Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sphere plox

Fin

Öne çıkan mesajlar

oynadığınız oyun Uo değil uyanın artık KO wow arası saçma sapan şeylerle eğlendirmeyin kendinizi.
Sphere olarak bibokum oynamayıp "onda pvp yok dövşlü çet plss" dienlern. PVP bilmeyip Crafter kasan tiplerin yeri olmuş durumda.

Yok hpler 150 yok champion sistemi skiller 100. Uo nun zevkinin içine edilmiş durumda. 7 den fazla senedir şu ortam içindeyim. 4-5 sene Serverimde 300 den fazla oyuncu görmüş bi sphere owneri olarak. Sphere versionunda yapılan action heycanı RunUo da hiç bi zaman olmadı.

Açık açık yetkililer kafalarında en iyi bildiği sisteme göre oyun kuruyorlar. Sphere bilmeden Runuo oynayamazsın. Ama Sphere bilip Runuo oynamamıslar. Runuo oynamıyor işte gayet açık. Servera girdim utandım kendımden ya. bi bok bilmiyorm. bide sözde yıllık owneriz.

Eğlenmek için açılmış olabilir sunucu. Ama bu bizim eğlenemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Türkiyede zaten 2-3 tane sphere sunucusu var. Sadece yukardaki ismler Runuo biliyor diye bu şekilde açılıyor. Yanlışlık ötesi. Neyse.
Sphere tabanında Runuodaki tüm sistemlerde yapılabilir.
Ama preaosda yapamazsınız bunu ne kadar uraşırsanız uğraşın.
Şimdi editli karakterlerle kesin birbirnizi. yıllarca betada oynayın.
Sosyal ağlarda paylaş

sphere'de cali$tim 2 sene boyunca(drake stonekeep, nebula'da vs).

runuo'yu acip kodlarini vs inceledigimde emulatorden ziyade resmen server oldugunu gordum.

sphere gibi kalitesiz sistemlere yoneleceginize runuo ile neler ba$arabilirsiniz onlari gozden gecirseniz daha bi sevinmi$ olursunuz gibi. da tabi ki$isel zevk, sonucta siz bilirsiniz.

4 sene boyunca da osi'de oynadim(atlantic), zerre kadar fark yok osi ile arasinda. diger bir degi$le stratics'i alip okudugunuzda ogrendiklerinizi direk gidip tatbik(Tadbik ?) edebileceginiz bir sistem, haliyle oynarken kullanabileceginiz kaynak miktari da artiyor.

tabi burada bahsettigim default runuo, modifikasyonlarin yapilmasi da oldukca mumkun :).

bu arada yukarida bir arkada$ laf atmi$ sanirim runuo'ya, bir daha okurken farkettim. osi'de oynamadiysan neden "uo oynuyorum" gibi ibareler kullandin bir turlu anlam veremedim, ben mi kacirdim yoksa arada okurken ? aciklarsan sevinirim.

"yukaridakilerin keyfine gore" $eklinde ifadeler kullanmi$sin, o da guzel tabi, ne diyelim.

evet sphere de uo degildir, emulatordur, o gorevini bile oldukca yuksek bir basarisizlik oraniyla yerine getirmektedir. ayni mantikla ilerleyip "POL kotudur" diyorsan zaten denecek pek birsey yok :).

[ Mesaj 21 Haziran 2007, Perşembe - 01:51 tarihinde, Leath tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

cenx sende sphere biliyorsun. ama biz yıllarca sphere oynadık. Runuo değil. hepimiz öyle. Hepiniz sphere bilirken. Ve eğlenilcek shard acma kararı alınmısken. Neden belli bir kısmın bildiği Runuo? Neden herkezin bildiği Sphere değil?
Madem eğlenicez herkezin bildii bişi olsun?

ßurda osi dengesinde bir shard acmıyor kimse. Emülatör bilgilerini incelemekdi hede hödöydü. Sphere olarak sorunsuz shard yaratamazsın. Orası herkezin ortak fikri. Ama Actionunun ve eğlencenin dibine vurabilceğin bi shard açabılırsın.

Saçmalıktan öte değil.
Sosyal ağlarda paylaş

leath'in ilk mesajıyla tatmin olmadıysa hiç bi mesajla olmaz zaten. osi'yle arada fark bulamadım diyor. kodlarını açıp baktım diyor. hala sphere diyosunuz anlamadım ben.

sphere ile osi'nin hiçbir zaman alakası olmadı neden gelip sphere savunuluyo ki?

biz de sphere oynadık 1500 tane fix olmadan adam olmuyor. gördük neler neler yapıyo millet.
Sosyal ağlarda paylaş

run uo kadar berbat bişi görmedim.resmen gay uosu. zevk yok bi kere.

sphere'e başarısız bi emulator server bile değil diyenler, oyun kod tarafından bakıyor. banane kardeşim, heyecan olmayan bi serverda neden zorlasın ki insanlar kendini. sphere kötüdür göçer stabil değildir bilmem ne. ama zevkli mi zevkli, oyunu sonuna kadar yaşatıyor mu evet bence.
saçma sapan sistemler yok osi'ymiş. oynadık orda da aynı bok. orjinal diye en iyisi o olcak diye bişi yok ki. sphere zevki yok.

