Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neverwinter 2 güzel mi?

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

mpnk manyak. şöyle diyeyim benim khadgar monka çevirdi kendini sonradan, adam red dragon tankladı. herkes öldü o devam etti tekme tokat. endboss'ta da aynı şey tekrarlandı.

horas crafted sistemi müthiş. ben adamantite plate armor yaptım (3/- dmg reduction) üstüne de +5 ac & immune to crits bastım. power armor koydum adını. :p adamantite claymore (1d6 magic dmg) yaptım üstüne +5 & 1d6 electrical dmg bastım. 12 warrior/8 weapon master işte yürüyen ilah gibi birşey oldu. gangren'in dediği gibi zaten bütün oyunu sololadım ille follower'ları popoma yapıştırmadığı bölümlerde. endboss dışında da kastıran birşey olmadı.

ha eğer destek ateş gücü gerekiyorsa qara süper zaten böyle nukeleri diziyorum uzaktan perişan oluyorlar. çok keyifli çok. uzun yıllardır bir d&d rpg'sinden böyle keyif almadım.

hayır zaten iron golem falan filan ben hissetmedim bile, adamantite/20 filan yapılmış greater stoneskin tarzı şeyler hiç hissetmiyorsun bile. monklar da belli bir levelda adamantite enhancement alıyor ellerine maşallah.

her koşulda derim ki gamebanshee gibi bir siteden craftable recipelarına bak ve gem, essence, reg gibi şeyleri atma. sand gibi bir npc'yi craftable skillerine ada. lvl 15'te oyunun en iyi eşyalarını yapabiliyorsun ondan sonra da meltem gibi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya oyunun kum havuzu zorluk sevıyesını gectım, npcler de bı o kadar bayık. kavgacı warrıor cuce(kı en eglencelısı buydu monk olmak ıstıyodu fln), magelere ezık dıyen human sorc, umursamaz rogue gıbı stereotype karakterler artık oyunu oynama ıstegı yaratmıyo rpg kasarlarına.

efendım dıger bı kıl oldugum nokta da; gecmısımızdekı karakterlerın bızım alıgnmentlarımıza gore degısme olayını hala yapmıyolar. ben chaotıc evıl karakter acıyorum tum sulalem ıyılık tımsalı ınsanlar. ıyı baba, amca, kuzen vs. lan köyün sütçüsü mü evıl :D.

bır de alıgnmentın questlerı ıyı bıtırırsen good'a patır patır kayması, sonra dolu kotu seyler yapsan bıle evıl'a tekrar donmemesı gıbı salak seyler de mevcut bu oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

siz normal zorluk seviyesinde filan mı oynuyorsunuz? d&d rules var ona çekmeden oynamayın zaten. normal zorluk seviyesinde crit yemiyor pc, incapacitating yemiyor filan şaka gibi. normalle alakası yok easy deselermiş. zorluğu ayarlamanız lazım başlamadan.

ayrıca kamera açıları gene ayarlar menüsünden belirlenebiliyor, nwn2 kadar her çeşit açıya izin veren (kuş bakışı, izometrik, third person, first person herşey var) ve her çeşit kamera takibi seçtiren (karakteri takip eden veya serbest vs) bir başka rpg görmedim bugüne dek. çok haksız eleştiri olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
Bu topik güzelmiş bunu uplayalım.

Yeni bilgisayarı aldıktan sonra bi bakıyım demiştim nwn2ye, baya sardı az önce bitirdim. Yalnız biraz hayal kırıklığına uğradım. Npcler gerçekten çok klişe, asıl hikaye güzel ama biraz yavan işlenmiş ve yazım kalitesi obsidian tayfasının diğer oyunlarına göre (kotor2, bloodlines, arcanum, torment) yetersiz kalmış.

Oyun biraz monoton, dialoglar geri planda kalmış ve npclerin pek derinliği yok. Ama eğlenceli combatlar ve arka plandaki hikaye sonuna kadar oynatıyor. Arada trial ve kale yönetimi gibi çıtır eğlencelik bi iki şey koymuşlar. Buralarda yaptıklarınız senaryonun gelişimini etkilemese de güzel bi hava katmış oyuna. Kesinlikle son patchi çekin yoksa kamera açısı, pathfinding ve crashler tam bi işkence.

Zorluk seviyesi olayını da kesin ayarlamak lazım, ayağıma fireball atıp damage yemedikten sorna aklıma geldi zaten. Bide etrafta düşman varken rest etmeyi engelleyen bi mod falan var daha bi adam gibi oluyor oyun. Çok büyük bi beklenti adına girmeyin, kalbur üstü eğlencelik bi hack&slash olmuş. Atmosfer iwd2den daha başarılı ama Baldur2 kadar iyi değil. Bide Illefarn tarihi hakkında baya bişey öğreniyorsunuz o güzel olmuş. Şimdi MotB'a başlıycam ona daha güzel diyorlar.

Son combat

Oyunun başından beri gözüm gibi baktığım, sırf karakteri sevdiğimden influence kralı olduğum Qara ihanet etti abi 0_o Kafayı yiyodum lan bütün güzel büyüler onda, oyunun başından beri hiç yanımdan ayırmadığım tek karakter zaten bütün planım benim tank + qara üstüne kuruluydu. Sonra 1 vuruşta öldürdüm =/ Hayır salak neeshka bile ihanet etmedi ak. Bigbyler olmadan bitti oyun. Gerçi son combat beklediğimden kolay çıktı, zaten o kadar kalabalık olunca doğru dürüst büyüye bile gerek kalmadı.

Bide kendi karakteriniz monk diilse Khelgarı kesin monk yapın. Sağlam item buluyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

end

herkes için başka birisi delleniyor, kimi ne kadar elüstünde tuttuğuna bağlı malum. ben çok beğenmiştim o olayı, qara sand'i gebertmişti ehe

valla monk khadgar hem dragon'u hem de endboss'u benim warrior & weapon master halimden daha iyi tankladı, ben arkadan vururken ya da pillar yıkarken süper oldu. en güzeli.

zorluk olayı zaten d&d crpg'lerde ilk bakılması gereken ayar. hardcore'a çekmeden oynamanın hiç anlamı yok. zaten yeni rpg'lerin hiçbirinde kalıcı ölüm olayı yok parti üyeleri için filan, game over olmak için ciddi lakayt oynamak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Khadgar değil Khelgar Khelgar! :P Khadgar şatrattaki mage, hani medivin çırağı olan hehe.

Bide benim craft act2de buglandı sonra düzeltemedim. Ama act3te satın alınan armorlar craftlara göre daha iyi galiba. Şimdi nası export ediyoruz bu karakteri motba?
edit : tamadır gördüm şimdi export hedesini.

son combat

Ya of yeto sand bana düşman olsaydı keşke. Amon jerro olsaydı falan ne biliyim. En sevdiğim karakterdi, en güçlü karakterdi ='(

Bide forumlarda baktım şimdi evil ending vidyosu daha güzel diyorlar. Youtubeda bulamadım, var mı sağda solda gören?
Sosyal ağlarda paylaş

heh doğru khelgar, eskiden de karıştırıyordum onu hep. :P

craft roxxorz idi bence lvl 15'ten sonra, immune to crits adamantium plate +5 ve 3d6 elemental enchanta boğulmuş +5 adamantium claymore ile edit mode misali geziyordum. maalesef immune to crit idi sonlardaki tipler hep, immune olmayanları tek vuruşta near death yapıyordum neredeyse.

motb'da frenzied berserker'i de olayın içine kattım ama paso miss oluyordu imp power attack maalesef. vurunca ses geliyordu ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...