Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kidou Senshi Gundam 00

Akuma_Blade

Öne çıkan mesajlar

Sanırım final konusunda tahmin yürütme zamanımız geldi:

İşte benim kişisel tahminlerim, hiçbir yerde okumadım yani bu tamamen benim kişisel fanfiction'um (kendimden c/p) :

?

-Saji tam Louise'i ikna edecekken Ribbonz, Louise'nin yaralandığı günün anısını gökyüzünde bizim Gundam'larımızı gördüğü şekilde değiştirecek ve Louise son bir kez daha cinnet geçirecek. Regnant 00 Raiser tarafından parçalanacak. (Louise ya tekrar yaralanacak yada ölecek) Saji sinir krizi geçirip 0 Raiser'i ayırmak ve onla birlikte ölmek isteyecek ama muhtemelen yapamayacak.

-Graham son boss savaşında Setsuna'nın hayatını kendini araya sokarak/savaşta ona yardım ederek feda edecek. Kopya MS'ler yetmezmiş gibi Marie Andrei'i görecek ve ona dalıp öldürecek. Ama kopya MS'lerin Marie'yi ağır yaralanması/öldürmesi Allelujah'ın geri dönülmez şekilde Hallelujah'a dönüşmesiyle sonuçlanacak. Arios kopya MS'lere karşı tek başına giderek savaşacak, onları durduracak ama kendisi vurulacak ve colony drop sırasında atmosfere girerek okyanusa çakılacak. Lockon'un ölüp ölmeyeceği konusunda fikrim yok ama o da Ali'yi öldüremeyecek. Muhtemelen ağır hasar alıp son anda hangardan çıkacak ama colony drop sırasında tamamen savaşamayacak hale gelip dünyaya çakılacak.

-Ian / Linda ölmeyecek. Kati konusunda fikrim yok.

-Son yada sondan önceki düello Ali ve Setsuna arasında olacak. Ali TRANS AM'ı çalıştırıp 00'a saldıracak , Setsuna Arche Gundam'ı parçalayacak ama 00 da ağır hasar görecek. (Ali kaybolacak, Setsuna'nın onu öldürmemesini ama onun ölüme terkedilmesini isterim)

-Lasse, 0 Gundam'la Ptolemaios'dakileri kahramanca korumaya çalışırken üst üste gelen düşmanlara daha fazla direnemeyecek ve ölecek. (UC'ye bir gönderme olması için kafa ve gövdeninin bir kısmının sağlam kalması sağlanacaktır tahminimce) Felt hayatta kalacak. Sumeragi EoE'de Misato'ya olduğuna benzer şekilde, fakat en azından Billy'i de yanında götürerek seriden ayrılacak. ("Seni seviyorum Emilio" türü bir son cümle bekliyorum burada)

-Ribbonz savaşta ölen bir son boss olmayacak, Tieria'yı atlayıp bir mecha ile (Alvaroon?) son boss olarak gelse bile onun içinde ölmeyecek.

-Ribbonz Tango & Cash filminin sonundaki ayna sahnesine benzer şekilde, Setsuna tarafından öldürülecek fakat en sonda Ribbonz kendi ölümünün de planın tamamlanmasından sonraki son aşamada olduğunu söyleyecek.

-Ribbonz son dövüş sırasında yada ondan önce tüm silahları dünyaya çevirecek, kalan 2 yörünge asansörünü yıkarak ve ozon tabakasını bir seferde neredeyse tamamen delerek dünyadaki insan popülasyonunu yokedecek veya koloniyi dünyaya düşürme işlemine başlayacak. : Muhtemelen ikisi de...

-Regene Regette cameo yapacak son kez.

-Tieria Veda'ya Level 7 girişi yapmayı deneyecek başarılı da olacak : Fakat bunun sonucunda bilinci Veda tarafından teslim alınacak ve yokolmak pahasına orada kalmayı seçecek. Pandora'nın kutusunda son kalan şeyin umut olması gibi Jüpiter gibi bir yerde dünyadaki koşulların değiştirilmemiş bir örneğini barındıran bir koloninin rotasını öğrenecekler. Ve seri de tahminimce oraya yapılan bir seferle bitecek.

