını tekmelemek de baya zevkli
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...