Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Fly said:

ncfailsoft falan ne kasıyorsunuz,
failon işte.

oyunun klasik kore grindından çok da farklı olan nesi var özetle, nesini bekliyor insanlar (uçuş abyss vs dışında) ?

hehhe ilahi azrail sen adamı öldürürsün

bana kaç tane mmo oyun sayabilirsin dünyada ? ben sana 500 tane sayayım hangisinde değişiklik var ? herkez aynı ama aion onlara göre çok farklı sistemlerle oyunu çıkarttı.

biraz oku, araştır. işine gelmiyorsa oynama bu kadar basit.

oyunu oynamamış test etmemiş insanlar gelip burada yazıyor bende birşey yazıcam ama olmayacak
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildigim butun tutan veya digerlerine nazaran piyasadan daha fazla pay kapan oyunlarin hepsi bir yenilik getirdi.

AoC combo sistemi getirdi. WAR public quest ve massive pvp-bazli leveling getirdi. WoW'u aciklamaya gerek bile gormuyorum.

Bu yenilikleriyle reklam yaptilar, ve cogu beklenilen basariyi elde edemedi. Lineage 2'i yillarca oynamis biri olarak sunu soyleyebilirim, oyun neyse o. Adamlar yapti mi yapiyor. Ama AION yenilikleriyle devrim acan bir oyun mu? Hayir degil. En azindan ben oyle dusunuyorum. 3 yil Lineage 2 oynadim, 2 ayda AION betasinda oynadim. Class sistemi Lineage 2'e cok fazla benziyor. Combo sistemi cok basit. PVE alisilageldik. Quest sistemi alisilageldik. Bunun disinda grafikler ve cizimler inanilmaz guzel. Ama zaten piyasaya cikan her yeni oyun grafik citasini arttiriyor. Ne kadar yenilik olmasada NCSOFT'un yaptigi cok guzel bir sey var. Ne kadar grafikler guzel olursa olsun, makine kasmiyor. Lineage 2'de "guzel" grafiklerle cok sacma sapan makinelerde massive pvp bile yapabiliyorduk. Eminim AION'dada bu boyle olacaktir.

Sayet eksik oldugum bir nokta varsa lutfen aydinlatin.
Sosyal ağlarda paylaş

O zamanlar kafeden oynuyorduk, clandaki cocuklara verirdim itemlari gece pazara biraksinlar diye :(

En guzel tarafi, AH'nin bir dezavantaji var, kullanmasi cok basit ve cok hizli update oluyor. Yani cok hizli fiyat kirip, arttirabiliyorlar. Ama pazar sisteminde sehrin bi ucundan girip diger ucuna kadar gidip tek tek PC yapmak cok vakit aliyordu ki, her sehirde fiyatlarin farkli oldugunu soylememe gerek yok. Mesela biz o zamanlar level 50'lerdeydik ve cok insan yoktu o levellerde, ozellikle de crafter yoktu. Haliyle takildigimiz sehirlerde SS satan cok az insan olurdu ve fiyatlar atiyorum Giran'dan 2-3 gold daha pahali olurdu. Kafasi calisan cuceler cok iyi paralar yapardi hic craft yapmayip, 1-2 saat kosarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Valla Priest -> Cleric veya Warrior -> Glad başlayacağım sanırım, biraz daha okuyayım da, ne neymiş, kararı vermiş olurum akşama :)

Birkaç kişi ile beraber oynamak iyi olur :p

biz Ariel sunucusunda, asmodian tarafında,

ventrilo.dvoturk.com
port: 3788

ventrilo sunucusunda toplanacagız. herkes davetledir...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...