Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kidou Senshi Gundam 00

Akuma_Blade

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Kaede said:
Throne'a +rep.

2h swordlu mecha fuck yeah

[spo=spoiler istemeyen bakmasın]

emin misin?

[spo=günah benden gitti]
Kaede üzgünüm ama 2x sword mecha aslında Exia ( Kırmızı görünmesinin sebebi TRANS AM SYSTEM : ON )

Bu bölümde (episode 22 : Trans Am) Throne'ler acıların çocuğu oldular bu, izleyin görün. Bu bölümden sonra kimse Throne'lere +rep vermez inan bana.

Şu aralar Ali'nin biometrik sistemle açılabilen Zwei'yi hijack edebilmesini tartışıyoruz MAHQda.

Bu arada... Katagiri arkadaşı Graham için yeni bir mecha yapıyor : GN Overflag. Graham U.N. ordusundan kıllanmaya başladı bence Gundam'cılarla birlik olur son bölümde.

Alejandro bizim dedenin tabutuna ateş edince Aeolia'nın yedek planının devreye sokması harika fikir olmuş.

[/spo]

[/spo]

[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında büyüklüğü değil işlevi önemli,

Sebebi:

mesela Graham Throne Eins'in kılıcını düşürüp onun bir kolunu ondan çaldığı kılıçla kesmiştir ki efsane sahnedir. Zwei'deki kılıç nerdeyse kendi boyunda ama Exia'nın çift kılıcını anca bloklayabiliyordu.

Zaku'lardan birisi teke tek dövüşte Axe vurarak Gundam patlatmıştır ki ayrı destandır

Cuce said:

spoilerlara bakmadım tahminne konusuyorum, gundam iki kılıcı birleştirip kocaman kılıc yaptıysa bu yüzdende dual veya 2x demiş olabülür

Exia dual beam saber'le , Throne Zwei eşşek kadar GN Long Blade ile dalıyor da serilerde agility üstünlüğü belirliyor duel'leri genellikle.

ssj4songoku said:
Aslında bu kılıç muhabbeti baydı biraz. Şöyle 2H warhammer yada flail kullanan bir gundam çıkarsa süper olur ya.

http://www.hlj.com/images/ban/ban922713.jpg

Raider Gundam'da flail var aslında, Gouf'larda elektrikli kırbaç türü şeyler de var.

Gerçi "FIN FUNNEL" türü şeylerin olduğu bölümler günün tüm stresini alıyor benden.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hala beam saber mantığını da anlamadım zaten. Neyden oluşuyor o ? dümdüz enerji gibi geliyor bana ki bir sürü animesinde de öyle anlaşılıyor. Öte yandan beam saberlar havada çarpışabiliyor sanki kütleleri varmış gibi. Bazen beam saber yavaş yavaş metali eriterek gundam içinden geçirilirken bazen sanki kütlesi yokmuş gibi hoooop gundami ikiye bölüyor.

Nedir bunun espirisi ?
Sosyal ağlarda paylaş

ssj4songoku said:
Seed'deki topaç sallayan Gundam değil mi ya o.

Beam Saber'lar cidden klışe olmaya başladı. Artık alternatiflere yönelmek lazım.

Shuriken atan ---> Blu Duel Gundam
Hammer ile ezen ----> olması lazım da hatırlayamadım şimdi
Axe ile biçen ----> Bilimum Zaku'lar

Kaede said:
Ben hala beam saber mantığını da anlamadım zaten. Neyden oluşuyor o ? dümdüz enerji gibi geliyor bana ki bir sürü animesinde de öyle anlaşılıyor. Öte yandan beam saberlar havada çarpışabiliyor sanki kütleleri varmış gibi. Bazen beam saber yavaş yavaş metali eriterek gundam içinden geçirilirken bazen sanki kütlesi yokmuş gibi hoooop gundami ikiye bölüyor.

Nedir bunun espirisi ?

Gundam'daki MS'lerin çoğunda ultra compact enerji reaktörü var. Beam Saber'ler de aslında bu reaktörün sağladığı bir tür ısı manyetizması. (Axe ile çarpışan Beam Saber'lerin geri sekmesi ve sualtında da kılıç kullanılabilmesi bundan, en azından benim açıklamam bu) Beam Saber'ler tek bir çeşit değil mesela MAHQa bakarsan RX-78in beam saber'inin 0.8 MW voltajla çalıştığı görülüyor. Bu voltaj sonraki yıllarda üretilen modellerde arttıkça kılıcın rengi (ve etkisi de) değişiyor. (Z Gundam biosensor : on olunca da tüm çıkış voltajı geçici bir süre için ikiye katlandığı için düşmanın yanına gitmeden onu kesebiliyordu)

Beam Saber her materyali aynı şekilde delemiyor. RX 78 ilk bölümdeki Zaku II'yi kolayca kesmişti çünkü zırhı zenginleştirilmiş çelikti (hard steel alloy) , sonraki modeller Lunar Titanium ve Gundarium gibi alaşımlar kullandığı için Beam Saber vurulsa da dış yüzey anında dağılmayabiliyor. Gerçek "lazer" diyebileceğimiz kılıçlar Dendrobium'da olan Zanber denilen mega beam saber'ler. (anti ship sword) Aynı şekilde beam saber'lerle benzer sistemle çalışan Beam Shield'ler saber'leri durdurabiliyor.

MAHQ forumunda Mecha and Technology bölümünde soruna daha geniş yanıtlar veren başlıklar bulunmakta. www.mechatalk.net
Sosyal ağlarda paylaş

Zaku'yu napam ya. Piyon onlar. Kira Yamato'nun god mode açıp 3721632187 hit combo yedirdiği robotlar. Hiç sevmem :D .

Hayalimdeki gundam şöyle olacak bakın.

*Pelerin*
*2h Warhammer*
*Spear(atmak için)*
*Bow*

Hani bildiğin orta çağ Gundam'ı. Böyle şövalye gibi çıkacak etrafı dağıtcak.

Biliyorum abuk subuk bir Gundam ama, kaç nesildir gördüğümüz aynı robotların tekrarından iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

ssj4songoku said:
Zaku'yu napam ya. Piyon onlar. Kira Yamato'nun god mode açıp 3721632187 hit combo yedirdiği robotlar. Hiç sevmem :D .

Hayalimdeki gundam şöyle olacak bakın.

*Pelerin*
*2h Warhammer*
*Spear(atmak için)*
*Bow*

Hani bildiğin orta çağ Gundam'ı. Böyle şövalye gibi çıkacak etrafı dağıtcak.

Biliyorum abuk subuk bir Gundam ama, kaç nesildir gördüğümüz aynı robotların tekrarından iyidir.

Gundam Wing mechaları dediklerine benziyordu zaten.

Endless Waltz

http://www.youtube.com/watch?v=xSTky679WGg

Bu arada Zaku demişken...

[spo]
Zaku'lardan birinin Gundam yoketmişliği vardır. Efsanedir.
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...