Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kidou Senshi Gundam 00

Akuma_Blade

Öne çıkan mesajlar

EPIK BÖLÜMDÜ

100 BÖLÜM SEED'DE O ASTREOID'E SALDIRI YERİNDE HİSSETTİKLERİMİ HİSSETMEDİM DERSEM AZ BİLE SÖYLEMİŞ OLURUM

?

IAN SAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ::o

GAROZZO'NUN GN BUSTER SHOT SEKTİRDİĞİ YER DREAMSHOT'TU RESMEN, TEKRAR İZLERSEM SCREENCAP ALICAM

İLK ARC'IN BİTİŞİNE 2 BÖLÜM KALDI, YILBAŞI HAFTASI BÖLÜM YOK :(
Sosyal ağlarda paylaş

Terbiyeli olalım, benim de Code Geass'a, Fukuda'ya "koyarım..." , "hay kafam..." filan mı demem lazım?

Newtype iletişimi sahneleri orada U.C.'den farklı olarak GN particle'ın yoğunlaştığı yerlere konulmuş, ( atıyorum Saji Louise'ın kolu gidince newtype flash eşliğinde hissetmedi bunu) bu U.C.'deki gibi insanlığın uzaydaki evrimi ile gelişen bir yeti değil. Super Soldier'lar, Innovator'ler istisna onlar da zaten kuantum beyin dalgaları ile ilgili. Beğenmeyen gidip Patlabor yada Votoms filan izleyebilir.

O beğenmediğiniz Sunrise, Newtype hedesine sahip o Gundam sayesinde Anime'leri Heidi'lerden Voltron'lardan derdi o zamana dek anlatılmayan birşeyler anlatmak olan serilere dönüştürdü. İstemeyen izlemez bu kadar basit, bu saatten sonra kasmanın alemi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

hay Türkçe yazıyorum yine anlatamıyorum : http://forum.paticik.com/read.php?10,2001835,3759462,page=30#msg-3755033

------------------------

said:
Recent TV ratings for Gundam 00: Second Season have been on the upswing, with the latest episode (11) reaching a surprising 6.3%.

Below, the ratings for the first eleven episodes are shown, along with a comparison to the equivalent episodes of Sunrise’ previous show, Code Geass R2, which was already known for having rather dismal ratings for its timeslot.

It is not surprising that the long-running Gundam franchise would prove to have higher ratings, but the pronounced size of the difference between both shows’ viewership is somewhat surprising.

These numbers are for the Kantou region, which includes Tokyo:

R2 002

Episode 01
3.0% 4.5%

Episode 02
2.6% 4.4%

Episode 03
2.8% 4.2%

Episode 04
1.4% 3.0%

Episode 05
1.8% 5.1%

Episode 06
2.4% 4.3%

Episode 07
1.9% 3.9%

Episode 08
2.0% 4.3%

Episode 09
3.3% 4.8%

Episode 10
2.1% 4.4%

Episode 11
3.2% 6.3%

Code Geass R2’s Total Average: 2.40%

Gundam 00 S2’s Total Average: 4.47%

The reason for the sudden spike in viewership for episode 11 of Gundam 00 is unclear, but what is certain is that Sunrise’s famous Gundam series is and will continue to remain the studio’s main breadwinner for the forseeable future, rather than new original series such as Code Geass.
Sosyal ağlarda paylaş

bölüm 10'da oluşan bir beklenti varmış ki %2 fark olmuş demek ki

bölüm 12-13 %6'dan aşağı rating almazsa beklentinin karşılandığını onaylayabiliriz, ilk storyline bitiyor çünkü

%7.5 ile %8 rating bekliyorum 12-13'den
yılbaşı haftası yeni bölüm olmayacak, bu da o bölümlerin rating'ini arttırabilir

ki haftalık formattaki bu tarz büyük prodüksiyonlarda %6 ÇOK ÇOK İYİ rating'dir
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğim kadarıyla next episode prewiew'de yada haftalık yayın bülteni veren dergilerde verilen 2 cümlelik bölüm özetlerinde yoktu o sahneler

Yaklaşık 1-2 milyon kişi aynı anda diğerine sms çekip "aha 00 raiser coştu! newtype gibin oldular, yetiş aç tv'yi!" diye haber vermediyse o ayrı tabi

sonuç : seriden beklentiler artıyor, 12-13'de bu rakam düşmezse bu beklenti karşılanmıştır diyebiliriz.

------------

bir de şey var : %6 üstü rating haftalık formatta One Piece haricinde sadece birkaç seri tarafından ulaşılabilen birşey

mesela:

http://www.animenewsnetwork.com/news/2008-11-30/japanese-anime-tv-ranking-november-17-23

bizim forumca her hafta takip ettiğimiz hiçbir seri %10 olmaz ama dediğim gibi, %6 çok çok iyi başarı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...