Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lens ve gözlerim (kızarma)

Sensible

Öne çıkan mesajlar

başta bende günde 8-9 saati geçmiyordum şimdi 13-14 saat taktığım oluyor. Ama ben bi yazı okurken ya da ne biliim bilgisayara bakarken lens olunca çok rahatsız oluyorum. Gözlük kullanmayı sevmeme rağmen evde asla lens takmam. Eve geldiğim an lenslerimi çıkartırım gözlük daha rahat gibi =)

Lens kullanımı konusunda bende bazen pis olabiliyorum ya. Lensim düşüo pis ellerimle alıp tekrar takıorum falan :D ama dikkat etmek lazım cidden çok tehlikeli
Sosyal ağlarda paylaş

bi ara ben de lens kullandım, ama 2-3 saati geçemedi kullanma sürem. taktığım gibi lens batmaya başlıyordu. ayrıca temizliğine vsye de dikkat etmeme rağmen oluyordu bu.
bazı arkadaşlarım var günlerce çıkarmamalarına rağmen gözlerinde tek bir kızarıklık dahi oluşmuyor...
kişiden kişiye değişiyor sanırım o süre =)
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 senedir senelik les kullanıyodum, bir aralar iyice batmaya baslamıstı, doktora gittim ve goz kapagimda puturler olustugunu ogrendim, gozu kapatınca da bu puturler baskı uygulayıp can acıtıyodu, lens uzeride protein birikmesinden galiba, bu durumdan sonra iyilesme için lens kullanmayı bıraktım 1.5 sene ama bi işe yaramadı, şuanda gunluk lens kullanıyorum, gece cıkarken veya işe giderken.
no pain no gain, gozluk cok rahat ama lens cok şık
benimde gozlerimde bol minik damarlar mevcut, çok bilgisayar yuzunden muhtemelen
göz lens ve lensin kurulugu yuzunden yeterli hava alamıyo, haliyle göz de hava almak için damarlanıyo

[ Mesaj 10 Temmuz 2007, Salı - 09:00 tarihinde, Sintisyzer tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

@mumu: ya sen gözden çıkarmaya gerek olmayan lenslerden takıyorsn ya da kafayı yemişsin
1 ay boyunca sürekli o lens gözünde kalsa beyaz bölge kırmızı kan çanağa döner, sabah kalkınca göz kapağın gözüne yapışık kalır bir süre
göz bu kadar riske atılacak bir organ hiç deil

bende sanırım 3 yıla yakın kullanıyorum, kullanışlılığı, gözlükten kurtarması dışında memnun delim; sağlık açısından
retinada incelmeye sebep olduğunu duymuştum, zaten her gece protein temizliği yapıyorsun bir yerlede bişeyler götürüyor
lazer olmadan önce bile en az 2 hafta takmamış olmak gerekiyor
ama lensden vazgeçmekte kolay deil, bir 3 yıl daha takmak göz sağlığını daha da olmusuz etkilemeyecek de deil
dışarı çıkmadıkça gözlük takmak, günlük lens kullanım süresini azaltmaya çalışmak en mantıklısı lens kullanırken

öte yandan lensle banyo yapmak denize girmek daha doğrusu suyla temasını sağlamak; zararlı deniyor ama nedeni nedir merak ediyorum
lensle güneşlencek deilim ama gözlük le denize gitmek te hiç mantıklı deil
havuzda yüzme gözlüğü ile denedim lens takmayı, içersne arada bir su doluyo yüzünü yıkamak gibi bieşy oluyo
denizde direk lensle girmiştim, gayet rahata açıyordum gözümü, fazla tuzlu deildi zaten deniz suyu, bi tek çıkar diye korkuyodum öle bişey de olmadı
bu konu da çok bir fikrim yok
Sosyal ağlarda paylaş

havuz->mantar+mikrop yuvası

olayı.. gözünüze bulaşsın istemezsiniz. tedavisi deli gibi zor olur. bir de herpes falan varsa, kaparsa aman aman. allah yardımcınız olsun. havuza lensle falan girmeyin

"yaw ben girdim bana bişi olmadı!"

negzel. git ruslarla prezosuz seks yap o zaman belki onda da bişi olmaz. şanslısın ve bünyen sağlam hem. di mi?

