Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Play Station 3 reklami - This is living.

vaniLLe

Öne çıkan mesajlar

otel ps3 ü temsil ediyor. müşteriler de oyuncuları.
gece olduğunda zenci kişi -ki kendisi işlemci olur- startup melodisini çalıyor bagetlerle. sonra garip çoban şarkısı başlıyor.
elimde kırık sazım: joystick
gibi benzetmelerle şarkı devam ediyor.
bütün playerları bağlayan ortak nokta su. ayrıca bağımlılığı da temsil ediyor.
en son herkes sapıtmışken bile zencişlemci gayet ayık dans edebiliyor bu da ps3 ün dayanıklılığını gösteriyor.
hepsinin sonda buluştuğu yer işte zaten 'the pool' olayı, multiplay yani.

moğollar - garip çoban' ın kullanılmasının hikayesi de şuymuş:
bi insan şarkının sözlerini ingilizceye çevirip yönetmene göstermiş, yönetmen de hastası olmuş, kullanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bizim burnumuza buram buram anadolu kokan, aslında baya moğollar destekli olani, bu ezgilerin dünya aleme ne kadar psychedelic geldiğini unutmayın diyorum.

@cüce, çok doğru bir noktaya deyindin. geçtiğimiz aylarda yurt dışındaki insanların anadolu ezgilerine hayran kaldıklarını aptal aptal bakarak gördüm ve kendimden çok utandım.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar ek bir şey daha söylicem. bence müzik çok iyi oturmuş. Tabi güzel türkiyemizde tvde yayınlanan tanıtım videolarına sürekli olarak yabancı müzik eşliğinde bize sunulmasından doğru bize bu ps3 reklamındaki türk müziği haliyle garip gelmesi oldukca normal. Sadece yazıklar olsun diyorum. ...ve son olarak ps3 reklamını yapan takım şayet bu müziği seçtiyse sizler hiç merak etmeyin arkadaşlar, çünkü bu takım dünyanın en sağlam kurgu yönetmenleri ve müzik adamlarıyla çalışıyorlar. Sizler yormayın kendinizi :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Reklam hoşuma gitmedi.

@Absolut,

Şayet siz nebuladaki absolut iseniz, türkiyedeki binlerce gencin bir kısmının geleceğini altüst etmeniz, bir kısmının da eğitiminde sekmeler yaşamış olmaları ve bir kısmınında sosyal ve aile içi sıkıntıların doğmasının günahı sizin boynuna diyerekten... .... reklamda bulunan bazı öğeleri yakıştıramamanız, işlemiş olduğunuz suçla çok tezat.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
ya reklamı yeni izleyebildim (ilk çıktığında baktığım yerlerde hep bir aksilik çıkmıştı)
şurdan http://www.alkislarlayasiyorum.com/?sayfa=356a192b7913b04c54574d18c28d46e6395428ab&icerikno=7870b1fe00687e3a9b7366fdd490cd5f9c928615

çok hoşuma gitti.
reklam tek başına gerizekalıca birşey.
ama esas olay şarkıda. adamlar öyle bir şarkı seçmiş ki, reklamla müthiş uyumlu olmuş ve ikisi %50+%50=%100 gibi bir bütünlük oluşturmuş.
hatta moğollara torpil geçmek lazım, %30+%70 de denilebilir. ama sonuçta kastettiğim şey birbirini çok iyi bütünlemiş olmaları. reklam şarkıyla uyumlu, şarkı reklamla uyumlu.

insan hem gurur duyuyor, kendi yöresinin şarkılarının da dünyaca dinlenme fırsatı olmasına,
hem de seviniyor Türk parçası seçtiler diye.

kısa film / müzik klibi gibi bişi olmuş of ya. şarkı müthiş zaten. daha önce duymamış olmamdan utandım.

Cuce said:
bu arada reklamın ana teması psychedelic güzeldir kıvamında bişiyken,

bizim burnumuza buram buram anadolu kokan, aslında baya moğollar destekli olani, bu ezgilerin dünya aleme ne kadar psychedelic geldiğini unutmayın diyorum.

yalnız şöyle.
"buram buram anadolu" değil pek. aslen gerçekten psychedelic bu. 60ların sonlarında, 70lerin başında albüm kapakları, şarkı melodileri felan kastern psychedelic yapılmış. başını da moğollar ve erkin koray çekmiş.

yani her anadolu müziği psychedelic değil, ya da psychedelic olan her müzik anadolu değil.
ancak bunda biraz anadolu esintisi var, orası doğru. psychedelic anadolu rock denilebilir sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

yuh ben izlememiştim bunu yuh bana o zaman. Bana karakterler ps nin belli başlı oyunlarını da temsil ediyor gibi geldi önce ama sonra yarısının neyi temsil ediyor olabileceğini pek çıkaramadım.
Mesela parası dağılan hatun la herif gta mob tarzı bişi
yaşlı asker bildiğin mg nin snake :P
genç topcu fifa/pes hede höde.
İşletmeci gitar hero'nun 1001 versiyonundan birisi drum gibi mesela gerçi bu reklam çıktığından varmıydı öyle atraksiyonlar bilmyiroum.
Ama yaşla gay ile silikonlu abla neyi temsil ediyor bilemedim.
Playboy the Mansion diyip sallayayım.
Bence eğlenceli olmuş değişik olmasıda sadece akılda daha çok kalmasına yaramıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

madem uplanmış bişiler yazayım bende. reklam kendisini baştan sona kadar seyrettiriyor mu eeth. sonra gocaman ps3 yazısını beynimizin ücra köşelerine kazaio mu ona da eeth. demekki başarılı bu reklam.
bide moğolların nesi psyibilmemne? gayet güzel anadolu rock yapmış amcamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...