-Setsuna ise hasarlı 00 Gundam ile ekipten ayrılacak ve değişimden geçmiş kendi genlerini ve GN Drive'ların sonuncularını da yoketmesi gerektiğini söyleyip gruptan ayrılacak. Ve ıssız bir yerde GN Drive'ları self destruct edip kayıplara karışacak.

-%100 emin olduğum tek şey finalde ne CBden ne de başkasından tek MS yada GN Drive kalmayacak.

Sosyal ağlarda paylaş

Kinkaudonau said:
Sırf post kasmak için 2 dakikada 3 kere image post yaparsan sadece ÖNCE İNSAN OL derim

Aynı şeyi sizin sevdiğiniz herhangi bir animenin topicinde yapsam şimdi küfür ediyor olurdunuz.

zaten yapiyosunda farkinda degilsin :p

biz 00 dan nefret ettigimiz veya gundam dusmani oldugumuz icin atmiyoruz image
seriyi sevdigimizden parodisini yapiyoruz ve eglenceli oluyor valla

cok sinirlenme yani, imgdumplari yapanlar gundam tanrilarinin kanini istemiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
Kinkaudonau said:
Sırf post kasmak için 2 dakikada 3 kere image post yaparsan sadece ÖNCE İNSAN OL derim

Aynı şeyi sizin sevdiğiniz herhangi bir animenin topicinde yapsam şimdi küfür ediyor olurdunuz.

zaten yapiyosunda farkinda degilsin :p

gün aşırı üst üste imagepost'u ne zaman yapmışım? hatırlatırsan sevinirim, ben öyle birşey hatırlamıyorum çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

24 lol

- Andrei gets owned in Patrick-time
- D'AWW, EMPRUSS HUGGED 00
- Trans-spam tried to take both of them out, oh noes
- Only took out Empress
- Billy and Sumeragi talk politics over gun point
- OH SHIT, THERE GOES AL AND LOLI GM
- AND NO MORE PARTICLES FOR LASSE
- Gundam-kun somehow saves Louise
- Wait, how the fuck did Ribbons shoot Tieria first?
- Aww, Saji and Louise reunion
- Suddenly Luose is as fucking stupid as usual, choking Saji
- Gadessa also has Trans-Am
- Louise died? And nothing of value was lost
- Generally everyone is losing, here's hoping for Tomino en--
- OH SHIT, TRANS-AM BURST MODO
- BAD-ASS RAINBOW GN PARTICLES
- Entire battlefield is taken over in GN Particles
- Regene's voice is alive?
- Regene's plan is for Gundam-kun to become Innovator? Awesome, he was the good guy
- Hal is so good at targeting, he blows up most of the Bring
- Billy and Sumeragi make up for GN hax, aww
- GN-Archer's alive, so is SoMarie
- Andrei is alive, oh well
- Soma forgives Andrei and consoles him
- Andrei realizes he is a tremendous faggot and breaks down. Told you he wouldn't die
- Trans-Am Burst fixes Lasse and Louise
- Setsuna leaves the 00 for whatever reason
- Regene is alive! And has taken over Veda
- AND NOW TIERIA'S CONNECTED TO VEDA
- OH SHIT, SERAPHIM IS ACTIVATING IT'S UPER HAX
- More Trial system? Boring.
- Well fuck, it's shutting down everything everywhere selectively
- Marie is over Sergei's death
- Arche is disabled, Lyle shoots it point blank
- But Ali escapes!
- Lyle takes chase and shoots him
- Anew is also magicked back alive and makes him not kill Ali!
- DON'T LET YOUR GUARD DOWN, HE'LL SHOOT YOU--
- Disregard that, Lyle shoots Ali between the eyes
- Tieria's alive in Veda
- OH SHIT, THERE GOES SERAPHIM
- FINAL BOSS IS A GUN CANNON, FUCK YES
- OH GOD, MG UNICORN, FAP FAP FAP

