Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kidou Senshi Gundam 00

Akuma_Blade

Öne çıkan mesajlar

Çeviri hataları benim de gözüme çarptı.1 saat kadar önce başka bir grup MKV olarak sublamış.Her ne kadar sabah AVIsini çekmiş olsam da MKVnin çevirisi iyi ise bundan sonra onu takip etmek daha mantıklı olur.

[spo]
MKV formatında çeviri hatası yok , izleyecek olan onu çeker herhalde tabii aranızda daha 1. salisesinde "2301 , Kurdish Commonwealth" yazısını görüp utanmayacak bir arkadaş varsa...
[/spo]

[ Mesaj 07 Ekim 2007, Pazar - 15:13 tarihinde, Akuma_Blade tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bakalım neler olacak ama viktorun konuşmalar yardı attı beni msn de

"ortadoguda savaslarla yetismis bir cocuk mecha pilotu oluyor dunyayi koruyan bir organizasyona katiliyor
dur lan FMP idi o xD"

"Gundam00 = Backstreetboyz GundamZ = Gundam 0_0"

benim tahminim ise

aslında bunlar kötü çıkacak
elemanlar şarkı grubu kuracak, "bebi bay bay bay" diye şrkı söyleyecek
ana eleman saçlarını pembeye boyatıp şarkı söyleyecek ama aslında onunda başkasını taklit ettiği ortaya çıkacak. Olayda tokalarım birinin yıldız diğerinin çift şerit olmasından anlaşılacak
Celestial being başındaki yaşlı eleman gay çıkacak. Beyaz kıyafetlere bürünüp "Yu shall not passs" diye bağıracak gundamlara
benim tahmininm budur

Umarım güzel seri olur ama işin iyi yanından bakmak gerekirse Viktorun dediği gibi Code geass'a 25 hafta kaldı...

Not : baştan söyleyeyim seri güzel giderse fanı olbilirimde olmayabilirimde bu ilk bölümün bana düşündürdüklerinden baret sonra gidipte "bak böyle böyle demiştin sen ama şimdi beyeniyorsun" diye yüzüme vurmayın :P

edik: eksik c/p

[ Mesaj 07 Ekim 2007, Pazar - 21:22 tarihinde, SenariouS tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Gundam Seed benim gördüğüm en iyi serisiydi. Herkesin zevki kendine de neden "kötü" olarak yorumluyolar bi anlam verebilmiş değilim. Gundam 00 a gelince , ilk izlenimi özetlemem gerekirse

Hikaye.......orjinal değil (Bkz. Dullindal)
Karakterler............Gay. (Ayrıca başrol karakteri savaşarak büyümüş sonra orduya katılmış bkz FMP : SenariouS)
Gundamlar...........orjinal değil
İlk bölüm eleman geliyo en iyi pilotlardan birini tek hamlede dağıtıyo bkz Kira vs Athrun GSD. Bi overpowering söz konusu.
Arkadaşlarla tek güzel bulduğumuz kısım prenseslerdi, onlar için izliceksekte zaten Goshuushou-sama Ninomiya-kun var, Gundam00 a sıra gelmez.
Adam gibi hikayenin şekillenmesini umuyoruz. GSD den sonra daha iyi bi seri herkesin beklentisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Karakterler............Gay. (Ayrıca başrol karakteri savaşarak büyümüş sonra orduya katılmış bkz FMP : SenariouS) değil

Karakterler............Gay. (Ayrıca başrol karakteri savaşarak büyümüş sonra orduya katılmış bkz FMP : Viktor) olcek emeğe saygı viktorun teraziye tık :p
Sosyal ağlarda paylaş

