Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Morientes GS ye Doğru

Lucky

Öne çıkan mesajlar

said:
dernekler ve vakıfların kar edemeyeceğini ve bütün gelirini harcaması gerektiğini hepimiz biliyoruz herhalde ?

Herkes biliyor mu orasını bilemem, benim dediğimle alakasını da çözemedim ben borsa işlem değerinin son nokta olmadığını vurgulamak istiyorum.
Şunu da söylemeden geçemiycem vakıf üniversitelerinin kar amacı gütmediklerini ve hatta kar etmediklerini söyleyebilir misin? ( istisnası olabilir.)
Sosyal ağlarda paylaş

morientes > gs borç > borsa > vakıf üniversiteleri
dağıttık özür dilerim:

ben hukuksal ve borsa açısından şey ediyorum
sen farklı vatandaş / taksici olarak yaklaşıyosun
gayriresmi olarak kar edemezler demiyorum ben
ama kağıt üzerinde kar edemezler...

kadir has / koç / sabancı gibi üniv.'ler de gayet kar etmiyolar soruyosan. (bilgi vs. bilgim yok da bu üniv. her sene zarar bile ediyolar)

[ Mesaj 14 Temmuz 2007, Cumartesi - 01:15 tarihinde, kertenkel tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar vurgulayacağım borsadaki işlem gören değer herşeyi ifade etmez.
Tam da ima ettiğim şeyi söylemişsin; gayriresmi olarak dernek ve vakıflar kar edebilir, ki zaten geliri giderin üstünde tutmaya çalışırlar.( bilişim, okan ve izmir eko. üniversiteleri kar için kurulmuştur mesela)
Borsaya açıklama yapılma süresi konusunda yanılmış olabilirim, yine de transfer tamamen bitip imzaya kalmış olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

TOPLAM BORÇ 188 MİLYON DOLAR-
Divan Kurulu Başkanlığı, Galatasaray Kulübü ve Sportif AŞ.'nin toplam borcunun yaklaşık 188 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Oluşturulan denetleme kurulunun hazırladığı raporun geçici sonuçları üyelere duyurulurken, kulüp ile Futbol AŞ.'nin cari dönem borç alacak farkının 130 milyon dolar, 2011 yılına kadar vadelenmiş durumdaki toplam borç alacak farkının da yaklaşık 188 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Gelecekteki gelirler hesaplanmiş durumda su an yapilan hesaplarda. Ek gelirler disinda gelirde beklenmesin bence.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20070711/gsaray_divan_kurulu_toplantisi_yapildi.html

Lincoln transerindede , D- Smarttan 10 (!) yillik yayin hakki icin 10 milyon $ nakit , 9 milyon $ teminat mektubu alinmis. Dİgeri transferleri de gerceklestirmek icin onceden de borcun bulundugu Vakifbanktan 12 milyon $ kredi alinmis bunun karsiliginda Riva'ya ipotek konmus. Yetmemis Denizbanktanda 5 milyon $ kredi alinmis. Sadece Lincoln transferi degil bu tabii ki , bunun icinde diger transferler ve futbolcularin gecmis alacaklari var. 36milyon $ a malolmus bu sene GS ye butun transferler.

Ahanda link
http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=29&takim=108&go=71474

Sİmdi gelelim Moriantes'e. Lincoln deil ki kendisi , gözünü acamamis Brezilyaliyi almis Schalke Kaiserslautern'den 1m euro yillik ucretle , adama verdiler 2.5 milyon euro adamin Allahi şaşti. Efendiler , Morientes zaten yillik 3.8 milyon euroya oynuyo , Türkiye'ye yillik 5 milyondan assagi kapi acmaz avrupada klupler varken. Buna bonservisi de ekle. 4yillik sozlesmenin maliyeti GS'ya 35 milyon eurodan fazladir. Cok buyuk konusmayayim ama bence GS'de bunu finanse edebilcek bi guc yok.
Baptista olabilir tabii o konuda yorum yapmayayim . Sanki daha gercekci gibi geldi bana.

Bide su konu var. Adnan Polat forma satislarinda rekorlar kiricaz bu sene demisti 10.500 forma satinca. Tabii ayni anda Fener'in 65 k forma sattigindan haberi yoktu sanirim bunu söylerken. Dolasirken öylesine birseye rastladim onunda linkini vereyim.

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=29&takim=108&go=71524

[ Mesaj 14 Temmuz 2007, Cumartesi - 02:55 tarihinde, BaaL tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

keşke her takım dünyaca ünlü futbolcuları ligimize getirse. buna kim hayır diyebilir ki ?

ama bir carlos için verilen paraya ben karşı çıkarım, tmm belki o parayı reklamlar, kombine satışlarıyla ve forma satışları ile çıkartabilirsin ama sonuçta kazanan fener değil carlos oluyor. çok ciddiyim, ona verilecek 2 senelik yaklasık 9 milyon euroyu alt yapıya harcasınlar; nihat,arda turan,emre gibi oyuncular çıkartıp avrupaya göndersinler para kazansınlar.

ne güzel bir ara okacha,baliç gibi adamları alıp satmıştı fener. çok tatlı kar etmişlerdi. ama şimdi aldığı adam bir anelka değil ki sattığında zarar etmesin. 34 yaşında ki adamdan maddi ne bekleyebilirsin. chelsea bile artık transferini gelir getirecek adamlara göre yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

deniz adam 28 yaşında yanlış bilmiyorsam. 1-2 sene sonra pazarlamaya kalktığında sorun yaşayacaklarını sanmıyorum.

fb deki anelka örneğini verdim. zarar etmediniz ve ufakta olsa karlı bir satış yaptınız. gider anelka gibi adama 30 milyon verirsiniz ama satarken o parayı çıkartırsınız. sorun burada değil. sorun paralar sactıgın bır adamdan para kazanamadan gondermende. reklamlarla, satışlarla madem bu parayı cıkartabılıyorsun. al anelka gibi adamı kım olabılır su anda ornegın owen, wer 10-15 milyon pound, reklamından forman satısından al geliri, satarken bırde bonservisinden al kara geç. olay bu yani.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bide su konu var. Adnan Polat forma satislarinda rekorlar kiricaz bu sene demisti 10.500 forma satinca. Tabii ayni anda Fener'in 65 k forma sattigindan haberi yoktu sanirim bunu söylerken. Dolasirken öylesine birseye rastladim onunda linkini vereyim.
bide o satılan sadece r.carlos forması belirteyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

19.07 tarihinde duyurcakmış gs bu transferi bir kaç yerde daha okudum ne kadar doğrudur bilemem ayrıca gs posterini alamaz falan demeyin sonuçta para konuşur
gs de bütçe yok ama Aydın Doğanda sınırsız bütçe var, bu seferde gsnin antreman yayın hakkını alır birini daha getirir :P
Sosyal ağlarda paylaş

180 milyon dolar borcu olan bir takımdan bahsediyoruz , ismi geçen transferlerin yapılmasına şu bütçe ile imkan yok , eğer yapılırsada Fatih Altaylınında dediği gibi gs ın geleceğini satıyorlar sırf bugünleri kurtarıp taraftarın gönlünü almak için...

said:
Fatih Altaylı: İşini bilmeyen çavuşlar dönerler bir yerlerini avuçlarlar!..

- 5 yıl sonrası için G.Saray´ı nerede görüyorsunuz?

Fatih Altaylı: 2. Lig´de görüyorum. Mali sıkıntılar‚ FIFA kriterleri gereği yansımalar olacaktır.

lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...