Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alkol kötüdür, içmeyin

Bone

Öne çıkan mesajlar

Başlıkta feci sosyal mesaj verdikten sonra içeriğe geçeyim.
Ankara'da şöyle değişik birşeyler içeyim diye markete gittim (süper marget? real? artık ne diyeceksek işte).
Absolut Pears çıkmış yeni, onu aldım. Bir de merak ediyordum, İstanbul mix midir, Eastnbull mix midir, her ne haltsa, o karışımlara da baktım. İki farklı firmanın ürünleri varmış. İstanbul mix'in margaritasını aldım. Bir de diğer firmanın pina colada mix'ini aldım.
Pina colada mix ile absolut pears pek güzel olmuyor. Evde hazırlamak lazım aslında kendi pina coladanı. bol bol süt koyunca daha yumuşak bir tadı da oluyor.
Her neyse, şu istanbul mix'in kapağını açmayı bir türlü beceremedim. Elimle denedim olmadı, kayıyordur dedim, havluyla fanilayla denedim gene olmadı. Birkaç gün geçti aradan, tekrar denedim, olmadı. Yok bu sefer kafaya takmıştım. Kapak açacağın metal yanıyla zorladım kapağı. tık etti açıldı. Dün gece oturdum içtim bir güzel. Yani absolut pears ile margarita mix'i karıştırdım.

Peki ben bunları neden anlatıyorum?
Alkol çok pis kafa yapıyor. Böyle uçuyorsun felan, hiç birşeyi siklemiyorsun. Güzel oluyor.
Hani benim gibi bazı salaklar, "pati nereye gidiyor ühühüh" diye topicler açıyor ya.
Bazıları da uyarıyor ya, "İsteyen istediğini desin kardeşim oturup ah vah edeceğine gül geç."
Bir türlü anlamıyordum, hoşuna gitmeyen bir şeyi eleştirme, hoşuna gitmeyen bir şey olunca gül geç. Nasıl olacak ki bu?
Dün gece alkol alırken bunu anladım. Demek ki millet sürekli kafası kayık vaziyette geziyor.
"İsteyen istediğini desin kardeşim oturup ah vah edeceğine gül geç."in formülü alköööl. Oturuyorsun içiyorsun, kafa yapıyor. Sonra hiç hoşuna gitmeyen birşey olsa bile "zuzuzuzuzuzu" diye tepki veriyorsun. Güzel oluyor.

Topiğin ana fikri:
Alkol kötüdür, içmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Şimdi... bilirsin bir sürünün hızı sürüdeki en yavaş hayvana göre belirlenir - en yavaşlar sürünün sonuna, en hızlılar başına geçer. Avcı hayvanlar sürünün sonundaki hayvanları yiyerek sürüyü hızlandırır aslında. Böylece sürünün hız dengese korunur.

İçkinin beyin hücrelerini öldürdüğü bir gerçek - ama beynimizde de yavaş, zayıf hücreler olduğu gibi güçlü ve hızlıları da var. İçki doğal olarak zayıfları öldürüyor ve bizi daha akıllı yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...