Gundam SEED iyiydi valla ben hala seviyorum 0079 one year war un remake i olarak baslayip cok guzel bir hikaye ciakrdilar

problem destiny de basliyor ama
yonetmen fukuda bunuda zeta dan arakliyalim dedi zeta disindaki butun gundamlardan kesti yapistirdi star warsdan arak FF7 den arak guzel yerleri kes kes yapistir hikayeyide kendi karisina yazdirdi kadin tembellikten geciktirince recaplere kaldik
Bandai den emir geldi Impulse in plastik kit i satmiyor kimse impulse i begenmiyor diye serinin ortasinda freedom i harcattilar impulse a (normal akista freedom moo amcamiza gecicekti cagalli akatsukiyi alicakti)
athrun u quattro ya benzetmeye shinn i adam ettirmeye calistilar oda olmadi adamin aldigi gundam Kira "Almighty" yamato tarafindan 4 saniyede paramparca edildi
sonra reytingler dusmeye devam ettikce ve millet shinn e iyice uyuz olunca serinin ortasinda anakarakter degsitirdiler kira gene spotlight i kapti shinn direk defolu malzeme gibi bir kenara atildi fukuda sagolsun

destiny ile ilgili en cok 3 sikayet geldi

konu
yonetmen
gundamlarin SEED aksine UC den ripofflanmasi

Gundam00 a bakioz
populist gundamla ilgisi olmiyan adamalrin bile icine cekilebilicegi ortadogu gunumzu dunyasi savas kurdish freedom fighterzzz temali bir konu var

yonetmen FMA gibi bir yapima imza atmis hherkes seviyor

gundamlar euroka7 ve geass dan sonra tutan 18mt lik gundamalra kiaysla ufak ince belli goze hos gelen tasarimli aletler olmus gundamla alakasi kalmamis kafalar haric

Bandai destiny ile ettigi zarari kapatmaya calisiyor iste
gundam00 piyasaya cikmadan 1 ay once butun gundamalrin figurler kitler filan piyasaya cikmisti

amac herkesi bu populist gundam a cekip zarar kapatmak
Gundam genellikle erkeklere yonelik bir temadir
oysa Gundam00 - Gundam for Girls
deseler cok yerinde olurmus

biliyorlar bu konsepti eski fanlara ve hardcore gundamcialra yutturamiycakalrini o yuzden bari karakterleri gay yapalimda disi otakualrdan para kazanalim havasi var

hello-luyah karakteri ile pembe kazak tierra nin yiyisirken figurlerini yapmazlarsa saskeyim (dahada buyuk yemin edemem heralde)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hello-luyah karakteri ile pembe kazak tierra nin yiyisirken figurlerini yapmazlarsa saskeyim (dahada buyuk yemin edemem heralde)

Ahahaha hay viktor sabah sabah kopardın beni.

Hani hardcore bir Gundam izliyicisi olmadığımdan, olaya senin gibi derinlemesine bakmıycam zaten bakcak bilgiyede sahip değilimdir herhalde.Belki o yüzden çok kafaya takmadan izliyebiliyorum.Hatta ara sıra sanki biraz abartıyorsunuz gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

2. bölüm hoşuma gitmedi.16dk'ya kadar bence boş bir bölümdü.
Hani ilk bölüm iyiydi güzeldi fena değildi ama 2. bölüm cidden hayal kırıklığı oldu benim için.Ana karakterden zaten iyice bir Shinn havaları almaya başladım ki Shinn'den tiksinçlik derecesinde nefret ederim.Bir de serinin müzikleri hakkında çok ciddi endişelerim var.20dk bölüm boyunca sadece savaş sahnelerinde bir tane BGM girdi.Oysa araya çok güzel BGM sokabilcekleri dramatik yerler vardı.

ilk bölüme 10/7.5 desek bu bölüm 10/5 filan alır bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu serinin soundtrack yönetmenliğini yapan adama kafam girsin! Ulan 4. bölümün sonuna doğru çıkan o aptal müzik neydi ya. Nerde o güzelim Seed müzikleri ya. Benim çok hoşuma girmişti. Çok sahne-müzik seçimi yapıyorlardı.

Ayrıca ne saçma bir olay bu ya. Adamlar savaşı durdurcaz diyorlar sadece 4 gundamları var. 4 gundam ile savaş mı durdurular lan. Hangi birine yetişcen.

Dahası bu karakterler ne ya! Çok sadeler. Hiçbir özel yönleri yok. Kişilik denen şeyi yansıtamamışlar.

5. bölüm hoşuma gitmezse indirmeyi kescem. Sezon sonunda 26 bölüm birden indiririm.

Çok sinir oldum ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...