Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DPSADIN

Astral

Öne çıkan mesajlar

Bak ama hatalı konuşuyorsun, topicle alakasız oldu ama açıklamaya çalışayım.

"DPS yaparken ortalama 1700 scorch"

ile

"JoC 5000 + 4000 / 3.8"

mantığı biraz farklı.

Şööle diyelim, 20 saniyelik bir trinket, +100 veriyor örnek. Mage critledi arka arkaya 5 scorch. (Olabilir, pot + buff + vs.)

1700 + 1600 + 1550 +1650 + 1700 gibi birşeyler düşün.
1.5s cast.
Ignite da giriyor ciddi şekilde, roll ediyor sadece o mage için. %40 gibi bir rakam.

O mage'in bu 7.5 - 10 saniye arasındaki DPS'i kaç? 1500 civarı.
Ama gel gör ki, critleyemediği zaman düşmeye başlicak.

Paladin'e geçelim, JoC ile 9000 vurdu, arkasından bir daha olabilecek mi aynı şekilde? Hayır. O 2 - 3 saniye için gayet yüksek bir DPS ama sonrasında ciddi ciddi düşmeye başlıyor.

Olay burada bitiyor zaten, Mage sustained olarak devam edebilir. Paladin'de bu yok.

Edik: İş yerindeyim araya telefon konuşmaları falan girdi, ne yazdığımı unuttum :p Saçmalamış olabilirim bi yerlerde, tekrar okumaya üşendim :)

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 17:50 tarihinde, Gangren tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

freemoon çok güzel özetlemiş herşeyi.. :)

bazı insanlar halen vanilla wow'un hybrid=healer saplantısından kurtulabilmiş değiller, lakin hesap var kitap var.

gangren, sen crit streak örneği vermişsin. buyur o başlıktan alıyorum adam combat logunu yazmış:

[You] Crusader Strike crit [3152] Al'ar
[You] crit [3686] Al'ar
[You] crit [3477] Al'ar (windfury)
[You] Seal of Blood hit [980] Al'ar
[You] Seal of Blood crit [1914] Al'ar

adam bunu instant yapıyor. sonra normal sustained dps'e devam. 5 scorch = 7,5sn.

hayır enhancement şaman var, o daha mı değişik? hayır, wf proclarına bakıyor dps'in çoğu. sustained dps demek procsuz dps demek değil.

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 17:55 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

magele güzel bir kıyaslama yapıyorsak,
Şu anki durumu bilmiyorum ama ingite lar stack olabiliyordu.
Yani fire büyülerinin işlediği bir combatta diğer hiçbir classın magelere yetişmesi mümkün olmuyordu. - bizim ark tek başına ossirianın %63 unu almıştı -
Sanırım onu nerflediler.

Hybridlerin dps yapabileceğine inanıyorum ben, Ama genel olarak arkaya itilmemizin healer olarak kalmamızın nedeni diğer classların kendi alanları dışında bi halt becerememesi.
Mage'i buffları suyu fln için alıyorsun mesela, diyemezsin ki adama sen bandaj takıl diye o ranged dps slotuna geçiyor.

Rogue geliyor, yancı özellikleri var mis gibi de dps.
E paladine bakıyor adam, dps yapabiliyor ama dps yapmaktan başka damage anlamındaki tek katkısı blessing of kings veya might veya salvation, e bu adam heallarkende bunu sağlayabilir? ozaman sen geç arkaya healla rogue dps yapsın sen zaten blessinle auranla faydalısın yeterince otursanda kabulsün.

Paladinin dps slotuna yerleşmesi için aslında son tier talentine çok sağlam pve dps aurası vericeksin bitane,
Bak gör ozaman alıyorlarmı almıyorlar mı
Sosyal ağlarda paylaş

spark varda
sağlam olacak,
Bizim druidlerin ki yeterli, Mangle süper dot dmg artışı sağlıyor birde aura var.
Shaman desen Wrath totem tadından yenmez.
ama palanın böyle bir raidi etkileyen olayı var mı ki?
Mesela olsa ya son tier büyüsü,
Palayı Tyrael gibi yapıyor, kendisi damage veremiyor ama gruba %70 dmg artışı - ÖEEAAHH - sağlıyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

aslıdna uzun bir şeyler yazacaktım ama okumayacağınızı bildiğim için vazcaydım.

paladinin dps si verimli değil. raidler min max üzerine kurulduğu için retro paladin ve holy priest yerine , holy paladin ve shadow priest daha fazla işe yarıyor.

olur bir guild izin verir retro palaya ama pek de işe yaramaz. hızlı pve progression için min-max şart.

pvp de de retro paladin solo takılır anca sonra da ismi retardin e çıkar. videolar mideolar koymayın. thunder la bende adamın kafasını yarabiliyorum ama holy olup bir warrior u supportlayınca çooooook daha fazla verimli oluyor.

burda suç blizzard a aittir. priamry healer class ı en iyi caster support dps yaparsa ve plate giyip melee de olması gereken klass ı en iyi healer yapınca kimse tersini kulanmak istemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Paladinden DPS olur ama onun DPS yapıcaz diye bütün guild yırtınana kadar gidip bir roguea yatırım yapıp daha az itermla aynı dps yapılabilir. Paladini de bakkala ekmek almaya yağmurlu havada yollarız ıslanmaz bubble sayesinde. Ama işin bir diğer yönü ise rogue isterse yırtsın kendini paladinin 67de biri kadar healleyemez raidi toplamda. :)
Off baydım paladin ve dps ikileminden 2 yıldır bitmedi bu dert.
Sosyal ağlarda paylaş

Oba okudum topic'i baştan, korkunç. Canavarlaşmışız.

I blame Blizzard.

Konu da bu zaten. retri paladin gitsin pvp yapsın, arada heal atıp alsın rakibini. Bu arada bug mı bilmiyorum, ama ignite'ın şöyle bir durumu var:

Diyelim bir pyro çaktın. Critledi. Ignite verdi. Sen ardından scorch'la critledigin zaman önceki ignite'ın damage'ı değişmiyor gibi geldi bana. Sanki önceki ignite'ı devam ettiriyor. Yada stack oluyor bana mı öyle geldi? Mage'de tıkandıgım olay budur.

[ Mesaj 15 Haziran 2007, Cuma - 06:29 tarihinde, Xhunarion tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Pyro Ignite stacklenmez çoğu zaman, 6 saniye cast, Ignite 4 saniye dispel edilmezse.

Ama, 1 Fireball attın, critledi, Ignite proc, %40 Fire Damage, arkasından Scorch attın, critledi, Ignite proc devam, ekleniyor üstüne, Fireblast, critledi, o da Ignite proc.

Değiştirilen ise, bu yukarıda saydıklarım sırasında, başka bir mage Fireball attı, critledi, o mage eskiden bu yukarıdaki mage'in Ignite'ını çalıyordu, artık o olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...