hani demiştik ya belki sonunu güzel bağlarlar da kendilerini affettirirler R2 gibi

alırsınız
Sosyal ağlarda paylaş

Genel manada kötü bir güz-kış sezonunda "iyi" denebilecek bir final öncesiydi

24

-Regene giderayak 00'ı Veda'ya bağladı ve 00 olabilecek en üst formuna çıktı: TRANS AM BURST...
Over-powered Gundam'ları sevmeyen birisi olarak Turn A Gundam'ı anımsadım zira 00 teorik olarak yanına bile yaklaşılmaz durumda.
-En sevdiğim karakterlerden Ali öldü :( Şu var ki Anew'in Garozzo benzeri mobile suit'ine yakından bile bile neredeyse hiç işlemeyen GN tabancaların nasıl olur da Arche'yi dağıtması gibi hakkaten anlamsız bir olaya hiç değinmesek de herkes kabullenecektir ki Ali'nin ölümü bile bir B filmindeki gibi oldu. Yani kahraman silahı doğrultur, ama ateş etmez, düşman son anda silaha davranır ve vurulur. Bilmiyorum, uzayın ortasında double k.o. sorası ölüme terkedilse daha sevinirdim herhalde.
-GunCannon'u zaten 0079 zamanlarında sevmeyen birisi olarak burada tekrardan karşımıza çıkmasına ne desem bilemedim. Modifiye Alvaroon filan gelseydi bari.
-Soma'nın ölmesini ve Allelujah'ın bunu görüp cinnet geçirip öyle ölmesini beklerdim ama o da olmadı.
-Sumeragi ve Billy veya Saji ve Louise karşılaşmasından da ölüm beklerdim ama bu da olmadı. Sanki karamsar son bir anda mutlu sona dönüşütürümeye çalışılmış gibi.
-Ve bölümün bedeli. Regene'den sonra Tieria da gitti. Ama sonrasında gördük ki Innovator'lar fiziken öldükten sonra bile Veda ile temas halindeler. TRIAL SYSTEM'in yeniden çalıştırılması ile zerg rush sona erdi. Ama en azından bir süre için. Yine de Tieria ve Regene'nin Veda'da bütünleşmesi bir son adına şart gibiydi.

Yani bazı forumlardaki kasıntı arkadaşlar hala yazdıklarımın tersini savunmaya inat ve ısrarla devam edecekler biliyorum ama 2. sezonda bitecek olması serinin başından beri bana kesin gibi geliyordu ve yaptığım tahminlerimin birçoğu çıkmasa bile finalin öncesine tamamen şikayetçi değilim. Bazı forumlarda karşılaştırması yapılmış ve "kötü başlayıp son 1-2 bölümde toparladılar" diyerekten 00'ı Geass R2a benzettiklerini okudum: Nedense hiç mi hiç etkilenmediğim bu R2 finaliden sonra 00 2. Sezon finalinin en azından bu kötü güz/kış sezonu bitiminde, en azından "en iyi son" olarak değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

Daha iyisi olsaydı belirtirdim ama şu sıralar genel bir seviye düşüşü hissetmekteyim. Kanımca, finale varana kadar süreçte bazı gerçekten can sıkıcı eksileri olduğu kabul edilebilir ama Gundam 00 2. sezon bitişi açıkçası bu ortamda paçavra yapılacak bir yapım değil gibime gelmekte. Zira sona dair tüm tahminlerimi ters köşe yapması bile 00 2. sezonun tüm eksilerini bir nebze olsun azaltıyor.

Ben en çok TRANS-AM BURST moddaki 00'ın karşına Ribbonz'un neye dayanarak çıktığını merak ediyor olacağım. Umarım GunCannon benzeri MS'in içinde bir MS daha vardır.

10/7
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...