7senedir kullanıyor muşum bu meretleri...

lens bi dert, gözlük bi ayrı bi dert anasını satayım.

bu dünyagözden dr acuvue oasys tavsiye etti bana. vallahi kullandığım en kötü lens diyebilirim. hiç memnun değilim. bitsin diye bekliyorum sonra acuvue advanced midir nedir onu deniyeceğim. daimi oturmama sorunu yaşıyorum lan bu lensle.. çapı doğru falan habire oturmuyor. takarken takılması 3dakikayı falan buluyor!! takıyorum, olmuyor, bir daha, bir daha, bir daha.. bir de çok çabuk kuruma yapıyor, koşuyorsanız başka bişi kullanın veya güneş gözlüğü falan takın [lam hırbo!! gözlük takacaksam kendi gözlüğümü takarım! yemişin güneşini /agresifim evet]

solo care aqua iyidir bir de carrera'nın solüsyonları iyidir

yaz için ise nike'ın uv filtreli, güneş geçirgenliği daha düşük falan güneş gözlüğü gibi lensleri var ama ben bulamadım Tr'de. yurtdışından siparişle getirilebilir herhal.

acuvue falan da uv filtrelidir ama uv-b filtreli sanırım bir de güneş geçirgenliği normal göz gibi.

her neyse, göze falan dikkat etmek lazım.. bi bok olursa geri dönüşü imkansız gibi bişi
Sosyal ağlarda paylaş

bakın ben ne demişim :

said:
Mumu
üye § 10 Temmuz 2007, Salı - 01:07

neyse. söyleyeceğim şu ki. hiç bir problem yaşamazsın. lensini çıkar 4-5 gün takma. hatta bu süreçte gözlük de kullanma ki gözlerin dinlensin. her türlü mercek gözü yoruyor. hem lensleri çıkarıp 4-5 gün takmazsan, 6. gün taktığında net görmenin ne kadar güzel bir şey olduğunun farkına varırsın.
güzel bir his. arada yaşıyorum =P

peki doktorumuz ne demiş?

said:
tahriş olmuş ama zararsız lens kullananlarda olur öyle arada bi dedi. Birkaç gün takmazsın olur biter dedi bir de eğer batıyorsa o gün takma birkaç gün sonra tak dedi,hala batıyorsa gel dedi.

ehehe

ya bişey söylemek istiyorum. dediğim gibi hani kesinlikle yaptığım doğru demiyorum da. gözlerin akının kan çanağı olması, uyanınca göz kapaklarımın yapışması falan gibi şeyler hiç başıma gelmedi. olmaz zaten öyle şeyler bir süre sonra.

@isabella:

aynen ya denize giriyorum, banyo yapıyorum, süresi geçiyo ben hala çıkarmıyorum gözümden. heauhe para tuzağı aylık lensler en az 3 ay kullanılabiliyo tecrübeyle sabittir.

said:
dasaa demiş ki :

havuz->mantar+mikrop yuvası

olayı.. gözünüze bulaşsın istemezsiniz. tedavisi deli gibi zor olur. bir de herpes falan varsa, kaparsa aman aman. allah yardımcınız olsun. havuza lensle falan girmeyin

"yaw ben girdim bana bişi olmadı!"

negzel. git ruslarla prezosuz seks yap o zaman belki onda da bişi olmaz. şanslısın ve bünyen sağlam hem. di mi?

7senedir kullanıyor muşum bu meretleri...

farkettiysen zaten yaptığımın marifet olduğunu söylemedim. doğru olduğunu da. ben böyle kullanıyorum dedim. 5 senedir hiç problem yaşamamışsam senden ya da başkasından biraz farklı bir bünyem olduğu gerçeği var ortada bunu değiştiremeyiz. ben 1 ay gözümde tutuyorum en az. kızarmıyor. batma olduğunda çıkarıyorum. gözüm yalnızca batma olduğunda kaşırsam ya da o gece çıkarmadan yatarsam kızarıyor. başka da bişey olduğu yok yani.

ayrıca annemin kuzeni dünya göz hastanesinde lens uzmanı. yani lensleri onun tavsiyesiyle kullanıyorum. göz kontrolüne arada gidiyorum. numaram hiç değişmedi 5 yıldır hep 2 derece miyopum.

kimse benim gibi kullanmak zorunda değil lensini. ama türümün tek örneği olmadığım için mutluyum heauhea. isabella sağolsun destekçim çıktı =P

[ Mesaj 10 Temmuz 2007, Salı - 14:52 tarihinde, Mumu tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bende okul donemleri boyunca lens kullanıyorum.
Gunde 6-olmadı 10 saat kullanıyorum...