run uo bilen yöneticilier run uo açtı işte. olay budur.Mike'e katılıyorum.
sphere açsaydınız bu insanlar yine oynicaktı orası da bi gerçek.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de 2001de sphere ile başladım uoya bayada sphere oynadım, hiç adam gibi oturup runuoda kasmadım ama güzel bence yeni itemlar, sistemler falan.tek hoşuma gitmeyen yanı bir sürü yan programın kullanılıyo olması, herşey otomatiğe bağlanmış falan.herşey otomatik oynayacak olduktan sonra niye oyun oynarsınki yani bırak npcleri dolaşsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bs veya tailoring skillerine gore "enchance" yapabilirlermi?

bod reward alabilirlermi?

barbed runic kit runic hammer gibi guzel itemlar cikaran magical seyler cikarabilirlermi , craft skilleriyle?

studded set ve magerobe dan baska ne craft edebilirler satmak icin?

bowcraft fletching ile ozel odunlardan bazi ozel bowlar yapabilirlermi?

sen inaniyormusun sphereda 15 gun sonra kimse kimseden studded set satin alicak?

pro filan kasilan birsey yok, pro kasilsa saga sola reklam yapariz server dolsun diye, oyle bi amacimizda yok.

[ Mesaj 21 Haziran 2007, Perşembe - 04:12 tarihinde, Zegna tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet zegna hepsi yapılabilir ama;
Kim ne için ne kadar zamanda yapıcak?
Performansı ne olacak?
Ne kadar süre test edilecek vs.
Hazır bir sistem var ve Emulator olarak ezici bir üstünlükte ve profesyonelliği tartışılmaz.
Ayrıca bir free bir server açıyorsan baz alacağın yer orjinal server olmalıdır yoksa kendine yaratmaya çalışacağın denge dünyasında yok olup gidersin.(Skill-stat gain yada bod time değil dediklerim)
Son olarak 2. kişiler adına konuşmayın zevk göreceli bir husus sphere biliyorsun diye runuodan zevkli diyemezsin gameplayine, mesela böyle diyerek bana haksızlık yapmış olursun aksi ilede ben sana...

[ Mesaj 21 Haziran 2007, Perşembe - 04:14 tarihinde, ad3m tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mike
üye § 21 Haziran 2007, Perşembe - 01:40 [ özel msj ]

--------------------------------------------------------------------------------

oynadığınız oyun Uo değil uyanın artık KO wow arası saçma sapan şeylerle eğlendirmeyin kendinizi.
Sphere olarak bibokum oynamayıp "onda pvp yok dövşlü çet plss" dienlern. PVP bilmeyip Crafter kasan tiplerin yeri olmuş durumda.

Yok hpler 150 yok champion sistemi skiller 100. Uo nun zevkinin içine edilmiş durumda. 7 den fazla senedir şu ortam içindeyim. 4-5 sene Serverimde 300 den fazla oyuncu görmüş bi sphere owneri olarak. Sphere versionunda yapılan action heycanı RunUo da hiç bi zaman olmadı.

Açık açık yetkililer kafalarında en iyi bildiği sisteme göre oyun kuruyorlar. Sphere bilmeden Runuo oynayamazsın. Ama Sphere bilip Runuo oynamamıslar. Runuo oynamıyor işte gayet açık. Servera girdim utandım kendımden ya. bi bok bilmiyorm. bide sözde yıllık owneriz.

Eğlenmek için açılmış olabilir sunucu. Ama bu bizim eğlenemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Türkiyede zaten 2-3 tane sphere sunucusu var. Sadece yukardaki ismler Runuo biliyor diye bu şekilde açılıyor. Yanlışlık ötesi. Neyse.
Sphere tabanında Runuodaki tüm sistemlerde yapılabilir.
Ama preaosda yapamazsınız bunu ne kadar uraşırsanız uğraşın.
Şimdi editli karakterlerle kesin birbirnizi. yıllarca betada oynayın.

bigisayarim bugun geldi, o yuzden pek takip etmedim ama, hangi editten bahsediyorsun sen? bi ara skill capin 1200 e ciktigi zaman yapilan bir "abuse " ile birinin birilerini kesmesimidir?

yukardaki isimler runuo biliyor diye aciliyor lafindan kastini pek anlamadim, yukardaki isimler diye yonetici kadrosu leath ve sailora laf ediyorsan, bir tanesi drakestone keep nebulada, bir tanesi sailor o da zamaninda nebulada calismis bir arkadas.

sphere acilsaydi, paticikte baggio var bronx var daha bir suru adam var, onlarida koyardik serverin basina, sailor ve leathin yanina.

said:

herkes pvp bilmek zorunda degil, sphereda crafterligin adam gibi bir ise pek yaramadigini dusunursek bu arkadaslar icinde en iyi secim runuo olacaktir.
ha sunuda soylemeden edemeyecegim, paticikte sphere da oynamayi birak, gerek pvp gerek craft kitabini yazmis kac kisi oldugunun farkindamisin?

owner olarak oyuna girdiginde hic bir sey bilmeyisin senin sorunun, runuo bugun cikmis birsey degil. zamaninda merak edip oynamadiysan gene birsey gecmis degil, gayet rahatca ogrenebilirsin hatta daha da cok zevk alabilirsin.

[ Mesaj 21 Haziran 2007, Perşembe - 04:36 tarihinde, Zegna tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet söylemeyi unuttum ultima denince neden sadece pvp düşünüyorsunuz?
Hiçbir mmo da olmayan tonla skill sizce sadece pvp içinmi konmuş?
Yada şöyle sorayım offensive skillerin dışındakiler maksat çok görünsün diyemi eklenmiş bu oyuna?

-Örneğin en zevk aldığım karakterlerden birisi bard/tamer oyundaki-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...