Sana sunu soyleyeyim.Lensi ne kadar kullanman onemli degil bence.Cunki artık yeni lensler yuzde 90 hava gecirgen oluyor.Yani eski cam lensler gibi degil.Ve hayvan derisinden yapılıyor.Al onlardan.

Ama sana sunu soyleyeyim...
TEMIZLIK VE BAKIM
Iste bunlara cok dikkat et...
Sosyal ağlarda paylaş

günlük lens kullanmanı tavsiye ederim
biraz pahalı ama
2 gün de kullanabiliyosun

aylık 50 ytl'ye fln geliyo lensleri 1 günden çok takabilirsin "dailies" olmasına rağmen, kaliteleri 1 aylıktan az 1 günlükten çok demek oluyormuş. göz doktorum anlattı ve focus dailies sitesinde de yazıyor....

temizleme derdi yok, enfeksiyon derdi yok ohh misss....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ben de 4-5 yıldır aktif olarak lens kullanıyorum. az sonra söyleyeceklerim için, doğrusunu yaptığımı falan iddia etmiyorum yanlış anlayıp saldırıya geçmeyin hemen.

16 yaşımdan beri lens kullanıyorum gözlük takmaktan nefret ettiğim için. zaten küçük yaşlarda gözlük takmak burunda kemer oluşturuyor. neyse ilk bir senemi lenslerimi düzenli olarak her gece çıkarıp her sabah tekrar takmak suretiyle kullandım. ama üşengeçliğim tavan yaptığından son 4 senenin geneline yayarsak lensleri gözümden ancak 1-2 aylık periyodlarda çıkarıyorum. çok nadiren gözüme batar lens, o zaman çıkarırım. gözüm kızarır, ışığa duyarlılaşır, o zaman çıkarırım. yoksa lens falan çıkarmam. ha bana şöyle bir geri dönüşü olma ihtimali yüksek, lazer ameliyatlarda göz kapağının iç kısmında lensten kaynaklı çizikler varsa ameliyat olamıyorsunuz. sanırım doktora bi kaç gün içerisinde gittiğimde bu cevabı alıcam. dünyada lensini benim kadar pis kullanan kimse yoktur sanırım. bazen teki düşüyor tek lensle 1 ay takılıyorum falan. gözlerimle ilgili allaha sonsuz şükürler olsun ki sorun yaşamadım henüz.

neyse. söyleyeceğim şu ki. hiç bir problem yaşamazsın. lensini çıkar 4-5 gün takma. hatta bu süreçte gözlük de kullanma ki gözlerin dinlensin. her türlü mercek gözü yoruyor. hem lensleri çıkarıp 4-5 gün takmazsan, 6. gün taktığında net görmenin ne kadar güzel bir şey olduğunun farkına varırsın. güzel bir his. arada yaşıyorum =P

not: lenslerinizi düzenli olarak çıkarınız. göz önemli bir organdır yazık edersiniz.

Hehe koçum benim. Valla 6 senedir lens kullanıyorum. Doktorun 2 aydan fazla kullanma dediği lensleri 1-1.5 ay arası kullanıyorum. Ama bu süre zarfı içinde pek lensi çıkardığım olmuyo. Ne kuruluk ne kaşıntı ne acı. Çok uykusuz kaldığımda 2-3 saat i geçmeyen şekilde uyuyup kalkarsam ki finallerde, nba maçlarında fln çok oluyo :) bi kızarıklık olabiliyo. O zmn çıkarıp gözlükle takılıyorum 1-2 saat düzelio. Bende bi sorununu yaşamadım şimdiye kdr ama tavsiye edilmez tabi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim dün gözüm yumuşadı , kıpkırmızı oldu , sola doğru bakınca retina mıdır nedir onun etrafında gözün beyazı toplanıyodu böyle kabarıyodu , gördüm zaten bayılcak gib oldum yattım direk , sabah kalkınca pek bişey yoktu da biraz batıyor iğne girermiş gibi arada , lensten sanırım bu da .
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben de 5 6 yıldır kullanıyordum, ilk 1 2 sene sürekli lensle uyudum, 3 aylık lensleri 6 ay felan kullandım. Hiçbir sorun çıkmadı. Ama şimdi tırsıyorum artık, düzgün kullanıyorum. Yani lens gözlerin hassaslığına bağlı bir şey aslında. Çok sorun yaşayanların kullanmaması lazım. Göz için biraz zararlı bir alet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...